Šta je novo?

Cene nekretnina

Nisam ni planirao. Hoću da se polako edukujem, izučim materiju i pratim situaciju. Biće dana za megdana!
Samo nemoj nikako da zaboraviš na belosvetski kriminalno-lopovsko-fašistički lobi (ako je jelte ovaj naš malecni već samo "kriminalno-lopovski" kako ga neki sa foruma nazivaju) :cool: , pa na našmrkane i nadobudne wall street japije u sjajnim odelcima i lakovanim cipelicama koji klikću dugmiće na tastaturi brokerskog kompa (a radi se o tvojoj teškom mukom zarađenoj ušteđevini!!) i konačno na veštačku inteligenciju koju koriste sve velike ulagačko-brokersko-mešetarske kuće kojima ista ta AI u deliću sekunde pomaže kod ulaganja tako da sve u svemu jedno 95% naroda koje "opismenjavaju" ovakvi iz razno-raznih "Capital" društava uvek bude u minusu, a ovih 5% krupnih igrača uvek u plusu.
To ti je podešeno kao kod onih poker i sl kockarskih aparata, gazda bira koliko će da da, čisto da "robovi" ne bi sasvim izgubili volju odnosno da ne ukapiraju o čemu se ovde zapravo radi...prost je narod davnih dana izrekao ono mudro "Nema sinko leba bez motike"
 
Zanimljivo. Vi ste iz Beograda? Ne verujem.
Moja generacija je nesto starija, i bukvalno svi koji su ziveli u Americi (osim dvoje ljudi koji su u mesovitim brakovima) su se vratili u BG i zive ili bolje ili isto nego u Americi. Svi imaju i Americko drzavljanstvo, neki cak i kuce tamo i mogu da se vrate kad hoce, ali im ne pada na pamet. Dakle osobe koje su ostale u USA ostale su pre svega jer su ozenjene/udate za Amerikance sto povratak cini maltene nemogucim.
Kad citam ovakve postove zaista mi se cini da postoje dva Beograda. Moja realnost je da od mojih projatelja/generacije ne postoje osobe koje nemaju bar 2 nekretnine u vlasnistvu (a mnogi i vise), svi imaju fenomenalne poslove ili privatan biznis i zadovoljni su istim. Putuje se bar 4 puta godisnje na odmor (letovanje, skijanje i 2 puta city break).
Sukobi frakcija iz različitih balona :)
 
Samo nemoj nikako da zaboraviš na belosvetski kriminalno-lopovsko-fašistički lobi (ako je jelte ovaj naš malecni već samo "kriminalno-lopovski" kako ga neki sa foruma nazivaju) :cool: , pa na našmrkane i nadobudne wall street japije u sjajnim odelcima i lakovanim cipelicama koji klikću dugmiće na tastaturi brokerskog kompa (a radi se o tvojoj teškom mukom zarađenoj ušteđevini!!) i konačno na veštačku inteligenciju koju koriste sve velike ulagačko-brokersko-mešetarske kuće kojima ista ta AI u deliću sekunde pomaže kod ulaganja tako da sve u svemu jedno 95% naroda koje "opismenjavaju" ovakvi iz razno-raznih "Capital" društava uvek bude u minusu, a ovih 5% krupnih igrača uvek u plusu.
To ti je podešeno kao kod onih poker i sl kockarskih aparata, gazda bira koliko će da da, čisto da "robovi" ne bi sasvim izgubili volju odnosno da ne ukapiraju o čemu se ovde zapravo radi...prost je narod davnih dana izrekao ono mudro "Nema sinko leba bez motike"
Kopaš li šta? :cool:

Ili samo ulažeš u investicione apartmane na Zlatiboru da bi zaradjivao na tudjoj muci.
 
Kopaš li šta? :cool:

Ili samo ulažeš u investicione apartmane na Zlatiboru da bi zaradjivao na tudjoj muci.
Šta si se ti zbunio večeras, udara ti lepša polovina čežnju :cool: , zar ne znaš da smo svi ovde zbog nekretnina a ne tamo nekih šitkoina i ostalih digitalnih AI malverzacija koje samo mali broj pohlepnih zloupotrebljava na račun zaludele većine.
Beograd je za život a Zlatibor i ostali turistički centri za ulaganje, tako je u celom normalnom svetu pa su i cene normalne i porezi se naplaćuju, što bi rekli i vuk sit i ovce na broju
 
Nije mi jasno odakle toliko iščuđavanja koliko poskupljuju stanovi?
Oni vrede i vredeće isto ili približno i za mesec i za godinu, ali će njihova vrednost u evrima biti izražena u dosta većoj cifri.
Da li ste svesni koliko se evra i ostalih papira odštampalo u poslednjih 3-4 godine?
Ako hoćete brzu procenu 1kg zlata pre 5 god cca 36.000 eur, a danas 65.165.
Da li još nešto nije jasno?
To što vam je neko zavukao ruku u džep i obezvredio vam zaradu i ušteđevinu, nije opravdanje da ljude koji podižu cene svojih stanova i rente
(u cilju barem neke zaštite svoje imovine), proglašavate za nerazumne, neznalice, luzere i sl.
 
