Šta je novo?

Cene nekretnina

Sve više je ovakvih vesti, stanodavci jure da prodaju stanove koje trenutno izdaju:
Šta obično rade ljudi kada stanodavac oglasi stan na prodaju, a oni su još uvek u periodu zakupa? Odmah počinju da traže stan, iako je očigledno da se ovaj u kome su neće skoro prodati, ili čekaju da istekne grejna sezona, pa na proleće?
 
Tema se iz "Na kafici sa Defketom i Vradovicem" pretvorila u "Na kafici sa Defketom, Vradovicem i Hristianom".

Trebalo bi ograniciti pisanje na jedan post po clanu po strani dnevno.
Nema veze ko je koliko Postova napisao. Važno je da se nađe bar po neko normalan da napiše nešto razumno, da ne pomisli ljudi koji prvi put dođu na temu da je ovo brod ludaka ili da su oni možda ludi.
 
Tema se iz "Na kafici sa Defketom i Vradovicem" pretvorila u "Na kafici sa Defketom, Vradovicem i Hristianom".

Trebalo bi ograniciti pisanje na jedan post po clanu po strani dnevno.
Apsolutno podrzavam... tako bi svako pazio sta truća i dobro razmislio kako da iskoristi svoje parce vremena i prostora na forumu ;)
Svaka cast na ideji!


P.S. A Marix na kafi?
 
Šta obično rade ljudi kada stanodavac oglasi stan na prodaju, a oni su još uvek u periodu zakupa? Odmah počinju da traže stan, iako je očigledno da se ovaj u kome su neće skoro prodati, ili čekaju da istekne grejna sezona, pa na proleće?
Zavisi kakav ti je ugovor o zakupu i zavisi kakva je klauzula ugovora o otkaznom roku.
Na primer ako ti je ugovor na godinu dana oni ne mogu Zakonski da te izbace iz stana sve do isteka ugovora a novi vlasnik preuzima ugovornu obavezu. (pod uslovom da nema klauzula za raskid ugovora)
Ako ti je ugovor mesec za mesec onda mogu da ti daju otkazni rok od 30 dana i da ti onda imas vremena da nadjes stan. Svakako sve dok ne dobijes pismenim putem obavestenje nema razloga da bilo sta radis.
Takodje uobicajeno je da se ugovorom o zakupu precizira da li dozvoljas da ti dovode kupce dok si ti zakupac.
 
Da li ste vi svi znali 2018. za odluku o zabrani prometovanja neuknjiženih nekretnina?

Ja pratim vesti koliko toliko, nisam imao pojma za to. Saznao sam ovde na forumu kad je neko spomenuo tek pre par nedelja.
Iskreno to se provlacilo na ovoj temi jos odavno i ponavljalo zilion puta kao jedna od teza zasto rastu cene nekretnina.
 
Nema veze ko je koliko Postova napisao. Važno je da se nađe bar po neko normalan da napiše nešto razumno, da ne pomisli ljudi koji prvi put dođu na temu da je ovo brod ludaka ili da su oni možda ludi.
Ovo jeste brod ludaka i spaja nas to sto uvek za ludaka smatramo onog drugog cije je ludilo drugacije od naseg ludila ;)
 
 
Kako ti deliš ovaj tzv. tabloid, sve OK?

A Bonus video mi se sviđa
1676282275201.png

U prevodu, u Zemunu ima mnogo novogradnji(u izgradnji) bez centralnog grejanja. Kaća, poguraj to malo :)
 
Tema se iz "Na kafici sa Defketom i Vradovicem" pretvorila u "Na kafici sa Defketom, Vradovicem i Hristianom".

Trebalo bi ograniciti pisanje na jedan post po clanu po strani dnevno.
Ja poslednjih X strana imam jedva dva posta u proseku. To sto mozda izgleda da ih ima vise, to je do jakog utiska koji ostavljaju na citaoca.

A to sto Vi meni zavidite, na stilu mojih postova, na kvalitetu mojih postova, vi potrazite neku hormonalnu terapiju pa popravljajte svoje postove, mene se okanite.
 
