Šta je novo?

Cene nekretnina

Vradovicu jel si pobrkao nesto? 3% nekretnina kupljeno iz nelegalnih tokova novca? Gde je ta zemlja na svetu? Pokazi prstom na karti , molim te da se telepromtujemo tamo🤦‍♂️
 
Nisam nabrojao svakog kupca nego sam ti dao generalno misljenje kakvo je stanje na trzistu. Ti ako ne poznajes to ne znaci da ih nema, vec da se samo ne kreces u tom krugu ljudi ili da se ne bavis vecim biznisom. (sto cim nisi znao za subvencije i olaksice je verovatno tako). Dobro barem kriminalce poznajes :)
Dijaspora takodje igra prilicnu ulogu na nasem trzistu pogotovo BNV na primer.
Ne vidim samo kako to vi znate kakvo je stanje. A ja ne znam. To je sve stvar nagadjanja. Niste vi neka institucija za podacima.
Da poznajem kriminalnce, ne lopove ili ubice vec one sto se zovi biznismeni kod nas. Porez se maksimalno zaobilazi, sve ide po kombinacijama.
 
Nisam institucija osim "the vradovic" :) samo sam ti dao svoje misljenje kako to izgleda u realnom svetu.
Pa prijavi ih ako ih poznajes.

Jasno mi je da je nekima pa i tebi jako tesko da prihvatis realnost. Zato sto ispada kako to da neki mogu "a ja ne mogu" i onda se tesis (sam sebe) ma ne to mora da je sve iz kriminala. To je psihologija kod nasih ljudi koja je za proucavanje. Naravno da uvek ima MNOGO sposobnijih i od tebe i od mene da zarade novac a da smo mi manje sposobni i treba to tako da prihvatis. Mislim da u Srbiji kazu i nad popom ima pop? Valjda se odnosi da i od boljeg uvek ima bolji. Ne upadas u takve ok ali prihvati lepo da ima sposobnijih od tebe koji mogu mnogo vise da zarade a ne da siris oko sebe negativnost i sam sebe da ubedjujes kako je to sve kriminal i korupcija. Fokusiraj se i ti na to da napravis neki bolji skill da pokusas nesto da pokrenes da radis vise i stvorice se.
 
Poslednja izmena:
A zasto neko mora da zaradjuje 5000 evra neto mesecno da bi kupio stan od 200000? Koliko onda treba da zaradjuje u drugim metropolama gde takav stan kosta milion evra, 25000 mesecno? Ko zaradjuje 25000 MESECNO NETO u Londonu gde je prosecna neto plata 3000 neto ili Minhenu gde je 3500? Ili tamo sa 3000/3500 mozes da uzmes 5x skuplji stan a u Bg moras bar 5000 da imas?

Jasno je da za kupovinu stana od 200000 evra ima milion opcija osim zarade od 5000. Nasledis stan pa doplatis za veci, nasledite i ti i zena nesto, zaradjujete ti i zena po 1600,zaradjujes 2000 pa uzmes kredit, zena zaradjuje 1500 a ti preduzetnik.

Vecina svakako nece kupovati stan od 200000, nego ce uzeti 60m2 starogradnje sto kosta daleko manje.
Ili kupis u Pancevu za 100000 pa putujes, ko da moraju svi u Beogradu da zive.
 
Ne vidim samo kako to vi znate kakvo je stanje. A ja ne znam. To je sve stvar nagadjanja. Niste vi neka institucija za podacima.
Da poznajem kriminalnce, ne lopove ili ubice vec one sto se zovi biznismeni kod nas. Porez se maksimalno zaobilazi, sve ide po kombinacijama.
Ako je stvar nagadjanja, zasto si toliko siguran da je tvoje nagadjanje tacno?

Ekonomska aktivnost postoji, privatnici postoje, ako mislis da je Srbija jos uvek komunisticka zemlja koja tumara bez privatnog sektora, gresis.
Naravno da ako odes na protest sumanutih krezubih boraca protiv tajne svetske vlade, koji osim bunjenja ne znaju nista da rade, da neces naci nikog ko ima novac niti ko je kupio stan, i sve je trulo i pokradeno... I samim tim ces steci sliku da je cela drzava takva. Oni sami pojacavaju sliku propasti grupisanjem i izolovanjem od drugih ljudi.
Stvar je u kojoj se sredini kreces, jer se ljudi razlicitih interesovanja, finansija ne mesaju previse.
 
