Šta je novo?

Cene nekretnina

U pravu ste i iskreno mi je lakše sada, u gužvi radeći, prva pomisao je da je ratna imigracija poremetila tržište totalno i da su ljudi poludeli sa investiranjem zbog podsticaja visokih renti (što stvarno mislim da je loša investiciona odluka i da će se to videti nezavisno od globalnog trenda, ako ne na kratak rok, a onda bar na srednji, jer cene defakto jesnu rigidne nadole). Vidi se odokativno i na grafiku i još lepše po barovima na sajtu jasna sezona, jasno januar pad i proleće pik (ako ne računamo atipičan april 2020. znamo zbog čega), ove sept/okt varijacije mogu biti slučajne, pratimo.

Eto ideje za nove stavke sajta, YOY i kvartalne sume. Ostaje problem potcenjenih cena u apsolutnom iznosu, ali dobro, to ne utiče toliko na računicu porasta/pada cena, potcenjeno ranije, potcenjeno sada, relativna promena u procentima je približno ok!
 
U pravu ste i iskreno mi je lakše sada, u gužvi radeći, prva pomisao je da je ratna imigracija poremetila tržište totalno, jer vidno je ponuda nikakva, a rente otišle gore! Vidi se odokativno i na grafiku i još lepše po barovima na sajtu jasna sezona, jasno januar pad i proleće pik (ako ne računamo atipičan april 2020. znamo zbog čega), ove sept/okt varijacije mogu biti slučajne, pratimo.

Eto ideje za nove stavke sajta, YOY i kvartalne sume. Ostaje problem potcenjenih cena u apsolutnom iznosu, ali dobro, to ne utiče toliko na računicu porasta/pada cena, potcenjeno ranije, potcenjeno sada, relativna promena u procentima je približno ok!
Bice kvartalni i godisnji izvestaji, mogu da potvrdim! 🙂
 
Већ знам да ћу се ујести за језик (прсте) што одговарам на ово, али не могу д'одолим:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Maudet

... и не, ово није тврдња да је "преко" све исто као у Београду, већ сугестија да је слика о "преко" много комплекснија од оне која се најчешће представља.
To ti pokazuje intelektualni kapacitet sagovornika.

Ako neko tako debilski moze da rezonuje i da ozbiljno tako misli.. Eto.
 
Ne znam da li sada smem da napisem zasto je to u Spaniji tako, jer opet cu dati povod da neko kaze kako se vec sazvakane price ponovo pominju. Naravno to ce biti receno samo kada ja pocnem da objasnjavam, ali ne i kada po peti put neko postuje oglas iz Spanije i podseti nas kako je to tamo jeftino.
 
Vidim da je odusevljenje ovim cenama stanova i to je ok. Nadam se da razumete da onome ko nema stan nece biti dovoljno ni 3000 eura mesecno za zivot porodice u BGD. To ce povuci da ce sisanje musko u Bgd biti 1000 din min, dolazak medicinske sestre da pusti infuziju 5000 i sve tako. Gospoda iz US dobro znaju koliki problem imaju sa radnom snagom koja je slabije placena jer jednostavno ne mogu da zive u skupim gradovima. Ta prica o 2 sata putovanja pada u vodu, obzirom da je pametnije traziti dodatni posao tamo gde jesi nego da bacis 4 sata na put. Medicinske sestre nece da rade u privatnim zdravstvenim sistemima ni za 1000 eura u Beogradu. Ali dobro, ove godine ce usteda u budgetu biti preko 100 mio Eura , obzirom na ustede koje su napravljene zbog penzionera koji su ubrzano umirali u ondosu na prethodne godine. Beograd mozda ima desetak luksuznih zgrada (u punom smislu luksuznih) a ovo balavljenje na BNV je tuzno. Moze da kosta koliko god, ja jos uvek tamo luksuz video nisam. Cene nekretnina u starim zgradama obzirom na nivo ulaganja u odrzavanje je sumanut, gomila zgrada ima ozbiljne probleme sa liftovima, statikom itd i svi se nesto nadaju da ce neko drugi to da im resi. 1 eura za investiciono odrzavanje bi trebalo pod hitno uvesti, ali treba pohapsiti i oduzeti imovinu ekipi iz Infostana prvo.
 
