Šta je novo?

Cene nekretnina

Hahah ovo mi Bing chatbot napisao iz cista mira:

Na Beobuild Forumu se često diskutuje o cenama nekretnina u Beogradu i drugim gradovima. Evo nekoliko zanimljivih tačaka i mišljenja:

  1. Realna cena nekretnina:
    • Realna cena nekretnina zavisi od ponude i potražnje. Ako je neko platio kvadrat u Beogradu 3000 EUR, to je u tom trenutku realna cena. Međutim, postoji i pitanje održive ili “normalne” cene.
    • Istorijski gledano, tržište nekretnina u SAD je dobro funkcionisalo dok je cena prosečne kuće/stana bila na nivou tri prosečne godišnje zarade. Kada je cena prešla taj nivo i dostigla 10 prosečnih godišnjih zarada, tržište je krahiralo jer ljudi više nisu mogli da otplaćuju.
    • Prema ovim kriterijumima, u Beogradu bi prosečni kvadrat trebalo da košta između 700 i 1000 evra1.
  2. Faktori koji utiču na cene nekretnina u Beogradu:
  3. Kupovina stanova u Beogradu:
Ukoliko želite da saznate više, posetite Beobuild Forum, gde možete pronaći informacije, savete, analize i mišljenja o cenama nekretnina i drugim urbanističkim temama. 🏢🏠
 
Mogućnosti su ogromne, samo je teško održati fokus. Evo, vodim sad dete u vrtić, vozač autobusa priča telefonom i oborenog pogleda ide lagano na mene. Posle ulazim u maksi, obezbeđenje sedi na samouslužnoj kasi i skroluje telefon. Žena pored u neverici. Nema gde korpu da spusti, a on se ne obazire ni na šta.
Ako previše zadržiš misli na tome, inspiracija da delaš se topi kao komad zaostalog snega na prolećnom suncu :)
 
A sa druge strane, sunčano jutro, ptičice pevaju, dete raste, Denver je pobedio, dolazi nam leto... Toliko je razloga za sreću...
Jeste, i neka nas skupe nekretnine ne čine nesretnim. Fokusirajmo se na dobre stvari, živimo odgovorno, čuvajmo zdravlje. I dok se okreneš (posle 5,6 meseci odmora od halooglasa), nešto će možda delovati bolje :)
 
Jos da je Embid izbacen, smrda smrdljivi, bilo bi savrseno jutro, meni se cerkica ispisala po podu, nije stigla na nosu, al ostalo sve top :D
Hahha, meni se to dešavalo toliko puta da mi je sad već smešno. Ah, lep je život u svojoj beskrajnoj tragikomediji.

Admin neka slobodno izbriše moja nekontrolisana ushićenja koja nemaju gotovo nikakve veze sa pričom o betonu.
 
U najboljim godinama...ti treba da budeš nesrećan jer nemaš svoju gajbu...
РАСМЦ: Живот је неком Азија, неком Евровизија:
1714116548502.png

1714116566737.png
 
Da li neko zna koja je fora sa cenenekretnina, kada se klikne na naziv zgrade u zagradi stoji broj prometovanih stanova u istoj. Međutim, mapa često pokazuje ili manje stanova ili nijedan. Takođe, kada se saberu stanovi koji imaju ime zgrade i oni koji nemaju, dobije se neka diskrepancija u ukupnom broju prometovanih stanova. O čemu se tu radi? Greška, ili je do mene?
 
Da li neko zna koja je fora sa cenenekretnina, kada se klikne na naziv zgrade u zagradi stoji broj prometovanih stanova u istoj. Međutim, mapa često pokazuje ili manje stanova ili nijedan. Takođe, kada se saberu stanovi koji imaju ime zgrade i oni koji nemaju, dobije se neka diskrepancija u ukupnom broju prometovanih stanova. O čemu se tu radi? Greška, ili je do mene?
Postoji neki bag sa mapom da se nekad ne prikaze nista kad kliknes na zgradu a odvede te na lokaciju. U tom slucaju samo odzumiraj i pojavice se. Za ostalo nisam siguran na sta tacno mislis, mozemo detaljnije preko privatnih poruka :)

Edit: Ako ti je upaljen neki dodatni filter, u zagradi se i dalje prikazuje ukupan broj stanova kao da nema filtera, a na mapi ce ti se prikazati samo filtrirani. Mozda je to slucaj.
 
Postoji neki bag sa mapom da se nekad ne prikaze nista kad kliknes na zgradu a odvede te na lokaciju. U tom slucaju samo odzumiraj i pojavice se. Za ostalo nisam siguran na sta tacno mislis, mozemo detaljnije preko privatnih poruka :)

Edit: Ako ti je upaljen neki dodatni filter, u zagradi se i dalje prikazuje ukupan broj stanova kao da nema filtera, a na mapi ce ti se prikazati samo filtrirani. Mozda je to slucaj.
Nešto od navedenog me je sigurno zbunilo. Ili mapa ili filteri. Hvala!
 
Je l su ovo realni podaci? Na ova dva sajta, kad gledam recimo Banovo Brdo, vidim razlicite ugovore. Na primer, za mart 2024. na cenenekretnina.rs pokazuje samo jednu NG, dok na cenenekretnina.com pokazuje dosta novogradnji.

Ko je u pravu?
Na cenenekretnina.rs u martu za KO Cukarica ima 96 ugovora, koliko i u Registru Cena Nepokretnosti RGZ-a. I definitivno ima vise od jedne novogradnje na Banovom Brdu.
 
Evo šta nude... Smart Home system... Znači u prevodu ništa. Nikakve popuste. Tako da kome treba neka kupi.
1714131104187.png
 
Cenestanova.com koristi podelu na opštine i mesne zajednice.

Cenenekretnina.rs koristi podelu na opštine i katastarske opštine.

Mesnih zajednica ima dosta više nego katastarskih opština i ne poklapaju se makar se i zvale isto.

*U ovom slučaju mesna zajednica BB zauzima dosta usku površinu. Na celoj Čukarici ima 46 novogradnje za mart na cenestanova.
 
Evo par brojki za novogradnju na Nbg, sa minimalnim odstupanjima verovatno.
U periodu od 2023 do marta 2024 prometovano je 700
tabela_novogradnja.jpg
stanova. Najviše u maju 2023 (105) i junu 2023 (95). Elixir garden je prvi sa 158 stanova. Zatim bezimena novogradnja po Surčinu, Ledinama i slično sa 114. Lastavice imaju 93, sa ukupno 64 prometa u poslednja dva meseca. Možda nekom bude značilo.
 
Vrh