Šta je novo?

Cene nekretnina

Svaka čast na ekspeditivnosti, ali zar nije jako komplikovano i zamorno putovati svaki dan iz Novog Sada za Beograd?

Koje prevoze koristiš i koliko ti otprilike treba vremena da dođeš na posao?

Što se tiče izdavanja u Novom Sadu, juče sam postavila oglas za izdavanje sasvim pristojne garsonjere sa centralnim grejanjem na Detelinari. Stan je izdat za manje od 24 sata. Ne mislim da je to pravilo, ali naletiš vremena na vreme i može se naći. Ko školuje studenta u Novom Sadu, verujem da ima mnogo manje troškove jer to isto bi u Beogradu koštalo bar 40% skuplje.

Što se tvog stana tiče, cena je Ok jer se nalazi u strogom centru. Takav isti stan u strogom centru Beograda ne bi bio ispod 350 EUR.

Negde sam na čula da su manji troškovi infostana u Novom Sadu u odnosu na Beograd, ne znam da li je i dalje ostalo tako.

Verujem da je hrana jezivo skupa i ne kvalitetna i tamo i ovde, tu nema neke razlike.
* Načula i *nekvalitetna

Google Voice se izvinjava🍀
 
Meni je Novi Sad najlepsi srpski grad. Prosle godine sam se preselio iz Bga u NS. I dalje putujem u Bg na posao. To sto je ravan mi je cak prednost. U odnosu na Bg velika je prednost sto svuda stignes za max 15min i to bajsom. Veci deo grada je pokriven biciklistickim stazama. Ko voli brda, tu je Fruska Gora.
Od mana bih naveo cene koje su u rangu Bga sto se tice vecine stvari, a ni cene nekretnina nisu male. Pristojna garsonjera za 150e je misaona imenica. Oglasio sam jednosoban stan u IZVORNOM stanju u zgradi iz '69 sa par komada namestaja blizu zeleznicke stanice za 250e, izdat je bio par minuta nakon objave.
Isto sam se preselio iz Bg u Ns.
Dve godine ovde.
Oglasavam stan pa se vracam nazad. Ima i pluseva (sve je manje, blize, nema spica/guzve, svuda za 15min bajsom ili autom stizem uvek) i minusa (ponuda poslova i primanja je znatno ispod Bg, igralista za decu, zelenih povrsina).
 
Isto sam se preselio iz Bg u Ns.
Dve godine ovde.
Oglasavam stan pa se vracam nazad. Ima i pluseva (sve je manje, blize, nema spica/guzve, svuda za 15min bajsom ili autom stizem uvek) i minusa (ponuda poslova i primanja je znatno ispod Bg, igralista za decu, zelenih povrsina).
Zašto si odlučio da se preseliš u Novi Sad i zašto se ipak vraćaš u Beograd?
 
Ocekivao sam da je sve kao u BG, i dodatno da nema guzvi koje su mi bas smetale, povoljniji stanovi su bili tada (25/30%), nismo bili vezani poslom za BG.

Sto se tice guzvi (bar onih u BG), bio sam u pravu. Nema da se planira da negde stignes, svuda si za max 15 min, ako si u siiiirem centru (biciklom ili autom, slicno je, jer postoje male guzve da sacekas na semaforu max 3 svetla na najrpometnijoj raskrnici). U BG sam uvek planirao, 20-30 min u 1 smeru, pa da li je guzva popodne, gledam mapu. Ovde toga nema.

Danas, igralista za dete su mi na 10 minuta peske, ponuda koju smo dobili u NS za poslove je oko 30-40% niza primanja + deluje znatno neprofesionalnije kompletna firma, ljudi deluju mnogo zatvoreniji - ovo sam cuo i od drugih ljudi koji su iz NS presli u BG zbog posla). I na to sto radimo u BG, da nam se svidja u NS, presli bismo ovde na losije placene poslova, ne bi bila guzva.
Ali, i sa tom guzvom zivot u BG mi je bio znatno kvalitetniji kad uporedim sa dve godine ovde.

Ako neko razmislja da se preseli, savetujem da iznajmi stan na bar dva meseca. Meni je trebalo oko 3-4 meseca da primetim da mi nije leglo. Licni utisak.
 
