Šta je novo?

Cene nekretnina

Kako moze neko ko je rodjen u Beogradu da rodjenjem dobije stan? Ljudi treba da se bave svojim zivotom a ne tudjim. Totalno maliciozno.
Pa ne znam kako. Objasni nam. Ti si taj koji potencira rodjene obrazovne Beogradjane i da seljaci trebaju izumreti jer su ljubomorni. Rodjeni Beogradjani svakako mogu bez njih i da jedu radioaktivni otpad iz Brazila.

A cemu taj izvestaj kada je zakon donet 2015-te s namerom da se uredi situacija i gledaju satelitski snimci? Znaci da nije zato donet vec da bi skocila cena kvadrata tj. smanjila ponuda. A nelegalnih stanova i dalje jos vise i vise, samo uz dobar mito i korupciju... vec sam upoznat za nekim od zgrada sa Ceraka npr. iz izvestaja koje imaju i po 7 spratova a nula parking mesta ili garaza, totalno unistavanje svih naselja, trajno i dozivotno. Najgora vlast ikada, totalna kataklizma i devastacija svega,
Za mene je najgora vlast ikada ovi pre njih iako su svi isti. Ovi bar nešto i urade u Srbiji, a ne samo u Beogradu. Mogu da pričaju da su najgori samo oni koji su imali korist od onih predhodnih. Cemu izveštaj? Pa ti si rekao da je sada najviše nelegalnih kvadrata pa da uporedimo. Slažem se sa tobom da je trebalo biti mnogo manje ali nije samo tu vlast kriva.

kao i ta prodaja Telekoma o kojoj slusam jedno 15 godina pa nikako da dodje.
Jedva čekam da se to djubre proda pa da ljudi tamo počnu da rade nešto.
 
Vazna je struktura rasta.

Npr. rast koji potice iz gradjevine je infertilan - ne donosi novac (sada/buducnost) u zemlju, za razliku od npr. izvozno konkurentne proizvodnje viseg nivoa prerade i tehnologije ili turizma....

Ako se rast GDP iz gradjevine finansira iz spoljnog duga, to je jos veci problem jer nekretnine u buducnosti nece vracati dug.

IT je bolja varijanta, mada jos malo ucesce u GDP Srbije, a i trenutna faza makro ciklusa mu nije naklonjena (u kanalu sad), sto ne mora biti slucaj u buducnosti.
Problem je ako se ITevci usled drugih aspekata krenu iseljavati (npr. vize Spanije za digitalne nomade od januara)...

Izvozno konkurentna proizvodnja viseg nivoa prerade i tehnologije dolazi sa stranim direktnim investicijama - problem jer trenutna politicka situacija ne uliva sigurnost investitorima sa zapada, sto moze usporiti rast.
Recesija u zemljama zapada takodje smanjuje iznos stranih direktnih investicija.
Restriktivna monetarna politika smanjuje stope rasta postojecih firmi u Srbiji iz ove grupe...


+ fiktivno odrzavanje viseg kursa prikazuje GDP vecim nego sto stvarno jeste,...isto i plate, penzije....


Mojih 2 cents na temu.

Dobar provod ako veceras slavite Novu godinu! ;)
 
@milos78 zasto non stop ovu temu prebacujes u politicku? Cim neko kaze da nam dolazi rast, ili podeli neki link da nesto ce da se gradi raste i slicno ti uleces sa negativnim i politickim komentarima? Stvarno me zanima da li te neko placa da to radis.
 
@milos78 zasto non stop ovu temu prebacujes u politicku? Cim neko kaze da nam dolazi rast, ili podeli neki link da nesto ce da se gradi raste i slicno ti uleces sa negativnim i politickim komentarima? Stvarno me zanima da li te neko placa da to radis.
Naravno da ne. Jel moguce da ne kapiras da je ovde sve politika. Od odlaska deteta u vrtic preko zaposlenja pa do sahrane. Tema su nekretnine koje su najvise povezane s politikom.
 
Iskreno mene ne zanima politika u toj meri. Zanimaju me ekonomske stvari i trend koji ja vidim u Srbiji je JAKO dobar po meni. Skoro nismo imali takav trend. Ono sto tebe zulja jer si politicki ostrascen jeste da dok je sadasnja garnitura na vlasti ne zelis da cujes nista slicno "jako dobro", "dobar trend" i slicno. To te ili psihicki uznemirava ili si placen da kontriras.
 
Druze ne razlikujes tviter od tik toka? Jedina slicnost je prvo slovo,
Onda zaista i ne treba da cudi sto ne razlikujes realnost od Pink vesti, :cool:
Iskreno ne. Nemam ni jedno ni drugo. Za mene je g.vno g.ovno, pa makar jedno šareno, a jedno braon. Ne treba da čudi da ljudi sa tvojim razmišljanjem umesto šećerne vune vide braon.
 
Pa ne znam kako. Objasni nam. Ti si taj koji potencira rodjene obrazovne Beogradjane i da seljaci trebaju izumreti jer su ljubomorni. Rodjeni Beogradjani svakako mogu bez njih i da jedu radioaktivni otpad iz Brazila.


Za mene je najgora vlast ikada ovi pre njih iako su svi isti. Ovi bar nešto i urade u Srbiji, a ne samo u Beogradu. Mogu da pričaju da su najgori samo oni koji su imali korist od onih predhodnih. Cemu izveštaj? Pa ti si rekao da je sada najviše nelegalnih kvadrata pa da uporedimo. Slažem se sa tobom da je trebalo biti mnogo manje ali nije samo tu vlast kriva.


