Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

d026cd27ba630b84f76137af6708e94c.jpg

eee03a72fd64c465e40e671c091afdaf.jpg

2c974c1aa6673cea58e79a5dfc3d86ef.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2e80b8ec375a2304c0dc8cb5f01b0430.jpg

f266d0ee1bfa85232034b7771e714701.jpg

58ff9e693b8742fbf3cf773f729051a4.jpg

Meni je ovo bila prva poseta kompleksa Beograda na vodi.
Sve u svemu deluje mi kao da se dosta dobro ceo kompleks odrzava.
Nema djubreta,setaliste izgleda predivno...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440844#p440844:16qtuoaz je napisao(la):
Bukira » 18 Mar 2017 04:10 pm[/url]":16qtuoaz]Hvala spatiotecte :) One dve gornje slike sam snimio sa EFS-55-250 STM, a ova poslednja je sa univerzalnim, EFS 18-135 STM. Izuzetno sam zadovoljan tim objektivima, rade baš kako se od njih očekuje, oštri su, ne maše fokus i boje su prirodne. Jedino bi oštrina po ćoškovima mogla da bude malo bolja, i naravno veći otvor blende bi bio poželjan. Međutim, za bilo šta kvalitetnije, potrebno je mnogo više novca.

Lepi objektivi koji su odlicni u 90% situacija. :kk:
 
Nemoj dva pita da kazes! Sad ce zuma da donese mikroskop brze bolje na promenadu i da prikaze kako je sastav kamena takav da ce se odmah raspasti!
 
To ti je stari render, radi se po ovom:

BW%20Vista-VS-02.jpg
 
Znaci nema ni basketa :) A posebno mi je retardiran ovaj bazencic na renderu.
Klasican "salveta" projekat: nista se ne zna i sve se menja u hodu.
 
Ovo je prvi projekat koji je doneo pobedu na mini konkursu. Dosta toga je promenjeno u medjuvremenu. Klasican primer kako nase arhitekte cega god se dovate upropaste stvar. Zelena terasa je orginalno bila planirana na 2 nivoa, donji spratovi su bili siri (nisu kao sada svaki iste sirine), terase stanova mnogo lepse i vece, desna kula lepse zarotirana (nije ravno 90 stepeni kao sada), akcenat na beloj i zelenoj boji... :violina:

beograd%20na%20vodi_620x0.jpg
 
Max15, moram da priznam da su ove zgrade sasvim pristojan projekat u odnosu na one koje se grade u BnV i vrlo lepo bi izgledanle negde u naselju Dr Ivana Ribara. I nije do arhitekti vec do investitora koji su promenili tj odustali od takvih objekata.
 
Nisu oni odustali ni od čega, znali su oni od početka kako će na kraju da izgleda.
 
Ne vredi pa da rade u tri smene dan noc, do petka im ipak fali sprat, dva. Jedino da u skupstini izglasaju da petak u stvari nije petak, vec druga B faza cetvrtka :) Drasticna razlika izmedju RADIMO i URADILI SMO.
 
Vredi vredi. Ovakav trud i zalaganje ce se na kraju isplatiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441656#p441656:2xen7j5m je napisao(la):
tzoran1 » Sre Mar 22, 2017 1:24 am[/url]":2xen7j5m]Ne vredi pa da rade u tri smene dan noc, do petka im ipak fali sprat, dva.
Nema šansi da stignu do 20. sprata do petka. Na severnoj zgradi su juče nalivali beton na podnoj ploči 19. sprata:

Pogledajte prilog 1
A na južnoj su počeli radove na podnoj ploči 18. sprata:

Pogledajte prilog 2
I jedna noćna:

 
Jedno ozbiljno pitanje. Koliko otprilike može da košta rušenje ovolikih objekata miniranjem? Znam da se po svetu svašta rušilo pa bi sigurno bilo izvodljivo srušiti i ovo samo me zanima da li je to milion ili 10 miliona evra?
Sa ove poslednje fotografije se naročito vidi monstruoznost ovog projekta, a prolaskom "Promenadom" se oseća klaustrofobija i zarobljenost između soliterčine i reke na jako malom prostoru. Ko se može osećati prijatno tamo taj laže sebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441857#p441857:821vcixx je napisao(la):
Biciklistkinja » 22 Мар 2017 08:58 pm[/url]":821vcixx]J
Sa ove poslednje fotografije se naročito vidi monstruoznost ovog projekta, a prolaskom "Promenadom" se oseća klaustrofobija i zarobljenost između soliterčine i reke na jako malom prostoru. Ko se može osećati prijatno tamo taj laže sebe.
Колико год зграде у широком плану штрчале а утисак се појачава рупом између њих и постојеће урбане матрице, ово за класустофобију је чиста неистина. Осећај не да није клаустофобичан, него је исти као на Земунском кеју поред солитера. Ако не звераш у небеса док корачаш, теби је свеједно да ли је поред тебе зграда од 4, 10 или 50 спратова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441857#p441857:16qgq64r je napisao(la):
Biciklistkinja » 22 Mar 2017 08:58 pm[/url]":16qgq64r]
Sa ove poslednje fotografije se naročito vidi monstruoznost ovog projekta, a prolaskom "Promenadom" se oseća klaustrofobija i zarobljenost između soliterčine i reke na jako malom prostoru. Ko se može osećati prijatno tamo taj laže sebe.

Ako se osecas klaustrofobicno na promenadi, ti verovatno ne smes ni u lift da udjes.
 
Pošto verovatno svako zna da meri na gugl mapama izračunajte sami udaljenost objekta od ivece reke ili šetališta i Zemunu i na promenadi, takođe izračunajte zapreminu i gabarite objekata. Poređenje solitera u Zemunu i promenade je amaterizam.
 
Vrh