Da li ste vi svi znali 2018. za odluku o zabrani prometovanja neuknjiženih nekretnina?
Мислим да је НЕЛЕГАЛНИХ, не УКЊИЖЕНИХ, нисам сигуран, зато питање за Врадовића:
Средином 2020. године гледам на Звездари један стан од 80 квадрата. Продаје се за нешто мало нижој цени од регуларне, ајде да кажем да је 10 или 20% ниже.
Контактирам агента, он ми каже, зграда је добила грађевинску дозволу, чека се употребна до краја године. Када буде готова употребна, станови ће се моћи укњижити.
Напомиње да тај стан ће се књижити не као регуларан стан, већ као пословни апартман (има нека квота коју та 6-спратница мора да испуни). На мејл сам добио све папире везано за грађевинску дозволу. За употребну ништа.

Ја питам агента, да чекам да зграда добије употребну па да онда улећем у куповину. Он каже: "Не мораш да чекаш, може се да се овери код Нотара, тј. уговор".
То ме натерало да одустанем.
Од лета 2020. па све до сада, та грађевинска фирма сваких 6 до 8 месеци подноси захтев за добијање употребне дозволе. Сваки пут су одбијени јер нису одрадили све детаље везано за зграду (вентилација, обележавање подземних паркинга, итд...)
Две и по године нису способни да заврше употребну дозволу. Тако они замајавају све купце. Не само за ту зграду већ и друге. Имају 3-4 пројекта завршених.
 
Jel moze Hristiana makar link do tih apartmana na Kopaoniku od 1.000 e/m2?

Sad i da padnu cene za 20% kreditni kupci bi placali skuplje nego da su kupili po visim cenama pre 6 meseci.

Dobijanje upotrebne dozvole u Bgu ne zavisi samo od investitora nazalost, kao i mnoge druge stvari.
 
Kako ti deliš ovaj tzv. tabloid, sve OK?

A Bonus video mi se sviđa

U prevodu, u Zemunu ima mnogo novogradnji(u izgradnji) bez centralnog grejanja. Kaća, poguraj to malo :)
Ne znam sta znaci kako ga delim ali iskreno postujem sta god nadjem a da je vezano za temu. Ne obazirem se da li je Informer ili N1 nego pokusavam da izbalansiram tako sto postujem sve sto naletim.

Мислим да је НЕЛЕГАЛНИХ, не УКЊИЖЕНИХ, нисам сигуран, зато питање за Врадовића:
Средином 2020. године гледам на Звездари један стан од 80 квадрата. Продаје се за нешто мало нижој цени од регуларне, ајде да кажем да је 10 или 20% ниже.
Контактирам агента, он ми каже, зграда је добила грађевинску дозволу, чека се употребна до краја године. Када буде готова употребна, станови ће се моћи укњижити.
Напомиње да тај стан ће се књижити не као регуларан стан, већ као пословни апартман (има нека квота коју та 6-спратница мора да испуни). На мејл сам добио све папире везано за грађевинску дозволу. За употребну ништа.

Ја питам агента, да чекам да зграда добије употребну па да онда улећем у куповину. Он каже: "Не мораш да чекаш, може се да се овери код Нотара, тј. уговор".
То ме натерало да одустанем.
Од лета 2020. па све до сада, та грађевинска фирма сваких 6 до 8 месеци подноси захтев за добијање употребне дозволе. Сваки пут су одбијени јер нису одрадили све детаље везано за зграду (вентилација, обележавање подземних паркинга, итд...)
Две и по године нису способни да заврше употребну дозволу. Тако они замајавају све купце. Не само за ту зграду већ и друге. Имају 3-4 пројекта завршених.
Ovo sto si naveo se ranije desavalo mngoooo cesce nego sad. Mene to iskreno plasi i ako bi uzimao onda bi radio sa vecim investitorima koji su prosli kroz proces dosta puta. Doduse sada je vec dosta sredjenija situacija nego sto je bila ranije tako da je moguce da ce oni na kraju i proci tehnicki prijem.

Manji Investitori rade razne smicalice tipa dograde blok na poslednjem spratu, prefarbaju parking mesta tako da dobiju vise na ustrb prolaza i slicno. Inspekcija je trenutno ostrija nego ikada do sada i naucili su se na sve te njihove fore.

