Šta je novo?

Cene nekretnina

Zgrade i naselja izgledaju kao da su u Pridnjestrovlju, i to na 50km od Stokholma, koji i nema reputaciju kao nekad. Skupo je to.
Marsta - Stokholm - 40km distance - 2ke/m2 prosecna cena - Prosecna neto plata 3+k evra neto mesecno -> 1.5m2 od jedne plate
Surcin - Beograd - 30km distance - 1.4ke/me prosecna cena - Prosecna neto plata 1k evra neto mesecno -> 0.7m2 od jedne plate
Vise nego duplo je jeftinije.
Srecom Surcin i slicne opstine, pa i neke centralnije ne izgledaju kao da su u Pridnjestrovlju, kad bismo se salili :)
 
Poslednja izmena:
Sortirao sam po rastucoj ceni kvadrata. To je za svedske standarde jedno od najgorih naselja, zato i kosta toliko. Dominiraju stranci, pa kada bi uporedili sa nama to je kao da zivis pored navijackih stadiona. Veca je sansa da naletis na budale. Ma koliko da je lose, prosto je neverovatno da cena kvadrata kosta 1600e pored glavnog aerodroma.
Evo pre neki dan mi dosao covek, cist Svedjanin, vatrogasac, rodjen i odrastao u Stokholmu, jedno vreme vozio i sanitet po Bosni za vreme rata. I malo nespecificno za njih, al dok je cekao dok ja ispisujem nesto, kaze evo sin mi sad kupuje stan. Reko cestitam i pustim pricu. Ukratko kupuje u centru na kredit, nesto izmedju 300-400k za oko 40 i nesto kvadrata. Sin ima malo bolje placen posao, radi za neku kompaniju. Ja sad kao strucnjak za cuvenu Östberga-ju 😂 kazem ovom koliko je jeftinija, kvadrat 2500e. A ovaj poskoci pa ce, pa to sam mu i ja pricao, nema 10min autom do centra gde radi, moze za manje pare da uzme veci stan, al nece da slusa. Cerka isto kupila neki stan na kredit od 500-600k u centru.
Eto cisto malo kako razmisljaju i zasto se cene tako razlikuju u okviru samog Stokholma. Nije im isto da sa terase gleda na Nobelov muzej i da gleda u park. Kod nas ti prodaje kvadrat za 3-4k pored deponije.
 
Sortirao sam po rastucoj ceni kvadrata. To je za svedske standarde jedno od najgorih naselja, zato i kosta toliko. Dominiraju stranci, pa kada bi uporedili sa nama to je kao da zivis pored navijackih stadiona. Veca je sansa da naletis na budale. Ma koliko da je lose, prosto je neverovatno da cena kvadrata kosta 1600e pored glavnog aerodroma.
Evo pre neki dan mi dosao covek, cist Svedjanin, vatrogasac, rodjen i odrastao u Stokholmu, jedno vreme vozio i sanitet po Bosni za vreme rata. I malo nespecificno za njih, al dok je cekao dok ja ispisujem nesto, kaze evo sin mi sad kupuje stan. Reko cestitam i pustim pricu. Ukratko kupuje u centru na kredit, nesto izmedju 300-400k za oko 40 i nesto kvadrata. Sin ima malo bolje placen posao, radi za neku kompaniju. Ja sad kao strucnjak za cuvenu Östberga-ju 😂 kazem ovom koliko je jeftinija, kvadrat 2500e. A ovaj poskoci pa ce, pa to sam mu i ja pricao, nema 10min autom do centra gde radi, moze za manje pare da uzme veci stan, al nece da slusa. Cerka isto kupila neki stan na kredit od 500-600k u centru.
Eto cisto malo kako razmisljaju i zasto se cene tako razlikuju u okviru samog Stokholma. Nije im isto da sa terase gleda na Nobelov muzej i da gleda u park. Kod nas ti prodaje kvadrat za 3-4k pored deponije.
Evo ga stručnak koji je našao rupu u saksiji pa se čudi što ljudi kupuju za 10k eur m2 u centru grada, a u industrijskom naselju za imigrante gde je 4x jeftinije. Samo to idi u Osterbega, pusti ljude da donose odluke za sebe i u Beogradu i u Stocholmu. To što je nešto geografski 10 minuta udaljeno je u smislu mindseta 10 svetlosnih godina dalje.
 
