Šta je novo?

Cene nekretnina

U Novom Sadu se jede rumenko sve dok se ne kupi prva nekretnina na svoje ime.
Kasnije kornet sladoled(1 kugla)u Zmaj Jovinoj i Dunavskoj jedanput mesečno sve dok se ne kupi i u Beogradu stan.
Kasnije se može i bahatiti sa tim skupim premiumima.
 
Не, не и не. Лаф су врачарци, лоша копија, a Мориц је био добар, док се није појавила овчица. Овца је премијум зато што има премијум састојке, без шећерлема, технолошких замена за ванилу или орах, или штатијазнамштавећ, прегршт дивних укуса, и што нема компромиса око квалитета.

Иначе, цене онли го ап.
 
Kod soc i lower standard apartmana i stanova se mora lično truditi da bi se ostvario ROI, što i jeste logično.
Kod premiuma ili ovih koji uzimaju taj naziv premium itd.. trebalo bi da Investitor to i da ostvari kupcu bez nekog cimanja, jer takvim kupcima nije u interesu da troše vreme na to.
Pre će onda samo kupiti stanove i ne izdavati(kolekcionari stanova).
Ja još nisam video fiksni Ugovor gde se nešto garantuje, pa barem i na par godina ili takvu opciju.
Ovde sam postovao neki projekat u Dubai-ju koji to Agent nekretna garantuje, ali koji se već ispostavilo da je agent dosta stvari loše formulisao u odnosu na taj Ugovor koji predstavlja, tu sam tek u izučavanju tog projekta.
Jednim delom vidim potencijalne kupce koji su trenutno u bankama sa oročenom sigurnom zaradom i koji čekaju baš tako nešto.Mada i država ti osigurava do 50k u bankama.
Ima par Investitora koji to onako odlično reklamiraju i potenciraju neku moguću/skoro sigurnu zaradu kroz izdavanje ili davanje njima u zakup ali kada dodje do realizacije i zvaničnog Ugovora su poprilično zaštićeni u njihovu korist. Postovao sam i o ovome vezano za neki ,,predvidjeni ROI,, na Kopaoniku, konkretno Crown Peaks, ali i tamo se može videti da je to nešto očekivano, ako bude tako kako je zamišljeno itd...
 
Kod soc i lower standard apartmana i stanova se mora lično truditi da bi se ostvario ROI, što i jeste logično.
Kod premiuma ili ovih koji uzimaju taj naziv premium itd.. trebalo bi da Investitor to i da ostvari kupcu bez nekog cimanja, jer takvim kupcima nije u interesu da troše vreme na to.
Pre će onda samo kupiti stanove i ne izdavati(kolekcionari stanova).
Ja još nisam video fiksni Ugovor gde se nešto garantuje, pa barem i na par godina ili takvu opciju.
Ovde sam postovao neki projekat u Dubai-ju koji to Agent nekretna garantuje, ali koji se već ispostavilo da je agent dosta stvari loše formulisao u odnosu na taj Ugovor koji predstavlja, tu sam tek u izučavanju tog projekta.
Jednim delom vidim potencijalne kupce koji su trenutno u bankama sa oročenom sigurnom zaradom i koji čekaju baš tako nešto.Mada i država ti osigurava do 50k u bankama.
Ima par Investitora koji to onako odlično reklamiraju i potenciraju neku moguću/skoro sigurnu zaradu kroz izdavanje ili davanje njima u zakup ali kada dodje do realizacije i zvaničnog Ugovora su poprilično zaštićeni u njihovu korist. Postovao sam i o ovome vezano za neki ,,predvidjeni ROI,, na Kopaoniku, konkretno Crown Peaks, ali i tamo se može videti da je to nešto očekivano, ako bude tako kako je zamišljeno itd...
Mislim da se jedino Satelit na Zlatiboru bio osmelio i nudio fiksnih 6 ili 8k godišnje ne sećam se tačno, na kupljeni apartman. Ali oni posluju valjda preko 20 godina sa svojim ugostiteljskim objektom i imaju popunjenost oko 70%. Znači kupovinom postaješ deo njihovog sistema. Nigde drugde nisam čuo da bilo ko nudi. Ma da kod kupovine Premijum objekata moraš da osetiš taj ekskluzivitet i razliku u odnosu na druge, i naravno izbor samog upravljača, ili hotelske grupe, je veoma važan, odnosno brend koji predstavlja. Ali tu treba razumeti da upadaš u jednu novu industriju a to je turizam, a to se razlikuje drastično od mesečnog rentijerstva!
A ako si u turizmu onda te kad si ceo ovaj građevinski i upravljački deo lepo odabrao čeka samo praćenje ovakvih, isključivo turističkih vesti
 
