Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Enterijer je preslikan od starih trznih centara Dubai (I USA)...Dakle, bezvezno, staro, ali izgleda kod nas I nema para za bolje,tj. I ovo je dovoljno da se zatvore sve kombine I proda prica narodu kako je napravljen "najveci,najlepsi trzni centar" na balkanu koji je motor srpske.ekonomije :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779169#p779169:24mygj1i je napisao(la):
Luka micic » Uto Sep 29, 2020 9:22 pm[/url]":24mygj1i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778246#p778246:24mygj1i je napisao(la):
zoran_m » Sub Sep 26, 2020 9:22 pm[/url]":24mygj1i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778232#p778232:24mygj1i je napisao(la):
DzonTravolta » Sat Sep 26, 2020 8:56 pm[/url]":24mygj1i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=777684#p777684:24mygj1i je napisao(la):
Homer Jay » 24 Sep 2020, 22:56[/url]":24mygj1i]OK, hajdemo onda opet da dopunjujemo :D Nemam ih još ni 30 na spisku, a za dve nedelje će navodno biti otvorena polovina lokala u TC, što mu dođe oko 150...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773649#p773649:24mygj1i je napisao(la):
Homer Jay » 10 Sep 2020 08:02 pm[/url]":24mygj1i]Iz oglasa za zapošljavanje i sa društvenih mreža, uspeo sam da sakupim tek "šaku" brendova koji se otvaraju u Galaeriji:

Cineplexx
Peek & Cloppenburg
Jungle Baby
US Polo Assn
Tiffany
Modna kuća Balašević
Kockarium (Lego kocke)
Pertini
Adidas
Intersport
Nsport
The Spot
Puma
Sani optik
Salon na vodi (frizer)
The Athlete's Foot
Marc Cain
Lush
Swarovski
Zlatara Stefanović 1886
DM
Mi Store
Primavera (neki restoran)
FWI by Ivana Korab
Bonatti
Navigare
Gigatron
Vulkan
Skinology
Tom tailor
Maxi
Guess
Pandora
Women secret
Zara
Sportvision
Dexyco
Cosmo play
Cosmo jump neke igraonice za decu
Trenutno znamo za ovih 39 prodavnica da se otvaraju kad budem saznao jos stavicu ovde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779193#p779193:3mfkn3hp je napisao(la):
DV10 » Uto Sep 29, 2020 10:31 pm[/url]":3mfkn3hp]Enterijer je preslikan od starih trznih centara Dubai (I USA)...Dakle, bezvezno, staro, ali izgleda kod nas I nema para za bolje,tj. I ovo je dovoljno da se zatvore sve kombine I proda prica narodu kako je napravljen "najveci,najlepsi trzni centar" na balkanu koji je motor srpske.ekonomije :bash:

Istina enterijer ovako prazan deluje "neispirativno" ali pogledajmo rendere za pocetak i sacekajmo da otvore pre donosenja suda
Mislim da ima potencijal, meni jedino bode oci ovaj krov mi nesto deluje da je od plastike umesto stakla na prethodnoj strani, nadam se da je zastitna folija u pitanju koju ce skinuti na kraju

05.jpg


beograd-na-vodi-galerija-novo.jpg


03.jpg
 
Definitivno taj stakleni(?) krov bode oči, nadam se da je neka zaštita ili nešto zbog čega izgleda ovako jeftino. Ako je ipak ovo konačni izgled, onda je to baš baš loše, izgleda kao najobičnija pijaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778560#p778560:2vhclnl1 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 27 Sep 2020 10:18 pm[/url]":2vhclnl1]
6c5ea586a583a6fe0b985fe803580e22.jpg

c76e1dcfadebae759028721c37126034.jpg

7c4f35f214375ad0d6a5d9985bd406f1.jpg

0fb628a6b6cef83a4976d6968becaefa.jpg

f5a6e5800ecea2c8265c99e8d3fa5cf2.jpg

539079dee6ed3bea9ee75897d0bc9daf.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo ludilo različitih fasadnih obloga, au bre je l' smeta to još nekome?
Kao imaš neki projekat koji opisuje gabarite i formu zgrade, ali fasadne materijale nisi definisao zato što u blizini ne postoji fabrika koja bi mogla da proizvede dovoljnu količinu materijala koji bi bili smisleni, pa su zato nabavili po malo fasadnog materijala od svake fabrike koja postoji u državi i okruženju i dobili smo OVO. Kao salon keramike na otvorenom. Eto tako meni deluje.
 
