Šta je novo?

Cene nekretnina


Zanimljivo. Ako se nastavi porast cene hrane i energije nece biti bas dobro.
Ko rentira stan - skoro 50% ljudi daje 40% prihoda
Na hranu u proseku dajemo oko 29% prihoda.
U principu 50% ljudi koji rentiraju stan, rade za stan i hranu trenutno
Gde se moze naci koji je broj ljudi koji rentira stan?
Nasao sam ovo:

"Inače, u našoj zemlji ima oko 122.500 stanova u kojima žive podstanari. To su zvanični podaci Republičkog zavoda za statistiku, ali izmereni na popisu 2011. godine. Novih još nema, ali je očito da će ih posle najnovijeg popisivanja biti znatno više nego pre 11 godina."

Sto znaci da je oko 180k zakupaca minimum. 90k ljudi ima problem trenutno. Ako se npr cene osnovnih proizvoda povecaju 20-30% i energenata 40% u narednih godinu i po.....ne znam sta da kazem
 
Poslednja izmena:
Takodje, Kada se selektuje Novi Beograd na Wolfovom sajtu (koji je veoma koristan i dobar osnov za dalju analizu), Dobije se veliki broj stanova (skoro svi ispod ili oko 2000e) koji su sa Ledina ili Surcina sto po meni zamucuje sliku cena na Novom Beogradu. Kada pomislim na Novi Beograd, Ledine mi nikako ne padaju na pamet :)
 
Takodje, Kada se selektuje Novi Beograd na Wolfovom sajtu (koji je veoma koristan i dobar osnov za dalju analizu), Dobije se veliki broj stanova (skoro svi ispod ili oko 2000e) koji su sa Ledina ili Surcina sto po meni zamucuje sliku cena na Novom Beogradu. Kada pomislim na Novi Beograd, Ledine mi nikako ne padaju na pamet :)
Jedan i to pocetni deo Ledina pripada opstini Novi Beograd. Drugi deo Ledina pripadaju opstini Surcin. Takodje opstina Surcin naravno, logicno nije deo opstine Novi Beograd. Tako da ne razumem kako cene opstine Surcin uticu na prosek cene na NBG.

Takodje jos da dodam jer ljudi cesto ne znaju da Bezanija ( Bezanijska kosa i blokovi ) su cesto zamisljeni kao nesto sto je van NBG a nije, Bezanija prirada opstini NBG.
 
Taj uzviseni deo grada je odsecen od Nbg ravnice te odudara od onoga sto smo navikli da zovemo blokovima.
 
Slicanu sam imao situaciju, zgrade mercedes, pogled na put, buka, kaca kiselog kupusa na terasi, sve se raspada, crni zidovi od prljavstine, narkoman isped zgrade se leluja, jedva nasao parking i platio sam ga i kaze agent " stan je izvornom stanju sto znaci da mozete sta god pozelite da radite sa njim" a cena takode kao 0.9 * cena novogradnje u okoloni.
Što se NBG tiče, na najboljim lokacijama nisu novogradnje već stare raspale soc realističke zgrade. Gde su novogradnje u predelu između Ušća i Milutina Milankovića (blokovi 21,22,23), a te starogradnje koje su u kritičnom stanju su naravno na ceni ne zbog lepote i kvaliteta gradnje već zbog lokacije. Sa druge strane, na NBG i dana danas ima toliko livada i neiskorišćenog prostora na kome može da se zida, tako da za narednih 50 ne verujem da će se sve to popuniti. Buvljak, GSP depo iza Belvila, livade oko i preko puta FDU, ugao Milutina Milankovića i Jurija Gagarina, ceo onaj potez Jurija Gagarina prema Savskom nasipu gde je sada zidaju Sakura i Lastavice....
 

Zanimljivo. Ako se nastavi porast cene hrane i energije nece biti bas dobro.
Ko rentira stan - skoro 50% ljudi daje 40% prihoda
Na hranu u proseku dajemo oko 29% prihoda.
U principu 50% ljudi koji rentiraju stan, rade za stan i hranu trenutno
Gde se moze naci koji je broj ljudi koji rentira stan?
Nasao sam ovo:

"Inače, u našoj zemlji ima oko 122.500 stanova u kojima žive podstanari. To su zvanični podaci Republičkog zavoda za statistiku, ali izmereni na popisu 2011. godine. Novih još nema, ali je očito da će ih posle najnovijeg popisivanja biti znatno više nego pre 11 godina."

Sto znaci da je oko 180k zakupaca minimum. 90k ljudi ima problem trenutno. Ako se npr cene osnovnih proizvoda povecaju 20-30% i energenata 40% u narednih godinu i po.....ne znam sta da kazem
Posto je ovaj tekst star, sada nalazim po netu da je broj na nivou Srbije oko 400k. Oko 150k BG. Ne znam da li je realno? Nisu popisivali postanare ovaj put....
 

