Šta je novo?

Cene nekretnina

Očigledno će se smanjti broj dozvola i novogradnji,ali će cene ostati iste ,ili u blagom padu od 5 do 10%,bar u ovoj godini,śto se tiče novogradnje.
 
Primer: Naselje Brace Jerkovic... Na halooglasima ima 203 oglasa od toga 42 (20%) su prizemlja i sutereni, 80 (40%) su potkrovlja... A ostatak su neki kvrke, kvake i krivine ne znam kako bih nazvao te gradjevinske objekte sto neko hoce da svrsta u stanove... I naravno cene su od 1800 do 2800 !?!?!

Da ne pominjem da je od 2014. do 2020. bilo po 600 oglasa i prizemlja i potkrovlja su bila zanemariv deo, a cena se kretala od 800 do 1300 EUR/m2.


Sta je ovde realno?
 
Primer: Naselje Brace Jerkovic... Na halooglasima ima 203 oglasa od toga 42 (20%) su prizemlja i sutereni, 80 (40%) su potkrovlja... A ostatak su neki kvrke, kvake i krivine ne znam kako bih nazvao te gradjevinske objekte sto neko hoce da svrsta u stanove... I naravno cene su od 1800 do 2800 !?!?!

Da ne pominjem da je od 2014. do 2020. bilo po 600 oglasa i prizemlja i potkrovlja su bila zanemariv deo, a cena se kretala od 800 do 1300 EUR/m2.


Sta je ovde realno?
Pa sta ti to govori, da se ponuda poboljsava ili pogorsava?
 
Pa govori da trzista nema... Cim običan narod ne sudeluje u istome....

Kad se nema sta kupiti onda se i ne prodaje....
 
Prihodi tesko da ce biti nominalno manji. Da, vredece manje jer ce manje stvari moci da se kupi, to je poenta inflacije, ali to isto tako znaci da tih 6000 zapravo 4000 od pre pet godina.

Na Nedodjijskom univerzitetu mozda.
On govori o nekakvoj deflaciji u trenutku kada svi analiticari u svetu predvidjaju visoku inflaciju jos dve godine (racunaj u praksi jos bar tri).
Inflacija je je sve manja, suzbija se zahvaljujući porastu kamatnih stopa koje se odnose na kredite.

Na berzama cena resursa sve više pada.

Porast cena hrane u Srbiji je čist rezultat ekstraprofiterstva jer ista ta hrana u zapadnim zemljama košta 30 do 40% manje.

IKEA nameštaj u zapadnim zemljama košta duplo manje nego u Srbiji ili dva i po puta manje.

Ljudi koji žive u zapadnim zemljama nakupuju nameštaj za roditelje, iznajme kombi, plate prevoz i odlično si isplati.👍

Mafija u Srbiji pravi kartele i onemogućava da imamo normalne cene tehničke robe ili nameštaja.
 
Inflacija je je sve manja, suzbija se zahvaljujući porastu kamatnih stopa koje se odnose na kredite.

Na berzama cena resursa sve više pada.

Porast cena hrane u Srbiji je čist rezultat ekstraprofiterstva jer ista ta hrana u zapadnim zemljama košta 30 do 40% manje.

IKEA nameštaj u zapadnim zemljama košta duplo manje nego u Srbiji ili dva i po puta manje.

Ljudi koji žive u zapadnim zemljama nakupuju nameštaj za roditelje, iznajme kombi, plate prevoz i odlično si isplati.👍

Mafija u Srbiji pravi kartele i onemogućava da imamo normalne cene tehničke robe ili nameštaja.
Inflacija je krenula u pad ali ima jos dugo da pada da bi se mogla smatrati resenom.

To za Ikeu je glupost koja moze odmah online da se proveri. Evo random prvi kauc koji sam nasao i kod nas i kod Nemaca, tamo je jos i skuplji skoro 20%:



Slobodno pretrazi oba sajta pa vidi koliko je takvih promera. Ima ruku na srce i nekih modela koji su tamo jeftiniji ali ni blizu duplo.

Isto ko i za tu hranu sto je satro jeftinija 30-40%, ljudi nadju jedan primer a izignorisu 20 suprotnih.
 
Inflacija je je sve manja, suzbija se zahvaljujući porastu kamatnih stopa koje se odnose na kredite.

Na berzama cena resursa sve više pada.

Porast cena hrane u Srbiji je čist rezultat ekstraprofiterstva jer ista ta hrana u zapadnim zemljama košta 30 do 40% manje.

IKEA nameštaj u zapadnim zemljama košta duplo manje nego u Srbiji ili dva i po puta manje.