To ti je znaci godisnje 10 miliona dinara zarade. Porez 10% je milion. I na 9 miliona placas 10% godisnji porez na iznos preko 6 miliona, sto dodje jos 300 000 din. Znaci od 10 miliona porezi izadju 1 300 000. Imas troskove knjigovodje i doprinosa na svoju licnu minimalnu zaradu jos oko 200 000 godisnje.
Prema tome nikakvih poreza od 50% nema. Brkas platu i dobit.
Ne brikam vec uzimam za primer i jedno i drugo. Evo sad na primer imam firmu koja treba da mi da 5000 evra za posao po Ugovoru. Koliki je meni porez drzavi Srbiji. Ako je 10% super onda tako zavrsavamo.
 
Samo iz licnog iskustva:
- Mali milion vlasnika IT, digital marekting, dizajn agencija
- Trgovina svim i svacim, od obicnih piljarnica do specijalizovanih, tipa baloni za proslave, znam licno bar jedno 15 primera raznih profila.
- Specijalizovana proizvodnja, od kvalitetne brendirane rakije do klima komora.
- Ugostiteljstvo, od stan na dan preko restorana, motela.
- Lekari sa privatnim praksama
- Advokati sa privatnim praksama.
- Srednji poljoprivrednici
- Gradjevinski preduzimaci

To su sve kategorije ljudi koje licno znam a koji su u stanju i uglavnom vec zaradjuju taj nivo novca. Za svaku od tih kategorija znam barem 5 ljudi, u nekim i dosta vise. Ljudi se snalaze na razne nacine i bez kriminala. Pri tom su to sve ljudi koji su neka visa srednja/niza visa klasa. I ne pominjem krupne zverke kojih u svakoj od tih kategorija ima koji mogu kupuju stan mesecno ako im se hoce.

Jedan od interesantnijih primera u poslednje vreme je drugarica koja je posle nekoliko godina rada kao stjuardesa sve pare koje je ustedela potrosila na neki specijalizovani bager u Holandiji, koji sada maltene samo ona u Srbiji ima. Vratila je ulozene pare za samo par meseci, kupuje jos jedan bager, i sada maltene moze da kupuje jedan stan svake godine.

Na sve to dodas dobro placena zanimanja koja mozda ne mogu tako lako da skupe za kes ali lagano kupuju na kredit i eto ti odgovora na glavno pitanje na ovoj temi, 'ko ovo kupuje'.

Pri tom navedeni primeri uopste nisu retki i prilicno mi je neverovatno da ti sam ne znas nikoga u toj situaciji vec ti se svet svodi na sirotinju i kriminalce.
I svi oni piju kod tebe u kafani :O)
 
I svi oni piju kod tebe u kafani :O)
Ne znam sta da ti kazem, uplati sebi neko egzoticnije putovanje, idi u neku fensi teretanu, uhvati se nekog malo manje dostupnog hobija pa vidi kakve ces ljude sretati tu i koliko je tu kriminalaca. Na putovanju taman malo vidis i kako je van Srbije a da nije Nemacka.
 
A zasto neko mora da zaradjuje 5000 evra neto mesecno da bi kupio stan od 200000? Koliko onda treba da zaradjuje u drugim metropolama gde takav stan kosta milion evra, 25000 mesecno? Ko zaradjuje 25000 MESECNO NETO u Londonu gde je prosecna neto plata 3000 neto ili Minhenu gde je 3500? Ili tamo sa 3000/3500 mozes da uzmes 5x skuplji stan a u Bg moras bar 5000 da imas?

Jasno je da za kupovinu stana od 200000 evra ima milion opcija osim zarade od 5000. Nasledis stan pa doplatis za veci, nasledite i ti i zena nesto, zaradjujete ti i zena po 1600,zaradjujes 2000 pa uzmes kredit, zena zaradjuje 1500 a ti preduzetnik.

