Šta je novo?

Cene nekretnina

Xxaxaxaxaax kakve stvari procitah. Mi nismo Holandija, nikada nismo bili i nikada necemo biti.
Zabrana prometa nepokretnosti bez energetskog nivoa xaxaxaxa

Pa ne mozemo se dogovoriti u zgradi da zamenimo polomljeni automat za ulazna vrata, a kamoli da se odradi nova fasada 10-15CM demita obicnog.
Dovoljno je jedan-dva vlasnika koga zabole i za prodaju i za kupovinu i koji nece da da 1000-2000E ili jednostavno nema za tako nesto.

Evo merenje izduvnih gasova se odlaze vec 3-4 godine, ovo su vec pomerili za 10 godina, ocekujem jos 10 minimum.
Ne lipci magare ... Nece da srede problem cigana koji pale kablove svakog bozijeg dana potez Visnjica/Visnjicka Banja/ Mirijevo (cist vazduh u Sunniville :) a resice ovo :)

To je prosta stvar dostupnog novca 1+1 ne mogu biti 5 da ga j****
Najveci deo tog tereta ne moze da preuzme drzava ,jer nema novca za to, a stanovnistvo jos manje.
Prodji Srbijom malo da vidis koliko kuca ima bez ikakve fasade, ni maltera, vec na blok.

Ako hoce stvarno da urade nesto korisno i ustede energiju mogli bi u svim stanovima sa CG da uvedu grejanje na potrosnju, ali... Samo da se ne greju prazni stanovi ustedili bi minimum 20%.
 
Mislim da je problem veći u KUPCIMA! Jer kako neko sada 2023 uopšte i razmatra da kupi stan BEZ građevinske, upotrebne dozvole?
Kada bi jedan investitor napravio zgradu i ne bi je prodao bez papira, vrlo brzo bi se svi osvestili. Ja barem kad zovem za stanove, PRVO što pitam je da li imaju dozvole i sve. Tek onda pričam o ceni. Da mi daju kvadrat za 10e neću ako nema papire.
Pa bez upotrebne će biti svaki stan u izgradnji. Kako god su cene bile, čekanje da se zgrada završi i useli i dobije upotrebnu je uvek značilo barem 25% veću cenu. A ako se čeka 3,4 godine za upotrebnu kupujete već oronulu starogradnju.
 
Pa bez upotrebne će biti svaki stan u izgradnji. Kako god su cene bile, čekanje da se zgrada završi i useli i dobije upotrebnu je uvek značilo barem 25% veću cenu. A ako se čeka 3,4 godine za upotrebnu kupujete već oronulu starogradnju.
Ne mora upotrebna, ali barem lokacijska i gradjevinska moraju ako se uzima u izgradnji! A koliko vidim vecina svih novih vecih kompleksa to ima cak ih i banke prate u finansiranju. Tako da mozda samo neki levi investitori grade bez toga. Svi veliki projekti po BGu pogledajte se grade sa lokacijskom, gradjevinskom dozvolom i u 90% slucajeva ih prate banke u finansiranju sto je opet neki garant da ce zgrada biti izgradjena.
 
Šta je razbacivanje? Šta je normalan život? Volela bih konkretno....
Okolnosti definisu sta je razbacivanje, a sta ne.
Ako imas 2000e i svoj stan, za tebe nije razbacivanje da potrosis 1500e.
Ako nemas svoj stan i tezis da ga kupis, 1500e trositi je cisto razbacivanje i postavljanje pogresnih prioriteta. Kapiram koncept ulaganja u sebe, ali ne i da u sebe ulazes kafucina i kiselu kao nesto sto ti bas treba u podstanarskoj situaciji. Ko ne moze da pristedi 3-4 godine za ucesce, a ima priliku, pa za tog i nije stan...
 
Okolnosti definisu sta je razbacivanje, a sta ne.
Ako imas 2000e i svoj stan, za tebe nije razbacivanje da potrosis 1500e.
Ako nemas svoj stan i tezis da ga kupis, 1500e trositi je cisto razbacivanje i postavljanje pogresnih prioriteta. Kapiram koncept ulaganja u sebe, ali ne i da u sebe ulazes kafucina i kiselu kao nesto sto ti bas treba u podstanarskoj situaciji. Ko ne moze da pristedi 3-4 godine za ucesce, a ima priliku, pa za tog i nije stan...
Jos uvek cekamo mesecni jelovnik za 250e...
 
Šta će uraditi zeleni? Nbg blokovi, u kojima živim će proglasiti energetski neefikasne...ostatak bolje da ne pišem. To znači da će se stiroporske krmače više ceniti od blokova, mada ni jedno ni drugo neće vredeti skoro ništa. Idemo ka onome o čemu sam ranije pisao.
 
Uh dao bih ti 10 lajkova za ovo - ljudi treba sto vise da citaju, odlaze u pozorista i bioskope, putuju i pre svega istrazuju i svoju zemlju a i svet. I to apsolutno nije bacanje para, vec pravo ulaganje u svoj zivot i kvalitet istog... A samo tako mozemo i da vidimo sta ne valja u nasoj kuci i radimo na unapredjenju sebe.

Mislim da mozemo, generalno, unaprediti zivot u Srb i naciniti je kvalitetnim mestom - da je samo vise ljudi sa malo sirim shvatanjima.

Juce sam doputovao i vec na samom aerodromu se vratilo ono "staro". Ljudi se odvezuju cim avion dodirne pistu, svi negde zure kao da mogu preko drugih ljudi da izadju iz aviona, niko da se osmehne od osoblja, sve neka nervoza kao da ce nam jedan minut urusiti zivot jbt...
Svi arbajteri, u jednom trenutku prestanu da se osmehuju, kad vide koliko im je ostalo do penzije.
 