Ne znam da li sada smem da napisem zasto je to u Spaniji tako, jer opet cu dati povod da neko kaze kako se vec sazvakane price ponovo pominju. Naravno to ce biti receno samo kada ja pocnem da objasnjavam, ali ne i kada po peti put neko postuje oglas iz Spanije i podseti nas kako je to tamo jeftino.
Zasto je u Spaniji sta tako?
Ako mislis na zasto su cene nekretnina jeftinije u nezagadjenom gradu na moru u ozbiljnoj EU drzavi sa 3 puta vecim bdp per capita nego u BG, glavnom gradu siromasne korumpirane drzave van EU koji je u vrhu na listi zagadjenih gradova sveta, onda evo mene zanima zasto je to tako.
 
Ne znam da li sada smem da napisem zasto je to u Spaniji tako, jer opet cu dati povod da neko kaze kako se vec sazvakane price ponovo pominju. Naravno to ce biti receno samo kada ja pocnem da objasnjavam, ali ne i kada po peti put neko postuje oglas iz Spanije i podseti nas kako je to tamo jeftino.
Živeo sam u Valenciji, Gandiji i Barseloni. Rado bih čuo Vaše mišljenje zašto su u na primer Valensiji cene stanova u starogradnji i novogradnji niže nego u Beogradu u apsolutnim iznosima, a naročito uzimajući u obzir paritet kupovne moći.
 
Ne može to da se objasni narodu koji sav višak novca zna samo u nekretnine da gura.

Inače, google pretraga kaže da su u Španiji i Italiji visoki porezi na nekretnine i izdavanje i da je celo tržište dosta dobro regulisano. Ko bi rekao, visoki porezi i regulacija znače niže cene investicionih nekretnina :p
 
Pa u Srbiji se ne trazi poreklo novca kada kupujes nekretninu :) Tako da.... Imamo raznih prednosti u odnosu na Spaniju ;)
Jadan Spanac mora da dokazuje poreklo novca, ako poreska posumnja na neke utaje - a kod nas najlaksi nacin da novac zaradjen na crno/sivom trzisutu plasiras jeste kupovinom nekretnina
Da ne spominjemo kolko nam je razvijena siva ekonomija. To ni jedna statistika ne pokazuje, a ogroman broj ljudi radi na sivo/crno
 
Ljudi ako iko gleda i prati oglase moze da vidi šta se dešava i da je istina. Od kraja septembra je nastalo pravo ludilo koje nisam video a pratim svakodnevno oglase vec godinu i po.
Vidjao sam stanove u mom kraju kako nestaju za bukvalno duple pare koliko su vredeli pre samo godinu i po a nalaze se u užasnim, najgorim delovima naselja.
Za neke provereno znam da imaju budj, užasan smrad okolo od izlivanja hemije iz fabrike i kanalizacije. Zimi iskacu osiguraci jer nemaju lepo resen trafo a greju se na struju, u blizini su sakupljaci sirovina koji pale sta stignu itd...
Da ne nabrajam ali ono jezivi delovi u kojima da mi plate ne bih ziveo, ali eto izadje slika na kojem deluje da je relativno ok stan i ljudi se odmah zalete bez neke veće provere a posle kad vide boli glava.
Neće se ovo skoro smiriti dokle god smo toliko nagrnuli da uzmemo stan i reketirce nas jos duuugo duuugo dog god smo spremni i duplo da dajemo iz očaja.

Ja se vec polako mirim sa činjenicom vraćanja kod mojih jer da učestvujem vise u ovom ludilu nema smisla i pogubio sam sve živce. Čitava fora je da se napravi ludilo i pomama da ljudi misle sad il nikad i izgube razum.
Pare uložiti u neki biznis, opremu, znanje ma u bilo sta osim u tako neke rupe koje su ostale i jos dodatno se zaremiti kreditom.
Ja prodajem stan i za mesec (30 - trideset) dana koliko je bio na halo oglasima nisam ima NIJEDAN poziv da se beko raspita. Ne racunam bar 7-8 poziva agencija da preuzmu prodaju.

Kako ti judi prodaju za duplu vrednost..to je umece.

PS. Ako pravila foruma dozvoljavaju da okacim mejl koji sam dobio od nekog princa iz Indije ili Libije hebem li ga koji mi daje 30% od 7.9 miliona € njegovog oca kojeg su btw ubili, ali moram da mu prepisem imovinu pa on kad dodje ovde donece mi novac. 😁😂😂
 
Ako pravila foruma dozvoljavaju da okacim mejl koji sam dobio od nekog princa iz Indije ili Libije hebem li ga koji mi daje 30% od 7.9 miliona € njegovog oca kojeg su btw ubili, ali moram da mu prepisem imovinu pa on kad dodje ovde donece mi novac. 😁😂😂
Krenuli i liberijski princevi da ulazu u BG, idu cene u nebo...
 
