Šta je novo?

Cene nekretnina

To bi moglo delimicno da se resi tako sto bi postovi sa vise lajkova bili naglaseni - krupnija slova i slicno. Pitanje je da li je to uopste izvodnjivo kod platformi za forum...
 
To bi moglo delimicno da se resi tako sto bi postovi sa vise lajkova bili naglaseni - krupnija slova i slicno. Pitanje je da li je to uopste izvodnjivo kod platformi za forum...
Tesko da su lajkovi merilo za merodavnost i kvalitet postova. Tema je vecinu vremena polarizovana po nekom pitanju (najcesce hoce li padati ili rasti cene ali ima i drugih) i formiraju se dva tabora koji lajkuju samo jedni drugima postove.
 
Pero prvo se malo raspitaj oko diploma!!USLOV da bi ti diploma bila validna u drugoj EU državi je i da si završio u EU državi i da imaš EU pasoš!! Znači oba uslova. Ako si SR državljanin a završio si u EU (npr. Nemačkoj) pa se odlučiš da ideš da radiš u Švedsku OPET moraš raditi nostrifikaciju!!! Tako da nije baš sve jednostavno.
Drugo što kažeš SAMO jezik i to si napisao na C1 nivou. Pa znaš li ti koliko treba vremena da se dođe do C1 nivoa? To je 2 god min full time učenja uz život tamo. I to je min min.
Treće kažeš da ako uđemo u EU doktori bi svi otišli, pa to se NIJE desilo nigde ni u jednoj od EU članica, ni u Rumuniji ni u Bugarskoj koji su već dugo u EU. Ode jedan broj to je tačno, ali se veliki broj i vraća. Pogledaj primere sada za Rumuniju i Hrvatsku, doktori se masovno vraćaju jer kući mogu mnogo više da zarade. (pod tim mislim da radi i privatno i sve je tax free, dok tog u Švedskoj nema ili ako ima i sam si rekao da smanjuju na 75% radnog vremena jer im se ne isplati zbog poreza).
I kvalitet života u Švedskoj i Srbiji nije za poređenje. Srbija je daleko bolja, a pogotovo ako si neki vrhunski specijalista, ti sve ali bukvalno sve možeš da rešiš na jedan poziv telefonom. Svima će trebati tvoja usluga jednog dana. To se ne može novcima platiti, a tog u Švedskoj nećeš naći. Barem ne za naše doktore, za njihove da.
Dzo sta si uopste hteo da kazes i sta te je zbunilo. Nostrifikaciju u Svedskoj tj Kunskapsprov (koji je poprilicno tezak vecini) moraju da rade oni koji nisu studirali medicinu u EU. Kakvo drzavljanstvo kakvi bakraci. Znaci dodje Rumun, Nemac ne rade nostrifikaciju vec samo staz od 6 meseci. Dodje nas neko, Sirijac, cak i Amerikanac i mora da odradi nostrifikaciju koja je neka rekao bih dosta blaza verzija USMLE.
Za C1 ti treba oko godinu dana bas intenzivnog ucenja da bi mogao lepo da funkcionises na takvim poslovima. Toliko je meni trebalo, ali sam i posle ucio, slusao audio knjige, citao... pandemija mi je tu pomogla, ali kazem ti, ljudi jezik uglavnom usavrsavaju radeci na nekom nizem polozaju.
U Rumuniji se bas desio masovan odlazak lekara pa su im znatno podigli plate da ne bi potpuno propali i mislim da im je to pomoglo.
Nije lako otici u drugu drzavu sve i da ti ne treba nostrifikacija vec samo jezik, ali to su sve pametni ljudi kojima se isplati da se malo pomuce u pocetku.

Razlog zasto sam od samog pocetka i spominjao lekare u Svedskoj je da uporedim sta moze sa tim platama da se kupi po nasim cenama. I zakljucak je da je kod nas sve i skuplje i nekvalitetnije i da je takvo stanje neodrzivo. Srednja klasa ce ili potpuno da propadne ili ce sve veci broj ljudi da se iseljava, a vi trubite do sutra da su ove cene realne i odrzive.
 