Meni je to zapravo najbolje na tom projektu, bolje i to nego da bude još jedan tržni kubus nasred bloka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778436#p778436:13jsmp4d je napisao(la):
marrecar » Ned Sep 27, 2020 7:34 am[/url]":13jsmp4d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778360#p778360:13jsmp4d je napisao(la):
Zombieboy » 27 Sep 2020 11:24 am[/url]":13jsmp4d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778293#p778293:13jsmp4d je napisao(la):
Zion Williamson » 26 Sep 2020, 23:15[/url]":13jsmp4d]
Ovo je samo moje misljenje i vidjenje naravno. Takodje setimo se kako je prosao Burberry na terazijama........bili su kolko? Godinu-dve i paljba, nema para. Ne isplati se radi prodaje 2 artikla dnevno

Mislim da previše negativno i banalno gledaš na čitavu situaciju, na Beograd i gde se Srbija uopšte nalazi na svetskoj, tj. evropskoj mapi, a potom i na pojam luksuzne kupovine. Iz ličnog iskustva, svaki programer gastarbajter, može da priušti da odvede mamu u kupovinu u Burberry za neku posebnu priliku.

Nije sve crno belo:
I Harrods prodaje čokolade za dve funte.
I Tiffany & Co prodaju priveske za 50 funti.
I De Beers je zatvorio svoju radnju u Dubaiju...

A Beograd posete i neke svetske zvezde, i bogati Arapi i domaći farmeri, i teniseri, i gastarbajteri, itd... Ja lično želim da Beograd postane regionalni centar za kupovinu, i ne vidim razlog zašto ne može biti to i za luksuznu kupovinu. Ljudi koji samo obilaze londonske i pariske luksuzne prodavnice, nemaju oni vremena za muzeje i galerije i trendi hipster ivente. Ne kupuje se dijamant za pola sata. Luksuzna kupovina je destinacija za sebe, i kada hotel pored TC Galerija bude završen, zar taj isti tržni centar nije najprirodnije mesto za luksuzne prodavnice?
Gastarbajteri će najmanje da posećuju takve luksuzne radnje, pa oni svi redom idu u outlet centre, npr Bratislavu, zbog niskih cena. Neće oni ništa ovde trošiti, pogotovo ne taj luksuz. Beograd se može nekako ucrtati na tu mapu sa luksuznim brendovima, ali je vrlo upitno koliko će potrajati. Ja sam par puta ulazio u domaće butike koje važe za neki luksuz i svaki put sam se osećao kao da sam ušao u neki butik gde će me prevariti i gde prodaju falš robu. Milion puta sam video domaću estradu, oni koji zgrću desetine hiljada evra mesečno, kako kupuju u tržnim centrima - Zara, Koton, H&M itd.
Te luksuzne radnje ne opstaju zato što će neko nasumično da prođe pored i da bude kao "hej hajde da uđem da vidim šta ima pa da kupim" - nego imaju svoju klijentelu, svoje redovne mušterije koje dolaze sa razlogom tu (kupovina zbog posla, proslave, itd), a ne jer su došli da razgledaju. A ja iskreno ne znam ko bi to mogao da bude u Srbiji, jer ionako sve naše zvezde kupuju u "običnim" radnjama, pa čak i preko Fejsbuka. Dosta puta mi je na fejsu izašla objava neke stranice koja prodaje garderobu (Beogard npr) gde se zahvaljuju nekom liku koji je nosio njihovu odeću u Zadruzi, Parovima i slično.