Ne mogu nista da kazem za njih jer ne znam ko su ali verovatno ce na kraju sve da isprave i da dobiju dozvolu (pogotovo ako im nije prva zgrada).

Probaj da se dogovoris da im das samo mali deo a veci deo nakon tehnickog prijema zgrade pa tako da umanjis svoj rizik.
 
У питању је компанија Рашић Буилд.
Ако претражиш на ЦЕОП-у, имају чак 3 пројекта завршених, а тренутно копају при крају Милана Ракића. То им је најсвежији пројекат и понудили су прву цену (она при првој лопати, најнижа). Међутим немају ФИДБЕК код мене јер им прва три пројекта нису добили употребну дозволу. То ми баш смрди. Како да купујем нешто што није укњижено нити постоји наговештај да ће бити укњижено?
Које су то компликације у питању?
Мислим да је то што инвеститор неће да плати све оне силне таксе за укњижење гомиле квадрата... није то јефтино.
 
Ne znam sta znaci kako ga delim ali iskreno postujem sta god nadjem a da je vezano za temu. Ne obazirem se da li je Informer ili N1 nego pokusavam da izbalansiram tako sto postujem sve sto naletim.
Da, da, nego sam primetio da kada neko podeli nešto iz Danasa ili Nove, a da ima veze sa nekim Bear sentimentom ili da navodi koliko se lova pere kroz stanogradnju u Srbiji, ti obično tu vest označiš kao tabloidno đubre jer su ti listovi najobičniji opozicioni tabloidi. Pa me zanima šta se promenilo u međuvremenu i da li u stvari negiraš deo (svoje) realnosti pa u svakom postu uvek dobijamo drugog Vradovića, uz zavisnosti od toga kako vetar duva?
 
Jel moze Hristiana makar link do tih apartmana na Kopaoniku od 1.000 e/m2?

Sad i da padnu cene za 20% kreditni kupci bi placali skuplje nego da su kupili po visim cenama pre 6 meseci.

Dobijanje upotrebne dozvole u Bgu ne zavisi samo od investitora nazalost, kao i mnoge druge stvari.

Kopaonik​

• Januar 2023​


Cena kvadrata​


Novogradnja​


1.017€/m²
-36.1%
(DEC '22: 1.591€/m²)
-20.2%
(JAN '22: 1.274€/m²)

Starogradnja​


1.281€/m²
-3.1%
(DEC '22: 1.322€/m²)
-25%
(JAN '22: 1.707€/m²)

Broj prometa​


Novogradnja​

4
-66.7%
(DEC '22: 12)
-83.3%
(JAN '22: 24)

Ukupno​

9
-62.5%
(DEC '22: 24)
-76.9%
(JAN '22: 39)

Starogradnja​

5
-61.5%
(DEC '22: 13)
-68.7%
(JAN '22: 16)

Ovo su podaci sa Wolf - ovog sajta, direktno iz katastra. To je prosečna cena prodatih stanova na Kopaoniku koja se, verujem, mnogo razlikuje od cene oglašenih stanova. Pogledaj na sajtu katastra na kojoj adresi su prodati stanovi, pa potraži te investitore. Samo pripazi da nije neki fušeraj od novogradnje jer ima svašta.




 
Ако претражиш на ЦЕОП-у, имају чак 3 пројекта завршених, а тренутно копају при крају Милана Ракића. То им је најсвежији пројекат и понудили су прву цену (она при првој лопати, најнижа). Међутим немају ФИДБЕК код мене јер им прва три пројекта нису добили употребну дозволу. То ми баш смрди. Како да купујем нешто што није укњижено нити постоји наговештај да ће бити укњижено?
Које су то компликације у питању?
Мислим да је то што инвеститор неће да плати све оне силне таксе за укњижење гомиле квадрата... није то јефтино.
Ne verujem da je to u pitanju osim ako im je zafalilo kapitala. Proveri ko im je na projektnom finansiranju.
Druga stvar mozes da okrenes nadlezne sluzbe i da im kazes lepo “ljudi ja kupujem stan u toj zgradi dajem sve sta imam i nemam drugu sansu u zivotu recite mi jel ovi prave neke probleme da znam ako je tako da gledam na drugom mestu”. Mislim da ce ti sve reći.
Ja obicno imam nekoga koga angazujem da ode da se raspita i sve mi kaze. Nisam isao licno ali ta osoba mislim da se raspituje po katastru i opstini.
Takodje mozes da odes do neke od ovih zgrada sto su izgradili i da potrazis predsednika kucnog saveta i da pitas za iskreno misljenje o kvalitetu. Lepo objasnis o cemu se radi. Ako su nezadovoljni oni ce ti odmah sve “istrtljati” :) ali nemoj jednog da pitas probaj barem 2-3 osobe.
Jedna moja drugarica je tu htela da kupi izmenila im je ugovor i na kraju odustala (ne znam razlog).
 