Poslednja izmena:
Stan na dan je nešto najbliže od običnih nekretnina koji ima veze sa turizmom, ali vidimo da se svugde u svetu ograničavaju ili čak zabranjuju, kako bi običan radni narod mogao da iznajmi dugoročno neki stan po normalnoj ceni. Grčka isto razmišlja da ih ograniči

...i u tom smislu se i kod nas desio prelazak investicionih kupovina sa gradova na turističke centre...šta mislite zašto su i ovde na temi agenti nervozni i koriste sve načine kako da degradiraju svaki uspeh turističkih mesta, jer 100k evra ulaganja u turistička mesta je 100k evra manje u njihovom poslovanju.
Baš njih briga što je to bolje za BG urbanizam i prenaseljenost, jer 100k je 100k!!!
 
Ima i premijum ljutih mašina na Zlatiboru, @mariks beše tražio...pogledajte dobro možda neko prepozna svog IT seniora ili vlasnika :cool:
Pogledajte prilog 210641 Pogledajte prilog 210646 Pogledajte prilog 210643
Pogledajte prilog 210644 Pogledajte prilog 210647
Pogledajte prilog 210649 Pogledajte prilog 210650
Pogledajte prilog 210658 Pogledajte prilog 210660 Pogledajte prilog 210661
...nikad više EU&USA registarskih tablica nije bilo nego ove godine

Ti si stvarno zaludan...
 
Sta ce, mora, uskoro niko vise nece hteti da investiciono kupuje soc i lower standard stanove na betonskom Zlatiboru nasoj najjeftinijoj planini bez sadrzaja. Banje uskoro polako ali sigurno preuzimaju primat

 
Postovao sam i o ovome vezano za neki ,,predvidjeni ROI,, na Kopaoniku, konkretno Crown Peaks, ali i tamo se može videti da je to nešto očekivano, ako bude tako kako je zamišljeno itd...
Bacio sam sada pogled na Crown Peaks, neće biti gotov ove sezone, znači 3 godine gradnje, ko je krenuo da ga plaća 2022, će se baš načekati da krene ROI da računa....

Cene su trenutno oko 4800-5000e/m2 za 40-tak kvadrata. Lepo izgleda na renderima, ali 40m2 ipak nije bog zna kakav premijum...

Nije u centru, kolacija je daleko od premijum-a. To ima potencijal za max 3 meseca godišnje izdavanja. A održavanje cele godine? Ako neko misli da ima neke vajde od ostatka godine neka pogleda prvo popunjenost a onda i cene u premijum hotelima u centru preko leta. Grand, Gorski su za dve osobe polupansion 80-100eur... Čujem da Viceroy ni ne radi? Jeftinije od Iriškog Venca... A ponuda premijuma i u centru se povećava.
 
Ti si stvarno zaludan...
Nije nego se ovde provlače laži na koje se ne reaguje, recimo kao što je fotomontaža poplave Kraljevog trga...nisi se javio tada...bio zaludan verovatno...