u srbiji ima puno imucnih ljudi koji nisu nikakve zvezde. svakog dana to vidjam, a deca mi idu u drzavnu skolu. cini mi se da ljudi koji sve vreme zive u srbiji nemaju dobar osecaj za neverovatnu transformaciju u standardu koja se ovde desila. mozda ne za sve gradjane, ali za jedan segment koji je dovoljno veliki da to bude vidljivo.

epizoda sa burberryjem je davna proslost. u palati albaniji je vec dugo max mara koja trenutno u izlogu ima kaput od preko 300,000 dinara. na sve strane se prodaju fotelje i lavaboi od vise hiljada evra. parketi od 200 eur/kvm itd. i sve te radnje su pune ljudi i ocigledno uspesno posluju. ako ista, osecaj da luksuzne radnje mozda prodaju fals robu samo dodatno dokazuje da postoji potreba za pravim luksuznim radnjama.
 
U Srbiji možeš da zaradiš vrlo pristojno, ako nešto znaš da radiš. Nešto što je nekom potrebno. Ako ti je znanje i zvanje akademsko , ali bez potražnje, bolje idi na kurs za varioca .
Plakanje po društvenim mrežama niko ne plaća.
Ima gomila loših poslova, dugi radni sati, plata ispod 400 evra, ali to radi ko mora, pa je i to bolje nego da posla nema.
Ali, tačno, jedan vidljiv i ne baš mali procenat građanstva živi zapadnim standardom.
Za putnika sa strane i za one koji dolaze posle nekog vremena ovde, transformacija je tolika da ne prestaju da hvale i da se isčuđuju.
Što kaže jedan lik iz Švedske , koji mi je poslom došao pre neki mesec - Remind me, have you won all these wars in '90's ? City looks like you are sucking off out of losers you skirmished with .
 
Meni iskreno nikad nisu bili jasni ljudi koji zbog toga sto oni nemaju pare misle da niko drugi nema.

Valjda je tako lakse opravdati sopstveni neuspeh.
 
Istina je da je u prethodnih 20 godina u Beogradu iznikla jedna solidna dobrostojeća klasa. To se može videti i osetiti. Ali, imamo 2 problema:

1. Ta klasa nije homogena. Polovinu čine menadžeri, bankari, IT-jevci, konsultanti... Evo, sebe bih mogao da svrstam u tu polovinu. Drugu polovinu čini nešto potpuno drugačije. Procenat hijalurona i ostalih plastik-fantastik produkata raste eksponencijalno kad god naiđete na kakav skuplji restoran, kafić, prodavnicu, promenadu... Svakim prolaskom kroz BnV možete da vidite takve PVC karakondžule.

2. Ta klasa deluje značajno kada se posmatra iznutra. Radi se o desetinama hiljada ljudi. Ali, kada se posmatra spolja, onda postaje objektivno mala. Stotine hiljada drugih ljudi: komercijalisti, nastavnici, naučnici, zdravstveni radnici, zanatlije, domaćice, penzionerke.... oni se tu ne uklapaju.

Iz ta dva problema proističe novi problem, a to je raslojavanje i podela. Boljestojeća klasa nastoji da gradi mikrolokacije za sebe, da se ne bi mešala sa plebsom, a slabijestojeća klasa nema druge nego da sa prezirom gleda na SVE pripadnike ove "gornje" klase. Na žalost sve više klizimo u to raslojavanje. Baš to čitam i iz ovih prethodnih postova, i čini me prilično tužnim.
 
