Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Galerija News:
Otvoren je jedan novi lokal - neke švedske ženske jakne (koštaju u proseku 800e haha) - lokal je u prizemlju pored Boss-a koji je u završnoj fazi radova.
Ima jedna nova najava - izlepljen je lokal u prizemlju prekoputa Benu apoteke. Biće neka ženska kozmetika.
Bilo je dosta ljudi u Galeriji. Jedva nađoh parking.
 
Da ja pokrenem malo buru u temi.
Znam nekoga ko planira da zakupi lokal u Galeriji, nude mu 3. sprat ali mu to ne odgovara, a niži spratovi imaju kao neku "listu čekanja". Uglavnom, sve prazno, ovo ono. Njegova insajderska informacija, iz razgovora sa ljudima koji učestvuju u tome, je da ovi skupoceni brendovi, koji su od početka najavljivani, tipa Louis Vuitton i slično, ne planiraju uopšte da otvore svoje lokale u tržnim centrima, dakle već su odbili pozive.
Sad koliko je njemu to precizno, ja verujem da jeste.
Takođe njegovi razgovori se ne vode sa ljudima u Beogradu. Nema nikakve "glave" u Beogradu. Sve se prenosi tamo negde u Emiratima i oni odlučuju o svemu.
 
Evo ti informacija iz prve ruke s obzirom da sam ja bio na tim sastancima i da smo mi planirali da otvorimo prodajni objekat tamo.

Trzni centar je podeljen na segmente po spratovima i po lokacijama - food court, sports wear, high fashion, street fashion itd... Neki kapaciteti su u potpunosti popunjeni a neki su gotovo potpuno prazni. Lokal koji planiras da otvoris mora po sadrzaju da pripada zoni koja je unapred predodredjena i ne moze da se bira gde hoces da otvoris, osim u okviru same zone. Tako da za odredjene zone lista cekanja zaista postoji i ne mozes imati izbor izmedju treceg i prvog sprata, osim, ponavljam, ako ne pripadas toj zoni a ta zona se prostira na sva tri sprata, sto nije slucaj.

Sto se tice od odobrenja da li mozes da otvoris lokal i gde se ta odluka donosi; Lokalni menadzment vrsi selekciju brendova i pregovora, finalna odluka se ipak donosi, kao sto si naveo, u Emiratima, odnosno u korporativnom HQ, mada to je cista formalnost ukoliko te lokalni menadzment preporuci.

Sto se tice LV i ostalih high fashion brendova; Ceo jedan segment je predodredjen za high fashion i u okviru tog segmenta cuvaju lokale za LV i sve pratece brendove iz grupacije (nekih 6-8). Tvrdnja lokalnog menadzmenta je da je sve dogovoreno i da se cekaju da se ispune procedure pre nego sto krenu sami radovi. Iz tog razloga, cak i u ovkiru tog segmenta trznog centra, koji je i dalje 75% nepopunjen, lokalni menadzment odbija da daje lokale na najboljim lokacijama, niti dozvoljava da se prekine niz praznog prostora jer su te lokacije rezervisane za LV grupaciju. Iz tog razloga mi nismo uspeli da dobijemo prodajni prostor koji smo trazili, pa smo onda odlucili da sacekamo kada se jasno potvrdi dolazak LVa da bi smo i mi u tom momentu otvorili prodajni objekat, jer s obzirom na trenutno stanje na terenu, to nije dobra poslovna odluka.

Nadam se da sam uspeo malo da pojasnim. Pozdrav
 
Otprilike tako mi je i ispričano, s time što prijatelj koji otvara lokal ne želi treći sprat (iz nekog razloga), nego niže. Njegov lokal spada u taj skupoceni rang, nešto malo novije na srpskom tržištu (nije prvo, ima već sličnih radnji), pa ne ide da taj njegov lokal bude pored npr. Waikiki radnje. I tu ima nekih, meni nejasnih, stvari oko plaćanja lokala i kvadrature. Nisam ga baš razumeo, ali je bilo čudno.