Uradili fotomontažu poplave kad je jezero bilo ispražnjeno zbog održavanja, koji bolidi...pustili na Nova i što je najgore poverovali im
fotomontaza poplava.jpg
zlatibor realno.jpg
 
Evo i mene opet. Pre nedelju dana, odbio sam dogovor za OK stan jer prodavac nije hteo da spusti 1000e. Dobio sam dosta kritika i poneku podršku. E pa, naleteo mi drugi stan dva dana kasnije, otišao, pogledao i oduševio se. Nije idealan stan ali je veoma blizu toga što sam tražio. 50m udaljen od prvog stana, povoljnija cena i još su mi spustili cenu korektno.

Tako da, ja sam svoju potragu završio. Ovu temu ću posećivati iz zabave, ali konačan sud o tome da li će cene dole ili gore ne zna niko pa to ne očekujem pronaći ovde. Ja znam da je meni stan bio potreban za život, nije investicija ni obrtanje para. Tu ću živeti i ne zanima me mnogo da li će biti jeftiniji ili skuplji za deset godina. Bolje mi je jedan stan sad, nego dva za trideset godina.
 
Bacio sam sada pogled na Crown Peaks, neće biti gotov ove sezone, znači 3 godine gradnje, ko je krenuo da ga plaća 2022, će se baš načekati da krene ROI da računa....

Cene su trenutno oko 4800-5000e/m2 za 40-tak kvadrata. Lepo izgleda na renderima, ali 40m2 ipak nije bog zna kakav premijum...

Nije u centru, kolacija je daleko od premijum-a. To ima potencijal za max 3 meseca godišnje izdavanja. A održavanje cele godine? Ako neko misli da ima neke vajde od ostatka godine neka pogleda prvo popunjenost a onda i cene u premijum hotelima u centru preko leta. Grand, Gorski su za dve osobe polupansion 80-100eur... Čujem da Viceroy ni ne radi? Jeftinije od Iriškog Venca... A ponuda premijuma i u centru se povećava.
Konkretno u Gorskom sam pre 10 dana boravio tamo za 135eur po noćenju za dve osobe po danu i to samo sa doručkom.
Da, Vice Roy je bio zatvoren, ali stoji da se spremaju za zimsku sezonu.
Crown Peaks sam spomenuo jer sam gledao pre nekih 1-2 godine i tražio ponudu i od njih dobio neku ekonomsku analizu isplativosti prilikom mogućeg rentiranja.
Nju sam i kačio ovde(jedan isečak) jer je bila detaljna od 50-60strana odradjena od strane nekog da kažem licenciranog inženjera-stručnjaka procenitelja.
Takodje sam kačio i neku ekonomsku analizu i ponudu za jedan kompleks u Beogradu, ne sećam se više koji je u pitanju.
 

Prilozi

  • IMG_8934.jpeg
    IMG_8934.jpeg
    76,6 KB · Pregleda: 64
Evo i mene opet. Pre nedelju dana, odbio sam dogovor za OK stan jer prodavac nije hteo da spusti 1000e. Dobio sam dosta kritika i poneku podršku. E pa, naleteo mi drugi stan dva dana kasnije, otišao, pogledao i oduševio se. Nije idealan stan ali je veoma blizu toga što sam tražio. 50m udaljen od prvog stana, povoljnija cena i još su mi spustili cenu korektno.

Tako da, ja sam svoju potragu završio. Ovu temu ću posećivati iz zabave, ali konačan sud o tome da li će cene dole ili gore ne zna niko pa to ne očekujem pronaći ovde. Ja znam da je meni stan bio potreban za život, nije investicija ni obrtanje para. Tu ću živeti i ne zanima me mnogo da li će biti jeftiniji ili skuplji za deset godina. Bolje mi je jedan stan sad, nego dva za trideset godina.
Cestitam i da te u sreci i zdravlju sluzi! :)
 
Evo i mene opet. Pre nedelju dana, odbio sam dogovor za OK stan jer prodavac nije hteo da spusti 1000e. Dobio sam dosta kritika i poneku podršku. E pa, naleteo mi drugi stan dva dana kasnije, otišao, pogledao i oduševio se. Nije idealan stan ali je veoma blizu toga što sam tražio. 50m udaljen od prvog stana, povoljnija cena i još su mi spustili cenu korektno.

