Šta je novo?

Cene nekretnina

Prvo napraviš stanove i prodaš, pa onda sledeću zgradu za rentu, tako da malo nije u redu prema investitorima …zanimljivo, ovo je prva ozbiljnija zgrda napravljena za rentu…
 
Tako nekako, samo što ti ljudi retko kad naidju na probleme pa misle kako je sve ovde bajno sjajno. Da bi se poboljšali moramo prvo znati koji su naši realni problemi, a ako zabijamo glavu u pesak i pričamo kako nam je mnogo dobro i kako je negde drugde loše nikad se nećemo popraviti. Evo ako se neko seća pričao sam o onom mom drugu iz Beča koji želi da se vrati u Srbiju i o njegovom ocu koji se preselio ovde. Lepo mu je, sadi voćkice, zanima se, ima društvo... ali, već godinu i po dana muči muku sa njegovom Srpskom penzijom u smislu da je ne isplaćuju iako je ostvario pravo na to. Vozio sam ga 3-4 puta u RFZO lično da ide da vidi gde je problem, poslednji put pre par dana, kaže "sinko, jeste ovde lepo i sve, ali da mogu da biram nikad ne bih živeo ovde, toliko muke sa birokratijom ja nisam video za sve godine dok sam živeo u Beču". U principu uvek kad ode fali mu neki papir koji posle odnese i sad poslednji put kada je išao opet mu fali neko rešenje i kažu mu "nije to bitno, to rešenje Vas ne sprečava da Vi dobijate penziju", a on je ne dobija. FT1P u pravom smislu te reči. I sad će morati da sačeka njihov odgovor i da ode 5ti put jer kaže ili se ne jave na telefon ili ne mogu preko telefona da mu kažu šta je, stalno ga prebacuju na drugog, trećeg, petog i nikako da reše njegov predmet.
Mozda je problem sto si ga vodio u pogrešan fond
RFZO je republički fond za zdravstveno osiguranje
FPiO je fond za penzijsko i invalidsko osiguranje
Verovatno staz nije povezan ima neku rupu
Briokratiju gajimo u tom smo eksperti umjesto da je sasecamo
 
Prvo napraviš stanove i prodaš, pa onda sledeću zgradu za rentu, tako da malo nije u redu prema investitorima …zanimljivo, ovo je prva ozbiljnija zgrda napravljena za rentu…
U Nemačkoj, svaki investitor mora da uključi deo stanova za rentu u projekat...
 
Mozda je problem sto si ga vodio u pogrešan fond
RFZO je republički fond za zdravstveno osiguranje
FPiO je fond za penzijsko i invalidsko osiguranje
Verovatno staz nije povezan ima neku rupu
Briokratiju gajimo u tom smo eksperti umjesto da je sasecamo
Ma ono prekoputa rfzo u susednoj ulici meni to sve isto tamo ne zelim da zalazim :) Uglavnom birokratija ft1p ce ziveti dokle god imamo javni sektor rakav kakav je.
 
1713609558949.png


Meni je nesto malo verovatno da i dalje imaju pumpe koje ispumpavaju vodu. To je bilo s pocetka kad su kopali temelje u ovim delovima blize reci.

1713609650407.png


 
Poslednja izmena:
Jezik će naučiti. Objasni mi kako živi naš čovek sa našim minimalcem, a kako živi nemac sa nemačkim minimalcem? Možeš do sutra pisati kako je Srbija super, uredjena i kako odlazi samo onaj ko mora ali to neće promeniti suštinu. Ok je za ljude koji imaju 2-3k+ evra primanja pa mogu da zažmure na jedno oko i da zagluve na jedno uvo ali svi ostali...
Pravo pitanje je zašto neko radi za minimalac u Srbiji, bar za mene..
Razumem da ima 5% populacije koja nema izbor, ostatak od 95% nema izgovor.
 