Ljudi koji žive u zapadnim zemljama nakupuju nameštaj za roditelje, iznajme kombi, plate prevoz i odlično si isplati.👍

Mafija u Srbiji pravi kartele i onemogućava da imamo normalne cene tehničke robe ili nameštaja.
Gospođo, kada Vam dete zatraži Plazma keks, Milka čokoladu, ili Štark bananicu, da li mu objasnite da su to predmeti čija je cena manipulisana od strane prehrambenog kartela? Jel kupite detetu makar jabuku, krušku ili jagode ili bojkotujtete Delta Agrar? Kako uopšte živeti u Srbiji a ne podrzavati kriminalne aktivnosti monopolista?
 
Gospođo, kada Vam dete zatraži Plazma keks, Milka čokoladu, ili Štark bananicu, da li mu objasnite da su to predmeti čija je cena manipulisana od strane prehrambenog kartela? Jel kupite detetu makar jabuku, krušku ili jagode ili bojkotujtete Delta Agrar? Kako uopšte živeti u Srbiji a ne podrzavati kriminalne aktivnosti monopolista?
Uvod iz udzbenika "Organizovani kriminalitet" drugo i dopunjeno izdanje, Beograd 2012... Mnogo dobar prirucnik za zivot u Srbiji...
IMG_20230319_183322.jpg
 
Primer: Naselje Brace Jerkovic... Na halooglasima ima 203 oglasa od toga 42 (20%) su prizemlja i sutereni, 80 (40%) su potkrovlja... A ostatak su neki kvrke, kvake i krivine ne znam kako bih nazvao te gradjevinske objekte sto neko hoce da svrsta u stanove... I naravno cene su od 1800 do 2800 !?!?!

Da ne pominjem da je od 2014. do 2020. bilo po 600 oglasa i prizemlja i potkrovlja su bila zanemariv deo, a cena se kretala od 800 do 1300 EUR/m2.


Sta je ovde realno?
Naći dobar stan, u ekonomskoj kategoriji,tipa 50-70 kvm,na oglasima,a da nisu podrumii,teski minusi,ukopani rovovi,ili čardaci,je oduvek bilo tesko,jako teśko.
 
Daj primer nekog ikea namestaja za koji se isplati kupiti ga u zapadnoj zemlji, platiti transport, platiti pdv i platiti carinu.
Ne mislim da je svaki komad nameštaja duplo jeftiniji u zapadnoj zemlji nego u Srbiji. Pogotovo to ne važi za nove modele. Međutim, u zapadnim zemljama su vrlo česta sniženja nameštaja, tamo gde ostane svega par komada tepiha, komode, lustera i to im stoji već neko vreme. Onda obore cenu za 50% i to bude svakome dostupno.

Ne možeš baš svaki komad nameštaja koji poželiš platiti u zapadnoj zemlji duplo jeftinije nego u Srbiji, ali toga ima mnogo.

Jedna poznanica je tako tepih, luster i još nekoliko manjih komada nameštaja platila skoro duplo jeftinije. Prevoz kombijem je platila 30 EUR i to sve poslala roditeljima. Žena nema nikakve razloge da me laže. Majka joj kaže kakav tepih joj se sviđa, kod nas je bio preko 20.000. U Nemačkoj je našla na sniženju isti takav duplo jeftiniji.

Cena dobrog dela nameštaja je poslednje dve godine otišla skoro dvostruko, u normalnim zemljama poskupljenja nisu bila ni blizu tolika. Čisto ekstraprofiterstvo.

Prva komšinica mojih roditelja je stekla penziju u Nemačkoj. Sav nameštaj dovozi iz Nemačke, između ostalog i potpuno novu garnituru od prave kože. Nama je nudila da nam proda za 500 EUR istu garnituru staru možda dve godine, jer joj se u međuvremenu svidelo nešto drugo. Po kojoj ceni je kupila tamo, ne znam, nisam pitala.

O tehničkoj robi da i ne govorim, deru nas sa cenama.

Dobar deo kozmetike je u dm-u u Srbiji duplo skuplji nego u Nemačkoj, a isto važi i za kozmetiku za bebe.

Hrana je 30 do 40% skuplja.

Iz svega navedenog, da se zaključiti ko u Srbiji kupuje kvadrat po ceni od 10.000 EUR (između ostalog, mada kad pogledate legalno stečeno bogatstvo🧐?!).
 
Napisah daj jedan primer, ne svaki primer, ali ni to ne dobih. U svakom slucaju, mesas babe i zabe - kupovinu po rasprodajama u inostranstvu i sverc do Srbije, sa kupovinom u Srbiji van snizenja i sa placanjem dazbina Srbiji. Prva komsinica i ostala ekipa su platili pdv i carinu za uvezenu robu, ili podrzavas organizovani kriminal neprijavljujuci krivicno delo?
 
To je, valjda, u Japanu?

Evo meni juče izneli dvosed za hiljadarku. Čudo jedno, samo 16 godina star komad nameštaja i još i pare dobili.
 
Ja sam cuo i za Nemacku. Vole ljudi da menjaju TV na svake dve godine pa to ti je.
 
