Šta je novo?

Cene nekretnina

Jel zna neko nesto o ovoj novogradnji?

Sta mislite o tome?
Pitam za nekog ko bi mozda kupio.
Taj kraj nema mnogo veze sa Olimpom, do kog peške teško i da mogu doći (prvo uspon, pa nema trotoara u Milana Rakića). Dakle radi se o čuvenom Mirijevu i nek požure dok cena ne skoči na 5 hiljada evra 😃
Inače je za izbegavanje zbog krkljanca u Vitezova Karađorđeve Zvezde/Milana Rakića, Mite Ružića.
 
U pitanju je ovaj investitor www.rasicbuild.rs
Hm nisam ni provalio da je to Mirijevo jer pise Olimp pa sam mislio da je to dole malo nize. (i ako ne znam bas tacno ni gde je).
Ne pise adresa projekta na sajtu. Kako si ti saznao gde je tacna lokacija?

Po meni cena je dzabe to se zna :) ali pitam za normalnog prosecnog kupca iz IT-ja :) sta mislite?
 
Po meni cena je dzabe to se zna :) ali pitam za normalnog prosecnog kupca iz IT-ja :) sta mislite?
Je l pitas za prosecnog ili za normalnog kupca iz IT-ja? :) Prosecan nema para za 5000 na Mirijevu, a Normalan nije lud da da toliko cak i kad bi imao. :)
Ne potcenjujte procnog programera, cak i on je morao da zavrsi neku skolu i ima nesto u tintari. Cak i onaj sto radi u wordpress-u, al on i onako nema dovoljno para. :)
 
U pitanju je ovaj investitor www.rasicbuild.rs
Hm nisam ni provalio da je to Mirijevo jer pise Olimp pa sam mislio da je to dole malo nize. (i ako ne znam bas tacno ni gde je).
Ne pise adresa projekta na sajtu. Kako si ti saznao gde je tacna lokacija?

Po meni cena je dzabe to se zna :) ali pitam za normalnog prosecnog kupca iz IT-ja :) sta mislite?
Skrolujes dole, ima mapa i ucrtano je. Pozdrav od IT-ovca. Ne vredi ovo vise od 800-1000.
 
Za IT-ovca, koji radi od kuce, mozda ovo:
 
Za IT-ovca, koji radi od kuce, mozda ovo:
Meni nije jasna pomama za novogradnjom.. ako moze neko da mi objasni?
Cena starogradnje sa renoviranjem (gde sam biras stolariju broj i tip stakala, parket, raspored uticnica, ma svega) na top lokaciji je ista/slicna kao novogradnja na periferiji.
Sta vishe, koliko znam svi koji uzmu novogradnju na primer u BGH2O vrlo cesto rade kompletno renoviranje
 
Meni nije jasna pomama za novogradnjom.. ako moze neko da mi objasni?
Cena starogradnje sa renoviranjem (gde sam biras stolariju broj i tip stakala, parket, raspored uticnica, ma svega) na top lokaciji je ista/slicna kao novogradnja na periferiji.
Sta vishe, koliko znam svi koji uzmu novogradnju na primer u BGH2O vrlo cesto rade kompletno renoviranje
Vise puta se o tome pisalo ovde. Nije u pitanju samo stan kao licni prostor, to se bar najlakse da srediti. Vec stanje same starogradnje, instalacije, cevi, fasada, koliko je odrzavana zgrada. Pisalo se pre koju stranu o soliterima Rudo. Sa druge strane ima i novogradnji koje su fus odradjene (pa cak i neke zgrade od tih cuvenih BGH2o) ali ih je sve manje.
 
Meni nije jasna pomama za novogradnjom.. ako moze neko da mi objasni?
Cena starogradnje sa renoviranjem (gde sam biras stolariju broj i tip stakala, parket, raspored uticnica, ma svega) na top lokaciji je ista/slicna kao novogradnja na periferiji.
Sta vishe, koliko znam svi koji uzmu novogradnju na primer u BGH2O vrlo cesto rade kompletno renoviranje
Da je tako bilo bi super, ali starogradnja na ok lokaciji danas i bez renoviranja cesto bude skuplja od novogradnje u slicnom kraju.
 
Je l pitas za prosecnog ili za normalnog kupca iz IT-ja? :) Prosecan nema para za 5000 na Mirijevu, a Normalan nije lud da da toliko cak i kad bi imao. :)
Ne potcenjujte procnog programera, cak i on je morao da zavrsi neku skolu i ima nesto u tintari. Cak i onaj sto radi u wordpress-u, al on i onako nema dovoljno para. :)
Cena je 2100+pdv o kakvih 5000 pricas?

Da je stvarno kod Olimpa, cena bi bila bas ok, ovako sta znam, i nisu se pretrgli sa materijalizacijim za te pare, a lokacija je mnjeh. Problem je sto i nema nekih povoljnijih alternativa u blizini.
 