Tako da, ja sam svoju potragu završio. Ovu temu ću posećivati iz zabave, ali konačan sud o tome da li će cene dole ili gore ne zna niko pa to ne očekujem pronaći ovde. Ja znam da je meni stan bio potreban za život, nije investicija ni obrtanje para. Tu ću živeti i ne zanima me mnogo da li će biti jeftiniji ili skuplji za deset godina. Bolje mi je jedan stan sad, nego dva za trideset godina.
Čestitam! Neka je sa srećom! Svaka čast i tako i treba da se odluči svako, pogotovo ko kupuje za sopstveni Život!
 
Evo i mene opet. Pre nedelju dana, odbio sam dogovor za OK stan jer prodavac nije hteo da spusti 1000e. Dobio sam dosta kritika i poneku podršku. E pa, naleteo mi drugi stan dva dana kasnije, otišao, pogledao i oduševio se. Nije idealan stan ali je veoma blizu toga što sam tražio. 50m udaljen od prvog stana, povoljnija cena i još su mi spustili cenu korektno.

Tako da, ja sam svoju potragu završio. Ovu temu ću posećivati iz zabave, ali konačan sud o tome da li će cene dole ili gore ne zna niko pa to ne očekujem pronaći ovde. Ja znam da je meni stan bio potreban za život, nije investicija ni obrtanje para. Tu ću živeti i ne zanima me mnogo da li će biti jeftiniji ili skuplji za deset godina. Bolje mi je jedan stan sad, nego dva za trideset godina.

Čestitam na uspešnom završetku potrage! :)
 
Sto je tako prazno? Centar, najlepse jezero na svertu, petak u sred dana u sred sezone...
A pa vidim tvoj kolega mića i ti nikako da shvatite promenu. Naime sada su kafane, restorani i kafići oko trga puni, a ostali, među kojima naročito premijum gosti, vole aktivan odmor pa recimo idu na vožnju kvadom, biciklima, veliki broj takvih turista ide u hajking, tu je i čuvena staza zdravlja. Planina je stvarno velika, nekih 40 sa 25km, pruža svakom gostu nešto novo i različito za svaki dan, za razliku od drugih turističkih mesta, ovde je izbor stvarno ogroman...ima dosta pećina, vidikovaca, tako da je prava šteta biti u centru po ceo dan. Savremeni turisti a naročito stranci čiji je broj porastao to odlično znaju
 
A pa to potvrđuju i zvanični podaci RZS-a, kao i brojni tekstovi u medijima...pa nećemo se valjda koristiti onim niskostima koje su koristili ovi iz agencije City Expert, objavljujući tendenciozni članak kako je prodaja stala, i to baš u vreme kada se na Wolfovom sajtu mogla videti nikad veća prodaja apartmana a po zvaničnim podacima turizam u naglom skoku! Ne, ne, to stvarno nije nivo jednog ovakvog foruma, ako su oni spali na taj uličarski nivo otvoreno i drsko manipulišući zarad profita, što je konačno dovelo do toga da ih mnogi posmatraju samo za pohlepne agente koji uvaljuju krš stanove po BG-u, nadam se da mi ovde nećemo...!
 
Konkretno u Gorskom sam pre 10 dana boravio tamo za 135eur po noćenju za dve osobe po danu i to samo sa doručkom.
Rekao bi neko da se hvališ ;)
Ova ponuda važi celo leto
gorski.png

Polupansion. Superior soba jeste 135e, isto PP.
Grand je
grand.png


Ali skrenusmo... Zavisi i od datuma/dana u nedelji naravno, poenta je da je konkurencija žestoka a biće i veća.
 
Vrh