Šta je novo?

Cene nekretnina

omg :) ova prva smena mu bas dala po dozivljaju.

Nego sta mislite o povratnicima iz Britanije.
Nasih zvanicno ima oko 70.000 u UK a nezvanicno oko 100.000.
Sad zanima me zbog ovih silnih štrajkova i totalnog ekonomskog kopalsa u UK da li možemo očekivati povratnike i u kom broju?
Totalno se sve raspada.

Najveci problem sa povratnicima je taj sto svi kad hoce da izadju iz nekretnine ili akcija odjednom da nije tako lako. Ne mogu brzo da izadju i najverovatnije ce vecina da ostane bez icega. Nadam se da imaju barem nesto u Srbiji da imaju gde da se vrate.
Cestitam vradovicu, jubilarni 14000 komentar je tvoj.
Ne ide mi san na oci, a i ti upravo postujes, pa da te pitam, ima li u toj USA nesto sem interneta? Kafic, setnja, sport, upoznavanje, druzenje ? Imaju li i oni nekih internet portala i vesti ili samo prate beogradske?

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
 
Cestitam vradovicu, jubilarni 14000 komentar je tvoj.
Ne ide mi san na oci, a i ti upravo postujes, pa da te pitam, ima li u toj USA nesto sem interneta? Kafic, setnja, sport, upoznavanje, druzenje ? Imaju li i oni nekih internet portala i vesti ili samo prate beogradske?

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Hvala!
U US Nista. Totalno sranje. Veruj mi ne dolazi :) a i ovi sto su dosli treba da se vracaju :)
A jel vi hejteri imate nesto da kazete na temu ili ste svi zabrinuti za mene :)
Kako Elon Musk ima vremena da dizajnira rakete i da Twituje.

Svedjani prskavela.
Treba da se oformi Ministarstvo za povratnike.
 
Inflacija 15.1%!! Dobro je bolji smo od Madjara al dobro od njih i nije tesko biti bolji.

Svakako i dalje zaista visoka inflacija. Sto se tice cena nekretnina obicno rastu duplo vise od inflacije.

@Wolf ima li te? :)
 
Hvala na tabeli! Za koji period su podaci i odakle su?
Jel zna neko zasto je u Madjarskoj tolika inflacija?
 
Hvala!
U US Nista. Totalno sranje. Veruj mi ne dolazi :) a i ovi sto su dosli treba da se vracaju :)
Vradovic ne izlazi iz uloge basic-gastosa :) Ako postoji neki scenarista na forumu, a treba mu rola tipicnog srpskog gastabajtera, vradovic je slika i prilika. Moze slobodno da pokupi sve fraze, ubedjenja, stavove... To je taj fazon - Sve sam pare zaradio tamo. Ovi sto vam kupuju sad nekretnine o kojima vi mozete samo da sanjate, to su nasi povratnici. Al ne, ne idi tamo, mnogo je lose :)
 
@gamblerNBG Jasno mi je da tako deluje. :)

Ocekuje se nenormalan rast naseg BDP-a do 2027. godine i to je moj argument na kome se
zasniva logika da nas jos ceka silovit rast cena.
Screenshot 2022-12-12 at 10.55.55 PM.png

Bice ovo pravi SrbRun

GDP in Serbia is expected to reach 65.08 USD Billion by the end of 2022, according to Trading Economics global macro models and analysts expectations. In the long-term, the Serbia GDP is projected to trend around 69.38 USD Billion in 2023, according to our econometric models.​

 
Nisam :)
Ali ne vidim sta je lose rekao? Kredit treba da uzimas kada zelis ili kada vidis dobru priliku a ne kada moras.
Kada moras to su onda losi krediti sa 10+% kamatnim stopama sto je jako lose. Uzimas dugorocne kredite ako hoces da odigras na leverage na trzistu nekretnina.
 
Vradovic ne izlazi iz uloge basic-gastosa :) Ako postoji neki scenarista na forumu, a treba mu rola tipicnog srpskog gastabajtera, vradovic je slika i prilika. Moze slobodno da pokupi sve fraze, ubedjenja, stavove... To je taj fazon - Sve sam pare zaradio tamo. Ovi sto vam kupuju sad nekretnine o kojima vi mozete samo da sanjate, to su nasi povratnici. Al ne, ne idi tamo, mnogo je lose :)
Nisi pažljiv na času, vradovic je prvi milion zaradio ovde 😉 posle su miliončići sami kapljali i jbg sve će da sprca u BW i resetuje se na blizu nule da u miru provede penzionerske dane 😂
 
Kad smo god GDP per capita:

Talog Evrope. Svako ko koristiti dijagram o rastu u relativnim vrednostima lepo je usvojio metode gospodara kad se obraca svom stadu od IQ najnizeg u Evropi.
Nas dijagram bi morao biti vertikalan na 90 stepeni jedno 10 godina da se pomerimo iz taloga. Mnogo dobro nam ide.