Poslednja izmena:
Po meni su najveci "problem" (uslovno receno) ljudi koji temu trzista nekretnina prate kroz "carsijske" i rekla/kazala price, a sami prosto niti su u mogucnosti niti planiraju da kupe stan, ali eto u slobodno vreme pisu na tu temu jer se o tome "prica u gradu". Ne mislim da nekom treba ograniciti slobodu govora, naravno, ali ne bi bilo lose razmsliti na koji nacin prosto usmeriti diskusiju ka ljudima koji imaju informacije iz prve ruke, umesto da gro poruka dolazi od entuzijasta koji na ovu temu pisu jer imaju slobodnog vremena i vole da pisu na forumu, a u realnosti kupovina nekretnine ce im ko zna kada doci na red, sa vrlo malom sansom da i kada dodje na red to bude neka skuplja nekretnina kakve vole da komentarisu.

Mislim da se lako vidi kada neko pise iz te pozicije, narocito kada se komentarisu skuplje nekretnine (najvise po ostrascenosti), u odnosu kada komentar pise neko ko je zaista u toj prici.
Ovo bukvalno jeste ogranicavanje slobode govora i svi predlozi su da budem blag neozbiljni jer trziste nekretnina u Srbiji nije ponuda/potraznja obicnih ljudi vec je jedna neuhvatljiva kategorija koja zavisi od milion faktora. Svih 1220 stranica se bave temom cene nekretnina i sve je povezano sa tim, i nostrifikacija diploma u Svedskoj, i politicka situacija u Ekvadoru, i sledeci bul ciklus berze i shitcoina.

Dok je rast plata u Srbiji poslednjih 5-7 godina uticao na cene 10%, korona i rat u Ukrajini su uticali 70%.
 
Od potencijalnih tj. kupaca koji će tek da kupe, vjerovatno veću spec.težinu imaju iskustva ljudi koji su već kupili. Prije svega unazad godinu dana. Od njih se mogu saznati zanimljive stvari. O samom investitoru (poštuje li dogovore, uvažava li zamjerke...), o samom projektu (da li je sve ispalo kao na renderu, da li se ugradjeni materijali i oprema razlikuju...), pa do konkretnih stanova (da li je sve uradjeno kvalitetno i pedantno, da li su ispunjena očekivanja, kakva je zvučna izolacija prema komšijama (uvijek boljka u novogradnji), da li su očekivali više...). I u konačnom, da li bi ponovo kupili stan od istog investitora što je ključna informacija.
Evo recimo u odnosu na A blok, u stanovima u kojima sam ja bio, mene je fascinirao spoj prozorskih okvira medjusobno, kao i sa balkonskim vratima. Bukvalno postoje procjepi od po 1-2 mm kroz koje huči vjetar i ulazi hladnoća. Prosto nevjerovatno za relativno kvalitetnu alu drvo stolariju.
 
Ako ga dobijes za 90k +2-3k trsokovi (takse porez i slicno) i mozes da imas 400e mesecno priliv. Uzimaj! To je super ROI s obzirom na trenutne okolnosti u svetu. Naravno tu iskljucujem eventualni porast cene stana godinama. Ali posto vidim da uzimas investiciono onda te to ne interesuje vec da konstantno "kapa". ROI od 5% je super. cak i da imas malo nekad downtime opet ces imati ROI 4+%.
Mi kupujemo za život, ne za izdavanje (ali to neće biti tako skoro).

Vezano za roi, pitala sam čisto onako. Znam lika koji je godinama radio krš poslove i nije mogao da se sastavi. Nema neke škole i ne može da se uklopi ni u šta. Od korone na ovamo, ne radi ništa, ili sedi po kafićima ili putuje negde, kupio dobar auto itd. Kaže da je prodao neko nasledstvo na selu, kupio tri garsonjere u strogom centru i renta ih kao stan na dan. Navodno je sve puno tokom cele godine i roi duplo bolji nego kod klasičnog izdavanja. Da li mi je tačno rekao ili živi od nekih drugih ,,poslova", to već ne znam.
 
Kad sam već spomenuo zatvorenu temu u kojoj bi učestvovali "hand-picked" članovi, da se ja nađem u toj grupi članova recimo podelio bih sa drugim clanovima moj utisak kada na nekom putovanju rentiram Airbnb u nekoj luksuznijoj zgradi i uporedio bih iz prve ruke sa svojim stanom u BG ili stanovima u kojima imam prilike da boravim. Npr. proslog meseca sam u Milanu rentirao stan u zgradi Bosco Verticale i uradio sam bas lepo poredjene sa stanom u kojem trenutno zivim (A blok, 4. faza, a utisci ce mi biti verovatno svezi i moci cu da napravim poredjenje i kada se uselim u svoj stan u Sakura Parku), ali da sad krenem o tome da pisem ovde, posle par komentara izgubio bih volju da se natezem i bilo sta dokazujem nekom ciji bi argument bio "ne mozes da poredis to sa zgradom u Srbiji". A s druge strane mislim da bi tako neka tema u krugu ljudi koji su zaista u prici nekretnina verovatno bila zanimljiva kroz prizmu slicnosti i razlike stana/zajednickih prostorija/odrzavanja.