Jedva čekam da se to djubre proda pa da ljudi tamo počnu da rade nešto.
Veruj mi da od ovih gore jos nismo imali..ovi su skroz unistili i narod i zemlju..a predhodna vlast je bila mala maca za ove
 
A da li si prošao malo kroz Srbiju da pitaš ko ih je više uništio? Eto Ja kad pročitam da je predhodna vlast bila zlato u istom postu gde svi koji ne žive u Beogradu su neobrazovani ljubomorni seljaci smatram da je ova vlast med i mleko. Ono što je realno da kažemo je da je predhodna vlast započela, a ovi su doktorirali jer su učili od njih. Ne vidim preterane razlike izmedju "prošlih" i "sadašnjih" jer je 80% političara isto, i tad i sad. Onaj koji krivi ovu vlast za sve samo je ljut na svoje neuspehe pa mu je lakše da krivi drugog, a ako mu je prošla vlast bila dobra znači da je imao koristi od nje. Isto kao i oni kojima je ova vlast dobra imaju korist od nje, teško da valjaju i jedni i drugi ali nažalost pitanje je kada ćemo imati one prave. Pogotovo sa tim "ljubomornim" razmišljanjem.
 
I ja gledam ekonomske trendove i mogu pouzdano i ponosno da kažem da Srbija zaista jeste postala jedan pravi ekonomski tigar:
bf5e36a406a74c40f3c138d140da25cd.jpg
 
Ko misli da ce ovde biti bolje treba da procita "Knjiga o Milutinu" jednostavno svako ko dodje na vlast se ponasa kao vlasnik naroda. Ne znam dal je tacno ali jedan od razloga sto su turci toliko vladali ovde jeste sto je porez kod nemanjica bio 30% a kod turaka 10% pa narod nije hteo da se buni. Koliko ovi uzimaju tek smo svesni kad odemo u prodavnice u Austriji i Nemackoj. Zaradjuju na deci i bebama bez srama i grize savesti od pelena do kolica sve je skuplje bar 20%, sodoma i gomora na sve strane. Ako ovaj prostor ne nasele neki drugi ovim tempom u Bg za 20 godina ce ostati samo psi jer su deca postala prevelik trosak
 
Ne vidim da su deca prevelik trosak koliko se trosi na razne kučiće, mačiće, patike, konzole i ostalu fejk "decu". U glavama verujem da jeste veći trošak. Ovi (i oni) svakako uzimaju previše, nameta je na svakom ćošku i ne pitaju kad je dosta. Hrane se svakojaka braća koja su postavljena na neko mesto. Ostaje da se nadamo da će biti bolje i da će nekad postojati zakoni koji će se poštovati. U suprotnom, na sledećem popisu 5,5 miliona i tako dalje dok ne iskrvarimo skroz.
 
Definitivno psiholoski mnogo deluje gore da je sve skupo za decu ali kad ih imas iskreno ne primetis sto se troskova tice nista narocito. Plus razne pomoci imas u Srb na sve strane. Evo sad su i obdanista besplatna. (u Kaliforniji je obdaniste moje bilo $3,100 mesecno za jedno dete). Plus majke u Srb dobijaju porodiljsko godinu ipo dana a u Kaliforniji par nedelja u zavisnosti koliko ti se poslodavac smiluje.

Vise uliva nesigurnost kad ovako zivis be dece ova svakodnevna poskupljenja nego jednom kad imas decu.

Ja bi savetovao svakome da se ne obazire na finansije nego da se fokusirate da imate decu sto ranije.
Kad cekas predugo to ti se obije o glavu tri puta gore.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim da su deca prevelik trosak koliko se trosi na razne kučiće, mačiće, patike, konzole i ostalu fejk "decu". U glavama verujem da jeste veći trošak. Ovi (i oni) svakako uzimaju previše, nameta je na svakom ćošku i ne pitaju kad je dosta. Hrane se svakojaka braća koja su postavljena na neko mesto. Ostaje da se nadamo da će biti bolje i da će nekad postojati zakoni koji će se poštovati. U suprotnom, na sledećem popisu 5,5 miliona i tako dalje dok ne iskrvarimo skroz.
Dete,vidim da si tii jos mlad..polako samo,balkan je ovo..ako ces ostati ovde biti ces u ,,sistemu'' ili ce biti..dobro dosao u klub.😉
 
Iskreno mene ne zanima politika u toj meri. Zanimaju me ekonomske stvari i trend koji ja vidim u Srbiji je JAKO dobar po meni. Skoro nismo imali takav trend. Ono sto tebe zulja jer si politicki ostrascen jeste da dok je sadasnja garnitura na vlasti ne zelis da cujes nista slicno "jako dobro", "dobar trend" i slicno. To te ili psihicki uznemirava ili si placen da kontriras.
Vradovicev komentar po obicaju dobar besplatni humor🤣🤣
 
Dete,vidim da si tii jos mlad..polako samo,balkan je ovo..ako ces ostati ovde biti ces u ,,sistemu'' ili ce biti..dobro dosao u klub.😉
Nit sam dete, tj jesam nečije još uvek, ali hvala ti za ovo mlad. Ja bih rekao da su svi deca koji danas žive nikad gore i kojima je ova vlast najgora, jer su očigledno prespavali ili se nisu rodili 90tih i 2000tih.

Srećna Pravoslavna Nova godina.
 
Nit sam dete, tj jesam nečije još uvek, ali hvala ti za ovo mlad. Ja bih rekao da su svi deca koji danas žive nikad gore i kojima je ova vlast najgora, jer su očigledno prespavali ili se nisu rodili 90tih i 2000tih.

Srećna Pravoslavna Nova godina.
Devedesete su bile cisti pakao u svakom smislu, a to je potvrdjivala i cena kvadrata u Beogradu, koja je pala na ispod 1000 DM/m2.
 
Vrh