Ja sam lično za to da ne otvara taj lokal u Galeriji, ali mu je to nekako najbolja opcija za tu vrstu lokala. Iako je prazna, nada se da će, uz te neke druge skupocene brendove i odmah fizički pored njih, moći da privuče prave mušterije. Zbog toga i cilja taj niži sprat.
 
Mng Galerije svake nedelje odbije barem 3-4 brenda kako su izuzetno selektivni...jos uvek ne ugrozavaju Usce ali nakon otvaranja Kule i ovih luxury brandova, Usce ce pasti barem 30%. Navike ljudi se sporo menjaju, broj posetilaca raste svaki dan, apsolutno se ne brinem za Galeriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896774#p896774:3hfqfjn4 je napisao(la):
marrecar » 07 Nov 2021 13:28[/url]":3hfqfjn4]Da ja pokrenem malo buru u temi.
Znam nekoga ko planira da zakupi lokal u Galeriji, nude mu 3. sprat ali mu to ne odgovara, a niži spratovi imaju kao neku "listu čekanja". Uglavnom, sve prazno, ovo ono. Njegova insajderska informacija, iz razgovora sa ljudima koji učestvuju u tome, je da ovi skupoceni brendovi, koji su od početka najavljivani, tipa Louis Vuitton i slično, ne planiraju uopšte da otvore svoje lokale u tržnim centrima, dakle već su odbili pozive.
Sad koliko je njemu to precizno, ja verujem da jeste.
Takođe njegovi razgovori se ne vode sa ljudima u Beogradu. Nema nikakve "glave" u Beogradu. Sve se prenosi tamo negde u Emiratima i oni odlučuju o svemu.

Prilicno ti je konfuzno preneo taj covek.

U Galeriji ne postoji 3.sprat, vec prizemlje, 1.sprat i 2.sprat i krovna terasa.
Unapred se vec znaju zone za razne delatnosti retaila, i jako je tesko da jedan isti segmenet retaila moze da bude opciju da mu daju lokal i na prizemlju i na 2.spratu.
Ljudi koji rade za Galeriju mu sigurno ne bi dali informaciju da nema nista od Luj Vitona, jer u samoj ponudi lokala se vidi da su ti lokali rezervisani posebno i uospte nije moguce pregovarati za njih,a i ono sto su nama rekli je sve suprotno od toga, da je maltene sve dogovoreno sa tim premium brendovima i da oni krecu na jesen 2022god, tj odmah posle otvaranja Kule (licno nisam bas skroz optimista za njihov skori dolazak)
Svi razgovori za lokale se vode ovde u Beogradu, u sred Galerije na spratu je office prostor VW Galerije doo, a za neke posebne dozvole ili uslove se koliko sam cuo trazi odobrenje od centrale Eagle Hillsa iz Abu Dabija, cak cesto puta sam cuo i da se Emaar pita za neke strateske odluke.
 
Све је то супер али зашто одржавање Галерије не функционише? Стање газних плоча на кровној тераси је лоше, многе су улегле. Много има разваљених брава/катанаца на закључаним празним локалима поред којих људи пролазе. Прошло је таман годину дана, могао би неко да прође и мало утегне ситуацију.
 
Ja ne verujem u te price o nekakvoj selektivnosti i rezervisanju lokala. Mozda se poneki lokal u prizemlju cuva za neke luksuzne vredove koji by the way nikad nece ni doci, ali ta prica ne pije vodu kada je rec o prvom i drugom spratu. Galeriji i dalje nedostaju CA, HM, Reserved, Cropp, Mojito, Sinsay, Calliopi, Piazza Italia, House, CCC, Deichman, Bata, Aldo, Fly. Svi ti brendovi vec posluju na nasem trzistu. Za njih svakako ima mesta na prvom i drugom spratu Galerije. Po meni, problem je u 3 stvari: 1. nesposoban menadzment; 2. previsoke cene zakupa; 3. maltene niko ne otvara nove prodavnice usred epidemije u siromasnoj zemlji. Kumulativno.
 