Iako sam svestan da moj predlog verovatno nece biti prihvacen, ipak se nadam da ce admin/mod tim u nekom trenutku omoguciti temu na kojoj cemo moci da komuniciramo na te teme iz "istih cipela".
😂😂😂🤥
 
Mi kupujemo za život, ne za izdavanje (ali to neće biti tako skoro).

Vezano za roi, pitala sam čisto onako. Znam lika koji je godinama radio krš poslove i nije mogao da se sastavi. Nema neke škole i ne može da se uklopi ni u šta. Od korone na ovamo, ne radi ništa, ili sedi po kafićima ili putuje negde, kupio dobar auto itd. Kaže da je prodao neko nasledstvo na selu, kupio tri garsonjere u strogom centru i renta ih kao stan na dan. Navodno je sve puno tokom cele godine i roi duplo bolji nego kod klasičnog izdavanja. Da li mi je tačno rekao ili živi od nekih drugih ,,poslova", to već ne znam.
ROI na stan na dan mozda jeste veci, ali pod uslovom i da ti dosta poslova radis sam. Znaci onda nema da ousourcujes i ciscenje i cekanje gostiju i sve ostalo. Moras dobar deo poslova sam da radis. I vise se i sam stan i sve haba od regularnog rentanja... Kao i rent a car auto. Kad ga svako vozi za godinu dana je kao da je onako 3 godine. Ali OK. Zato i imas veci ROI.
Oko tih stan na dan poslova i ROI nemam iskustva tako da ne mogu da te posavetujem. Ja se bavim klasicnim rentiranjem i ROI mi je oko 6% (tu iskljucujem kapitalnu dobit zbog rasta cena stana). Stan na dan je skoro full-time posao sam po sebi.
Druga vrsta posla.
 
ROI na stan na dan mozda jeste veci, ali pod uslovom i da ti dosta poslova radis sam. Znaci onda nema da ousourcujes i ciscenje i cekanje gostiju i sve ostalo. Moras dobar deo poslova sam da radis. I vise se i sam stan i sve haba od regularnog rentanja... Kao i rent a car auto. Kad ga svako vozi za godinu dana je kao da je onako 3 godine. Ali OK. Zato i imas veci ROI.
Oko tih stan na dan poslova i ROI nemam iskustva tako da ne mogu da te posavetujem. Ja se bavim klasicnim rentiranjem i ROI mi je oko 6% (tu iskljucujem kapitalnu dobit zbog rasta cena stana). Stan na dan je skoro full-time posao sam po sebi.
Druga vrsta posla.
Ovaj lik kog sam pominjala realno nije ni za šta, nema šanse da on čisti apartmane i sl. 100% je našao neku dobru spremačicu (što je danas veoma teško naći) koja čisti apartmane i dočekuje goste. Ako mu je čist prihod od toga blizu 3.000 EUR (tvrdi da jeste), a spremačicu plaća 500 EUR mesečno, opet mu se isplati.

Pretpostavljam da gosti ostavljaju neki depozit za slučaj da se nešto uništi ili ošteti.
 
