Šta je novo?

Cene nekretnina

Blokirala me nakon sto sam na njeno namerno ponovno trolovanje da su banksteri uzeli svaki 5. stan kreditnim duznicima napisao kratko i jasno "Netacno".
Pravda za MrGood-a!

Ulece Marera properties sa 180M u nekretnine

Da li su ovo prvi veci renteri za stanare?
 
Nema. Kad pridajes stan kao vlasnik, bez obzira da li je facebook, halo oglasi ili neki drugi portal, i kontaktira te agent koji ima svog kupca, jasno mu predocis da ne zelis usluge agencije i da moze da se naplati samo od kupca kojeg dovodi. Iz licnog iskustva i sve je proteklo bez problema.
Agenti hvataju na neobrazovanost prosecnog prodavca/kupca ... Kada se kupac javi na oglas koji ke postavila agencija on nema nikakve veze ni obaveze prema istoj vec samo ona strana koja ju je angazovala a to je prodavac. Ali agencije masovno krse nacelo slobodne trgovine gde se kaze da kupovina jednog proizvoda/usluge ne moze biti uslovljena kupobinom drugog proizvoda/usluge... A agencije redovno pokusavaju da kada se javis na oglas za stan, koji su objavili za svog klijenta, da ti prodaju i uslugu posredovanja iako nisu posredovali vec je kupac sam pronasao nekretninu i stupio u kontakt sa oglasivacem sto je u ovom slucaju agencija koja predstavlja prodavca.
Zamislite platite agenciju da vam proda stan i prodaja ne ide dovoljno brzo jer agencija odbija kupce koji nisu spremni da im plate proviziju? A vi ih platili da bi vam brze prodali. !? Jel to profesionalna usluga? Jeste li zadovoljan klijent?
 
Poslednja izmena:
Pričam sa prijateljem koji radi prodaju popularan brend automobila u Srbiji. Prodaju nova i polovna (iz staro za novo) vozila. Kaže da je ovo najgori kvartal ikada.
Kod mene u firmi neki klijenti "pauzirali" IT projekat za sledeću godinu, a drugi pomerili odluku o početku novog projekta (koji je bitan i hitan) za sledeću godinu. Svi nešto čekaju sledeću godinu. Ne znam šta to očekuju da se desi?
 
Pričam sa prijateljem koji radi prodaju popularan brend automobila u Srbiji. Prodaju nova i polovna (iz staro za novo) vozila. Kaže da je ovo najgori kvartal ikada.
Kod mene u firmi neki klijenti "pauzirali" IT projekat za sledeću godinu, a drugi pomerili odluku o početku novog projekta (koji je bitan i hitan) za sledeću godinu. Svi nešto čekaju sledeću godinu. Ne znam šta to očekuju da se desi?
Da malo olade sa zatezanjem? :)
 
Podaci za oktobar su ažurirani na cenenekretnina.rs!
Gospodine Wolf, cenimo vas rad i legendarne updatove cetvrtkom uvece, koji su predmet razgovora u gradu ceo petak,ali zar ne bi bilo svrsishodnije da se Beogradske opstine, posmatraju samostalno, pa ako recimo Palilula vec sad ima konacne rezultate za oktobar 2023,da se za tu opstinu tako i objavi recima-rezultati za ovu opstinu su konacni.Ovako svi trpimo zbog Starog grada i Vracara.
Hvala unapred.
 
Da mi je samo znati ko je kupio King's Circle za 4118e po kvm?? Na koju foru...
1699560462730.png
 
Gospodine Wolf, cenimo vas rad i legendarne updatove cetvrtkom uvece, koji su predmet razgovora u gradu ceo petak,ali zar ne bi bilo svrsishodnije da se Beogradske opstine, posmatraju samostalno, pa ako recimo Palilula vec sad ima konacne rezultate za oktobar 2023,da se za tu opstinu tako i objavi recima-rezultati za ovu opstinu su konacni.Ovako svi trpimo zbog Starog grada i Vracara.
Hvala unapred.
Pravo veliš

Što bi mi ostali bili taoci kruga dvojke

Ja sam to mislila odavno da pitam
 
Gospodine Wolf, cenimo vas rad i legendarne updatove cetvrtkom uvece, koji su predmet razgovora u gradu ceo petak,ali zar ne bi bilo svrsishodnije da se Beogradske opstine, posmatraju samostalno, pa ako recimo Palilula vec sad ima konacne rezultate za oktobar 2023,da se za tu opstinu tako i objavi recima-rezultati za ovu opstinu su konacni.Ovako svi trpimo zbog Starog grada i Vracara.
Hvala unapred.
Jel ste se navukli na statistiku ka na psihoaktivne supstance. Nista se nece desiti ni za mesec dana, a kamol i za jednu nedelju, opustite se malo.
Tu ststistiku da pratite jednom u tri meseca pa i da vidite nesto, ovim stalnim proveravanjem vise gledate statisticke greske nego realne trendove.
 
Neverovatno mi je da neke opstine ovoliko kasne. A bogami i neki celi gradovi.

Sa druge strane Niš i Zlatibor veći promet nego prošle godine.
Upravo sam na Zlatiboru i ovo je neverovatno kolikomse gradi. Siguran sam da imaju veliki broj gradjevinskih dozvola. Grade se apart hoteli sa 5* (2200-2800 EUR/kvm), kuće, manje zgrade. Nisam ni znao da veći deo naselja ima priključak za gas... Ima dosta ponude za rentanje, prodaju. Pričao malo sa radnicima što rade po lokalima, tezgama, turističkim agencijama. Svi su zadovoljni. Pogledali ljudi pa ne moraju da se sele za BG.
 
Kad su povezana lica u pitanju svaka banka ima svoju politiku. Napisah da pametni Raiffeisen ne gleda primanja u tom slučaju. Dobit ne isplaćujem već je smanjujem upravo visokim platama i bonusima a verovao ili ne upravo mi je Poreska to savetovala. Izađe uporediv trošak kao dobit (kad se uzme u obzir i godišnji porez) a nema akontacije sledeće godine. Gušimo temu možda, poenta da su mali preduzetnici i dalje diskriminisani u Srbiji u mnogim bankama.

p.s. Neverovatno je da ti iko išta gleda ako možeš da obezbediš 3x veću hipoteku od iznosa kredita, kakav promet, kakva plata…

Završićeš kredit bez problema u Intesi ili OTP banci. Mogu i kontakt osobe da ti posaljem u banci koja ce ti završiti sve vrlo brzo.
 
Video pre tog koji je objavio najavljuje visegodisnju inflaciju. Znaci sve ce da poskupljuje samo ce cene stanova u Beogradu opadati, i to drasticno i to vec od naredne godine?
 
Nemam pojma ko je lik, ali nije inflacija jedina stvar koja utiče na cene. Ako nema tražnje, možeš ti da dižeš cene koliko god da pokriješ inflaciju, to opet ne znači ništa.

Ovde je bolje pitanje da li je tražnja pala dovoljno da se prodavci zamisle ili se to kotrlja koliko-toliko u dovoljnoj meri da obezbedi stagniranje cena.
 
Vrh