Bas pre neki dan sam pricao u kom pravcu ide svet ... ovako se to radi u jednom od najskupljih gradova sveta, tinejdzeri tuku po trznim centrima, a kod nas jos uvek po ulici ko klosari neki.

Tu je i obezbedjenje, kamere, cist pod, idealni uslovi.

Ulica je prevazidjena odavno.
 
Umesto tekstova, ovo je moje zapazanje sa terena. Projekte koje znam imaju problem sa prodajom. Neki kreditni kupci su odustali a cene koje su izbacili investitori sada su 5 do 10% nize. Neki investitori koji su na pocetku gradnje uopste ne zele kreditne kupce ili traze 20% vecu cenu i veci avans.Kes kupci koji se pojave nude dosta nize cene ali nisam video da je neki investitor pristao . Iako je moj uzorak mali deluje da ce cene padati bar 20%. U svakom slucaju kupaca je manje i kreditnih i kes
 
Promenio sam bar 10 lokacija od kad sam dosao u BG da studiram. Najduze sam se zadrzao na Bez Kosi. Najpristojniji komsiluk, najmanje ili minimalno ti izgrebu vrata auta na parkingu, zgrade su uredne, niko ne baca smece kroz prozor i slicno. Vojska je vojska. Ne kazem da je u centru gore i samo mogu da uporedim Zemun, NBG, BK, Lion, Medak, Brace Jerkovic, Zvezdaru, Palilulu, Bulevar itd Dalekovod ide pored zgrada i preko kuca prema NBG. Novi plan detaljne regulacije za blok na BK definise da se dalekovodi spuste pod zemlju. Videcemo da li ce biti tako i da li ce ukljuciti sve dalekovode.
Vojna lica su mislim posebna kategorija dna ove zemlje. Nema vecih parazita i lopova. Lezilebovica i neradnika koji misle i dan danas da im sve pripada. Samo ne znam za sta? Sto su ceo zivot na drzavnim jaslama i dan jedan radni nemaju?
 
To je i moja poenta, Ledine plus ovaj stan iz belvila, sto je najverovatnije ugovor od pre nekoliko godina. Kada korigujemo onda promet bude jos gori.
Ledine su ulazile u statistiku svake godine, ako njih izbacis sada, poredis babe i zabe.

A taj ugovor je mogla biti kupovina izmedju prijatelja/rodjaka/ljubavnika/biznis partnera/duznika, po nizoj ceni.
 
ni meni nikad nece biti jasno zasto ne mogu da rade administraciju nakon aktivne sluzbe.
i oni i policija.
 
Umesto tekstova, ovo je moje zapazanje sa terena. Projekte koje znam imaju problem sa prodajom. Neki kreditni kupci su odustali a cene koje su izbacili investitori sada su 5 do 10% nize. Neki investitori koji su na pocetku gradnje uopste ne zele kreditne kupce ili traze 20% vecu cenu i veci avans.Kes kupci koji se pojave nude dosta nize cene ali nisam video da je neki investitor pristao . Iako je moj uzorak mali deluje da ce cene padati bar 20%. U svakom slucaju kupaca je manje i kreditnih i kes
To su manje/više i meni rekli.
Cash flow malo štuca.
Cena nije toliki problem, i sa 10%, 15% pa čak i tih 20% manje se super zarađuje.
Al nema pada još par meseci, ne gori im. Bar ne ovim mojima.
 
Umesto tekstova, ovo je moje zapazanje sa terena. Projekte koje znam imaju problem sa prodajom. Neki kreditni kupci su odustali a cene koje su izbacili investitori sada su 5 do 10% nize. Neki investitori koji su na pocetku gradnje uopste ne zele kreditne kupce ili traze 20% vecu cenu i veci avans.Kes kupci koji se pojave nude dosta nize cene ali nisam video da je neki investitor pristao . Iako je moj uzorak mali deluje da ce cene padati bar 20%. U svakom slucaju kupaca je manje i kreditnih i kes
To neki amateri. Ovi na vozdovcu sto su profi samo dizu cene, na svakih nedelju dana.
 
Zato sto su programirani da nista ne rade kradu reketiraju i diluju. Jednostavno. (Na vojsku i policiju mislim naravno) niko nece takve neradnike pre svega
 
Pogledajte prilog 158538


Danas sam nesto analizirao prodate stanove na Novom Beogradu i ovaj stan iz Belvila je totalno nelogican. Cena 1.579 eura kvadrat je mogla da bude pre 10 godina, nikako sada. Da li ima nekog objasnjenja za ovo? Da li je moguce da je tek sada unet ugovor od pre deset godina posto nema sanse da je stan sada prodat po ovoj ceni.
Dali su deo keša na ruke, a deo je išao u ugovor.
 
Vrh