Živeo sam u Valenciji, Gandiji i Barseloni. Rado bih čuo Vaše mišljenje zašto su u na primer Valensiji cene stanova u starogradnji i novogradnji niže nego u Beogradu u apsolutnim iznosima, a naročito uzimajući u obzir paritet kupovne moći.
Nisam ziveo u Valensiji pa ne znam iz prve ruke, ali evo mogao bih od nekog ko jeste da cujem zasto su cene nize. Sem sto je velika nezaposlenost mladih na jugu, tako reci nema perspektive i visoki porezi za prehranu partije. A i Bg i Valensija nisu oba glavni gradovi. Cene u Barseloni nisu nize, vise su bar 2-3x u odnosu na Bg.
 
Pa u Srbiji se ne trazi poreklo novca kada kupujes nekretninu :) Tako da.... Imamo raznih prednosti u odnosu na Spaniju ;)
Jadan Spanac mora da dokazuje poreklo novca, ako poreska posumnja na neke utaje - a kod nas najlaksi nacin da novac zaradjen na crno/sivom trzisutu plasiras jeste kupovinom nekretnina
Da ne spominjemo kolko nam je razvijena siva ekonomija. To ni jedna statistika ne pokazuje, a ogroman broj ljudi radi na sivo/crno
Precenjuje se postovanje zakona o pranju novca u tim izvikanim zemljama.

Pa najvece evropske ekonomije su najvece upravo zbog pranja novca iz celog sveta preko svojih rajskih ostrva koja su licno organizovali. Pa sta radi London city, bere novac sa drveta? Oprali celokupnu afriku i aziju. I sada su oni uspesna bogata zemlja. I onda je nekome odavde komsijska trava zelenija.

Razlika je samo u tome sto tamosnja elita mora da cuva i svoju drzavu, ne zato sto im je stalo do nje, nego jer im od toga zavisi i njihov status elite i establismenta.
Kod nas elita ne mora da cuva drzavu jer i kada sve propadne, njihov kapital je na sigurnom.
 
Ma kakvi turisti, Beograd jedva ima preko milion turista godisnje, koji ostaju u proseku tri dana. Cak i da svi borave u stanovima za njihov smestaj je dovoljno 10-ak hiljada stanova.
Zlatibor (sa Kopaonikom kao drugim najjačim planinskim turist.mestom) ga je već prešišao od ove godine. Turisti u Beogradu uglavnom prespavaju pre/posle aerodroma
Niko nema ništa protiv Beograda ako se stvari postave na pravo i zdravo mesto ali cilj je da se cela Srbija ravnomerno razvija
Možda neki od nas sad možemo kupiti dva stana u Beogradu kao investiciju, i zauzeti ih nekim porodicama, pa ih izdavati Rusima ili kome god, ali kažem nije Beograd sve u Srbiji!

Prošli put sam poslao slike sa Zlatibora, ali ima sve više jakih luksuznih projekata po turističkim mestima, Đoković kreće iznad Vrnjačke banje na Goču

Interesantno da kod nas turizam jača i u kriznim vremenima, tako da ima sjajnu perspektivu
 
Zasto je u Spaniji sta tako?
Ako mislis na zasto su cene nekretnina jeftinije u nezagadjenom gradu na moru u ozbiljnoj EU drzavi sa 3 puta vecim bdp per capita nego u BG, glavnom gradu siromasne korumpirane drzave van EU koji je u vrhu na listi zagadjenih gradova sveta, onda evo mene zanima zasto je to tako.
Ako je Valnesija takav raj na zemlji, zasto je jefitnija od prakticno cele EU?
Zasto ljudi placaju 10 puta vise kvaadrat u tmurnom Londonu ili hladnom MInhenu kad mogu da uzivaju na nezagadjenom moru?
Zasto placaju duplo vise u Zagrebu, koji je marginalno uredjeniji od Beograda?
Zasto placaju isto u Sofiji?
Zasto uostalom u toj istoj Spaniji tri puta vise placaju Madrid, koji cak nije ni na moru?
 
Ja prodajem stan i za mesec (30 - trideset) dana koliko je bio na halo oglasima nisam ima NIJEDAN poziv da se beko raspita. Ne racunam bar 7-8 poziva agencija da preuzmu prodaju.