Poslednja izmena:
Zato što je "dođoš".
I nikad se neće asimilovali, pisao sam o poznaniku koji se oženio pa našao posao u filijali iste firme u NS i vratio u BG posle 12. mes.
Ja volim NS, al nekad mi prijatnije u Zg (e jel radi još Akademija, jel znaš Peru Đuru - ko da je BG selo sa dve ulice i tri zgrade, dolazim u decembru gde da izađem..itd) nego u NS.
Imamo i mi u BG taj "krug dvojke" mentalitet a u NS je još grđe, jako dobro opisano u Državnom poslu, nije preterivanje. Drugo što je i kulturna ponuda mnogo manja, a i plate niže.
Lepo reče čovek idi na 2-3 meseca pa proceni sam.
 
Licno ne mislim da je zato, vec uopsteno da su takvi, to kazu i ljudi koji su ovde proveli 10-15 god i otisli za BG (a znah i ovde slican broj ljudi pre nego sto sam se doselio, kao i u BG, tako da nije da nikog ne poznajemo).

Cesto sam ovde boravio po 2-3 dana i uvek je bilo super, zato i nisam uzeo 2-3 meseca da probam, mislio sam to je to.
Bg u malom, bez guzvi, super stan, ravnica, rad od kuce. Meni licno nije leglo, evo ima tacno dve godine, stan oglasavam pa cekam kad se proda vracam se.
 
Ceo život sam u NS...nije to više onaj stari grad iz 1990, a ni onaj iz 2000 godine, sada je mnogo nepristupačniji i teži za život. Nekada je NS imao najveća primanja uz Ljubljanu iz doba SFRJ, a gledajte na šta je sad spao. Da živim u NS, jer je lep i radim za 500 eura manju platu ne želim.
 
Pritom ne mislim ništa loše o NS-adjanima, jednostavno su takvi uvek bili, a sa ovim krajišnicima i neokolonistima 😃 samo postalo gore.
Možda su ljudi i sa pravom razjareni sa devastacijom grada i zidanjem gde ko šta stigne. Nije to više Novi Sad iz Balaševićevih pesama.
Lep grad, jako ga volim, imao sam i devojku tamo u studentskim danima pa visio non stop, al da živim baš..
 
Ovi plaćeni tekstovi su uvek pakao, ali čini mi se da su posebna vrsta smeća kada Milić Đoković "daje mišljenje". Tekst od 2. novembra:


Statistika pokazuje da će trend rasta cena nekretnina nastaviti, a tržište će se smiriti tek u novembru 2023. godine kada se očekuje da se krive ponude i tražnje sastanu. Sada je potražnja četiri puta veća u odnosu na ponudu“, rekao je gostujući na N1 procenitelj nekretnina Milić Đoković.

  • Trend rasta cena će se nastaviti - fact check: cene ne rastu ove godine. Prosečna cena kvartalno je već 3 kvartala zaredom oko 2,300 EUR/m2, odnosno oko 147-148k po stanu, i najverovatnije je da će, u najgorem slučaju, ovako i ostati i u četvrtom kvartalu ove godine ili pasti.
  • Tržište će se smiriti u novembru 2023. kad se krive ponude i tražnje sastanu - S obzirom da je sad, prema navodima gorenavedenog, potražnja 4x veća od ponude, očekujemo da se to u narednih 30 dana izniveliše :) Koji besmisao iskaza, ne znam kako je mislio da ovo ima smisla kad je pisao tekst.

Dok završite nekretninu, pa je uknjižite, prodate… Postoji problem sa jednom tendencijom o kojoj se malo priča. Naime oko 20 odsto je manje aplikacija za građevinsku dozvolu. A to znači da će za dve godine biti 20 odsto manje stanova“, rekao je Đoković za N1.

  • Ne pominje da je u Beogradu trend već godinama sa novogradnjama da se većina stanova proda daleko pre završetka izgradnje. Neiskren je da bi prikazao teskobu jadnih investitora koji tek ove godine nailaze na posustajanje tržišta.
  • Pominje tendenciju smanjenog izdavanja građevinskih dozvola za 20%, ali ne pominje pad prometa od 30%. Opet neiskrenost u tumačenju situacije.

On tvrdi da se cene nikada neće vratiti na prethodni nivo.

U skladu sa proročanstvom iz kristalne kugle za nekretnine porodice Đoković. Ni on ni drugi "stručnjaci" koji se provlače u ovim tekstovima nikad ne pruže obrazloženje za ovu tvrdnju, nego je ispljunu kao da je aksiom kvantne fizike.

Dosad smo samo onog jednog agenta Devića videli da je dao iskren komentar na stanje tržišta ove godine, a ovi smećari Đoković, Uroš Jovanović, Kaća Lazarević, samo plaćaju PR tekstove.
 
