Šta je novo?

Cene nekretnina

Video i nisam oduševljen ni sa čim. Ja sam pre za Čukaricu i Savski venac za život. Možda je i stvar navike i usađenih predrasuda. Svašta mi je padalo na pamet da kupim od nekretnina ali severno od Save i Dunava nikad ništa… ko odraste uz brda taj bez brda ne može :)
Nista preko mosta, to je za nas inostranstvo :)
 
Ovo je možda i najveći problem koji se nikad neće rešiti. Odrastao sam u delu Palilule sa sličnim problemom i sad gledam samo da pobegnem od toga... Nažalost i NBG pati od problema sa parkingom, ali u manjoj meri nego stari deo grada.
Za razliku od većine opština, Nbg makar ima gde da se proširi što se tiče parkinga. Slažem se da na Brdu nema rešenja za parking...
 
Problem sa parkingom se resava tako sto se grade velike garaze i sto se mnooogo investira u sistem javnog prevoza. E sad za javni prevoz treba i dosta ulaganja sto se tice planiranja i vremena, a to nije bas popularno kod nas :) nikada nece u velikim gradovima da se rese guzve, ali ovo da u gradu sa 2miliona stanovnika imate situacije kada saobracaj bukvalno stoji sat-dva je previse...

Jos ranije su postojali predlozi da se naprave velike P&R garaze na prilazima sirem centru grada i da se onda one do glavnih tacaka povezu dobro prevozom, ali nista od toga... Cak svi nekako pobijaju glavu u pesak sto se toga tice
 
Konačno da je neko i pozvao i otišao da vidi. Ne svrbi ih ni malo po meni. A sad počni da gledaš taj projekat pa stan/stanove koji ti se sviđaju pa ćeš videti kako za nedelju dve ili mesec dana polako nestaju iz prodaje tj prodani su. Onda polako shvatiš kako stvari stoje. Ludila nema (osim u BW) ali prodaja ide. Možda će nešto i da daju na akciju tipa zadnji stan na severu kod tehničkog izlaza i slično...
Za Victory Gardens..na moje pitanje 'Da li su ovo svi stanovi dostupni (u tom trenutku 30-ak) za prodaju jer znam da investitori pustaju parcijalno' menadzer mi odgovara 'Da da..to je sve jer smo prodali xxx' i sada je drugi prodajni dan gde oni pustaju nove stanove u ponudi.
Mislim sta reci kad lazu za te mizerne stvari, a ne nesto krupnije. 🙂
 
Za Victory Gardens..na moje pitanje 'Da li su ovo svi stanovi dostupni (u tom trenutku 30-ak) za prodaju jer znam da investitori pustaju parcijalno' menadzer mi odgovara 'Da da..to je sve jer smo prodali xxx' i sada je drugi prodajni dan gde oni pustaju nove stanove u ponudi.
Mislim sta reci kad lazu za te mizerne stvari, a ne nesto krupnije. 🙂
Victory Gardens ti prodaje Kadena! Imaš sve stanove na njihovom sajtu pa možeš vrlo lako da pratiš koliko su prodali i koje. Nije neka nauka. Inače s Kadenom NEMA pregovora oko cene ni dinara! Niti oko uslova u ugovoru. Ti ako misliš da prodavac "laže" onda izaberi neke stanove koje misliš da su ti dobri, pa onda gledaj u narednih mesec dana kako se prodaju tj. nestaju sa sajta. Njihov sajt je vrlo dobar i vrlo indikativan jer bukvalno čim neko rezerviše stan odmah nestaje iz ponude i sa onih 3D rendera. Tako da vrlo lako možeš videti šta se dešava.
 