Vecina svakako nece kupovati stan od 200000, nego ce uzeti 60m2 starogradnje sto kosta daleko manje.
Ili kupis u Pancevu za 100000 pa putujes, ko da moraju svi u Beogradu da zive.
Malo si promasio poentu. Ja i znam te, obicne ljude, koji zaradjuju do 2000-2500 ukupno porodicno pa i kupuju te stanove od 55-60 m2 u starogradnji.
Verovatno da koliki je procenat kupovine stanova za kes u Minhenu a koliki u Beogradu - isti takav je odnos kriminala i korupcije.
Ne znam nikod obicnog da kupuje novogradnju od 2500-3500 itd. Znam samo posredno gasterbajtere i biznismene da ne kazem kriminalce.
Ne znam evo Defke poznaje sve profile, covek kao da radi u prodaji nekretnina ili u marketingu pa je svakog kupca licno upoznao i barata sa svim parametrima.
Iz moje generacije nas 10-15 sto smo se druzili sa fakuteta, vecina su napolju, a i oni sto su ostali ovde rade za pristojne plate, ali daleko od toga da kupuju stanove od 200-300k...
A i ovi sto su napolju, zaista to nisu takve pare. osim drugara sto radi za Amazon. Cini mi se da su mi rekli npr. pre par godina da je prosecna plata za IT u Berlinu 2500.
 
Ne znam sta da ti kazem, uplati sebi neko egzoticnije putovanje, idi u neku fensi teretanu, uhvati se nekog malo manje dostupnog hobija pa vidi kakve ces ljude sretati tu i koliko je tu kriminalaca. Na putovanju taman malo vidis i kako je van Srbije a da nije Nemacka.
Pa takve i poznajem, na prvi pogled svi uspesni i sve super. Na drugi da ne pricam pojedinacno...
 
Ako je stvar nagadjanja, zasto si toliko siguran da je tvoje nagadjanje tacno?

Ekonomska aktivnost postoji, privatnici postoje, ako mislis da je Srbija jos uvek komunisticka zemlja koja tumara bez privatnog sektora, gresis.
Naravno da ako odes na protest sumanutih krezubih boraca protiv tajne svetske vlade, koji osim bunjenja ne znaju nista da rade, da neces naci nikog ko ima novac niti ko je kupio stan, i sve je trulo i pokradeno... I samim tim ces steci sliku da je cela drzava takva. Oni sami pojacavaju sliku propasti grupisanjem i izolovanjem od drugih ljudi.
Stvar je u kojoj se sredini kreces, jer se ljudi razlicitih interesovanja, finansija ne mesaju previse.
Ako je stvar nagadjanja, zasto si toliko siguran da je tvoje nagadjanje tacno?

Ekonomska aktivnost postoji, privatnici postoje, ako mislis da je Srbija jos uvek komunisticka zemlja koja tumara bez privatnog sektora, gresis.
Naravno da ako odes na protest sumanutih krezubih boraca protiv tajne svetske vlade, koji osim bunjenja ne znaju nista da rade, da neces naci nikog ko ima novac niti ko je kupio stan, i sve je trulo i pokradeno... I samim tim ces steci sliku da je cela drzava takva. Oni sami pojacavaju sliku propasti grupisanjem i izolovanjem od drugih ljudi.
Stvar je u kojoj se sredini kreces, jer se ljudi razlicitih interesovanja, finansija ne mesaju previse.
Nema trece? Ili krezubi sto nece da se pelcuju ili zemlja razvijenog privatnog sektora?
Sto se privatnog sektora tice, koliko privatnih lekara, koji sami rade izdaju racun. Ja nemam takva iskustva. Ili neke druge medicinske usluge, evo ja sad idem na oporavak kolena i nema racuna osim ako se ne trazi. I to je kes, taj kes ne moze tek tako da udje na racun i da neko kupi stan. Odnosno moze ako niko ne proverava... ali po sejderu onda ne bi ni bilo razloga da neko ne placa porez zbog 10-15% razlike. Jer su bar bele pare.
 
Ne brikam vec uzimam za primer i jedno i drugo. Evo sad na primer imam firmu koja treba da mi da 5000 evra za posao po Ugovoru. Koliki je meni porez drzavi Srbiji. Ako je 10% super onda tako zavrsavamo.
Brkas isplatu zarade i dobit. Ako tebi firma u kojoj radis isplacuje 5000e, ona na to daje jos oko 60% za poreze. Ti dobijas neto 5000e.
Ja ne pricam o tome, nego o PR dobiti. Ja radim kao PR i placam 10% na zaradjeno.
Ali vidim da se ne razumes, pa necu gubiti vreme na preterano pojasnjivanje.
 
Nisam institucija osim "the vradovic" :) samo sam ti dao svoje misljenje kako to izgleda u realnom svetu.
Pa prijavi ih ako ih poznajes.