ROI na stan na dan mozda jeste veci, ali pod uslovom i da ti dosta poslova radis sam. Znaci onda nema da ousourcujes i ciscenje i cekanje gostiju i sve ostalo. Moras dobar deo poslova sam da radis. I vise se i sam stan i sve haba od regularnog rentanja... Kao i rent a car auto. Kad ga svako vozi za godinu dana je kao da je onako 3 godine. Ali OK. Zato i imas veci ROI.
Oko tih stan na dan poslova i ROI nemam iskustva tako da ne mogu da te posavetujem. Ja se bavim klasicnim rentiranjem i ROI mi je oko 6% (tu iskljucujem kapitalnu dobit zbog rasta cena stana). Stan na dan je skoro full-time posao sam po sebi.
Druga vrsta posla.
Sve je tačno izuzev habanja. Kod check-out-a se sve provjerava i to gosti i te kako znaju + ostavili su depozit. Kod dugoročnog izdavanja nemaš skoro nikakvu kontrolu, a stanari se "srode" sa stanom + su svjesni da bacaju svoje pare da bi neko drugi otplaćivao tu nekretninu njihovim parama. I još jedna jako bitna stan, kod stana na dan rijetko ko kuva i koristi kuhinju. Ti turisti samo tu prespavaju i to im služi kao baza za obilaske. Dok kod mjesečne rente žive porodice sa djecom koje su manje više non stop u stanu. Normalno, kod stana na dan su troškovi neuporedivo veći (čišćenje + režije plaća vlasnik + čekanje gostiju i smaranje za sve i svašta).
 
Ovaj lik kog sam pominjala realno nije ni za šta, nema šanse da on čisti apartmane i sl. 100% je našao neku dobru spremačicu (što je danas veoma teško naći) koja čisti apartmane i dočekuje goste. Ako mu je čist prihod od toga blizu 3.000 EUR (tvrdi da jeste), a spremačicu plaća 500 EUR mesečno, opet mu se isplati.

Pretpostavljam da gosti ostavljaju neki depozit za slučaj da se nešto uništi ili ošteti.
Depozit nemas nikakav kod stana na dan. Barem ja nikad nisam nista ostavljao nigde ni po BGu ni po Vrnjackoj Banji ni po EU. Niti kartice. Samo kes u ruke. Check-out u vecini slucajeva je samo da ubacis kljuc u postansko sanduce :)
E sad - opet sto znam iz EU - je da se placa 30% od ukupne cene da neko drugi sve to obavlja za tebe. Znaci ciscenje, docekivanje gostiju, uzimanje kljuca, cimanje i ostalo. Ali 30%!! Nije to bas 500e. Plus tesko ces ti naci cistacicu koja ce ti ceo mesec cistiti 3 stana za 500e u Srbiji. I jos da je njakas stalno...
 
Kad sam već spomenuo zatvorenu temu u kojoj bi učestvovali "hand-picked" članovi, da se ja nađem u toj grupi članova recimo podelio bih sa drugim clanovima moj utisak kada na nekom putovanju rentiram Airbnb u nekoj luksuznijoj zgradi i uporedio bih iz prve ruke sa svojim stanom u BG ili stanovima u kojima imam prilike da boravim. Npr. proslog meseca sam u Milanu rentirao stan u zgradi Bosco Verticale i uradio sam bas lepo poredjene sa stanom u kojem trenutno zivim (A blok, 4. faza, a utisci ce mi biti verovatno svezi i moci cu da napravim poredjenje i kada se uselim u svoj stan u Sakura Parku), ali da sad krenem o tome da pisem ovde, posle par komentara izgubio bih volju da se natezem i bilo sta dokazujem nekom ciji bi argument bio "ne mozes da poredis to sa zgradom u Srbiji". A s druge strane mislim da bi tako neka tema u krugu ljudi koji su zaista u prici nekretnina verovatno bila zanimljiva kroz prizmu slicnosti i razlike stana/zajednickih prostorija/odrzavanja.

Iako sam svestan da moj predlog verovatno nece biti prihvacen, ipak se nadam da ce admin/mod tim u nekom trenutku omoguciti temu na kojoj cemo moci da komuniciramo na te teme iz "istih cipela".
Ja čekam još samo da dođu Jovana Jeremić, Didi i Marko Jack, to je taj vajb👍
 