Kako ti judi prodaju za duplu vrednost..to je umece.

PS. Ako pravila foruma dozvoljavaju da okacim mejl koji sam dobio od nekog princa iz Indije ili Libije hebem li ga koji mi daje 30% od 7.9 miliona € njegovog oca kojeg su btw ubili, ali moram da mu prepisem imovinu pa on kad dodje ovde donece mi novac. 😁😂😂
Ne znam koja je cena tvog stana i koje je stanje,samo kazem da sam se zgranuo kad sam video cene u pojedinim krajevima.
Kapiram da mozes da serujes i ovde oglas pa mozda mozemo da provalimo u cemu je fora :)
Elem da ne duzim evo dacu jedan tacan primer. Rospi Ćuprija preko 2100 kvadrat. Ako neko zna kraj zna koliko se oseca Dunavac plus kakva je okolina itd. Stan deluje na slikama ok. Doduše i on stoji neko vreme ali eto u istoj zgradi je otisao u septembru stan za 1900 a taj kraj je bio do 1000 max pre 2 godine, plus retko ko je hteo tu da uzima stan.

Ljudi osete da su svi poludeli pa cepe duplo i boli ih uvo ko se upeca upeca.

Ja prodajem stan i za mesec (30 - trideset) dana koliko je bio na halo oglasima nisam ima NIJEDAN poziv da se beko raspita. Ne racunam bar 7-8 poziva agencija da preuzmu prodaju.

Kako ti judi prodaju za duplu vrednost..to je umece.

PS. Ako pravila foruma dozvoljavaju da okacim mejl koji sam dobio od nekog princa iz Indije ili Libije hebem li ga koji mi daje 30% od 7.9 miliona € njegovog oca kojeg su btw ubili, ali moram da mu prepisem imovinu pa on kad dodje ovde donece mi novac. 😁😂😂
IMG_20221118_175004.jpg
IMG_20221118_175004.jpg
 
Ako je Valnesija takav raj na zemlji, zasto je jefitnija od prakticno cele EU?
Zasto ljudi placaju 10 puta vise kvaadrat u tmurnom Londonu ili hladnom MInhenu kad mogu da uzivaju na nezagadjenom moru?
Zasto placaju duplo vise u Zagrebu, koji je marginalno uredjeniji od Beograda?
Zasto placaju isto u Sofiji?
Zasto uostalom u toj istoj Spaniji tri puta vise placaju Madrid, koji cak nije ni na moru?
Evo iskreno ni meni nije jasno, bez ironije.
 
Zlatibor (sa Kopaonikom kao drugim najjačim planinskim turist.mestom) ga je već prešišao od ove godine. Turisti u Beogradu uglavnom prespavaju pre/posle aerodroma
Niko nema ništa protiv Beograda ako se stvari postave na pravo i zdravo mesto ali cilj je da se cela Srbija ravnomerno razvija
Možda neki od nas sad možemo kupiti dva stana u Beogradu kao investiciju, i zauzeti ih nekim porodicama, pa ih izdavati Rusima ili kome god, ali kažem nije Beograd sve u Srbiji!

Prošli put sam poslao slike sa Zlatibora, ali ima sve više jakih luksuznih projekata po turističkim mestima, Đoković kreće iznad Vrnjačke banje na Goču

Interesantno da kod nas turizam jača i u kriznim vremenima, tako da ima sjajnu perspektivu
Ne znam da li se šališ ili si ozbiljan sa ovim pričama o turizmu u Srbiji, a pogotovu u kontekstu Zlatibora kao "top turističke destinacije"?! Koliko Srbija privređuje od turizma u odnosu na Hrvatsku, Crnu Goru, Slovenija? Ako već hoćeš prirodu mnogo imaš Frusku Gora koja je zapravo nacionalni park sa odgovarajućom florom i faunom, i adekvatnim propratnim sadržajima- terme, vinarije, itd. a da ne sa betoniranim gradskim trgom sa laserima i fast food rostiljima po sred trga. Da ne govorim koliko je bliže Fruska Gora Beogradu i Novom Sadu od Zlatibora.
Ne znam koja je cena tvog stana i koje je stanje,samo kazem da sam se zgranuo kad sam video cene u pojedinim krajevima.
Kapiram da mozes da serujes i ovde oglas pa mozda mozemo da provalimo u cemu je fora :)
Elem da ne duzim evo dacu jedan tacan primer. Rospi Ćuprija preko 2100 kvadrat. Ako neko zna kraj zna koliko se oseca Dunavac plus kakva je okolina itd. Stan deluje na slikama ok. Doduše i on stoji neko vreme ali eto u istoj zgradi je otisao u septembru stan za 1900 a taj kraj je bio do 1000 max pre 2 godine, plus retko ko je hteo tu da uzima stan.