Jos uvek cekamo mesecni jelovnik za 250e...
Nisamo na kulinarskom sajtu. Ako za 1000din ne mozes organizovati tri obroka onda stvarno.
Tanjir boranije, graska, pasulja skuvas za 150 din
cevapi, salata, miks povrca izadje te 350 din
Jaja, sir, jogurt hleb do 180 din
Punjene paprike 200 din
Pire krompir, blitva, riba 200 din
Sunka 100 din dnevno
Spagete 250 din
Pica 250
Pahuljice, suplementi 100 din

Samo neka od jela koje ja inace kuvam i jedem. Ostane ti 300 din dnevno za voce, napitak, cokoladicu, ribu povremeno.

Naravno ovo je za coveka sa zdravim indeksom tezine, ako imas 120 kila neces se od ovoga najesti.

E sada ako hoces na gotovo uz muziku na uvce, naravno da ces platiti vise.
 
Nisamo na kulinarskom sajtu. Ako za 1000din ne mozes organizovati tri obroka onda stvarno.
Tanjir boranije, graska, pasulja skuvas za 150 din
cevapi, salata, miks povrca izadje te 350 din
Jaja, sir, jogurt hleb do 180 din
Punjene paprike 200 din
Pire krompir, blitva, riba 200 din
Sunka 100 din dnevno
Spagete 250 din
Pica 250
Pahuljice, suplementi 100 din

Samo neka od jela koje ja inace kuvam i jedem. Ostane ti 300 din dnevno za voce, napitak, cokoladicu, ribu povremeno.

Naravno ovo je za coveka sa zdravim indeksom tezine, ako imas 120 kila neces se od ovoga najesti.

E sada ako hoces na gotovo uz muziku na uvce, naravno da ces platiti vise.
Fali parizer...
 
Nisamo na kulinarskom sajtu. Ako za 1000din ne mozes organizovati tri obroka onda stvarno.
Tanjir boranije, graska, pasulja skuvas za 150 din
cevapi, salata, miks povrca izadje te 350 din
Jaja, sir, jogurt hleb do 180 din
Punjene paprike 200 din
Pire krompir, blitva, riba 200 din
Sunka 100 din dnevno
Spagete 250 din
Pica 250
Pahuljice, suplementi 100 din

Samo neka od jela koje ja inace kuvam i jedem. Ostane ti 300 din dnevno za voce, napitak, cokoladicu, ribu povremeno.

Naravno ovo je za coveka sa zdravim indeksom tezine, ako imas 120 kila neces se od ovoga najesti.

E sada ako hoces na gotovo uz muziku na uvce, naravno da ces platiti vise.
Ja sam u racunici naveo za hranu 300-400 evra. Znaci, maksimalno koliko moze da se ustedi u odnosu na moju racunicu je 20%. Mislim, mozes ti da kupis jedan i po Sava hleb za 80 RSD, 4 pastete za 300 RSD i litar i po jogura za 170 RSD i da te hrana kosta 550 RSD dnevno, bez voca, povrca, slatkisa,.., sto je mesecno samo 150 evra. Ili jos bolje da ides uvece u pekare da pitas da li imaju bajat hleba koji su planirali da bace, pa da dobijes dzaba. Naravno, mozes i da ustedis time sto ne placas kiriju nego odes da zivis kod roditelja, tetke ili babe ako imas mogucnosti zbog posla i mesta zivljenja i rada. Mislim, ako imas za cilj da kupis stan, ima smisla da mozda malo pristedis, ali sa sadasnjim cenama nema puno prostora za stednju u odnosu na onu moju racunicu, a da ne utice na kvalitet zivota. I ne, ne pricam o odricanju od luksuza, nego o odrucanju od osnovnih stvari. Mozes da ustedis time sto ne kupis kola, ne odes na skupo letovanje, ali ne mozes da stedis time sto jedes losu hranu ili ne izlazis, ne druzis se, ne komuniciras, ne edukujes se. To sto su nas ubedili da je luksuz da jedes bilo sta skuplje od parizera je veliki problem.
 
Na cenestanova.com je dodata opština Bajina Bašta, odnosno "Tara" koja je tražena ovde u temi.

https://cenestanova.com/bajina-bašta/2023/9/30295/20298?typeId=3,6,14,9,24,23
1696616169089.png
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako štedeti, sve postaje sve skuplje i skuplje. Malopre u Lidlu litar devičanskog maslinovog ulja, koje sam do leta plaćala 899 dinara, sada je 1399. Za šta god se uhvatim sve je skupo. Paradajz 300 dinara, paprika i do 400, bukvalno je sve otišlo. Ne mogu mesecima da odem u prodavnicu da kupim jednostavno ono što mi treba, svemu gledam cenu i predomišljam se. Pre dve godine sam mogla dosta da uštedim, sada ne mogu ništa. Mislim stvarno, ne možemo normalan život bez rasipanja mešati sa svedenim životom u kojem se ima i troši kao sirotinja: na osnovno
 
Ko je pratio šta sam govorio vezano i za cene hrane, zna šta će se dešavati. Kao što sam i ranije govorio cene stanova će pasti preko noći ( u par dana). Kada? Pa sve je izvesnije. Čim krenu otkazi i prekid stanogradnje. Cene stanova se ovde nikada neće vratiti na ovaj nivo.
 
Vrh