Plate medju najnizima u Evropi. Odnos plate i cena nekretnina, medju najvisima u Evropi. Kreditni uslovi medju najgorima u Evropi sto je indirektan pokazatelj koliko smo stabilni i prosperitetni. Jesmo narod niskog IQ, pa na to treba igrati da ga se prevari jos malo.
 
GDP per capita ne vazi kod nas zato sto popis nije realan. Sacekaj rezultate popisa pa da vidimo realnije.
 
Pa da nas je 1,5milion manje nego njihove trenutne projekcije populacije, mi bismo se popeli za dva mesta prestigavsi slavnu Crnu Goru i Bugarsku. A tesko da smo za toliko kraci u populaciji od projekcija.

Nas godisnji rast treba biti preko 20% veci od ostalih da bismo poceli hvatati korak sa srednjerazvijenim zemljama Evrope i mozda ih stici za nasih zivota.
Jel shvatate vi da nas bedni rast (najveci u Evropi) nije dovoljan da odrzimo korak sa razvijenijim zemljama. Jel shvatate da je sa takvim rastom na kraju godine jaz u GDP per Capita povecan u korist rezvijenijih Evropskih zemalja iako je procentualno nas rast najveci. Ovo nije nikakav doom scenario, vec pokusaj da se kaze cinjenicno stanje i da prestane da se laze ovaj narod kako mu je super da bi se na njemu profitiralo.
 
Pa da nas je 1,5milion manje nego njihove trenutne projekcije populacije, mi bismo se popeli za dva mesta prestigavsi slavnu Crnu Goru i Bugarsku. A tesko da smo za toliko kraci u populaciji od projekcija.

Nas godisnji rast treba biti preko 20% veci od ostalih da bismo poceli hvatati korak sa srednjerazvijenim zemljama Evrope i mozda ih stici za nasih zivota.
Jel shvatate vi da nas bedni rast (najveci u Evropi) nije dovoljan da odrzimo korak sa razvijenijim zemljama. Jel shvatate da je sa takvim rastom na kraju godine jaz u GDP per Capita povecan u korist rezvijenijih Evropskih zemalja iako je procentualno nas rast najveci. Ovo nije nikakav doom scenario, vec pokusaj da se kaze cinjenicno stanje i da prestane da se laze ovaj narod kako mu je super da bi se na njemu profitiralo.
Nas GDP per capita je medju najnizima u Evropi od kako postojimo. Sta je na kraju poenta, ako ne mozemo da se izjednacimo sa Nemackom za 10 godina zivot nije vredan zivljenja?

Ljudi ce svakako ziveti bolje sto je veci rast, a osobina relativno veceg rasta je da ako se odrzi dovoljno dugo, postane i apsolutno veci.
 
Nas GDP per capita je medju najnizima u Evropi od kako postojimo. Sta je na kraju poenta, ako ne mozemo da se izjednacimo sa Nemackom za 10 godina zivot nije vredan zivljenja?

Ljudi ce svakako ziveti bolje sto je veci rast, a osobina relativno veceg rasta je da ako se odrzi dovoljno dugo, postane i apsolutno veci.
Defke je toliko ogrezao u ideji da nekretnine kod nas nisu precenje, da jednostavno ne moze da percipira o cemu mu pricas. :) Ti mu pricas jedno, on odgovara drugo...

Razgovor s Defketom:

Ti: Ovde su nekretnine preskupe, mi nismo Evropa, odve je GDP nizak.
Defke: Aha, GDP, nizak GDP, i pre je bio nizak, GDP, ne moze odmah da bude ko u Nemackoj preko noci...
Ti: Khm, ja pricam o tome da su nam nekretnine precenjene, pogledaj npr kolike su plate u drugim zemljama.
Defke: Aha, plate, nize plate, pa da... ne mogu da budu plate odmah ko u Nemackoj, ne moze preko noci...
Ti: Aman covece, mislim da su stanovi preskupi i da ce cene morati da padnu. :)
Defke: I sta sad, zivot nije verdan zivljenja ako ne zivimo isto ko u Nemackoj, kako mislis da za 10 godina stignemo Nemacku.
.... Write an inspirational speech about the status of ChatGPT. ChatGPT is at capacity right now

No offence, Defke :) sve si ti u pravu, al omasavas temu, kao da ne citas sta ti ljudi pisu.
 