Što se pomenutih brendova tiče u pravu si, postoji problem, a to su lokali koji nisu projektovani za takav koncept radnji, ostalo je mnogo neupraznjenih mesta iz razloga sto nisu prilagodjeni potraznji tj umestno 6,7 lokala od po 700-1000kvm imaju 30 lokala manjih povrsina za kojima nema potraznje, najverovatnije ce u buducnosti spajati vise njih u jedan da bi dobili funkcionalan prostor, drugi "problem" food courta je taj koncept koji nije toliko uobicajan u Evropskim trznim centrima a to je da svaki restoran posluje zasebno, tu je situacija slicna kao i u prizemlju kada je rec o luksuznoj ulici, postoje dogovori i gotovi projeti za skoro ceo red do reke na drugom spratu gde bi bili smesteni, nisu jos uvek otvoreni jer cekaju da se centar jos razradi i pravu priliku za eventualni "grupni" ulazak, npr mcdonalds radi na projektu jos od 2018.
 
Galerija News:
Otvoren je Burito Madre u Food court-u :)
Takodje u food court-u ce biti otvorena Hot dog radnja. Izlepljen je lokal.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897856#p897856:1zb6dc9c je napisao(la):
ProžetVrlinom » Čet Nov 11, 2021 5:15 pm[/url]":1zb6dc9c]Galerija News:
Otvoren je Burito Madre u Food court-u :)
Takodje u food court-u ce biti otvorena Hot dog radnja. Izlepljen je lokal.

Zanimljivo, sa jedne strane priča se kako nema mesta za Zaru, C&A i sl jer nisu dovoljno "eksluzivni" za Galeriju; spominje se nekakvo čuvanje lokala za Luis Vuitton i Philipp Plein, a onda bum - otvoreni Burrito Madre i "hot dog radnja"...

Nisam siguran da je to situacija, jer i po Delta City-ju i Rajićevoj zvrje mesecima prazni lokali. Možda nemam dovoljno uvida u njihovu strategiju, ali ako, kako neko reče, pucaju pločice i vise razvaljeni katanci, nešto mi ne deluje relano da će to ikada da popune...

Svi ljudi koje znam idu tamo samo zato što nema gužve, što svakako nije pohvalno za samu Galeriju. Nije baš da se taj shopping mall otvorio juče, a i dalje zvrji prazan.

Nemojte pogrešno da me shvatite, nisam hejter, ali jednostavno ne vidim nikakav pomak u ovom projektu i nikako mi nije logično da nakon godinu i više dana nisu popunili ni pola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897888#p897888:2qzch8m0 je napisao(la):
sjcam » Čet Nov 11, 2021 7:46 pm[/url]":2qzch8m0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897856#p897856:2qzch8m0 je napisao(la):
ProžetVrlinom » Čet Nov 11, 2021 5:15 pm[/url]":2qzch8m0]Galerija News:
Otvoren je Burito Madre u Food court-u :)
Takodje u food court-u ce biti otvorena Hot dog radnja. Izlepljen je lokal.

Zanimljivo, sa jedne strane priča se kako nema mesta za Zaru, C&A i sl jer nisu dovoljno "eksluzivni" za Galeriju; spominje se nekakvo čuvanje lokala za Luis Vuitton i Philipp Plein, a onda bum - otvoreni Burrito Madre i "hot dog radnja"...

Nisam siguran da je to situacija, jer i po Delta City-ju i Rajićevoj zvrje mesecima prazni lokali. Možda nemam dovoljno uvida u njihovu strategiju, ali ako, kako neko reče, pucaju pločice i vise razvaljeni katanci, nešto mi ne deluje relano da će to ikada da popune...

Svi ljudi koje znam idu tamo samo zato što nema gužve, što svakako nije pohvalno za samu Galeriju. Nije baš da se taj shopping mall otvorio juče, a i dalje zvrji prazan.

Ne pricaj napamet. Upravo sam se vratio iz Galerije. Ljudi ima koliko i u drugim trznim centrima a morao sam da se parkiram na nivou -2.
Zara svakako ne bi otvorila lokal u food court-u, tako da je tvoj komentar besmislen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897891#p897891:2w1c7t86 je napisao(la):
ProžetVrlinom » Čet Nov 11, 2021 7:56 pm[/url]":2w1c7t86]I btw Zara je otvorena pre pola godine. Dakle, nisi bio ali smatras...

