Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo nesto ne bas skroz vezano za temu, ali opet vrlo blisko povezano. Guverner centralne banke Holandije (DNB) je danas rekao da se banke moraju spremiti da ce firme teze vracati kredite... I da ce biti porast broja bankrotstava. Naravno da kod nas se to ne ocekuje odmah ali...

Banks must prepare for more defaulters as a result of the sharp increase in interest rates. De Nederlandsche Bank (DNB) warns about this, which itself is a strong advocate of raising interest rates.This is evident from the six-monthly report on financial stability in the Netherlands.Debts more difficult to payDNB sees a number of potential dangers from rising interest rates. This could cause companies to no longer be able to pay their debts. Taking out new loans has of course become a lot more expensive, but existing loans can also become a problem.According to DNB, 56 percent of corporate loans mature within two years or are subject to an interest rate review. This means that they will have to deal with (sharply) rising interest rates. This also increases the chance of default, which can be a potential danger for the banks that lent the money.

 

Za samo sto evrova vise, drugarica izdaje trosoban u Paunovoj, cudim se kako nije izdala do sad. @Noki pre bi valjalo da se uzme ovo nego improvizacija u Despota stefana za 25kv.

Posle se pitamo kako je tesko naci normalan stan u gomili supa i rupa.
 
Ajde navedi molim te par primera gde je pametnije uloziti od stana?
Teoretski je u redu ulagati u nekretnine, ukoliko čovek ima kome da ostavi imovinu. U suprotnom treba samo kvalitetno živeti svoje produktivne i fizički sposobne godine, pa se novac može trošiti na putovanja.

Ne žele svi , niti im je cilj i životna želja da akumiliraju ne znam koliki kapital.
 

Jbt bog da te jbe.. 350 ovaj ćumez sa galerijom + polno i rodno diskriminiše, samo ženskoj osobi, studetkinji.. i šta mu to dođe "grčko kupatilo" ..na slikama izgleda kao pokušaj kupatila, kvadrature manje od najmanjeg lifta... Sačuvaj bože, ispada razumnije beskućnik biti nego ove pare dati.
ko ovo iznajmi je neviđena bu****. Ovo se ne kategoriše ni kao nužni smeštaj, mada može to biti, samo ne vidim poentu......oni koji imaju 350e svakako neće ovo. Odlepili su neki definitivno
 
Teoretski je u redu ulagati u nekretnine, ukoliko čovek ima kome da ostavi imovinu. U suprotnom treba samo kvalitetno živeti svoje produktivne i fizički sposobne godine, pa se novac može trošiti na putovanja.

Ne žele svi , niti im je cilj i životna želja da akumiliraju ne znam koliki kapital.
Slažem se skroz ali ja ima dve dečaka tako da moram da akumuliram. Ne mogu baš kao naš Ministar Mali, ali dobro... Polako :)
 
Teoretski je u redu ulagati u nekretnine, ukoliko čovek ima kome da ostavi imovinu. U suprotnom treba samo kvalitetno živeti svoje produktivne i fizički sposobne godine, pa se novac može trošiti na putovanja.

Ne žele svi , niti im je cilj i životna želja da akumiliraju ne znam koliki kapital.
Ali svi žele da se bave izdavanjem, to je caka.
 
Slažem se skroz ali ja ima dve dečaka tako da moram da akumuliram. Ne mogu baš kao naš Ministar Mali, ali dobro... Polako :)
Slažem se , decu treba obezbediti. Imam bliske prijatelje koji su dva stana kupili. Od sina , koji je sada druga srednje kriju oba. Očekuju od njega da ne računa na njih, već da se sam potrudi. Premlado je dete da bi mu se roditelji držali ove ideje. Ne midim da je obezbeđivanje dece isto što i akumulacija kapitala, stvarno, već planiranje i briga za porodicu.
 
Slažem se , decu treba obezbediti. Imam bliske prijatelje koji su dva stana kupili. Od sina , koji je sada druga srednje kriju oba. Očekuju od njega da ne računa na njih, već da se sam potrudi. Premlado je dete da bi mu se roditelji držali ove ideje. Ne midim da je obezbeđivanje dece isto što i akumulacija kapitala, stvarno, već planiranje i briga za porodicu.
Samim tim sto kriju to od njega, smatraju da su uradili nesto lose, po njega.
 