Napisah daj jedan primer, ne svaki primer, ali ni to ne dobih. U svakom slucaju, mesas babe i zabe - kupovinu po rasprodajama u inostranstvu i sverc do Srbije, sa kupovinom u Srbiji van snizenja i sa placanjem dazbina Srbiji. Prva komsinica i ostala ekipa su platili pdv i carinu za uvezenu robu, ili podrzavas organizovani kriminal neprijavljujuci krivicno delo?
Evo odmah sutra idem da prijavim prvu komšinicu teta Belku nadležnim organima jer je prošvercovsla kauč i dve fotelje iz Nemačke za Srbiju🤨. Ako to ne spasi Srbiju, ja ne znam šta će.

Neverovatno kakvih ljudi ima, koji će biti ravnodušni prema kriminalu i ekstraprofiterstvu svake vrste, na osnovu koga se okreću milijarde, ali će zato trčati da prijave prvog komšiju jer je prošvercovao iz Nemačke komad nameštaja 😶.

Moram da ti se izvinim, nisam takva osoba. Teta Belki pomažemo kad god možemo, umesto ovoga što si ti predložio. Ona nam pazi kuću kad nismo tu i naše ljubimce gleda isto kao da su njeni, mi joj naberemo iz naše bašte šta ona voli i donesemo joj autom namirnice iz supermarketa🙂.

Prosto ne verujem kad pročitam kakvih ljudi sve ima. Kakvi smo kao narod, dobro postojimo uopšte.
 
Umesto sto razmisljas da li da prijavis Belku, korisnije bi bilo da prijavis mafiju. Dakle znas za mafiju koja se bavi svercom, imas svedoke i dokaze, ali tu mafiju nisi prijavila nadleznim institucijama vec kukas po internetu na sve ostale mafije izuzev na tu koja ti odgovara zbog empatije prema komsinici koja pazi na tvoje kucne zivotinje. Podrzavas mafiju. Onemogucavas da imamo normalne cene tehnicke robe i nameštaja.
 
Naći dobar stan, u ekonomskoj kategoriji,tipa 50-70 kvm,na oglasima,a da nisu podrumii,teski minusi,ukopani rovovi,ili čardaci,je oduvek bilo tesko,jako teśko.
Ne slazem se... To je slucaj samo poslednjih par godina zbog haosa na trzistu usled cega su prodavci demotivisani da prodaju svoje stanove jer nemaju da dodaju veliki gap za veci ili novi....
 
Ne slazem se... To je slucaj samo poslednjih par godina zbog haosa na trzistu usled cega su prodavci demotivisani da prodaju svoje stanove jer nemaju da dodaju veliki gap za veci ili novi....
Da. Mnogo ljudi ima želju da kupi veći stan od onog koji trenutno ima, ali, nema 60.000 EUR za dodatnih 20 kvadrata.

Posle 2008 godine bilo je na tržištu mnogo malih stanova od 40 50 kvadrata, upravo zbog toga što su njihovi vlasnici takve prodavali i kupovali veće, uz duplo manju doplatu (nakon što se cena kvadrata bukvalno prepolovila).
 
Ne slazem se... To je slucaj samo poslednjih par godina zbog haosa na trzistu usled cega su prodavci demotivisani da prodaju svoje stanove jer nemaju da dodaju veliki gap za veci ili novi....
Tražio sam pre godinu dana.pre toga pre pet, a pre toga pre 10 godina.Za mene,za brata,za roditelje.
Prvil drugi ili treći sprat ,apsolutno teško.Visoka,niska,preniska,ukopana prizemlja,parteri zakopani i ukopani, koliko hoćeš.
Naravno ,željeni sprat,a da je odmah iznad neke autobuske stanice,ili neke teške raskrsnice me isto tako ne zanima.
Svaki put kada sam tražio,bili su stresovi,oko visine od tla,pa sam naučio da je nadmorska visina, ona koja kreće iz rimskog bunara.
 
Zato je pranje para i izvlacenje novca iz budzeta dobro po drustvo :) Ne znam sta da kazem na ovakve komentare. Klasican botovski komentar koji relativizuje probleme, prepoznajem taj pattern. Ako bar malo pratis npr. stranice grupa za zastitu potrosaca videces da nas zaista deru. Nisu svi proizvodi skuplji 2 do 2.5 puta, ali veliki broj proizvoda je skuplji barem 50% u odnosu na druge evropske zemlje.
+1
Ako kupuješ nameštaj po duplo skupljoj ceni u prodavnici u Srbiji, omogućavaš žestoko bogaćenje multimilionera, koji će sutradan držati u svojim rukama sva preduzeća i sve nekretnine, tebe plaćati za motanje kablova 300 EUR, a kvadratni metar neke šklopocije ti prodavati za 4.000 EUR.

Ako prošvercuješ taj isti nameštaj nekim kombijem, uštedeo si 1.000 EUR za tvoju porodicu i nisi novac dao nekom ološu.

Pa sad ti vidi šta je bolje od ta dva.
 
Vrh