Pa upravo to. Slazemo se. Beograd ima 1.35 miliona stanovnika, 10-15% dobro zaradjuje to je masa od 135-200 hiljada ljudi. Solidan broj, ali ne oslikava standard zemlje ni grada kad vecina ljudi radi za 40000-60000 dinara i jedva spaja pocetak i kraj meseca. To me podseca na situaciju u Rusiji dosta jer kao kod njih, kod nas ne postoji srednja klasa.
Najgori su oni ljudi koji sad gledaju s visine ostale misleci "ja sam uspesan zbog svoje pameti i talenta" a jedini razlog zasto ima veliku platu i visoku poziciju je sto poznaje ljude koji mogu da ga poguraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779371#p779371:290ln3cw je napisao(la):
wexy » Sre Sep 30, 2020 12:58 pm[/url]":290ln3cw]Meni iskreno nikad nisu bili jasni ljudi koji zbog toga sto oni nemaju pare misle da niko drugi nema.

Valjda je tako lakse opravdati sopstveni neuspeh.

Pa razlog je prost. Slicni idu sa slicnima. Ako neko radi na kasi na primer, ima i poznanike koji rade slican posao, pa i njegov drug iz srednje uzaludne radi neki lose placen posao, prirodno je da pomisli da niko u drzavi nema para, jer stvara sliku na osnovu svoje okoline. A i ako neko ima, to su kriminalci i ljudi kojima vlast daje, jer drugacije ne moze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779229#p779229:2te0npdo je napisao(la):
marrecar » 30 Sep 2020 12:53 am[/url]":2te0npdo]Definitivno taj stakleni(?) krov bode oči, nadam se da je neka zaštita ili nešto zbog čega izgleda ovako jeftino. Ako je ipak ovo konačni izgled, onda je to baš baš loše, izgleda kao najobičnija pijaca.

Nije zaštita, u pitanju je ETFE plastika koja je laganija od stakla, nama ljubiteljima fudbala verovatno najpoznatija po tome što je upotrebljena za fasadu Alijanc arene :D

Možda na prvi deluje kao plastenik u Mrčajevcima, ali njenim korišćenjem se dobila zaista ogromna količina dnevne svetlosti unutar tržnog centra, što je za ovako golem objekat od izuzetnog značaja. Zato je i fasada razbijena na različite celine, a i lokali u enterijeru su u različitom fazonu. Sve je napravljeno tako da posetiocima u najvećoj mogućoj meri stvori utisak da šetaju ulicama, a ne da su u tržnom centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779339#p779339:vb7xlbej je napisao(la):
bushwick » 30 Sep 2020 12:06 pm[/url]":vb7xlbej]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778436#p778436:vb7xlbej je napisao(la):
marrecar » Ned Sep 27, 2020 7:34 am[/url]":vb7xlbej]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778360#p778360:vb7xlbej je napisao(la):
Zombieboy » 27 Sep 2020 11:24 am[/url]":vb7xlbej]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778293#p778293:vb7xlbej je napisao(la):
Zion Williamson » 26 Sep 2020, 23:15[/url]":vb7xlbej]
Ovo je samo moje misljenje i vidjenje naravno. Takodje setimo se kako je prosao Burberry na terazijama........bili su kolko? Godinu-dve i paljba, nema para. Ne isplati se radi prodaje 2 artikla dnevno

Mislim da previše negativno i banalno gledaš na čitavu situaciju, na Beograd i gde se Srbija uopšte nalazi na svetskoj, tj. evropskoj mapi, a potom i na pojam luksuzne kupovine. Iz ličnog iskustva, svaki programer gastarbajter, može da priušti da odvede mamu u kupovinu u Burberry za neku posebnu priliku.

Nije sve crno belo:
I Harrods prodaje čokolade za dve funte.
I Tiffany & Co prodaju priveske za 50 funti.
I De Beers je zatvorio svoju radnju u Dubaiju...