Sve je tačno izuzev habanja. Kod check-out-a se sve provjerava i to gosti i te kako znaju + ostavili su depozit. Kod dugoročnog izdavanja nemaš skoro nikakvu kontrolu, a stanari se "srode" sa stanom + su svjesni da bacaju svoje pare da bi neko drugi otplaćivao tu nekretninu njihovim parama. I još jedna jako bitna stan, kod stana na dan rijetko ko kuva i koristi kuhinju. Ti turisti samo tu prespavaju i to im služi kao baza za obilaske. Dok kod mjesečne rente žive porodice sa djecom koje su manje više non stop u stanu. Normalno, kod stana na dan su troškovi neuporedivo veći (čišćenje + režije plaća vlasnik + čekanje gostiju i smaranje za sve i svašta).
Kao i sve na svetu... Sve ima prednosti i mane. Sta ko voli vise...Sta mu je manje cimanje. Ja licno sam rekao svoje iskustvo. Iako zivim na 30km od mog stana sto izdajem ne izdajem ga na dan vec mesecna tj godisnji najam. Posto se radi o Amsterdamu mogao bi ga imati 99% vremena popunjenog. Ali opet tu su njihova luda pravila da mozes max 40 dana godisnje izdavati stan na dan. Ali ako hoces dugorocno onda mozes. Ima tu dosta cimanja oko stana na dan.
Znam po sebi. Te kasnim da dodjem zbog guzvi, pa kasnije ili ranije moras da izadjes... pa ovo pa ono. A ti moras kao gazda stalno bit dostupan i stalno spreman da dodjes...
 
Depozit nemas nikakav kod stana na dan. Barem ja nikad nisam nista ostavljao nigde ni po BGu ni po Vrnjackoj Banji ni po EU. Niti kartice. Samo kes u ruke. Check-out u vecini slucajeva je samo da ubacis kljuc u postansko sanduce :)
E sad - opet sto znam iz EU - je da se placa 30% od ukupne cene da neko drugi sve to obavlja za tebe. Znaci ciscenje, docekivanje gostiju, uzimanje kljuca, cimanje i ostalo. Ali 30%!! Nije to bas 500e. Plus tesko ces ti naci cistacicu koja ce ti ceo mesec cistiti 3 stana za 500e u Srbiji. I jos da je njakas stalno...
Vrv postoje agencije koje sve to rade umesto vlasnika i po potrebi šalju spremačice. Meni deluje realnije da naplate 20 nego 30%.
 
Vrv postoje agencije koje sve to rade umesto vlasnika i po potrebi šalju spremačice. Meni deluje realnije da naplate 20 nego 30%.
EU je 30%, US je 40%! To su podaci koje znam. Šta ti deluje realno je druga priča!
U Srbiji ne znam, ali ovo su provereni podaci.
 
EU je 30%, US je 40%! To su podaci koje znam. Šta ti deluje realno je druga priča!
U Srbiji ne znam, ali ovo su provereni podaci.
U Srbiji to verovatno bude porodični biznis, svako uskače pomalo kad stigne, Roi između 9 i 10 godina i to je to. Ovaj lik koji je godinama u tom poslu kaže da se najviše isplate garsonjere od 25 kvadrata u strogom centru. Najlakše se izdaju i najlakše je se povrati uloženi novac.

Po mom mišljenju, izvan strogog centra se izdavanje na dan se ne isplati, jer turisti sigurno nisu došli da bi gledali Petlovo Brdo, Borču i Ovču i da bi posle večernjeg izlaska sat i po putovali do stana. Periferija je mogla da prođe dok su Rusi bili tu, sada vrlo teško.
 
Rade samo tako stanovi na dan po periferiji, ali za "domace goste", tj za svaleraciju. Nema.puno habanja, a najcesce ne budu duze od par sati.
 
Rade samo tako stanovi na dan po periferiji, ali za "domace goste", tj za svaleraciju. Nema.puno habanja, a najcesce ne budu duze od par sati.
💀🤮 Ima i takvih nesretnika. I ti što im izdaju ,,na par sati" nisu bolji od njih. U jednoj zgradi u bg su stanari pisali peticiju protiv takvog stanodavca.
 
Oprosti, nisam razumeo. Molim za pojašnjenje. Hvala!
Druže, ne možeš na forumu koji je javno dostupan, bez obzira na klasnu pripadnost, praviti neku svoju elitističku grupu u kojoj će imati pristup samo ,,sertifikovani"investitori i ,,sertifikovani" kupci stanova 😶

Nisam nikad ni čula za tako nešto, zvuči baš kao klasna segregacija. Šatro dostaviš izvod iz katastra da si vlasnik više skupocenih stanova na elitnim lokacijama, pa tek onda možeš da pristupiš temi nekog foruma 💀. Pa jeste da živimo u jednoj odvratnoj državi koja nastoji da uništi običnog normalnog čoveka, a favorizuje svaku vrstu zla, nasilja, manipulacije i mediokritetnosti, ali nismo baš dotle stigli.

Ne znam ni šta bi postigao sa tim ,,ekskluzivnim sertifikovani investitorima" na tvojoj elitnoj temi, umesto običnih ljudi koji opisuju svoja životna iskustva prilikom kupovine nekretnina? Samo bi te nalagali sve i svašta.