Jasno mi je da je nekima pa i tebi jako tesko da prihvatis realnost. Zato sto ispada kako to da neki mogu "a ja ne mogu" i onda se tesis (sam sebe) ma ne to mora da je sve iz kriminala. To je psihologija kod nasih ljudi koja je za proucavanje. Naravno da uvek ima MNOGO sposobnijih i od tebe i od mene da zarade novac a da smo mi manje sposobni i treba to tako da prihvatis. Mislim da u Srbiji kazu i nad popom ima pop? Valjda se odnosi da i od boljeg uvek ima bolji. Ne upadas u takve ok ali prihvati lepo da ima sposobnijih od tebe koji mogu mnogo vise da zarade a ne da siris oko sebe negativnost i sam sebe da ubedjujes kako je to sve kriminal i korupcija. Fokusiraj se i ti na to da napravis neki bolji skill da pokusas nesto da pokrenes da radis vise i stvorice se.
Evo kako napamet pricas. Ja bas volim da ovo bude zemlja uspesnih i sposobnih. A ne podobnih, neobrazovanih, nemoralnih i onih koji koriste slabije.
Ako uzmemo investitore u Beogradu, oni su pod broj jedan i te kako povezani sa vlascu pod broj 2 ne haju za unistavanje grada i pod broj 3 vecina zgrada su im uzasno ruzne, i pod broj 4 uspesni su i lepo zaradjuju.
E bas im zavidim, sta da ti kazem...
 
Znaci svaki privatnik kog znas je kriminalac?
Taj lekar koji ti ne izda racun ima pare od kriminala a ne od lecenja?
1. Svako krsenje zakona je kriminal. Novac od poreza je za opste drusveno dobro. Tako bi bar trebalo. Ne za 7mi stan nekog lekara koga niko ne sme da dira.
2. Poenta te izjave nije oko lekara kriminalaca, vec da ne mozes crne pare da uplatis na svoj racun a onda da kupis stan i da te ne pitaju odakle ti. Onosno mozes. Odnosno neko moze. Jer da ne moze onda bi svi davali racune i placali po sejderu 10 tj. 15% ukupno. Al imas legalni priliv.

Trece sto tice lekara, s obzirom da znamo da su skoro svi otisli, onda ispadne da su ostali samo ti sposobni, kojima ja zavidim, a ovi nesposobni otisli na zapad u potrazi za poslom.
 
Licni primeri u Srbiji 5.000+ eura mesecno
- vratio se iz US radio za Silicon Valley jednu od najvecih firmi i sada radi na specificnim projektima u Srbiji gde zaradjuje oko 10.000 eura mesecno (NETO)
- vratio se iz US sada radi remote za razne IT kompanije (150.000 USD godisnje - NETO).
- Radi remote iz Beograda za IT security firmu 190k godisnje
- Drzi biznis (ajd da ne ofirem previse ali nesto za automobile) - oko 10.000 eura mesecno mu ostaje NETO vec jako dugo.
- Prodao firmu i kupio nekretnine i od rente ima vise od 15.000 eura mesecno
- firma iz mesta u zapadnoj Srbiji, razbijaju kako rade trenutno (izvoz i gradjevina) - kupuju novu nekretninu u Beogradu jednom mesecno.

Mislim da je primera jako puno
kako se zove firma iz zapadne Srbije ako nije tajna, posto sam odatle pa me zanima?
 
Pa ne mozes samo da uplatis i da kupis i da te ne pitaju odakle ti. Mislim, probaj pa vidi kako ces proci. Konstantno ovde predstavljas neke svoje pretpostavke kao cinjenice bez ikakvog utemeljenja u realnosti.

I da ti otkrijem jednu tajnu, 99% planete gleda da plati sto manji porez. I Nemci, i Vijetnamci pa i Srbi. Pogotovo onaj deo koji ne radi za platu vec od soostvenog biznisa. Kome god da das opciju ili rupu gde mogu da ustede iskoristice je. Na drzavi je da te rupe smanjuje i eliminise. Po tebi je prakticno ceo domaci IT sektor kriminalan jer je godinama koristio pausalce da placa smesno male doprinose na krupne plate.

Uostalom eto pre neki dan kolega ti se ubi od dokazivanja kako nema rasta plata, nego to samo sve vise ljudi moraju da rade na belo. Znaci drzava se sve uspesnije bori protiv crne i sive ekonomije, trebalo bi da si zadovoljan.
 
Pa ne mozes samo da uplatis i da kupis i da te ne pitaju odakle ti. Mislim, probaj pa vidi kako ces proci. Konstantno ovde predstavljas neke svoje pretpostavke kao cinjenice bez ikakvog utemeljenja u realnosti.