Ljudi osete da su svi poludeli pa cepe duplo i boli ih uvo ko se upeca upeca.
Ako je Rospi Ćuprija na 2k+ za starogradnju, zašto Vračar, Dorćol i ostali centralni delovi grada ne bi koštali bar duplo skuplje, a ne koštaju. U gradu bez putne infrastrukture i javnog prevoza, mislim da su razlike u ceni između centra i rubnih delova grada disproporcijalno male.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se šališ ili si ozbiljan sa ovim pričama o turizmu u Srbiji, a pogotovu u kontekstu Zlatibora kao "top turističke destinacije"?! Koliko Srbija privređuje od turizma u odnosu na Hrvatsku, Crnu Goru, Slovenija? Da li si nekada bio u Istri, Dalmaciji,

Ako je Rospi Ćuprija na 2k+ za starogradnju, zašto Vračar, Dorćol i ostali centralni delovi grada ne bi koštali bar duplo skuplje, a ne koštaju. U gradu bez putne infrastrukture i javnog prevoza, mislim da su razlike u ceni između centra i rubnih delova grada disproporcijalno male.
Slazem se da Vračar treba da bude duplo ali ne da Cuprija bude 2100. Malo svi da spuste loptu bilo bi drugačije. Ok vec je počelo raslojavanje i bacanje ljudi u ruralne krajeve jer ne mogu da priušte iole da kazem ,,lux,, lokacije. Te top lokacije treba da imaju neku cenu ali treba i ostaviti ljudima koji nemaju opcija bar ta predgradja po prihvatljivoj ceni.

Samo sam hteo da kazem da je upravo to razmišljanje ,,ovaj je lupio toliko za to onda ja ovo moje mogu i duplo,, i dovelo dovde, a najviše ljudi koji to idalje kupuju...
 
Ja prodajem stan i za mesec (30 - trideset) dana koliko je bio na halo oglasima nisam ima NIJEDAN poziv da se beko raspita. Ne racunam bar 7-8 poziva agencija da preuzmu prodaju.

Kako ti judi prodaju za duplu vrednost..to je umece.

PS. Ako pravila foruma dozvoljavaju da okacim mejl koji sam dobio od nekog princa iz Indije ili Libije hebem li ga koji mi daje 30% od 7.9 miliona € njegovog oca kojeg su btw ubili, ali moram da mu prepisem imovinu pa on kad dodje ovde donece mi novac. 😁😂😂
Ako se stavi prava cena stan se proda u roku od 10-a dana max.
 
I u Madridu ima veoma povoljnih stanova za naše uslove kao što je ovaj (bazen, lokacija kao Mirijevo, 1300em2). Imali su bum stanogradnje i balon im je pukao 2008. Bilo je oduzimanja stanova, samoubistava ljudi kojima su oduzeti stanovi itd i to je ostavilo traga. To mi za sada još nismo doživeli. U Španiji je ogromna ponuda. Dalje, njihovo tržište prepoznaje više kategorija stanova koji su cenovno naravno različiti. Najjeftiniji su stanovi građeni u doba Franka. Tada je standard bio da širina spoljnih zidova bude čini mi se 7 cm, grejanje nikakvo nemaju, zgrade su bez lifta i cena im je 500-700e po m2, makar bili na odličnim lokacijama. Dalje, na njihovom tržištu postoji ogromna cenovna razlika između izvornog stanja, renoviranog stana i novog stana. Izvorno stanje je veoma jeftino za naše uslove. Stan u izvornom stanju kod njih je do 1000e, osim ukoliko nije na ekstra lokaciji u milionskom gradu. Takođe renovirani stanovi se cenovno razlikuju u zavistnosti od stepena opremljenosti stana i kvaliteta materijala. Luks je kod njih samo stan od 120+m2 i sa stvarno lux opremom. Oni su skuplji nego kod nas. Hoću da kažem da za razlliku od nas na njihovom tržištu postoji ogroman cenovni raspon od 400-500e po m2 do 7000e po m2. Suprotno tome, u Srbiji imamo izvorno stanje (koje je često skuplje od novogradnje kada se uračunaju troškovi renoviranja) i novogradnju. Naša prosečna novogradnja koja se oglašava kao lux za njihove pojmove je konfekcija i jeftina je. Prema tome, pravi lux stanovi koji se kod nas prodaju za 4000e po m2 kod njih bi bili 7000e m2, ali stanovi koji su kod nas u izvornom stanju kod njih su mnogo jeftniji. To znači da Španija nije jeftinija od Srbije u bukvalnom smislu, već samo ima veću ponudu i iznijansirano tržište koje prepoznaje razlike između stanova što utiče na cenu istih. Ovo je samo deo razloga zašto su stanovi za prosečnog čoveka pristupačniji u Španiju u odnosu na Srbiju. Na njihovom tržištu ima za svakoga po nešto, od onoga na dnu društvene lestvice do advokata, lekara i preduzetnika.
 
