Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo jedna zanimljivost: iskočila mi je danas reklama za King's Fountain Dedinje (jer, jelte, Google i Facebook su odavno provalili da gledam u nekretnine 50% vremena :) ), i vidim da mi cifra deluje čudno - "samo" 3400 EUR/m2. Ne bude mi teško da proverim ranije objave, kad ne lezi vraže...

Današnja objava:

pro-Kd9qaelH.jpeg


Objava od decembra 2023:

pro-ZwSBM7GY.jpeg


Da li je ovo prvi slučaj investitora u skorije vreme da ovako agresivno obori cenu? Ovo je skoro 13% niže u odnosu na pre samo 3 meseca. Ne sećam se da smo spuštanje za 500 EUR skoro videli u BG....
 
Evo jedna zanimljivost: iskočila mi je danas reklama za King's Fountain Dedinje (jer, jelte, Google i Facebook su odavno provalili da gledam u nekretnine 50% vremena :) ), i vidim da mi cifra deluje čudno - "samo" 3400 EUR/m2. Ne bude mi teško da proverim ranije objave, kad ne lezi vraže...

Današnja objava:

Pogledajte prilog 192630

Objava od decembra 2023:

Pogledajte prilog 192629

Da li je ovo prvi slučaj investitora u skorije vreme da ovako agresivno obori cenu? Ovo je skoro 13% niže u odnosu na pre samo 3 meseca. Ne sećam se da smo spuštanje za 500 EUR skoro videli u BG....
Da uzimam dok nije kasno 😂
 
Ovo je na najgoroj mogućoj lokaciji.
U jaruzi pored magistralne ulice.
Na mestu gde je pobijeno ko zna koliko ljudi.
Daleko je od svega i nije nikakva ekskluziva.
Mesta da se gradi na dobrim lokacijama je jako jako malo. U tome je problem. Kennedy Residence kod zemunskog keja je, recimo, lokacija koja je po meni "eksluzivna", da je tako nazovemo. Samo što nisam tad bio spreman da razmatram takvu kupovinu...
 
Nije to rast prometa, to su neke novogradnje koje su prometovane po nižim cenama ranije, pa se sad upisuju u katastar.
Ja sam kupio starogradnju u NS-u 2022 po 1200kvm. Nekretnina je u katastru upisana na moje ime tek posle skoro 2 godine. Da li to znaci da je kupoprodaja ubelezena tek prosli mesec u izveštaju?
 
Evo jedna zanimljivost: iskočila mi je danas reklama za King's Fountain Dedinje (jer, jelte, Google i Facebook su odavno provalili da gledam u nekretnine 50% vremena :) ), i vidim da mi cifra deluje čudno - "samo" 3400 EUR/m2. Ne bude mi teško da proverim ranije objave, kad ne lezi vraže...

Današnja objava:

Pogledajte prilog 192630

Objava od decembra 2023:

Pogledajte prilog 192629

Da li je ovo prvi slučaj investitora u skorije vreme da ovako agresivno obori cenu? Ovo je skoro 13% niže u odnosu na pre samo 3 meseca. Ne sećam se da smo spuštanje za 500 EUR skoro videli u BG....
Što rekoše već, lokacija je loša, a 4k previše. Kreću da obaraju previsoke cene. Meni je ovo isto kao ledine maltene.
 
Evo jedna zanimljivost: iskočila mi je danas reklama za King's Fountain Dedinje (jer, jelte, Google i Facebook su odavno provalili da gledam u nekretnine 50% vremena :) ), i vidim da mi cifra deluje čudno - "samo" 3400 EUR/m2. Ne bude mi teško da proverim ranije objave, kad ne lezi vraže...

Današnja objava:

Pogledajte prilog 192630

Objava od decembra 2023:

Pogledajte prilog 192629

Da li je ovo prvi slučaj investitora u skorije vreme da ovako agresivno obori cenu? Ovo je skoro 13% niže u odnosu na pre samo 3 meseca. Ne sećam se da smo spuštanje za 500 EUR skoro videli u BG....
Meni bolje BW za 3400 sa PDV. Nisam fan BW ali nisam fan ni jaruge. Izgleda da ce BW u jednom trenutku povući cene na dole kao što ih je povukao na gore :)
 
Meni bolje BW za 3400 sa PDV. Nisam fan BW ali nisam fan ni jaruge. Izgleda da ce BW u jednom trenutku povući cene na dole kao što ih je povukao na gore :)
Ne znam odakle informacija za ovu cenu za BNV. Mozda za vece stanove verovatno. Ovaj prodajni dan kada je bio pre par nedelja cena za manje stanove su bile od 190k (30kvm i 10kvm terasa, dakle 40 ukupno). I to je bio fazon da nije sigurrno da ces uspeti da uzmes stan, jer je velika navala pa ako agent uspe da ti zavrsi uspeo je.
 
Što se tiče cena za novogradnju znam da je new minel za manje stanove bio 3250 evra bez pdv-a i to pre par meseci dok jos nisu krenuli da rade 2 fazu. Mislim da je bila ponuda 40kvadrata 144k evra i to sa popustom od 100 evra na prodajnom danu. Dakle ne vidim kako ce da cene idu dole ako prodaju pre gradnje za te pate.
 