Loše  bi uradili po njega u tim godinama da pomisli da su mu roditelji "bogataši" i da ne mora ništa da radi u životu.

A oni su ljudi, predpostavljam, postepeno sticali to što imaju.
 
Dakle, roditelji valjda imaju love i planiraju da kriju od sina te stanove još npr 10-20 godina, ali govore poznanicima o tome. Koji je smisao tog čina, pošto nisam skapirao?

Pa nisu mu roditelji Bil i Linda Gejts, očigledno. Ako se plaše da će kupovinom 2 stana da pokvare sina, mislim da potencijalni problem nije u društvenim odnosima u koje će se sin upustiti, nego u sinu i njima.

Ne zemeri Vivien, liči mi na fejk stori. Ako je real story, onda su u pitanju neki skorojevići koji samo žele da budu u centru pažnje poznanika.

Na kraju, roditelji imaju toliko para da sin nije glup da ne provali koliko imaju. Ako su uzeli stanove na kredit da bi ih izdavali, imaće obaveze oko stanara, pa ce da kriju od sina stanare i stanove. 🤡
 
nauci dete da peca, nemoj mu davati ribu…

P.S. Besomučno ulagati u školovanje dece i njihova putovanja, onda kad vide London i ostalo neće ni hteti ove prčvare po Beogradu 😂

Sad ako krenemo o vaspitanju dece na temi nekretnina ovde postaje žurka opasna 👊
 
Dakle, roditelji valjda imaju love i planiraju da kriju od sina te stanove još npr 10-20 godina, ali govore poznanicima o tome. Koji je smisao tog čina, pošto nisam skapirao?

Pa nisu mu roditelji Bil i Linda Gejts, očigledno. Ako se plaše da će kupovinom 2 stana da pokvare sina, mislim da potencijalni problem nije u društvenim odnosima u koje će se sin upustiti, nego u sinu i njima.

Ne zemeri Vivien, liči mi na fejk stori. Ako je real story, onda su u pitanju neki skorojevići koji samo žele da budu u centru pažnje poznanika.

Na kraju, roditelji imaju toliko para da sin nije glup da ne provali koliko imaju. Ako su uzeli stanove na kredit da bi ih izdavali, imaće obaveze oko stanara, pa ce da kriju od sina stanare i stanove. 🤡
Ne verujem ja da je fejk stori, ima toga dosta.
 
Keks, ne zameram............nisu fejk, samo nije red da ovde iznosim detalje. Ali mogu da kažem da je žena ta koja je napravila ozbiljan finansijski bum u karijeri, dok je on imao par godina da smisli čime će da se bavi, a kada je i smislilo - trudi se, ipak njegov finansijski rezultat je nemerljivo manji od njenog. On definitivno prednjači u biznis predlozima i deljenju saveta. Ne mogu da prevalim preko usta i prstiju šta zapravo mislim, rekao si ti umesto mene.....I da, dizali su kredite, renovirali i izdaju. Svakako skrivanje neće moći večno da traje, nit zaista mislim da će ga pustiti tokom fakulteta ili nakon, da se nešto mnogo muči da bi došao do svoje nekretnine. Dete je odavno spoznalo da se vrlo lagodno živi, mada ga klinci iz razreda nešto baš i ne vole...nedaju mu u svoju ekipu, jer mali i nije neki intelektualni kapacitet, a nedovoljni su mu silni pečati 40-ak država kao ulaznica u društvo klinaca koji žive bliže centru grada. Tako da......Ne dopada mi se u kom pravcu je otišlo ovo naše društvo
 
Poslednja izmena:
Dakle, roditelji valjda imaju love i planiraju da kriju od sina te stanove još npr 10-20 godina, ali govore poznanicima o tome. Koji je smisao tog čina, pošto nisam skapirao?

Pa nisu mu roditelji Bil i Linda Gejts, očigledno. Ako se plaše da će kupovinom 2 stana da pokvare sina, mislim da potencijalni problem nije u društvenim odnosima u koje će se sin upustiti, nego u sinu i njima.

Ne zemeri Vivien, liči mi na fejk stori. Ako je real story, onda su u pitanju neki skorojevići koji samo žele da budu u centru pažnje poznanika.