Ne znam da li se šališ ili si ozbiljan sa ovim pričama o turizmu u Srbiji, a pogotovu u kontekstu Zlatibora kao "top turističke destinacije"?! Koliko Srbija privređuje od turizma u odnosu na Hrvatsku, Crnu Goru, Slovenija? Ako već hoćeš prirodu mnogo imaš Frusku Gora koja je zapravo nacionalni park sa odgovarajućom florom i faunom, i adekvatnim propratnim sadržajima- terme, vinarije, itd. a da ne sa betoniranim gradskim trgom sa laserima i fast food rostiljima po sred trga. Da ne govorim koliko je bliže Fruska Gora Beogradu i Novom Sadu od Zlatibora.

Zlatibor je planina a Fruška Gora je nalik planini, na Zlatiboru je možda već pao sneg...jabuke i pomarandže

Zlatibor trenutno nije ili je vrlo bledo na svetskoj mapi, to je tačno! Ali pokrenuti su projekti koji će ga tamo staviti, treba biti uporan. postavio sam bio onaj projekat https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1006252, ide se u tom pravcu

Uskoro će se autoputem koji je u izgradnji stizati za 1,5 sat sa NBgd (samo 15min duže nego do F.Gore), tad kreće neviđeni bum. Sve agencije za nekretnine su već gore, nije slučajno. Izbio je na 3.mesto u Srbiji po prodaji, iza NS a ispred Niša koji je na 4.mestu...ni to nije slučajno. Veoma je likvidan!

Trenutno je Zlatibor najveći kongresni turistički centar Srbije koji može odjednom da primi preko 1000 učesnika. Velike sale, kokteli, banketi, luksuzni hoteli i spa wellness centri, ne ide džaba najbolji biznis malo-malo gore na obuku, razgovore i poslovne sastanke...ako hoćeš prirodu bez kuća onda treba da prošetaš i malo dalje od jezera i palačinki...
O boljitku za zdravlje da i ne pričamo...zbog toga ga možda najviše i volim
 
Zlatibor je planina a Fruška Gora je nalik planini, na Zlatiboru je možda već pao sneg...jabuke i pomarandže

Zlatibor trenutno nije ili je vrlo bledo na svetskoj mapi, to je tačno! Ali pokrenuti su projekti koji će ga tamo staviti, treba biti uporan. postavio sam bio onaj projekat https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1006252, ide se u tom pravcu

Uskoro će se autoputem koji je u izgradnji stizati za 1,5 sat sa NBgd (samo 15min duže nego do F.Gore), tad kreće neviđeni bum. Sve agencije za nekretnine su već gore, nije slučajno. Izbio je na 3.mesto u Srbiji po prodaji, iza NS a ispred Niša koji je na 4.mestu...ni to nije slučajno. Veoma je likvidan!

Trenutno je Zlatibor najveći kongresni turistički centar Srbije koji može odjednom da primi preko 1000 učesnika. Velike sale, kokteli, banketi, luksuzni hoteli i spa wellness centri, ne ide džaba najbolji biznis malo-malo gore na obuku, razgovore i poslovne sastanke...ako hoćeš prirodu bez kuća onda treba da prošetaš i malo dalje od jezera i palačinki...
O boljitku za zdravlje da i ne pričamo...zbog toga ga možda najviše i volim
Kako si rodjace krenuo uskoro ocekujem da ce komparacija da bude da se od glavog grada Zlatibora moze stici za samo sat i pol do Beograda na vikend odmor 🤣
 
Vrh