I da ti otkrijem jednu tajnu, 99% planete gleda da plati sto manji porez. I Nemci, i Vijetnamci pa i Srbi. Pogotovo onaj deo koji ne radi za platu vec od soostvenog biznisa. Kome god da das opciju ili rupu gde mogu da ustede iskoristice je. Na drzavi je da te rupe smanjuje i eliminise. Po tebi je prakticno ceo domaci IT sektor kriminalan jer je godinama koristio pausalce da placa smesno male doprinose na krupne plate.

Uostalom eto pre neki dan kolega ti se ubi od dokazivanja kako nema rasta plata, nego to samo sve vise ljudi moraju da rade na belo. Znaci drzava se sve uspesnije bori protiv crne i sive ekonomije, trebalo bi da si zadovoljan.
Naravno da ne mozes. Ja znam da ne mogu.

Ti si naveo primer da lekari dobro zaradjuju. Sad posto znamo kakve su plate lekara, duplo manje recimo neko IT-ovaca tog ranga. OK naravno znam lekare koji rade drzavno + rade u privatnim klinikama. Al to je jos jedna plata. Onda ravno IT-ovcu. I imamo lekare koji imaju svoje ordinacije, oni bi trebali najvise da zaraduju jer su svoje gazde, kod njih kao sto rekoh iz vise primera nisam dobijao racune. Dakle oni ne mogu biti ti kupci stanova jer smo se upravo slozili da ne mozes novac da ulozis u banku bez porekla. Da ne spominjem one koji uzmaju debeli mito, jer to opet ne mozes da stavis u banku i kupis stan. Npr. na Banjici ortopedija...

Nemam nikakav problem za smanjivanjem poreza, recimo u Svedskoj je cini mi se porez nula ako trosis novac sa racuna firme, za svoje licne potrebe, a kod bas toga nema vec moras da pravdas da su troskovi firme. A tamo lepo putujes, kupujes, zivis...
 
Brkas isplatu zarade i dobit. Ako tebi firma u kojoj radis isplacuje 5000e, ona na to daje jos oko 60% za poreze. Ti dobijas neto 5000e.
Ja ne pricam o tome, nego o PR dobiti. Ja radim kao PR i placam 10% na zaradjeno.
Ali vidim da se ne razumes, pa necu gubiti vreme na preterano pojasnjivanje.
Evo bas mi je drago zbog tebe, jos kad bi svi mogli b
Brkas isplatu zarade i dobit. Ako tebi firma u kojoj radis isplacuje 5000e, ona na to daje jos oko 60% za poreze. Ti dobijas neto 5000e.
Ja ne pricam o tome, nego o PR dobiti. Ja radim kao PR i placam 10% na zaradjeno.
Ali vidim da se ne razumes, pa necu gubiti vreme na preterano pojasnjivanje.

Preduzetnik​

Da, u slučaju da preduzetnik kao fizičko lice ima prihod veći od cca. 24.000 evra godišnje(prihod od npr. izdavanja nepokretnosti, zaposlenja u nekoj drugoj firmi i slično), svaki dinar prihoda preko tog iznosa će mu biti oporezovan dodatno 10%

Preduzetnik paušalac​

Paušalni prihod koji odredi Poreska uprava utiče na povećanje poreza u slučaju da preduzetnik kao fizičko lice ima prihod veći od cca. 24.000 evra godišnje (prihod od npr. izdavanja nepokretnosti, zaposlenja u nekoj drugoj firmi i slično), svaki dinar prihoda preko tog iznosa će biti oporezovan dodatno 10%.

Napominjemo da paušalno utvrđen prihod je jedna stvar, a stvarni prihod koji preduzetnik ostvari druge stvar, pa Vas molimo da ne protumačite pogrešno ovo pojašnjenje.

Npr. stvarni prihod paušalca može biti 5 miliona dinara, a paušalno utvrđen prihod na koji preduzetink plaća poreze i doprinose može istovremeno biti 800.000 dinara, jer Poreska uprava pretpostavlja da je preduzetnik paušalac imao i troškove, iako nije imao obavezu da ih dokumentuje (npr. troškove prevoza, troškove poslovnog prostora, troškove marketinga, poštanskih usluga, struje, vode i slično).

Dakle za onih 5000 evra ne moze samo preduzetnik ili je ovo bajato!
 