Ne znam čemu vređanje, ali to više govori o tebi. Iskreneo baš me briga za poluprazan shopping mall i za nekakvo tvoje mišljenje.

Uostalom, vreme shopping mall-ova je odavno prošlo na Zapadu, a ovi su pukli pre nego što su se otvorili.

PS: Na parkingu ponekad ima vozila, ali većina ljudi se tu parkira vikendom i praznicima i bleji po kafićima na promenadi - unutra nema nikoga. Galerija imaja 3600 parking mesta, a jedva se napuni jedan nivo u podzemnoj garaži.
 
Doleteh prošle nedelje iz jedne "zapadne" zemlje s vazda punim mallovima. Valjda ih još nisu obavestili da su pukli.
 
Vreme trznih centara nije puklo vec se menja njihova namena...ide se vise u pravcu zabave a manje trgovine. Trgovine se vracaju ponovo blize mestima stanovanja, tj. ideja je da svako ima mali retail park na maksimalno 15 minuta biciklom od mesta stanovanja. Bec je uvek dobar primer. Sto se tice Galerije, deluje da ona dosta lepo radi uzimajuci u obzir sve cinjenice. Deluje da je vec nekih 70% do 75% popunjena. Kad dodje H&M u martu vec ce biti to dosta bolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel sigurno dolazi HM u martu sledece godine u Galeriju?
Pricalo se da treba da ima veliku radnju na 2.sprata, i izgleda zbog toga je Lusso premesten iz velikog lokala prekoputa restorana na 0.nivou.
 
Zna li se kada pustaju onaj parking do gazele u rad?
Uskoro nece imati ljudi gde da se parkiraju. Barem da pocnu da naplacuju parking jer cela PS Savski Venac u Galeriji i po sinama parkira vozila.
 
Ne znam dal cuvaju lokale za skupe brendove il sta al smatram da je depresivno sto evo posle malo vise od godinu dana je prazno 35-40% lokala, food court ne postoji. Sta, treba da prodje pandemija potpuno da "luksuzni brendovi" i glupi MCdonalds dodju?
Zali boze para za plate menadmenta, za sta je primaju uopste ako o svemu odlucuje Balabar u Dubaj-u? Da sede u kancelariji i tracare o tome ko je s kim u skupim odelima?
Izem im sve vise
 
Pegasus":1treabm3 je napisao(la):
Jel sigurno dolazi HM u martu sledece godine u Galeriju?
Pricalo se da treba da ima veliku radnju na 2.sprata, i izgleda zbog toga je Lusso premesten iz velikog lokala prekoputa restorana na 0.nivou.
Ja imam info da su potpisali, 3,000m2 u prizemlju i na prvom spratu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na konto gužvi u garaži - jednom sam bio u bioskopu i film se završio iza 22. Garaža na prvom nivou je i dalje bila polupuna iako tržni centar nije radio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899251#p899251:o50nra0m je napisao(la):
Belraider » 16 Nov 2021 22:41[/url]":o50nra0m]
Pegasus":o50nra0m je napisao(la):
Jel sigurno dolazi HM u martu sledece godine u Galeriju?
Pricalo se da treba da ima veliku radnju na 2.sprata, i izgleda zbog toga je Lusso premesten iz velikog lokala prekoputa restorana na 0.nivou.
Ja imam info da su potpisali, 3,000m2 u prizemlju i na prvom spratu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, videh juce u Galeriji da su oblepili oba sprata reklamom HM, i pise vidimo se uskoro - verovatno ce krenuti u martu/aprilu , mislim da za taj veliki dupli lokal treba dosta vremena za uredjenje, jer je na 2 sprata.

Meni se cini da HM moze prilicno da poveca broj posetilaca Galeriji i da dovede veliki broj ljudi koji misle da je Galerija TC u kome su samo skupe radnje( sto sam cuo od dosta ljudi koji nisu jos uvek bili, to im je glavna predrasuda).
Sta ti mislis Belraider, koliko ce HM uticati na povecanu posecenost, kao i na ostale zakupce da krenu sa ugovaranjem preostalih lokala u Galeriji?
 
_20211119_191057.JPG

_20211119_191123.JPG
 
Vrh