Vise puta se o tome pisalo ovde. Nije u pitanju samo stan kao licni prostor, to se bar najlakse da srediti. Vec stanje same starogradnje, instalacije, cevi, fasada, koliko je odrzavana zgrada. Pisalo se pre koju stranu o soliterima Rudo. Sa druge strane ima i novogradnji koje su fus odradjene (pa cak i neke zgrade od tih cuvenih BGH2o) ali ih je sve manje.
Da je tako bilo bi super, ali starogradnja na ok lokaciji danas i bez renoviranja cesto bude skuplja od novogradnje u slicnom kraju.
Govorim iz licnog iskustva.
Za sad da pohvalim vradovica, ali poslusao sam ga negde u maju ove godine i cene i dalje rastu. Kupio sam za zivot ali da nisam za oko 1500 moze da prodje ovo moje (renviranje ce uskoro biti zavrseno)
Onomad cena starogradnje na nbgd bila ista kao kod doma narodne skupstine tj za oko 500eur-a povoljnija generlano od novogradnje, i do cak 2000eura razlika u odnosu na najjeftinije u west65.
Zidovi 45cm, ima lift, imaju balkoni, dvostrano orjentisani, ulica prepuna drveca.. sve je top
Poenta price mozda za nekog ko cita, da se isplati malo zbunariti po starogradnji. Moze da bude neka stvarno dobra prica

ps. Vradovicu agentu, za sad hvala :)
 

Trenutno je u ponudi na HO 2900 stanova za izdavanje u Bg, pre 20 dana bilo je 2200.

Trenutno je u ponudi 3600 oglasa. Nema vise novih Rusa?
 
Poslednja izmena:
U zemlji izlozenoj iznadprosecnim rizicima, ko planira kupovinu (zivot ili investicija) pre bilo kakve akcije treba da proceni rizik (tokom payback perioda, period otplate kredita i sl.)

Koristan alat je npr. Matrica Rizika kombinujuci dve dimenzije - Impact i Probability (pozeljno kvantifikovati).


U zavisnosti od konkretne situacije uz
-opste, imacemo i
-specificne rizike.

Opste rizike, radi lakseg samo-brainstormovanja, ugrubo mozemo razvrstati u poznatu PEST klasifikaciju.

Political
Economic
Sociological
Technological

PEST mozemo prosiriti na PFEDST dodajuci dimenzije Demografije i Fizickih faktora.

Specificni rizici su vezani za konkretnu situaciju kupca.

Kako god da ih dalje granuliramo prema konkretnoj situaciji uz Business Case (finansije), procena rizika ce dati jasniju sliku da li i kada sprovesti kupovinu.
 
U zemlji izlozenoj iznadprosecnim rizicima, ko planira kupovinu (zivot ili investicija) pre bilo kakve akcije treba da proceni rizik (tokom payback perioda, period otplate kredita i sl.)

Koristan alat je npr. Matrica Rizika kombinujuci dve dimenzije - Impact i Probability (pozeljno kvantifikovati).


U zavisnosti od konkretne situacije uz
-opste, imacemo i
-specificne rizike.

Opste rizike, radi lakseg samo-brainstormovanja, ugrubo mozemo razvrstati u poznatu PEST klasifikaciju.

Political
Economic
Sociological
Technological

PEST mozemo prosiriti na PFEDST dodajuci dimenzije Demografije i Fizickih faktora.

Specificni rizici su vezani za konkretnu situaciju kupca.

Kako god da ih dalje granuliramo prema konkretnoj situaciji uz Business Case (finansije), procena rizika ce dati jasniju sliku da li i kada sprovesti kupovinu.
I kako sad ovo utice na prosecnog coveka koji zeli da kupi krov nad glavom i ne zeli da ga izbacuje Mile stanodavac na ulicu radi dodatnog profita zbog rusa? Bas ce prosecna porodica kojoj je potreban krov na glavom da radi PEST analizu, njima treba mesto za zivot pa im treba, nebitno da li je rizik veliki ili mali.
Investiranje u nekretnine radi rentiranja je samo po sebi glupost od pocetka, pogotovo u Srbiji, sa i bez ove analize i rizika.
 
nas i rusa 400000 evra
1670334599540.png
 
I kako sad ovo utice na prosecnog coveka koji zeli da kupi krov nad glavom i ne zeli da ga izbacuje Mile stanodavac na ulicu radi dodatnog profita zbog rusa? Bas ce prosecna porodica kojoj je potreban krov na glavom da radi PEST analizu, njima treba mesto za zivot pa im treba, nebitno da li je rizik veliki ili mali.
Investiranje u nekretnine radi rentiranja je samo po sebi glupost od pocetka, pogotovo u Srbiji, sa i bez ove analize i rizika.

Kljucno pitanje je sta ce prosecan covek uraditi ako uzme kredit i materijalizuje se neki od rizika.

Bolje unapred proceniti nego nastupiti stihijski (nama Srbima ucrtano u genima).

Alternative postoje.

Preporuka je fokus na Impact vs. Probability deo, sa PEST kao vodiljom o mogucim opstim rizicima.
 
Neki koji imaju će da voze i dalje, ali samo dok im ne probuše rezervoar na mirijevu.
 
Vrh