Divna mi je beseda o našoj birokratiji, a na zapadu je sve bajno..
A 99% ljudi od inostranstva videlo Halkidiki, CG i Budimpeštu
 
Pravo pitanje je zašto neko radi za minimalac u Srbiji, bar za mene..
Razumem da ima 5% populacije koja nema izbor, ostatak od 95% nema izgovor.
Ok. Uđi u svaki Maxi, Ideu i svako mesto gde ljudi rade za minimalac pa im objasni da ne trebaju to da rade. Ostavi im broj telefona na kojoj mogu da se jave i odmah dobiju 100k+ posao. Ako 95% nema izgovor, onda nije problem u nedostatku posla nego u njihovom znanju, prosvetli ih sve i kriza je završena.
 
Pravo pitanje je zašto neko radi za minimalac u Srbiji, bar za mene..
Razumem da ima 5% populacije koja nema izbor, ostatak od 95% nema izgovor.
Ma tih preostali 95% radi za maksimalac... Koji je za 300 evra bolji od minimalca. Sa minimalcem ne moze da se prezivi, al sa maksimalcem bogami moze... da se prezivi.
 
Divna mi je beseda o našoj birokratiji, a na zapadu je sve bajno..
A 99% ljudi od inostranstva videlo Halkidiki, CG i Budimpeštu
Pogotovo poređenje sa Španijom i Nemačkom. Ovi moji što žive u Španiji doživljavaju flešbekove iz Srbije kada odu da završe nešto. Odeš na jedan šalter, pa te šetaju od jednog do drugog, na kraju te vrate na onaj sa koga si krenuo. A Nemci su tek posebna priča, tamo je birokratija gora od naše. Pasoš po ubrzanoj proceduri se čeka nedelju dana, i to ništa na reč i lepe oči, samo čvrsti dokazi. Našem rođaku je umrla baba, a njemu je istekao pasoš. Pomerali sahranu dva puta jer Nemci nisu ispoštovali rok, neka Helga je bila bolesna pa je dobio sa dva dana zakašnjenja. Nama se desilo da smo prevideli da je jedan dečiji pasoš istekao, i nekoliko dana pred more dobismo novi po ubrzanoj proceduri ovde za dva dana. A mirne duše su mogli da nas oduvaju kao što bi nas Nemci oduvali.
 
Ne mesajte birokratiju i uredjen sistem. Tacno je da i u uredjenim zemljama mozes da imas FT1P problem sa razlicitom birokratijom, u tom smislu mi mozda cak jesmo i bolji. Ali tamo niko ne sme da te tera da radis prekovremeno, nema rada na crno (osim kod nasih i ostalih koji nas sistem pokusaju da prenesu tamo),, tamo ne mozes da prodjes nekaznjeno za milion krivicnih dela kao ovde ako si zasticen i ako platis kome treba (osim ako nisi nas i ne naletis na nekog naseg kome mozes da platis)...
 
Zavisi koji su parametri uzeti u razmatranje. Iz mog iskustva Reykjavik je daleko najskuplji u Evropi. Primera radi hotel 4*, koji je nista posebno je kostao oko 450eur noc, taxi od aerodroma do hotela 180eur (doduse udaljeniji je), sve je pomereno sa cenama u radnjama. Odmah iza idu Stokholm i Oslo.
Nemoj tako, @Pera Zdera ovde propagira da je Stockholm jeftiniji od Beograda, da se opušteno živi sa 1600 eur mesečno (uključujući rentu I sve troskove) I da su stanovi na 10 minuta od centra 2500 eur/m2. Pravi Eldorado!
 
"Ako nemaju hleba, neka jedu kolace."
Prijatelj iz skolske klupe... u Maxiju poslovodja, plata 95.000, uzeo neplaceno odsustvo jer ne moze da prehrani porodicu sa tim parama. Posto ima Hr pasos poceo da vozi kombi i razvozi putnike iz Srbije u Hrvatsku. Zadovoljan je.
Kako je tek ovima na kasi, mesarima, i sl. sta mogu sa 60 ili 65 hiljada?
 
Pitanje je bilo zašto neko radi za minimalac, šta je uzrok toga?
 
u nekim manjim mestima nemas alternativu. A zamisli sada covek sa 55 godina fazon da se seli van zemlhe
 
zamisli da je kvalifikovan ali je trziste tako da ti daje minimalac samo
 
Vrh