Da li se neko ovde razume u stambene kredite?

Imam prijatelja kojem bih voleo da pomognem savetom obzirom da se muči oko dobijanja stambenog kredita. Pošto mi je blizak prijatelj znam tačno kako stoje stvari pa shodno tome nadam da će neko imati neki savet.

On i supruga imaju registrovane 2 paušalna preduzetnika od kraja 2020. godine. Delatnost im je konstalting. Pre toga su radili 10-ak godina za različite firme kao full time zaposleni, a u posledhje 3 godine su kao što rekoh privatnici. Nemaju druge zaposlene tako da im je kompletan prihod zapravo i profit (trošak im je samo visina paušala oko 300 eur mesečno)

Ukupni prihodi su im bili:
2021. godine - oko 75.000 eur
2022. godine - oko 65.000 eur
2023. godinu će završiti na oko 80.000 eur

Paušale su organizovali tako što kada dođu do limita (6 miliona dinara prometa u kalendarskoj godini) sa jednim onda ga zamrznu, pa odmrznu drugi paušal (registrovan na ženino ime) i onda sve uplate primaju tako, pa kada uđu u novu kalendarsku godinu onda ponovo odmrznu mužev paušal i idu preko njega.

Probali su da dobiju stambeni kredit 2021. ali većina banka uopšte ne radi sa paušalcima. Jedino su dobili ponudu od Intese i tu su im rekli da imaju problem što su zamezavalo agencije i da se to gleda kao da imaju prekide u poslovanju, bez obzira što su agencije zamrzavali su to kada dođu do limita, pa sve prihode (iste klijente) samo prebace na drugu koju odmrznu.

Probali su i početkom ove godine i imali su sličan odgovor, da je problem najveći to što imaju prekide u poslovanju, ali da bi možda mogli da prođu ako bi znatno pojačali visinu učešća (tipa na 50%).

Moj prijatelj je prilično očajan jer je u prilično nezgodnoj situaciji, obzirom na tržište nekretnina, a oni gledaju stanove u novogradnjama na NBG, u vrednosti od 300-400.000 eur jer planiraju da uzmu stan od 100 ili više m2 u novogradnjama tipa Lastavice, Airport Garden i sl. Znači sve ove gde je cena 3000 m2 pa na više obzirom da oni sada žive kao podstanari u Wellportu i plaćaju kiriju 1000 eur što je u njihovom slučaju baš bacanje para.

Da li ima neko neki predlog ili slično iskustvo?

Ja sam u relativno sličnoj situaciji, mikro d.o.o. kojem je praktično ceo prihod čista zarada plus dodatno paušalna radnja (doduše bez ikakvih pauza, ta 2 pravna lica posluju nezavisno i bez prekida 16 i 7 godina). Zajedno je tu dosta veći prihod i zarada od ovoga što tvoji prijatelji imaju (2-4x, zavisno od godine). U mom slučaju, čak ni podizanje plate na bespotrebno visoke nivoe kod nekih banaka ne pomaže jer kod vlasnika firme ili povezanih lica gledaju procenat prometa iz prethodne godine i samo to daju kao ukupan iznos kredita (i ne interesuje ih učešće, plata i sl.). Meni još uvek ne treba kredit (čekam 80% izgrađenosti), raspitivao sam se informativno kod "svoje" Raiffeisen banke i za primanja koja su dovoljna za kredit od 2-3 miliona evra (zavisno do kamatne stope), sa 1 milion evra vrednosti na koje se može staviti hipoteka i za samo 300-350k željenog kredita (i preko 50% učešća) - daju samo neku bedu od 50-100k evra (čiju ratu ne bih osetio ni da prestanem da aktivno radim). Još uvek nisam išao kod OTP, Intese, AIK i ostalih za koje kažu da gledaju klijente holistički. Iskreno, jedva čekam da šutnem Raiffeisen i da im više ne dajem ni paru. Paradoksalno, imam opciju da se formalno zaposlim kod najvećeg klijenta koji je greenfield investitor u Srbiji (sa velikom planiranom investicijom reda 50-100 miliona evra) - ali ne posluju više od 2 godine u Srbiji, i čak ni onda u nekim bankama ne bih prošao :) Odlučio sam da ne menjam ništa, da predočim bankama koje podržavaju male preduzetnike zašto je bitno da sve ostane kako jeste (neko zaista mora da pročita par tih ugovora), a ako baš baš ne bude išlo biće novo zaposlenje od 6 meseci kod nepovezanog lica. Investitor će u tom slučaju morati da čeka na celokupan iznos ili da pogura sam :) Ne znam koliko sam pomogao, tek u 2. polovini sledeće godine mogu da se javim sa finalnim iskustvom.
 