@G.I.Joe Nisi me razumeo. Na sajtu o kojem ti pricas sam i gledao stanove. Od 30-ak dostupnih: crveni-dvosobni, zeleni-trosobni i plavi-cetvorosobni sam odabrao jedan (od najgorih sam odabrao najbolji zbog slabe ponude) koji mi se dopada i otisao na razgovor gde sam pitao
'Da li su ovo svi stanovi dostupni (u tom trenutku 30-ak) za prodaju jer znam da vi investitori pustate parcijalno'?
i dobio odgovor
'Da da..to je sve jer smo prodali xxx stanova'
I sada ce na prodajnom danu pustiti nove sto znaci da su lagali.

Za pregovaranje ne znam. Ima sigurno neki mali popust za placanje u kesu.

Inace ne znam ni ko je Kadena. Nikad nisam cuo za njih dok nisam video ovaj projekat. Mogu samo da kazem da devojka koja radi kao menadzer za 'Silvu' je doktor nauka za Kadenu.

Za sajt VG se slazem sa tobom. Odredjen je odlicno.
 
@G.I.Joe Nisi me razumeo. Na sajtu o kojem ti pricas sam i gledao stanove. Od 30-ak dostupnih: crveni-dvosobni, zeleni-trosobni i plavi-cetvorosobni sam odabrao jedan (od najgorih sam odabrao najbolji zbog slabe ponude) koji mi se dopada i otisao na razgovor gde sam pitao

i dobio odgovor

I sada ce na prodajnom danu pustiti nove sto znaci da su lagali.

Za pregovaranje ne znam. Ima sigurno neki mali popust za placanje u kesu.

Inace ne znam ni ko je Kadena. Nikad nisam cuo za njih dok nisam video ovaj projekat. Mogu samo da kazem da devojka koja radi kao menadzer za 'Silvu' je doktor nauka za Kadenu.

Za sajt VG se slazem sa tobom. Odredjen je odlicno.
Oni isto obično ne znaju kada će pustiti ostale. Ali ne branim ih samo ti kažem sada kada si odabrao taj jedan prati lepo na sajtu pa ćeš videti da stanovi "nestaju" tj bivaju prodani vremenom i da one "prosečne" cene ne znače ništa kad vidiš prave cene na konkretnim projektima.
2.) popusta za keš nema ni dinara! Ni dinara!
3.) Što se profesionalnosti tiče tu se 1000% slažem s tobom, vrlo se pijačarski ponašaju i dosta grubo i agresivno. Ali to je zbog toga valjda da imaju strani " Brand name" (što bi trebalo da znači suprotno) i što im se može jednostavno! Prodaja im ide toliko dobro da se mogu tako ponašati. Videćeš i sam njihovo ponašanje. Ali ako hoćeš da kupiš projekte koje oni prodaju moraš s njima, jednostavno nemaš izbora! I to oni znaju!
Za novogradnju ja ne znam da li imaš drugih agencija u gradu. Jednostavno svi veliki projekti idu preko njih ili direkt od investitora.
 
Oni isto obično ne znaju kada će pustiti ostale. Ali ne branim ih samo ti kažem sada kada si odabrao taj jedan prati lepo na sajtu pa ćeš videti da stanovi "nestaju" tj bivaju prodani vremenom i da one "prosečne" cene ne znače ništa kad vidiš prave cene na konkretnim projektima.
2.) popusta za keš nema ni dinara! Ni dinara!
3.) Što se profesionalnosti tiče tu se 1000% slažem s tobom, vrlo se pijačarski ponašaju i dosta grubo i agresivno. Ali to je zbog toga valjda da imaju strani " Brand name" (što bi trebalo da znači suprotno) i što im se može jednostavno! Prodaja im ide toliko dobro da se mogu tako ponašati. Videćeš i sam njihovo ponašanje. Ali ako hoćeš da kupiš projekte koje oni prodaju moraš s njima, jednostavno nemaš izbora! I to oni znaju!
Za novogradnju ja ne znam da li imaš drugih agencija u gradu. Jednostavno svi veliki projekti idu preko njih ili direkt od investitora.
Zovi sutra i pitaj da li daju popust za kes i videces da nisi upravu..tj da ima..mizeran, ali ima.

