Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Da, ima nekih kafića i restorana, od kojih su mnogi krajnje nepoznati.
Mislim da su u tom domenu debelo omanuli.
 
Baš sam juče bio u food courtu i čudio se kako je još uvek samo Richard Gyros otvoren (koji se ubija od posla btw - kad god sam bio, 20 minuta sa čekalo), bez ikakvih naznaka da će se to promeniti. Nije mi baš najjasnije šta se dešava...ne izgleda mi da je slučajno tako.
 
Da, čudno. Pogotovo šta bioskop radi a idealno je za drmnut neki junk sa djecom kasnije.

Ovako smo se izmučili da na prvom levelu nađemo nešto a da nije fenserica
 
Gledam sad po netu i po raznim BNV temama ovde, ali ne mogu da protumačim šta se planira za ovaj crveno uokvireni plac ovde, odmah do Galerije. Zna li neko?

Capture.png
 
To je trebao da bude džinovski objekat koji liči na poslovnu zgradu sa kulama u ćoškovima.
 
To je mesto za Gigantiju - užasan i ružan render koji se pojavljuje na promo materijalima i animacijama, ali sve se nadamo da će biti nešto drugo...
 
Evo sad nađoh neki snimak makete, mada ne znam da li je aktuelan jer se to često menjalo..

Najlepšte bi bilo da tu bude neka otvorena površina, parkić sa zelenilom, ali kapiram da je to teško jer je relativno blizu već napravljen park.

capture-2.png
 
Ponoviću milioniti put: maketa nije referentna, maketa nikada nije bila referentna, ne znam zašto se iko i dalje oslanja na maketu kada i promoteri sami govore da maketa nije referentna.

Elem, da, već jako dugo je na renderima zgrada koju su forumaši krstili Gigantia, i ti renderi izgledaju ovako:

giga1-min.png


Onda se pojavio ovaj plan, za koji ne znamo da li smo ikada ustanovili koliko je tačan, ali ako jeste to znači da su odlučili da razbiju kompleks na manje, pristojnije zgrade u odnosu na ovo čudo:

giga2-min.png


Ja se lično nadam da ovaj plan jeste najnoviji i da je aktuelan, jer je u njemu za divno čudo bilo pozitivnih, mada malih, promena.

I još jednom: ignorišite postojanje makete, ona je korisna samo za stvari koje su već puštene u prodaju / izgrađene
 
Igore mozda bi mogao da se uredi naslov teme posto se objekat zvanicno zove Galerija Belgrade. :)
Cini mi se da moze da ostane u izgradnji dok se sve radnje ne otvore?
 
Iskreno, očaj su obe varijante. Umesto da se potrude da taj deo oko kule i TC bude najlepši, oni trpaju neke gluposti da nabudže kvadrate, neće ništa doći do izražaja kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850658#p850658:2s47vijp je napisao(la):
leobutters » Pon Maj 17, 2021 1:48 pm[/url]":2s47vijp]Iskreno, očaj su obe varijante. Umesto da se potrude da taj deo oko kule i TC bude najlepši, oni trpaju neke gluposti da nabudže kvadrate, neće ništa doći do izražaja kako treba.
Slažem se. Napravili su kružni trg oko kule, i izgledalo je kao da sa njim apsolutno ništa neće uraditi, nego su nasumično ređali zgrade, kao i do sada. Ovaj "novi" plan je bolji u tom smislu da, kad se sagleda ceo, prvi put deluje kao da u stvari uzimaju obzir šta se nalazi okolo, umesto da svaku parcelu rešavaju u vakuumu. Ali svakako se slažem da dole fali javnog i zelenog. Onaj park je kao špageta
 
6GD4GHR.jpeg

RMvcmh8.jpeg


DjV8mYB.jpeg

1o1dOA2.jpeg


Totalno ne kontam ovaj njihov raspored restorana, Vok na jednu stranu, Asia na drugu, u prizemlju ima jos par restorana i to je to, koja je poenta onog "Food Court-a" izgleda da nije ni glavnima u BW Galeriji jasno.
 
Ne znam koja im je poenta ali znam da fali, jer je klincima fazon da kupe neku krpicu i počaste se u Meku, a ne da sednu na poluživi biftek u sosu od tartufa...gube posetioce tako umesto da ih privlače kako znaju i umeju,uopšte mi nisu jasni.
 
Cak i ne samo klincima - ja kao neko u svojim 30-im isto mnogo vise volim casual varijante tipa Mek, Burger King, neka picerija i sl. od "fensi" restorana. Ako ciljano zelim da sednem u restoran, ici cu samo u restoran, a ako idem u soping, treba mi nesto lezernije i opustenije za predah.