Da li se neko ovde razume u stambene kredite?

Imam prijatelja kojem bih voleo da pomognem savetom obzirom da se muči oko dobijanja stambenog kredita. Pošto mi je blizak prijatelj znam tačno kako stoje stvari pa shodno tome nadam da će neko imati neki savet.

On i supruga imaju registrovane 2 paušalna preduzetnika od kraja 2020. godine. Delatnost im je konstalting. Pre toga su radili 10-ak godina za različite firme kao full time zaposleni, a u posledhje 3 godine su kao što rekoh privatnici. Nemaju druge zaposlene tako da im je kompletan prihod zapravo i profit (trošak im je samo visina paušala oko 300 eur mesečno)

Ukupni prihodi su im bili:
2021. godine - oko 75.000 eur
2022. godine - oko 65.000 eur
2023. godinu će završiti na oko 80.000 eur

Paušale su organizovali tako što kada dođu do limita (6 miliona dinara prometa u kalendarskoj godini) sa jednim onda ga zamrznu, pa odmrznu drugi paušal (registrovan na ženino ime) i onda sve uplate primaju tako, pa kada uđu u novu kalendarsku godinu onda ponovo odmrznu mužev paušal i idu preko njega.

Probali su da dobiju stambeni kredit 2021. ali većina banka uopšte ne radi sa paušalcima. Jedino su dobili ponudu od Intese i tu su im rekli da imaju problem što su zamezavalo agencije i da se to gleda kao da imaju prekide u poslovanju, bez obzira što su agencije zamrzavali su to kada dođu do limita, pa sve prihode (iste klijente) samo prebace na drugu koju odmrznu.

Probali su i početkom ove godine i imali su sličan odgovor, da je problem najveći to što imaju prekide u poslovanju, ali da bi možda mogli da prođu ako bi znatno pojačali visinu učešća (tipa na 50%).

Moj prijatelj je prilično očajan jer je u prilično nezgodnoj situaciji, obzirom na tržište nekretnina, a oni gledaju stanove u novogradnjama na NBG, u vrednosti od 300-400.000 eur jer planiraju da uzmu stan od 100 ili više m2 u novogradnjama tipa Lastavice, Airport Garden i sl. Znači sve ove gde je cena 3000 m2 pa na više obzirom da oni sada žive kao podstanari u Wellportu i plaćaju kiriju 1000 eur što je u njihovom slučaju baš bacanje para.

Da li ima neko neki predlog ili slično iskustvo?
Veći problem od dobijanja kredita je to što ako neko u poreskoj malo detaljnije pogleda obrazac njihovog poslovanja, vrlo lako mogu da dobiju krivičnu prijavu za utaju. Ako je muž pružalac usluge preko svoje preduzetničke agencije formalno zamrzava svoju poslovnu aktivnost, a suštinksi nastavlja da vrši registovanu delatnost konsaltinga pri čemu se plaćanje se vrši preko druge preduzetničke agenicije u cilju izbegavanja ulaska u PDV, to predstavlja definiciju simulovanog pravnog posla, osim ako muž ne radi kao konsultant do januara do jula, zatim obustavlja sve aktivnosti pa njegova žena nastavlja da pruža iste te usluge istim tim klijentima od avgusta do decembra, što mislim da je potpuno nemoguće, makar u sferi konsaltinga.
 