Просечан годишњи принос од 10%?
Значи ако уложим 25 хиљада евра, за 10 година имам 64843?
Па чак и да је 50 хиљада то звучи доста примамљиво.
Ja sam uložio u Belex15 negde oko 2006/2007 20k€, sada to vredi 2-4k€….sto bi rekli moze da bude, ali ne mora da znaci…slično kao i sa nekretninama, kupis sad stan Mirijevo na 2.500€ i možda bude 5k€, ali ne mora da znaci 😉😎
 
To što vam je neko zavukao ruku u džep i obezvredio vam zaradu i ušteđevinu, nije opravdanje da ljude koji podižu cene svojih stanova i rente
(u cilju barem neke zaštite svoje imovine), proglašavate za nerazumne, neznalice, luzere i sl.

Neka si se ti našao ovde da braniš čast poštenog srpskog rentijera, toga nam je falilo :)
 
Ja sam uložio u Belex15 negde oko 2006/2007 20k€, sada to vredi 2-4k€….sto bi rekli moze da bude, ali ne mora da znaci…slično kao i sa nekretninama, kupis sad stan Mirijevo na 2.500€ i možda bude 5k€, ali ne mora da znaci 😉😎
Uložio si u Belex 15? Kako si uložio u nešto što ne može da se kupi?
Ili si sam kupio svih 15 akcija i fingirao ulaganje u index?
 
Nije mi jasno odakle toliko iščuđavanja koliko poskupljuju stanovi?
Oni vrede i vredeće isto ili približno i za mesec i za godinu, ali će njihova vrednost u evrima biti izražena u dosta većoj cifri.
Da li ste svesni koliko se evra i ostalih papira odštampalo u poslednjih 3-4 godine?
Ako hoćete brzu procenu 1kg zlata pre 5 god cca 36.000 eur, a danas 65.165.
Da li još nešto nije jasno?
To što vam je neko zavukao ruku u džep i obezvredio vam zaradu i ušteđevinu, nije opravdanje da ljude koji podižu cene svojih stanova i rente
(u cilju barem neke zaštite svoje imovine), proglašavate za nerazumne, neznalice, luzere i sl.
Zanemaruješ spekulacije ,mahinacije i neplansku gradnju.Inflacija je samo jedna poznata u jednacini.
Ako se ova stihija nastavi,lako se moze desiti,da ce renta stana,direktno odredijvati cenu kvadrata,pa ce svi ti spekulanti,pohrliti na trziste u kontra smeru,Isto vazi i za pozlacene spekulante,rat kada se zavrsi,pohrlice u istom tom kontra smeru.Da je kod nas samo inflacija,bilo bi puno predvidljivije.Svaki neplanski stvoreni visak,bilo cega,ima svoj kontra efekat,kad tad.
 
Šta si se ti zbunio večeras, udara ti lepša polovina čežnju :cool: , zar ne znaš da smo svi ovde zbog nekretnina a ne tamo nekih šitkoina i ostalih digitalnih AI malverzacija koje samo mali broj pohlepnih zloupotrebljava na račun zaludele većine.
Ako tako gledaš i renterijerstvo ti je mali broj pohlepnih investitora koji zaradjuju na račun većine.
 
Nije mi jasno odakle toliko iščuđavanja koliko poskupljuju stanovi?
Oni vrede i vredeće isto ili približno i za mesec i za godinu, ali će njihova vrednost u evrima biti izražena u dosta većoj cifri.
Da li ste svesni koliko se evra i ostalih papira odštampalo u poslednjih 3-4 godine?
Ako hoćete brzu procenu 1kg zlata pre 5 god cca 36.000 eur, a danas 65.165.
A 1kg zlata pre 12 godina je 44.000 evra. Šta hoćeš da kažeš?
Da li još nešto nije jasno?
To što vam je neko zavukao ruku u džep i obezvredio vam zaradu i ušteđevinu, nije opravdanje da ljude koji podižu cene svojih stanova i rente
(u cilju barem neke zaštite svoje imovine), proglašavate za nerazumne, neznalice, luzere i sl.
To što je tebi poskupeo odlazak u prodavnicu nije opravdanje da dižeš rentu. Ti možeš da probaš, ali ne znači da ćeš da dobiješ. Vi ne kontate koliko vas je usralo ovo sa rusima, da nije toga bile bi niže rente sad nego pre 3 godine.
 