I prodaja im ide prilicno slabo. Pratim Silvu, Buenu V. i Victory G. Sve stanove koje je VG imao pre 3-4 meseca ima i sada osim jednog trosobnog.
 
Koliko je dodato stanova u odnosu na prosli put? Bilo je oko 800, sad vidim da je 870. Da li je finalno i konacno, ili da ocekujemo da neko volsebno nakrca jos 200 stanova a vec je kraj februara? :)
Sada ima 44 ugovora vise za BG.
Toeto, ne ocekujem vise, od standardnih +- 1,2,3 ugovora :)
Dostupni su i podaci za februar, koliko toliko.
 
Zovi sutra i pitaj da li daju popust za kes i videces da nisi upravu..tj da ima..mizeran, ali ima.

I prodaja im ide prilicno slabo. Pratim Silvu, Buenu V. i Victory G. Sve stanove koje je VG imao pre 3-4 meseca ima i sada osim jednog trosobnog.
Moguce. Te projekte nisam ni gledao ni pratio. Ako daju neki popust ili ako mislis da ti odgovara projekat onda uzmi. Mada mislim da ti je Silva mnogo transparentnija sto se tice tehnicke specifikacije od VG. Inace svi kriju Energetski razred kao zmija noge. Tako da sam se prosto pozitivno iznenadio kad sam procitao na Silvi da je B. Ali transparentno!
 
Sada ima 44 ugovora vise za BG.
Toeto, ne ocekujem vise, od standardnih +- 1,2,3 ugovora :)
Dostupni su i podaci za februar, koliko toliko.
S obzirom da se trećina meseca nije radila tačnije do 9.januara NIKO, a i posle još par dana (srpska NG + Sveti Sava) mogu da konstatujem da je januar vrlo jak mesec i čak je nadmašio i decembar ili u skladu s decembrom.
 
Znaci januar je jako pokidao i otisao u istoriju :) Ostaje da ocekujemo potpuno odsustvo realnosti u ocima nasih gastarbajtera, da nam se jos vise registruju na forum, i da govore kako oni kupuju, da se isplati, da ne znamo sta propustamo... sto je sasvim legitimno, ili "sve je ovo normalno" sto bi rekao pomocni trener repke Muta Nikolic :). Oni mogu da kupuju, ali sa svojim parama... a obican narod koji je ostao da zivi u matici, da ceka druga, bolja vremena, posto novcanik nije isto dubok kao gastarbajterski, razume se :)
Veoma sam zadovoljan izvestajem, @Wolf-e :)
 
To ispod Zvezdare ka Grockoj je dobro poznato Mirijevo (gde će cena da sklizne, mnogo pre nego što dostigne famoznih 5K)
Ne znam koliko će da dostigne, ali znam da se u Mirijevu trenutno pravi ili je završeno preko 40-50 lamela i nove lokacije samo niču. Ludilo jedno.
Celo brdo od okretnice 27 do trafo stanice BG20 ide pod zgrade kao i brdo iznad OŠ Pavle Savić. Tj sa gornje strane je ograničeno SMTom. A tek u Nine Kirsanove, nigde logike, ali ide gradnja i kreće još jedan projekat u toj ulici gore.
 
Pa gde će da kupuju nego kod nas, preko po 10.000€, pa im ovo kod nas dodje povoljno bez da imaju ideju šta će im …generalno po Nemackoj vlada apatija, manjak optimizma …a bez toga ono sto i može biti, lako ne bude…svet se ubrzano menja, videcemo u kom pravcu, meni lično se ne svidja ovo sa cenama po Srbiji, trebalo je da nekretnine budu dostupne lokalcima …
 