Ja sam u relativno sličnoj situaciji, mikro d.o.o. kojem je praktično ceo prihod čista zarada plus dodatno paušalna radnja (doduše bez ikakvih pauza, ta 2 pravna lica posluju nezavisno i bez prekida 16 i 7 godina). Zajedno je tu dosta veći prihod i zarada od ovoga što tvoji prijatelji imaju (2-4x, zavisno od godine). U mom slučaju, čak ni podizanje plate na bespotrebno visoke nivoe kod nekih banaka ne pomaže jer kod vlasnika firme ili povezanih lica gledaju procenat prometa iz prethodne godine i samo to daju kao ukupan iznos kredita (i ne interesuje ih učešće, plata i sl.). Meni još uvek ne treba kredit (čekam 80% izgrađenosti), raspitivao sam se informativno kod "svoje" Raiffeisen banke i za primanja koja su dovoljna za kredit od 2-3 miliona evra (zavisno do kamatne stope), sa 1 milion evra vrednosti na koje se može staviti hipoteka i za samo 300-350k željenog kredita (i preko 50% učešća) - daju samo neku bedu od 50-100k evra (čiju ratu ne bih osetio ni da prestanem da aktivno radim). Još uvek nisam išao kod OTP, Intese, AIK i ostalih za koje kažu da gledaju klijente holistički. Iskreno, jedva čekam da šutnem Raiffeisen i da im više ne dajem ni paru. Paradoksalno, imam opciju da se formalno zaposlim kod najvećeg klijenta koji je greenfield investitor u Srbiji (sa velikom planiranom investicijom reda 50-100 miliona evra) - ali ne posluju više od 2 godine u Srbiji, i čak ni onda u nekim bankama ne bih prošao :) Odlučio sam da ne menjam ništa, da predočim bankama koje podržavaju male preduzetnike zašto je bitno da sve ostane kako jeste (neko zaista mora da pročita par tih ugovora), a ako baš baš ne bude išlo biće novo zaposlenje od 6 meseci kod nepovezanog lica. Investitor će u tom slučaju morati da čeka na celokupan iznos ili da pogura sam :) Ne znam koliko sam pomogao, tek u 2. polovini sledeće godine mogu da se javim sa finalnim iskustvom.
Ja sam u situaciji da trazim banku koja nudi najveci iznos kredit koji opterecuje platu 60% (sa ucescem od 50%) ili neke druge stvari gde je tipa najmanji radni staz kod poslodavca.

Dosao sam do toga da komercijalna banka trazi 3 meseca kod istog poslodavca.
 
Veći problem od dobijanja kredita je to što ako neko u poreskoj malo detaljnije pogleda obrazac njihovog poslovanja, vrlo lako mogu da dobiju krivičnu prijavu za utaju. Ako je muž pružalac usluge preko svoje preduzetničke agencije formalno zamrzava svoju poslovnu aktivnost, a suštinksi nastavlja da vrši registovanu delatnost konsaltinga pri čemu se plaćanje se vrši preko druge preduzetničke agenicije u cilju izbegavanja ulaska u PDV, to predstavlja definiciju simulovanog pravnog posla, osim ako muž ne radi kao konsultant do januara do jula, zatim obustavlja sve aktivnosti pa njegova žena nastavlja da pruža iste te usluge istim tim klijentima od avgusta do decembra, što mislim da je potpuno nemoguće, makar u sferi konsaltinga.
To je tačno, supružnici su povezana lica, ako su klijenti isti, sve je očigledno. Ako krajnji klijenti nisu isti, onda može da im prođe.

p.s. Poreska has entered the chat (fora sa Reddita)
 
Ja sam u situaciji da trazim banku koja nudi najveci iznos kredit koji opterecuje platu 60% (sa ucescem od 50%) ili neke druge stvari gde je tipa najmanji radni staz kod poslodavca.

Dosao sam do toga da komercijalna banka trazi 3 meseca kod istog poslodavca.

Korisna informacija, 3 meseca svako može da istrpi, to je bukvalno standard za kašnjenje sa uplatama u celom regionu.
 
Licno ne mislim da je zato, vec uopsteno da su takvi, to kazu i ljudi koji su ovde proveli 10-15 god i otisli za BG (a znah i ovde slican broj ljudi pre nego sto sam se doselio, kao i u BG, tako da nije da nikog ne poznajemo).

Cesto sam ovde boravio po 2-3 dana i uvek je bilo super, zato i nisam uzeo 2-3 meseca da probam, mislio sam to je to.
Bg u malom, bez guzvi, super stan, ravnica, rad od kuce. Meni licno nije leglo, evo ima tacno dve godine, stan oglasavam pa cekam kad se proda vracam se.
Ako me zanimaju neka baš dobra mesta za rekreaciju (najviše volim šume i lepe velike parkove), koji deo Novog Sada je najbolji?
 
Ako me zanimaju neka baš dobra mesta za rekreaciju (najviše volim šume i lepe velike parkove), koji deo Novog Sada je najbolji?
Za sume verovatno Fruska Gora?
Novi Sad ti (po meni) lici na neku mesavinu vracara (samo iz 2000ih), dorcola (stari deo grada), i nbg (nekoliko bulevara po 90 stepeni / limani su kao mini NBG blokovi).