Većina ozbiljnih posetilaca ove teme ima u planu da kupi običan stan do 100.000 Razmenjujemo iskustva prilikom kupovine nekretnina, na kakve prevare smo nailazili, na šta treba obratiti pažnju.. mnogi solidni članovi su i odustali jer se poslednjih 50 strana piše o nekim glupostima, platama menadžera i slično, pa se tema pretvorila u papazjaniju. I bez tih tvojih sertifikovanih investitora tema je postala beskorisna, Samo nam još oni fale 🦍.

Nemam ništa protiv da zaludni milioneri naprave svoju zatvorenu grupu na Facebooku, ali ne možeš tako nešto da radiš na forumu koji nije tvoje vlasništvo.
 
Ne znam ni šta bi postigao sa tim ,,ekskluzivnim sertifikovani investitorima" na tvojoj elitnoj temi, umesto običnih ljudi koji opisuju svoja životne iskustva prilikom kupovine nekretnina?
Pa to i jeste poenta, da bude lakše odvojiti žito od kukolja, da ta iskustva prilikom kupovine nekretnine koje spominješ budu u porukama, to je poenta jedne takve zatvorene teme ili identifikacije "verified buyer" članova u odnosu na hobiste/entuzijaste koji pišu u ovoj temi iz znatiželje, a ne jer su stvarno učesnici na tržištu nekretnina.
, ali ne možeš tako nešto da radiš na forumu koji nije tvoje vlasništvo.
Zato sam i dao predlog administratorima, jer forum nije moje vlasništvo. Da jeste uradio bih to odavno ;)

Ne znam zašto ti je problem to što sam dao predlog? Valjda smem izneti predlog, pa vlasnik foruma nek odluči.
 
Pa to i jeste poenta, da bude lakše odvojiti žito od kukolja, ta iskustva prilikom kupovine nekretnine koje spominješ i jeste poenta jedne takve zatvorene teme ili identifikacije "verified buyer" članova u odnosu na hobiste/entuzijaste koji pišu u ovoj temi iz znatiželje, a ne jer su stvarno učesnici na tržištu nekretnina.

Zato sam i dao predlog administratorima, jer forum nije moje vlasništvo. Da jeste uradio bih to odavno ;)
Ovde jeste velika većina u ulozi učesnika na tržištu nekretnina. Jedan deo su kupci kojima trenutne cene nekretnina ne odgovaraju, ali nastoje da se informišu od drugih kupaca o svemu što je potrebno, jer ne kupuju bicikl, nego stan (a prevara I mutnih radnji na sve strane koliko hoćeš).

Ostali su takođe učesnici na tržištu nekretnina, samo u nekim drugim ulogama. Ne bih sada o tome.

Zaludnih baba, tetaka i uličara koji niti kupuju, niti posreduju, niti prodaju, zapravo i nema. Tema ne valja iz drugih razloga, jer je prepuna spama i jer odavno nema mnogih korisnih članova.
 
Ovde jeste velika većina u ulozi učesnika na tržištu nekretnina.
Ne bih rekao. Mislim da jedan solidan deo učesnika su entuzijasti i hobisti koje ova tema zanima u fazonu kao kada neko čita podatke o nekoj temi sa Wikipedije pa onda posle nekog vremena stekne utisak da vlada tom temom, a u stvari znanje mu je i dalje vrlo oskudno i površno bez obzira koliko čitao. Tako doživljavam jedan deo učesnika ovde.

Zato sam možda u jednoj poruci koja mi je obrisana bio malo grublji kada sam naveo hipotetičku situaciju nekog ko vozeći se gradskim prevozom gleda novogradnje pored kojih prolazi i posle krene da kucka o tim istim novogradnjama na forumu.

Razumem entuzijazam (verovatno) mladih članova (ja imam 35 godina i nisam više tako mlad) i razumem njihovu potrebu da pišu o tome, ali prosto to nisu informacije proistekle od nekog ko je učesnik na tržištu nekretnina, i zbog toga smatram da bi bilo dobro na neki način odvojiti članove koji su zaista učesnici na tržištu nekretnina od entuzijasta i hobista koji nisu učesnici na tržištu, a žele da podele svoja zapažanja sa forumskim auditorijumom.
 
Vrh