Na kraju, roditelji imaju toliko para da sin nije glup da ne provali koliko imaju. Ako su uzeli stanove na kredit da bi ih izdavali, imaće obaveze oko stanara, pa ce da kriju od sina stanare i stanove. 🤡
Nije usamljen primer, ja sam npr. iz porodice gde se krilo i od poznanika, jedino su najblizi prijatelji znali za stan koji je namenjen da meni ostane, roditelji ziveli ispod mogucnosti i nikad se nije rasipalo, tek sa 18 su mi otkrili i jako sam im zahvalan na tom pristupu. Imam dosta drugaciji odnos prema novcu zbog takvog nacina vaspitanja tokom odrastanja, stedljiviji sam i obazriviji pri trosenju nego vecina drugih. Da ne pominjem porodice koje su stalno kupovali kola i letovanja na kredit, ziveli izvan svojih mogucnosti a nisu morali, a na kraju nikakav kapital nisu akumulirali.
 
Nije usamljen primer, ja sam npr. iz porodice gde se krilo i od poznanika, jedino su najblizi prijatelji znali za stan koji je namenjen da meni ostane, roditelji ziveli ispod mogucnosti i nikad se nije rasipalo, tek sa 18 su mi otkrili i jako sam im zahvalan na tom pristupu. Imam dosta drugaciji odnos prema novcu zbog takvog nacina vaspitanja tokom odrastanja, stedljiviji sam i obazriviji pri trosenju nego vecina drugih. Da ne pominjem porodice koje su stalno kupovali kola i letovanja na kredit, ziveli izvan svojih mogucnosti a nisu morali, a na kraju nikakav kapital nisu akumulirali.
Jel ides ti na more, jel imas auto?
 
Nije usamljen primer, ja sam npr. iz porodice gde se krilo i od poznanika, jedino su najblizi prijatelji znali za stan koji je namenjen da meni ostane, roditelji ziveli ispod mogucnosti i nikad se nije rasipalo, tek sa 18 su mi otkrili i jako sam im zahvalan na tom pristupu. Imam dosta drugaciji odnos prema novcu zbog takvog nacina vaspitanja tokom odrastanja, stedljiviji sam i obazriviji pri trosenju nego vecina drugih. Da ne pominjem porodice koje su stalno kupovali kola i letovanja na kredit, ziveli izvan svojih mogucnosti a nisu morali, a na kraju nikakav kapital nisu akumulirali.
Hoćeš da kažeš da je sada pravo vreme za kupovinu stana?
 
Nije usamljen primer, ja sam npr. iz porodice gde se krilo i od poznanika, jedino su najblizi prijatelji znali za stan koji je namenjen da meni ostane, roditelji ziveli ispod mogucnosti i nikad se nije rasipalo, tek sa 18 su mi otkrili i jako sam im zahvalan na tom pristupu. Imam dosta drugaciji odnos prema novcu zbog takvog nacina vaspitanja tokom odrastanja, stedljiviji sam i obazriviji pri trosenju nego vecina drugih. Da ne pominjem porodice koje su stalno kupovali kola i letovanja na kredit, ziveli izvan svojih mogucnosti a nisu morali, a na kraju nikakav kapital nisu akumulirali.
Znači morali da štede, a ovde ljudi hoće da žive široko i da kupe stan tj drugi, treći...
 
Nije usamljen primer, ja sam npr. iz porodice gde se krilo i od poznanika, jedino su najblizi prijatelji znali za stan koji je namenjen da meni ostane, roditelji ziveli ispod mogucnosti i nikad se nije rasipalo, tek sa 18 su mi otkrili i jako sam im zahvalan na tom pristupu. Imam dosta drugaciji odnos prema novcu zbog takvog nacina vaspitanja tokom odrastanja, stedljiviji sam i obazriviji pri trosenju nego vecina drugih. Da ne pominjem porodice koje su stalno kupovali kola i letovanja na kredit, ziveli izvan svojih mogucnosti a nisu morali, a na kraju nikakav kapital nisu akumulirali.
Ja bih to uradio samo kad bih bio apsolutno siguran da su mi deca nesposobna da se sama izbore u životu. A ti što su kupovali kola i išli na letovanje su živeli život, nisu ga protraćili zarad prvobitne akumulacije kapitala. Al sto ljudi, sto ćudi...
 
Vrh