Šta je novo?

Cene nekretnina

ali prodaju na predugovor dok banka ne odobri kredit, što je na 80%. Ovo što se sad masovno upisuje su sve kreditni kupci verovatno.
Za kreditne da. Svi koji kupuju u kešu ili na rate (6-7 rata) odmah potpisuju ugovor i to se uvodi čim dobiju građevinsku dozvolu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240426-205515_Chrome.jpg
    Screenshot_20240426-205515_Chrome.jpg
    103,2 KB · Pregleda: 74
jedino sto moze da padne i 15% mada sumnjam (kamoli 25%) su razne rupe u izvornom stanju sa cenom jacom od 2000 m2/razni budzaci gde se uknjizena kvadratura razlikuje od stvarne/"u procesu uknjizenja"/sutereni gde je investitor malo "zaboravio" hidroizolaciju i slicni primeri...
Ostalo sto je iole normalno - ide, ako uopste i naidje.
 
Ponuditi 25% manje novca.. pun pogodak! :)
Iskren da budem i ja sam skoro dao par takvih ponuda u Nemackoj (po principu -25%/-30%)...jos me kuliraju ali im stanovi zvrje prazni mesecima a meni kamata u banci fino "kaplje" 🙂 pritom sam svestan i po kom popustu Vonovia prodaje portfolio svojih stanova kako bi obezbedila potrebnu likvidnost za otplatu svog funding/a.

Isto tako, mislim da strategija iznosenja neke okvirne cene pre razgledanja stana isto nije losa (u fazonu "nema potrebe da trosimo jedni drugima vreme ako sa okvirnom cenom nismo na pribliznom nivou"). Gore navedeno se naravno uglavnom odnosi na investicionu kupovinu koja nije toliko vodjena licnim potrebama i emocijama...
 
Vrh