Šta je novo?

Cene nekretnina

Ovo je najgori stan koji sam ikada video.
Prvo sam pomislio da se radi o stanu neke stare osobe, ali onda vidim novi bicikl, mladalacke patike i ne mogu da verujem da postoji tolika lencuga koja uopste ne mari za cistocu. A ne bi me cudilo da nosi roleks da se pokaze u drustvu.
Jedina cista stvar je klima koja je ocigledno tek ugradjena, mogu da zamislim sok koji su doziveli ti sto ugradjuju klime kada su usli u stan, sigurno su trazili sedam dana bolovanja posle ove ugradnje.

bas to, jezivo
 
Sta pricati o trzistu gde se ovako nesto prodaje po ovoj ceni

Ja sam gledao pre mesec dana 3 stana slicne higijene, malo su bili veci ali i cena im je bila veca od ove. Ne znam stvarno ko kupuje ovakve stanove, kad kupis ovakav stan da ti novac ne propadne onda posle moras da das za lecenje i opet si na istom.
 
Ovaj stan je u prodaji vise od godinu dana. Pre godinu je bio bez namestaja i niko nije ziveo u njemu. Tad je cenjen 2000 evra kvadrat i nije se prodao dosad. Verovatno je ovo " uredan" podstanar. Prodavac moze da ceni svasta i samo bi me zacudilo ako iko ikad ovo kupi i za 1000 evra. Prodavac verovatno citao ovaj forum pa cuo da cene skacu a i primenio savet da ako zeli da proda stavi sto nebulozniju cenu. Vidite da ova tema mozda doprinosi daljem rastu nekretnina.
 
Poceli popusti, rasprodaja? Jel ima neko ko veruje u to?
Screenshot_20221102-163133_Chrome.jpg
Screenshot_20221102-163117_Chrome.jpg
 
Vodiće se ratovi, ali u Srbiji neće, padaće limene ptice sa neba iznad Srbije sa ljudima u njima, ali ćemo mi biti izuzeti (proročanstvo Tarabića). Tako da ima smisla skok cena, ljudi nisu verovali pre 2 godine u Ww3, sada gledaju i ne veruju, čude se cenama stanova, i tek će se čuditi (i porašće cijene kamenim kućama, sav svijet će se gurati u Srbiji da živi, posraćemo Švajcarska).
 
Poceli popusti, rasprodaja? Jel ima neko ko veruje u to?
Oba stana su uknjižena. Ovo sa popustima je trgovačka fora naravno kao i sa garderobom u zemlji dembeliji.
Opiči cenu maksimalno pa stavi popust i pokušaj da navataš nekog soma na bućku.
Ono što je mnogo zanimljivije jeste nova opcija na city expertu a to su specijalne ponude sa popustom.
E sada ako ima 20 kupaca po jednom stanu i milion Rusa čemu spuštanje cene? Ovo je naravno retoričko pitanje.
Krenuli su polako fejk popusti, kasnije idu pravi popusti, pa lepo izduvavanje dok cena recimo na Miljakovcu ili Mirijevu ne padne na
podnošljivih 1000-1200 evra koliko radnička klasa može da se nategne.
 
Kamate na stednju deluju sve primamljivije.
Onaj ko je skupio pare ili deo para za ucesce i ne zeli sada da se upusta u kredit zbog vrtoglavog rasta euribora i kamatnih stopa, vec bi da saceka da se smiri situacija, moze ozbiljno da razmisli o stednji na srednji rok.

6,5% za dinarsku stednju orocenu na 10 meseci
2,9% za deviznu stednju orocenu na 10 meseci
Kakva je ovo banka? Pitam jer i sam gledam ovih dana gde bih mogao da orocim devizna sredstava, a prvi put cujem za njih. Video sam Procredit banci da je EKS 2,12% na 12meseci (preko 5000EUR), to je nesto najbolje sto sam nasao od meni poznatih banaka. Rekao si da si jos negde video dobre ponude?
 
Kakva je ovo banka? Pitam jer i sam gledam ovih dana gde bih mogao da orocim devizna sredstava, a prvi put cujem za njih. Video sam Procredit banci da je EKS 2,12% na 12meseci (preko 5000EUR), to je nesto najbolje sto sam nasao od meni poznatih banaka. Rekao si da si jos negde video dobre ponude?
Bivsa Opportunity Banka iz NS. Sta znam, na trzistu su 20 godina...
 
Ma kakvi, totalno nesigurno… stan je stan…makar u Kaludjerici ako nemaš veliki stek 😄
 
Oba stana su uknjižena. Ovo sa popustima je trgovačka fora naravno kao i sa garderobom u zemlji dembeliji.
Opiči cenu maksimalno pa stavi popust i pokušaj da navataš nekog soma na bućku.
Ono što je mnogo zanimljivije jeste nova opcija na city expertu a to su specijalne ponude sa popustom.
E sada ako ima 20 kupaca po jednom stanu i milion Rusa čemu spuštanje cene? Ovo je naravno retoričko pitanje.
Krenuli su polako fejk popusti, kasnije idu pravi popusti, pa lepo izduvavanje dok cena recimo na Miljakovcu ili Mirijevu ne padne na
podnošljivih 1000-1200 evra koliko radnička klasa može da se nategne.
Mislim da je ovde radnicka klasa odavno ispala iz jednacine. Mozda i moze da kupi, ali tesko u Beogradu, cak ni onde gde mi percipiramo kao 'periferija'
 
Ma kakvi, totalno nesigurno… stan je stan…makar u Kaludjerici ako nemaš veliki stek 😄
Neka, imam jedan na Gornjem Dorcolu (no garsonjera), a treba razmisljati o prosirenju i zadrzavanju istog (i naravno malo udaljavanje od samog centra, sta je tu je, OK je to sve). Ima se za oko 40% ucesca za neki standardni (oko 72m^2), jos ako se ikada desi taj pad onda super, a kredit ce izdavanje garsonjere pokriti verujem u dobroj meri. Tako se razmislja za sada.
 