Nas GDP per capita je medju najnizima u Evropi od kako postojimo. Sta je na kraju poenta, ako ne mozemo da se izjednacimo sa Nemackom za 10 godina zivot nije vredan zivljenja?

Ljudi ce svakako ziveti bolje sto je veci rast, a osobina relativno veceg rasta je da ako se odrzi dovoljno dugo, postane i apsolutno veci.
Poenta je da si opet lupio. Kojih crnih 10 godina za izjednačavanje sa Nemačkom. Šta si imao u osnovnoj iz matematike care? :D Ne znam šta ti treba ovo lupanje. Širenje dezinformacija propagande radi.
 
Defke je toliko ogrezao u ideji da nekretnine kod nas nisu precenje, da jednostavno ne moze da percipira o cemu mu pricas. :) Ti mu pricas jedno, on odgovara drugo...

Razgovor s Defketom:

Ti: Ovde su nekretnine preskupe, mi nismo Evropa, odve je GDP nizak.
Defke: Aha, GDP, nizak GDP, i pre je bio nizak, GDP, ne moze odmah da bude ko u Nemackoj preko noci...
Ti: Khm, ja pricam o tome da su nam nekretnine precenjene, pogledaj npr kolike su plate u drugim zemljama.
Defke: Aha, plate, nize plate, pa da... ne mogu da budu plate odmah ko u Nemackoj, ne moze preko noci...
Ti: Aman covece, mislim da su stanovi preskupi i da ce cene morati da padnu. :)
Defke: I sta sad, zivot nije verdan zivljenja ako ne zivimo isto ko u Nemackoj, kako mislis da za 10 godina stignemo Nemacku.
.... Write an inspirational speech about the status of ChatGPT. ChatGPT is at capacity right now

No offence, Defke :) sve si ti u pravu, al omasavas temu, kao da ne citas sta ti ljudi pisu.
Ja odgovaram direkt na ono sto ljudi pisu. To sto mozda oni ne mogu koherentno da izraze sta zele, nije moj problem. To sto se moji zaključci nekome ne svidjaju, takodje nije moj problem. Ali za 'pricas mu jedno, odgovara drugo' me ne mozes nikako optuziti.

Ja nisam na izjavu 'stanovi preskupi i cene ce morati da padnu' rekao da necemo stici Nemacku, vec upravo na kuknjavu kako eto trenutni rast nije dovoljan da ih stignemo. Ja ne znam kako moze direktnije od toga.

Pri tom, neki sami sa sobom ne mogu da se dogovore oko metodologije. Evo sada, kada govorimo o rastu, onda nebitno ako je relativno visok, kad je apsolutno jos uvek nizak. Za cene nekretnina sa druge stran, nebitno sto su u apsolutnim ciframa medju najnizim u Evropi, ako su relativno skupe.

I uopste nisam 'ogrezao u ideji da nekretnine kod nas nisu precenjene'. Nekretnine kod nas jesu relativno skupe. To ne znaci da ne mogu i ostati takve dosta dugo. Takodje ne znaci ni da rastu samo zbog Vucica i pranja para, a da je Bg zapravo uzasno mesto za zivot. Ko zeli da se samozavarava takvim tezama, slobodan je, ali taj neko tesko da ce dati neku korisnu procenu jer nije realan i razmislja emocijama/politikom a ne glavom. Sto bi bilo dosta podnosljivije da konstantno ne gube zivce i brecaju se na one koji se trude da ostanu racionalni.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da si opet lupio. Kojih crnih 10 godina za izjednačavanje sa Nemačkom. Šta si imao u osnovnoj iz matematike care? :D Ne znam šta ti treba ovo lupanje. Širenje dezinformacija propagande radi.
Pa ono, posle osnovne sam i u MG i na MATF ponesto naucio. Moraces malo da prosiris komentar da bi mogao da ti pojasnim, deluje da nisi bas razumeo sta sam napisao.
 
Upoređivanje nas i Minhena, Frankfurta, Beča je totalno van ikakvog smisla.
Ako uzmemo po strani cenu, šta se kod nas dobija sa novogradnjom? Da li si siguran da će zgrada izgledati kao što je investitor predstavio? Koliko puta menjaju projekte u toku izgradnje, pa umesto 4 sprata dobiješ zgradu sa 7 spratova? Da li si siguran da će sve instalacije biti po "standardu" i da nećeš imati probleme sa vodom, strujom, komunalijama? Da ne pričam o samoj gradskoj infrastrukturi
Mnogo je rizika kod nas, a to tamo uopšte nije slučaj - daleko si sigurniji. Kod nas je bukvalno sve rizik, pa makar uzeo stan u najelitnijim "projektima"
 
Vrh