1. Svako krsenje zakona je kriminal. Novac od poreza je za opste drusveno dobro. Tako bi bar trebalo. Ne za 7mi stan nekog lekara koga niko ne sme da dira.
Ti si jos jedan od onih koji misle da samo kada se ne placa porez moze da se kupi pet stanova. Kao sto pricaju za one pevace. A kada bi placali porez onda ne bi bilo ni za kiflu i jogurt.
To su naivna misljenja. Pa porez je 10%, u doo 15%. Platio ili ne, opet si zaradio za pet stanova na prvom mestu. I kada platis ostane ti za 4 i po stana umesto pet.
Ne mogu da razumem tu misao da vi placate porez pa zato nemate pet stanova. Pa ti i kada ga ne bi placao nista znacajnije ne bi mogao steci jer ti ni prihpdi nisu veliki.
 
Zar ovde stvarno neko veruje u bilo koju instituciju kod nas. Nikakav problem da uplatis kes na racun. Ja sam legalne pare za 1/ 3 rate uplatio na racun da prebacim investitoru. Pokazao papir za te pare iz devizne stednje. Kad sam uplacivao ostale dve rate greskom sam uvek banci pokazivao isti papir i oni su ga kopirali. Kad sam shvatio da sam pokazivao isti papir zvao banku i reko im . Reko da vam donesem dokaz o poreklu ostalih para jer ga imam. Rekli su da nema veze jer to niko ne gleda sve dok nisam na nekom njima znanom spisku. Posle sam saznao da ima jos mnogo kanala da se uplati kes a da ne dokazujes odakle ti. Oni koji imaju legalni kes nose dokaz a oni koji ne pare uplacuju preko drugih " kanala".
 
Evo bas mi je drago zbog tebe, jos kad bi svi mogli b

Preduzetnik​

Da, u slučaju da preduzetnik kao fizičko lice ima prihod veći od cca. 24.000 evra godišnje(prihod od npr. izdavanja nepokretnosti, zaposlenja u nekoj drugoj firmi i slično), svaki dinar prihoda preko tog iznosa će mu biti oporezovan dodatno 10%

Preduzetnik paušalac​

Paušalni prihod koji odredi Poreska uprava utiče na povećanje poreza u slučaju da preduzetnik kao fizičko lice ima prihod veći od cca. 24.000 evra godišnje (prihod od npr. izdavanja nepokretnosti, zaposlenja u nekoj drugoj firmi i slično), svaki dinar prihoda preko tog iznosa će biti oporezovan dodatno 10%.

Napominjemo da paušalno utvrđen prihod je jedna stvar, a stvarni prihod koji preduzetnik ostvari druge stvar, pa Vas molimo da ne protumačite pogrešno ovo pojašnjenje.

Npr. stvarni prihod paušalca može biti 5 miliona dinara, a paušalno utvrđen prihod na koji preduzetink plaća poreze i doprinose može istovremeno biti 800.000 dinara, jer Poreska uprava pretpostavlja da je preduzetnik paušalac imao i troškove, iako nije imao obavezu da ih dokumentuje (npr. troškove prevoza, troškove poslovnog prostora, troškove marketinga, poštanskih usluga, struje, vode i slično).

Dakle za onih 5000 evra ne moze samo preduzetnik ili je ovo bajato!
Kardinalno nepoznavanje i mesanje svega i svacega. PR pausalac i PR knjigas nisu isto oporezovani. I tih 10% nisu onih o kojima ja pricam. Ja nisam pricao o pausalcima.
Cim ne znas da li je bajato ili ne jasno mi je da nisi u tim vodama i sada ceprkas po netu i pricas napamet.
 
Ja sam to pisao Defketu, da li on licno zna 10 ljudi. Jer ja znam ko i sta i kako radi i kako se izbegava porez, nije slucajno sto je cela drzava odiazila u Dubai.... takodje ljudi koji ne znaju sta ce s parama a vec imaju stanove, logicno je da ulazi u neki biznis ili poslovni prostor tj ono sto se vise isplati. Recimo kancelarije za IT, to ide dobro.
Miloše, ja znam i dosta više od 10 ljudi koji zarade 5.000 € i više (plata, dobit, renta...).

A i žene rade danas u Srbiji, i zarađuju, pa kad tamo iznad praviš računicu koliko troši porodica, onda dupliraj i prihode. Recimo, imam 3 kuma, jedan je razveden, ali preostale 2 porodice imaju obe mesečne prihode od 5.000 €+ (direktor markeringa, novinar, dr spec. i domaćica).
 
Vrh