Ne znam odakle informacija za ovu cenu za BNV. Mozda za vece stanove verovatno. Ovaj prodajni dan kada je bio pre par nedelja cena za manje stanove su bile od 190k (30kvm i 10kvm terasa, dakle 40 ukupno). I to je bio fazon da nije sigurrno da ces uspeti da uzmes stan, jer je velika navala pa ako agent uspe da ti zavrsi uspeo je.
Tako je, 89 kvadrata 300k eur. Eterna, useljenje u novembru.
 
Evo jedna zanimljivost: iskočila mi je danas reklama za King's Fountain Dedinje (jer, jelte, Google i Facebook su odavno provalili da gledam u nekretnine 50% vremena :) ), i vidim da mi cifra deluje čudno - "samo" 3400 EUR/m2. Ne bude mi teško da proverim ranije objave, kad ne lezi vraže...

Današnja objava:

Pogledajte prilog 192630

Objava od decembra 2023:

Pogledajte prilog 192629

Da li je ovo prvi slučaj investitora u skorije vreme da ovako agresivno obori cenu? Ovo je skoro 13% niže u odnosu na pre samo 3 meseca. Ne sećam se da smo spuštanje za 500 EUR skoro videli u BG....
Ovo je pre Lisičji potok nego Dedinje, mislim da će biti prinuđeni da spuštaju cenu još jer je i sada sumanuta za tu lokaciju. Posebno je komičan pokušaj prevoda naziva "Kraljeva Česma", računaju valjda da će im kupci uglavnom biti polupismeni kompleksaši koji imaju silnu želju da žive blizu "Grendfaderera" u "Vajtgradu"? I šta sad dalje reći i misliti o tom projektu i ozbiljnosti investitora?

Mislim da ovi nesrećni nazivi većine projekata u gradu postaju sve bizarniji. Postavlja se pitanje ko su ljudi koji ih smišljaju i da li su i inženjeri na tim projektima slinčnog obrazovanja i znanja?
 
Znaci ovi se ponasaju kao da su i dalje ono embargo 90e ili iz filma andergraund pa nas zezaju tako. Lupe rendere srecne porodice napisu neku sintagmu na engleskom i lupe cifru. Mada ljudi ionako vec zabludeli internetom veruju da je to stvarno tako. Ocajno vreme
 
Što se tiče cena za novogradnju znam da je new minel za manje stanove bio 3250 evra bez pdv-a i to pre par meseci dok jos nisu krenuli da rade 2 fazu. Mislim da je bila ponuda 40kvadrata 144k evra i to sa popustom od 100 evra na prodajnom danu. Dakle ne vidim kako ce da cene idu dole ako prodaju pre gradnje za te pate.
Pa da li su uspeli da prodaju po tim cenama? Da li i dalje uspevaju?
 
Znaci ovi se ponasaju kao da su i dalje ono embargo 90e ili iz filma andergraund pa nas zezaju tako. Lupe rendere srecne porodice napisu neku sintagmu na engleskom i lupe cifru. Mada ljudi ionako vec zabludeli internetom veruju da je to stvarno tako. Ocajno vreme

Meni su najjači oni renderi gde je ceo krov kao zelena bašta...ja dosad nisam video jednu zgradu u BG da je ispoštovala taj koncept.
 
Kraljeva Česma
Bar nemaju Residence/Hill/Park u imenu.
Ovo mu više nekako dođe na Slope-u ili u Hole-u a možda i Landslide nego na Hill-u, pa im zbog toga bilo glupo :). Al bar green da su metnuli ili neki garden pored te fontane (da ne kažem daleko bilo česme).

Znaci ovi se ponasaju kao da su i dalje ono embargo 90e ili iz filma andergraund pa nas zezaju tako. Lupe rendere srecne porodice napisu neku sintagmu na engleskom i lupe cifru. Mada ljudi ionako vec zabludeli internetom veruju da je to stvarno tako. Ocajno vreme
Baš tako, samo je pitanje zašto baš Engleski, mislim šta fali Ruskom ili Nemačkom, Kineskom. Izgleda da ovi markting stručnjaci i investitori nisu još savladali druge jezike ili je možda neka veća mistrija u pitanju.
U svakom slučaju ceo Beograd je izgleda postao jedan veliki projekat sa radnim nazivom: "Vesele devedesete hole".
 
Nisam pratio. Kupio sam neki portfolio pre 3god i iskren da budem zaboravio. Izgubio 80% vrednosti, već se i oprostio sa kintom, a sad se wallet vratio na početak. Sad me kopka da li uletati još.
Ovo sve naravno pričam o ljudima koji imaju rešeno stambeno pitanje pa eto gde da ulože višak love sa kojom se mogu oprostiti a da ih ne zaboli previše. Po meni toliko i treba uleteti. Ostalo u plemenite metale i inv jedinice.
Ima i sigurnijih stvari od kripta i nekretnina
 
Vrh