Pa gde će da kupuju nego kod nas, preko po 10.000€, pa im ovo kod nas dodje povoljno bez da imaju ideju šta će im …generalno po Nemackoj vlada apatija, manjak optimizma …a bez toga ono sto i može biti, lako ne bude…svet se ubrzano menja, videcemo u kom pravcu, meni lično se ne svidja ovo sa cenama po Srbiji, trebalo je da nekretnine budu dostupne lokalcima
Trebalo bi, ali zna se, kupuju Rusi i Ukrajinci, Kinezi i gastarbajteri. Obicni lokalci ako ne zaradjuju dovoljno, morace preko u sredjene zemlje, a onda to znaci novi Bangladesani, Srilancani, Indijci, Sirijci, Libanci... po Beogradu da zive i rade... prvo gsp, pa bolnice, poste, domovi zdravlja, a onda skole i fakulteti... klasicna zamena stanovnistva. Moracemo poceti da se navikavamo u Beogradu i Novom Sadu da vidjamo arape, crnce, azijate kao po evropskim gradovima.
 
Imamo kuriozitet u Nišu za starogradnju. Porast prometa YoY i pad cena YoY. Dvocifreni procenti.

https://cenestanova.com/niš/2024/1/20209?typeId=3,6,14&smart=false

1709236785956.png
 
Znaci januar je jako pokidao i otisao u istoriju :) Ostaje da ocekujemo potpuno odsustvo realnosti u ocima nasih gastarbajtera, da nam se jos vise registruju na forum, i da govore kako oni kupuju, da se isplati, da ne znamo sta propustamo... sto je sasvim legitimno, ili "sve je ovo normalno" sto bi rekao pomocni trener repke Muta Nikolic :). Oni mogu da kupuju, ali sa svojim parama... a obican narod koji je ostao da zivi u matici, da ceka druga, bolja vremena, posto novcanik nije isto dubok kao gastarbajterski, razume se :)
Veoma sam zadovoljan izvestajem, @Wolf-e :)
Ovo nema veze ko piše već čista matematika. Decembar 2023 godine je 1200 stanova. Znači januar 2024 ako mnozis sa 70% jer se trećinu meseca nije radilo znači 840 stanova ili u realnosti 870. Znači po meni januar je u nivou decembra.
 
 
Cekaj cekaj 118 stanova na opstini Palilula nije uopste malo,pogledaj koliko se ranije prodavalo stanova ?pa samo uzmi 2 3 5 godina unazad,a i na paliluli žive siromasniji ljudi …to sto bg na vodi proda 150 u danu je moguce da su sad proknjizeno ranije dogovoreni stanovi,a žena sa snimka je u pravu,možda ih nije bilo 19 nek ih je bilo 1 na dan pa je dosta ,novi bg je tražena lokacija ipak nisu bas svi otisli da gledaju novi bg ali je tražen …sto prozivaš ove investitore iz Krnjače bliske vlasti 😂
 
S obzirom da se trećina meseca nije radila tačnije do 9.januara NIKO, a i posle još par dana (srpska NG + Sveti Sava) mogu da konstatujem da je januar vrlo jak mesec i čak je nadmašio i decembar ili u skladu s decembrom.

Bas jak januar = najslabiji u poslednjih sedam godina. Poslednji slabiji januar je bio 2017. Od svih ostalih godina 20-30% slabiji.
 
Ovo nema veze ko piše već čista matematika. Decembar 2023 godine je 1200 stanova. Znači januar 2024 ako mnozis sa 70% jer se trećinu meseca nije radilo znači 840 stanova ili u realnosti 870. Znači po meni januar je u nivou decembra.
Ti i dalje guras svoju pricu druze, da mi je znati iz kog razloga... napisi nekad nesto negativno, stalno neko branjenje investitora i opravdavanje ovih suludih i naduvanih cena u pozitivnom smislu. Ako imas vremena, proveri 8-9 uzastopnih januara od 2016. godine pa naovamo. Dobar si racundzija, kad je poslednji put prodato 850 do 900 stanova u januaru?
 
Vrh