To što vam je neko zavukao ruku u džep i obezvredio vam zaradu i ušteđevinu, nije opravdanje da ljude koji podižu cene svojih stanova i rente
(u cilju barem neke zaštite svoje imovine), proglašavate za nerazumne, neznalice, luzere i sl.
Nisu problem tamo neki,nego horde tih nekih,koji su podigli cenu stanova,nekome kome treba stan da bi živeo.
I nije taj tamo neko,nego država, koja ih nije propisno oporezovala za kolekcionarenje stanova,i rentijerstvo bez plaćanja poreza.Da su to uradili kako treba,ne bi oni sada cvrkutali ovde,već bi krampovali u tamo nekoj Šleziji i Štajerskoj.
 
Poslednja izmena:
To što je tebi poskupeo odlazak u prodavnicu nije opravdanje da dižeš rentu. Ti možeš da probaš, ali ne znači da ćeš da dobiješ. Vi ne kontate koliko vas je usralo ovo sa rusima, da nije toga bile bi niže rente sad nego pre 3 godine.

Ne znam šta si hteo time da kažeš, da je tržište nekretnina izolovano od inflacije a tržište prehrane nije.

Sa druge strane, nakon više od 2 godine od početka rata, najveći broj Rusa koji je ušao u Srbiju je već negde otišao, a tih 30.000 koliko ih je po zvaničnim podacima ostalo da živi u čitavoj Srbiji ne može da ima toliki efekat na cene renti. Bar se ja nadam, jer zamisli efekat kada ti preostali Rusi koji plaćaju naduvane zakupe počnu da kupuju stanove, pa cena će ići samo gore...
 
Gledam na fejsu reklamu za Airport Garden; preko 100 komentara, ljudi se interesuju za stanove, cene, itd. Izgleda da će prodaja tek da krene 😅
 
Sa druge strane, nakon više od 2 godine od početka rata, najveći broj Rusa koji je ušao u Srbiju je već negde otišao, a tih 30.000 koliko ih je po zvaničnim podacima ostalo da živi u čitavoj Srbiji ne može da ima toliki efekat na cene renti. Bar se ja nadam, jer zamisli efekat kada ti preostali Rusi koji plaćaju naduvane zakupe počnu da kupuju stanove, pa cena će ići samo gore...

Pa da su sve četvoročlane porodice, to je preko 7000 stanova. Nije to malo za tržište izdavanja u Beogradu.
 
ja ne znam odakle ta ideja da je dosta rusa otislo? ja ih vidjam sve vise. u mojoj zgradi jos 2 porodice je doslo. sada na linkedinu mi izlaze za ns i bg poslovi na ruskom (i to samo ruskom). x firmi u bgu je otvoreno. wargaming nudi ogromne pare za odredjene role
 
Ne znam šta si hteo time da kažeš, da je tržište nekretnina izolovano od inflacije a tržište prehrane nije.

Sa druge strane, nakon više od 2 godine od početka rata, najveći broj Rusa koji je ušao u Srbiju je već negde otišao, a tih 30.000 koliko ih je po zvaničnim podacima ostalo da živi u čitavoj Srbiji ne može da ima toliki efekat na cene renti. Bar se ja nadam, jer zamisli efekat kada ti preostali Rusi koji plaćaju naduvane zakupe počnu da kupuju stanove, pa cena će ići samo gore...
Hteo sam da se vodim istom glupom logikom koju mnogi ovde koriste: "inflacija je, dakle ja moram da podignem cenu kirije", a ne razumeju da ne bi mogli da podignu cene da nema ko da placa te cene (rusi). Kad neki biznis podigne cenu "jer je inflacija", mogu da se dese dva svenarija: da nastavi da posluje kao do sad i da ima veci prihod ili da mu se smanji obim posla, pa da bude prisiljen da smanji cene u skladu sa konkurencijom ili cak da ugasi biznis. Ne znam sto ljudi koji izdaju stanove misle da su imuni od toga.
 
ja ne znam odakle ta ideja da je dosta rusa otislo? ja ih vidjam sve vise. u mojoj zgradi jos 2 porodice je doslo. sada na linkedinu mi izlaze za ns i bg poslovi na ruskom (i to samo ruskom). x firmi u bgu je otvoreno. wargaming nudi ogromne pare za odredjene role
Možda je to samo moj lični utisak, ali i meni deluje da su sad nekako "prisutniji" i u krajevima gde ih nisam ranije viđao. Nekako su se ustalili, organizovali život nekako. Imam sad i komšije takođe.
 
Možda je to samo moj lični utisak, ali i meni deluje da su sad nekako "prisutniji" i u krajevima gde ih nisam ranije viđao. Nekako su se ustalili, organizovali život nekako. Imam sad i komšije takođe.

Dosta su prisutni u centralnim opštinama. Čujem ih jako često na Dorćolu.

Verujem da im periferne opštine nisu toliko privlačne jer su stranci i ne znaju Beograd toliko dobro, a realno ovaj grad je logistički komplikovan jer nam je javni prevoz loš.
 
Vrh