I dalje sam relativno razocarana izborom lokala, subjektivno gledano. Nadala sam se H&M i C&A jer ih nema u blizini u ovom delu grada, ali nesto ne vidim da ce mi zelja biti uslisena.
 
Upravo tako, treba imati široku ponudu...kao što su na kraju pustili u svoj fensi TC i Teranovu i bersku,kupci koji kupuju krpice kod njih zaokružuju šoping dan sa parčetom pice ili mekom.

Sa drugim delom se delimično slažem, jer iako fale dva navedena brenda,kao i vaikiki, čini mi se da ovaj TC i poluotvoren ima najširu ponudu u BG, nek me ispravi neko ako grešim.
 
Sta bi sa Starbucks i Mcdonalds? Preskup zakup ili sta?
Znam da su pricali da ce biti 2 meka
Stvarno je apsurd sto nema fast fudova osim onog Girosa
 
Kad smo kod frekvencije, kakva je posećenost TC-a ovih dana. Pre mesec dana je bila nešto bolja situacija u prizemlju ali su prvi i drugi sprat bili slabo posećeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855957#p855957:t9nqljf9 je napisao(la):
Igor » 06 Jun 2021 02:15 pm[/url]":t9nqljf9]Kad smo kod frekvencije, kakva je posećenost TC-a ovih dana. Pre mesec dana je bila nešto bolja situacija u prizemlju ali su prvi i drugi sprat bili slabo posećeni.
Ne znam, ne pada mi na pamet da odem, samo mi bude žao onih praznih parking nivoa dok prolazim preko Gazele...
 
za vikend se uglavnom jedva nađe parking na -2, da li zbog posetilaca ili zbog onih koji parkiraju tu kola pa šipče pešaka uz reku ^^
 
Bio sam pre neku nedelju na drugom spratu i izgledalo je da nema nikog. Praktično sam bio jedini kupac koji je išao od prodavnica igračaka ka prodavnici igrica. Valjda će otvaranjem još lokala početi ljudi da posećuju i te gornje spratove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856054#p856054:77bv4xz5 je napisao(la):
vucko » Pon Jun 07, 2021 7:45 am[/url]":77bv4xz5]Bio sam pre neku nedelju na drugom spratu i izgledalo je da nema nikog. Praktično sam bio jedini kupac koji je išao od prodavnica igračaka ka prodavnici igrica. Valjda će otvaranjem još lokala početi ljudi da posećuju i te gornje spratove.

Nikad i nema nikog na drugom spratu. Svi se strpaju na prizemlje. Na prvom bude vec dosta manje ljudi
 
Vikednom nisu nesto manje poseceni nego neki drugi TC (ako se uzme u obzir odnos otvorenih lokala), pogotovu prizemlje gde im je i dalje najveci broj otvorenih lokala, mada i na prvom spratu ima ljudi sada kada su se otvorili oni butici itd. Mada mislim da im je i dalje najveca guzva na samom setalistu gde su im oni kafici, vikendom je setaliste prilicno full, takodje neko je u prethodnim komentarima pomenuo parking koji se isto prilicno koristi vikendom i petkom popodne (planiram i to da slikam jednom prilikom). Uglavnom ja zadnjih mesec+ dana dolazim cesce u galeriju (silom prilika i posla) ali mi iskreno deluje da je ceo objekat zivnuo u odnosu na pre nekoliko meseci (nakon otvaranja vise lokala tokom April-Maj) na zadnjem spratu se isto radi (pored onog decijeg igralista koje sam slikao) na jos tipa 3-4 lokala gde se cuje aparatura a i vide se tragovi prasine i otisci majstora.

Food court mi je i dalje najveca misterija za najveci tc u gradu je prilicno mali (ako se uporedi sa recimo BEO-centrom ili Usce-m) deluje mi kao da je u pitanju nekakv placeholder za mozda manje lokale hrane kao sto je taj giros, nego za recimo Mc Donalds gde znas u startu da ce biti najveca posecenost i guzve, pogotovu sto je i Imax prekoputa. Ko zna sta ce se jos desavati ipak je ova Galerija napravljena u sred najveceg gradilista u Beogradu, daleko je to od nekog sjaja a Usce i Ada Mall nemaju razloga za brigu. Opet mi se cini da Galerija napreduje doduse polako decijim koracima ali ipak se radi na njoj.
 
Vrh