Jedna moja prijateljica je prosle god.podigla stambeni kredit na 30 god. i rata joj je bila 165 e ( promenljiva kamatna stopa 2,99 u otp banci )
Sada joj je rata 208 e. A tek ce euribor divljati..bice haos vec oko nove god.
Nece oko nove, nego na prolece, kao sto kaze @Sava Sava ;)


Salu na stranu, koje su objektivno opcije prijateljice? Da proda, tj stavi na prodaju, tj doprinese ponudi stanova i obara cenu, ili da se snadje sve i da jos 100 poraste da 'pregura' dok ne dodju opet dobra vremena?

Koliko ljudi znate da je tek tako diglo ruke od stana za koji su uzeli kredit, umesto da prvo probaju da se uzajme kod rodbine, nadju jos jedan posao na crno tj. sivo, ili da pronadju posao u inostranstvu gde im rata za stan u Srbiji ko 10 pakli cigara tamo, pa ni ne osete

Inat je srpska tvorevina, i ako ima nesto u cemu smo dobri, to je da se dovijamo.

Nece stanovi tek tako na dobos, ko ovde zeli da dozivi da komsije prekoputa se slade tudjom mukom i pricaju?
 
Al u principu ona stavka o osiguranom depozitu do 50.000EUR me moze ciniti mirnim (koliko toliko)?
Nema više sigurnosti! Zapadne demokratije koje su nekad bile oličenje poštovanja tuđeg novca počele su da plene i jahte, avione, blokiraju račune, konfiskuju novac i prosto sve drugo što im se ćefne!
Ako im ne povlađuješ i nisi im po volji, spremni su da pogaze svako slovce međunarodnih zakona, pravila i običaja poslovanja!
Pokazali su svoje pravo lice! Čak i jedna Švajcarska! Ne treba imati više poverenja u njihove banke i osiguranja, bolje je uložiti u neki biznis, pa makar to bilo parče zemlje, zalivni sistem i plastenik.
Ali u našem društvu je trenutno takva klima da se to odmah povezuje sa zemljom, blatom, "prljavštinom", znojem, "seljacima" i radom...što su sve nepopularne kategorije. Tako da čim neko pređe sa ušteđevinom tu neku granicu, da makar može jednu sobu da kupi, odmah gleda po sajtovima za nekretnine jel ima šta...

p.s. ...ili ovde na forumu navija da cene padnu :cool:
 
Dosta investitora se nadalo da ce FED danas pivotirati.
Neuobicajeno da se termin pivotiranje koristio za opis ublazavanja stopa?!?

NASDAQ indeks (komponente najvece Tech firme), nakon danasnjih 75bp ostro pao, vise od 4%.
Slicno i sa S&P ali blaze.

Naravno, ne mora da znaci nista, ali sentiment koji plasiraju danas analiticari, da FED ima cvrstu nameru da suzbije inflaciju.
Pominje se da je interesantno kako se 50bp hike smatra dovish (istorijski, to je tretirano kao visioka stopa podizanja kamatnih stopa).

Treba uzeti u obzir, da ukoliko FED nastavi u istom smeru, od equity najvise ce Tech potonuti.
Tu treba traziti opportunity kada se desi dip (nije finansijski savet).

Zeljko Mitrovic pre cca mesec dana investirao u Alphabet (Google), ali je izgleda poranio.
Alphabet ce se na dugi rok vratiti i rasti iznad cene koju je platio, ali da je sacekao, mogao je dugorocno imati veci prinos.

 
Da, licitiralo se da li će biti 0.5% ili 0.75%. Čak su neke same državne agencije na neki način lobirale i tražile usporavanje, mada bi na papiru FED morao biti totalno nezavistan (što je na neki način danas i demonstrirao, ali je još treba mnogo da prođe da povrate kredibilitet)! Prvo bi značilo usporavanje zatezanja, ali je prevagnuo ozbiljan oporavak svih indeksa i jaki job reports. Lakše je bilo doneti takvu odluku danas, nego pre mesec dana kada je sve krvarilo.

Zaista neka jaka uveravanja, onako subjektivno mislim da do sada nije poslata tako jaka poruka! Videćemo i posle izbora šta će biti, a i čekati CPI report. U Evropi se ubrzava inflacija!
 
Oba stana su uknjižena. Ovo sa popustima je trgovačka fora naravno kao i sa garderobom u zemlji dembeliji.
Opiči cenu maksimalno pa stavi popust i pokušaj da navataš nekog soma na bućku.
Ono što je mnogo zanimljivije jeste nova opcija na city expertu a to su specijalne ponude sa popustom.
E sada ako ima 20 kupaca po jednom stanu i milion Rusa čemu spuštanje cene? Ovo je naravno retoričko pitanje.
Krenuli su polako fejk popusti, kasnije idu pravi popusti, pa lepo izduvavanje dok cena recimo na Miljakovcu ili Mirijevu ne padne na
podnošljivih 1000-1200 evra koliko radnička klasa može da se nategne.
Definitivno padaju maske...Spremaju se aparati za bullovce😁 spavas li mirno vradovicu😂😁🤣
 
Poslednja izmena:
Vrh