Nemas ovde bas da biras mesta rekao bi (4x manje nego BG, nema kosutnjak, dok npr NS strand je 15-20 puta manji od ade).
Za rekreaciju ceo potez uz kej (Limani). Parkovi, futoski.
Ako planiras ovde doci, ja licno ne bi isao dalje od Bulevara Evrope, niti u centar (sve preuske ulice), parking je verovatno veci problem nego u BG.
 
Za sume verovatno Fruska Gora?
Novi Sad ti (po meni) lici na neku mesavinu vracara (samo iz 2000ih), dorcola (stari deo grada), i nbg (nekoliko bulevara po 90 stepeni / limani su kao mini NBG blokovi).

Nemas ovde bas da biras mesta rekao bi (4x manje nego BG, nema kosutnjak, dok npr NS strand je 15-20 puta manji od ade).
Za rekreaciju ceo potez uz kej (Limani). Parkovi, futoski.
Ako planiras ovde doci, ja licno ne bi isao dalje od Bulevara Evrope, niti u centar (sve preuske ulice), parking je verovatno veci problem nego u BG.
Očekujem da će cena kvadrata mnogo pre da se surva u Novom Sadu nego u Beogradu. Baš zbog ovoga što kažeš: manja zarada i manje mogućnosti zaposlenja u Novom Sadu, a i prodaja je poslednjih 11 meseci pala oko 40%.

Ako se odlučim za stan u Novom naselju, da li ima neka direktna linija odatle do Futoškog parka?

Ima li neki prevoz od Novog naselja do Fruške Gore, ili mora da se menja više prevoza?
 

Smanjenje prometa nece nuzno dovesti do nizih cena. Ono sto je sigurno, je da smanjenje prometa nece dovesti do do veceg ili kvalitetnijeg izbora, kao ni ovde. Makar u kracem roku, od npr godinu, dve.

Ne znam kako gradjevinske fime gledaju na ovakav razvoj situacije. Verujem da ce za pocetak ce smanjiti aktivnost, rezati troskove, mozda spustati kvalitet, a izvodjacke firme ce se takodje prilagoditi smanjenoj traznji otpustanjem nekih radnika. Verujem da ce im planovi za srednji rok biti da rade na minimumu aktivnosti, da se odrze firme.
 
Od Ng karta u Ns busu ide na 100 dinara, znači ako sama ideš u park sa NNaselja do Fut..parka treba ti 400 dinara oba pravca, jer se preseda. Tako da hvala šapićevoj ceni i kontroli karata, ja bih se držao pre ružnog Bg, nego lepog Novog Sada. Uvek sam u NS plaćao kartu u busu, tu naviku sam preneo i ovde, kada samo pomislim da odem sa Nbg 50 km dalje za 90 din...šta reći.
 
Brate prestani da se brukaš, kakvo presedanje? Daj smorio si više sa nepoznavanjem NS.
Inače da te podsetim, tema su nekretnine u Bg....
I daj smanji više taj hejt, izgorećeš od srdžbe....

Gradsko veće je odobrilo uvođenje elektronske karte u autobusima GSP-a po ceni od 65 dinara, dok će cena papirne karte na gradskim linijama porasti na 100 dinara, saznaje 021.rs.


 
Pravda za @Sava Sava, ipak je legenda 🙂 Ja volim da čitam Savine komentare o NS, a i tema nije samo u vezi BGD nekretnina.

Samo sam 2 puta bio u NS na po jedan dan, pa nisam realno stekao dovoljno iskustva, neka mi neko ne zameri na komentaru. Ali nisam odusevljen Novim Sadom.

Grad ima kao centar, koji je kao lep, ima i Petrovaradin koji je kao lep i okolo blokovi socijalističke gradnje. Možda sam više očekivao, jer sam slušao tuđe utiske kako je super.

Sa druge strane, 2 posete Nišu. Izgled Niša, koji nije izvikan kao neki lep grad, me je vrlo prijatno iznenadio.
 
Mislim da ti ne poznaješ NS, a ne ja, pokajao si se što si došao pa sad ne možeš da se vratiš. Vidiš ja mogu da se vratim, jer me posao čeka svuda, ali je tebi verovatno Mali dohodak, pa ti krivo. Tema su cene nekretnina uopšte. A ti si se smorio jer što bi Hristiana rekla ne možeš da prodaš stan po ceni kojoj si kupio. Ako je tebi super tu odlično.
 
Kojim autobusom se ide od Novog naselja do Futoškog parka i koliko stanica ima otprilike?
 
Vrh