Evo ga stručnak koji je našao rupu u saksiji pa se čudi što ljudi kupuju za 10k eur m2 u centru grada, a u industrijskom naselju za imigrante gde je 4x jeftinije. Samo to idi u Osterbega, pusti ljude da donose odluke za sebe i u Beogradu i u Stocholmu. To što je nešto geografski 10 minuta udaljeno je u smislu mindseta 10 svetlosnih godina dalje.
Citaj malo bolje, ne cudi me sto kupuju za 10k u centru Stokholma vec u polucentru Beograda gde se kanalizacija direktno ispusta u reku ;)
 
Ma da, biće idem do Zlatibora na kafu kao u reklami. 😂
Ma jok, od kad je otvoren deo do Preljine Čačani su počeli da dolaze u Beograd samo na kafu i odmah nazad, kad se sagradi autoput do Zlatibora ići će se tamo bar na ručak, nemoj da cicijašiš! :cool:
To se u americi odavno zove "100$ hamburger", jel tako @vradovic -u...
 
Poslednja izmena:
Švedjani imaju tradiciju fotografije. @Pera Zdera, nisam stigao da odem do muzeja Fotografiska (da me i tamo časte turom rasizma), a prošao sam pored.

Zanimljivo je kako svi Švedski oglasi za stanove izgledaju lepo za gledanje, apsolutno su svi fotografisani kada je jako osunčano, kvalitetnim fotoaparatima, u stanovima pospremljenih prostorija. Dok u srpskim oglasima za stan od 6 cifara je do skoro moglo se vidi baba kako sedi ispred TV, dok je neko fotografise kineskim telefonom.

Na kraju se na isto svodi, istrenira se brzo narod da prepozna dobrar i loš stan, bez obzira na fotografiju. All eto čisto da dodam svoje mišljenje zašto švedski stambeni oglasi izgledaju ko vrhunski katalozi, a srpski ko loša šala.
 
Moram da priznam da si veoma duhovit, a i mastovit, za razliku od onog Analiticara koji je cist provokator.
 
Zanimljivo je kako svi Švedski oglasi za stanove izgledaju lepo za gledanje, apsolutno su svi fotografisani kada je jako osunčano, kvalitetnim fotoaparatima, u stanovima pospremljenih prostorija. Dok u srpskim oglasima za stan od 6 cifara je do skoro moglo se vidi baba kako sedi ispred TV, dok je neko fotografise kineskim telefonom.

Srbija fotografska zemlja i to losih fotografa (osim Milana Lucica koji ima odlican materijal)
 
Kad gledaš oglase u starogradnji, čovek bi pomislio zemlja trećeg sveta iz Afrike. Prljavi, štrokavi, zapušteni stanovi nisu retkost.

Ljudi bi bar trebalo da organizuju generalku pre fotografija, makar samo da se stekne utisak čistoće ako je i oronulo.
 
Kad gledaš oglase u starogradnji, čovek bi pomislio zemlja trećeg sveta iz Afrike. Prljavi, štrokavi, zapušteni stanovi nisu retkost.
A kad odes da pogledas te stanove ispostavi se da i jeste tako 😄
Po fasadi zgrade se vidi sta te ceka unutra.
Za vecinu nasih starogradnji je bolje da ih slikaju ugasenog svetla.
I keks kaze da Svedjani slikaju kada je jako osuncano. Molim lepo, neka se ovo zabelezi da u Svedskoj sija sunce jer su neki trvrdili suprotno.
 
Poslednja izmena:

Samo cepaj. Mislim da bi dobro bilo da svima u Kanadi povecaju porez na imovinu 300%.
 

Samo cepaj. Mislim da bi dobro bilo da svima u Kanadi povecaju porez na imovinu 300%.
Mislim da bi bilo najrazumnije da USA konačno okupira Kanadu jer situacija u toj državi već postaje nepodnošljiva za svetski poredak.
 
Pa prema ovom scenariju kod nas više neće biti uslova za život, a kamoli snega u planinskim centrima. @goran123 , molim mišljenje za ovaj objektivni novinarski uradak.
Nisam iz struke da kažem kakve će promene doneti svaki dodatni stepen više, ali snega već sada pa nema. Ovo na Kopaoniku je tuga.

A u Beogradu može se reći da ga skoro nismo ni imali. Ali smo imali temperature od 18 stepeni u januaru. Imamo ljude koji u januaru i februaru šetaju u kratkim majicama.

Ne znam šta hoćeš da dokažeš? Da globalno zagrevanje ne postoji? Da možeš emitovati tone zagađenja večno u atmosferu bez posledica?
 
Jel dolazis za 10-tak dana na Srpski Davos? Prosle godine nisi dosao, valjda ces ove? Da podelis neke autograme, dobre finansijske savete i recepte... ima ljudi kojima bi bila cast da upoznaju Vladicu Radovica 😆
 
Vrh