Poslednja izmena:
Da, da, nego sam primetio da kada neko podeli nešto iz Danasa ili Nove, a da ima veze sa nekim Bear sentimentom ili da navodi koliko se lova pere kroz stanogradnju u Srbiji, ti obično tu vest označiš kao tabloidno đubre jer su ti listovi najobičniji opozicioni tabloidi. Pa me zanima šta se promenilo u međuvremenu i da li u stvari negiraš deo (svoje) realnosti pa u svakom postu uvek dobijamo drugog Vradovića, uz zavisnosti od toga kako vetar duva?
Ne smeta meni sto su oni opozicioni ili to sto su tabloidi. Mene oni zuljaju jer su dokazano anti Srpski mediji i to mi smeta. Imaju oni dosta i normalnog sadrzaja ne kazem ali se cesto provlaci nesto protiv Srbije i to mi bas bode oci. Da ne bi ispadalo da ja sad sirim samo clanke iz medija koji su pozitivno nastrojeni resio sam da delim sve sta naletim pa makar bilo bull ili bear. Pratimo svi sve i komentarisemo. Nema cenzure :) ako je bear bear ako je bull bull vazno je da smo zivo i zdravo a ne ko ce kome da natrlja na nos na kraju :)
 
Мислим да је НЕЛЕГАЛНИХ, не УКЊИЖЕНИХ, нисам сигуран, зато питање за Врадовића:
Средином 2020. године гледам на Звездари један стан од 80 квадрата. Продаје се за нешто мало нижој цени од регуларне, ајде да кажем да је 10 или 20% ниже.
Контактирам агента, он ми каже, зграда је добила грађевинску дозволу, чека се употребна до краја године. Када буде готова употребна, станови ће се моћи укњижити.
Напомиње да тај стан ће се књижити не као регуларан стан, већ као пословни апартман (има нека квота коју та 6-спратница мора да испуни). На мејл сам добио све папире везано за грађевинску дозволу. За употребну ништа.

Ја питам агента, да чекам да зграда добије употребну па да онда улећем у куповину. Он каже: "Не мораш да чекаш, може се да се овери код Нотара, тј. уговор".
То ме натерало да одустанем.
Од лета 2020. па све до сада, та грађевинска фирма сваких 6 до 8 месеци подноси захтев за добијање употребне дозволе. Сваки пут су одбијени јер нису одрадили све детаље везано за зграду (вентилација, обележавање подземних паркинга, итд...)
Две и по године нису способни да заврше употребну дозволу. Тако они замајавају све купце. Не само за ту зграду већ и друге. Имају 3-4 пројекта завршених.

Koja je tačno razlika između nelegalnih i neuknjiženih? Zar nije razlog neuknjižbe to što je građeno nelegalno?
 
Ne smeta meni sto su oni opozicioni ili to sto su tabloidi. Mene oni zuljaju jer su dokazano anti Srpski mediji i to mi smeta. Imaju oni dosta i normalnog sadrzaja ne kazem ali se cesto provlaci nesto protiv Srbije i to mi bas bode oci. Da ne bi ispadalo da ja sad sirim samo clanke iz medija koji su pozitivno nastrojeni resio sam da delim sve sta naletim pa makar bilo bull ili bear. Pratimo svi sve i komentarisemo. Nema cenzure :) ako je bear bear ako je bull bull vazno je da smo zivo i zdravo a ne ko ce kome da natrlja na nos na kraju :)
Bravo care!
 
Vrh