A Beograd posete i neke svetske zvezde, i bogati Arapi i domaći farmeri, i teniseri, i gastarbajteri, itd... Ja lično želim da Beograd postane regionalni centar za kupovinu, i ne vidim razlog zašto ne može biti to i za luksuznu kupovinu. Ljudi koji samo obilaze londonske i pariske luksuzne prodavnice, nemaju oni vremena za muzeje i galerije i trendi hipster ivente. Ne kupuje se dijamant za pola sata. Luksuzna kupovina je destinacija za sebe, i kada hotel pored TC Galerija bude završen, zar taj isti tržni centar nije najprirodnije mesto za luksuzne prodavnice?
Gastarbajteri će najmanje da posećuju takve luksuzne radnje, pa oni svi redom idu u outlet centre, npr Bratislavu, zbog niskih cena. Neće oni ništa ovde trošiti, pogotovo ne taj luksuz. Beograd se može nekako ucrtati na tu mapu sa luksuznim brendovima, ali je vrlo upitno koliko će potrajati. Ja sam par puta ulazio u domaće butike koje važe za neki luksuz i svaki put sam se osećao kao da sam ušao u neki butik gde će me prevariti i gde prodaju falš robu. Milion puta sam video domaću estradu, oni koji zgrću desetine hiljada evra mesečno, kako kupuju u tržnim centrima - Zara, Koton, H&M itd.
Te luksuzne radnje ne opstaju zato što će neko nasumično da prođe pored i da bude kao "hej hajde da uđem da vidim šta ima pa da kupim" - nego imaju svoju klijentelu, svoje redovne mušterije koje dolaze sa razlogom tu (kupovina zbog posla, proslave, itd), a ne jer su došli da razgledaju. A ja iskreno ne znam ko bi to mogao da bude u Srbiji, jer ionako sve naše zvezde kupuju u "običnim" radnjama, pa čak i preko Fejsbuka. Dosta puta mi je na fejsu izašla objava neke stranice koja prodaje garderobu (Beogard npr) gde se zahvaljuju nekom liku koji je nosio njihovu odeću u Zadruzi, Parovima i slično.

u srbiji ima puno imucnih ljudi koji nisu nikakve zvezde. svakog dana to vidjam, a deca mi idu u drzavnu skolu. cini mi se da ljudi koji sve vreme zive u srbiji nemaju dobar osecaj za neverovatnu transformaciju u standardu koja se ovde desila. mozda ne za sve gradjane, ali za jedan segment koji je dovoljno veliki da to bude vidljivo.

epizoda sa burberryjem je davna proslost. u palati albaniji je vec dugo max mara koja trenutno u izlogu ima kaput od preko 300,000 dinara. na sve strane se prodaju fotelje i lavaboi od vise hiljada evra. parketi od 200 eur/kvm itd. i sve te radnje su pune ljudi i ocigledno uspesno posluju. ako ista, osecaj da luksuzne radnje mozda prodaju fals robu samo dodatno dokazuje da postoji potreba za pravim luksuznim radnjama.
Pa ja sam to i rekao. Ima dosta imućnih ljudi u Srbiji koji će rado kupovati u takvim luksuznim radnjama, ali nemojte da se zamajavamo i da pričamo da će te prodavnice biti pune mušterija. One jednostavno ne funkcionišu tako. Takva radnja ne nudi samo robu, nego celokupnu uslugu i atmosferu. Izuzetno retko ko će proći nasumično, ući u radnju i kupiti nešto. Ako će neko dati toliko para na skupocenu robu, osoba će istražiti najpre, ili neko za nju, pa će onda ići tamo sa namerom. A onda u radnji kreće potpuni ugođaj, uz stalnu pratnju prodavca, koji mora biti prijatan, stručan i spreman na sve. Negde će možda služiti i piće. Ne radi se ovde, niti sam rekao da se radi isključivo i poznatim osobama, nego o svim imućnim ljudima, bilo da kupuju odeću, obuću, nakit, tehniku. Ja povremeno pomažem prijatelju u radnji koja prodaje audio tehniku najvišeg ranga, znam kako funkcioniše takva radnja i takav biznis. Ako neko dođe sa očiglednom namerom da kupi nešto, ne pita se za cenu uopšte, nego se traži slušanje, eventualno proba u sopstvenom domu, itd. Pre neki dan smo nosili dva zvučnika od 14.000e na probu u dom mušterije, uradili montažu, povezivanje kablovima koji koštaju 3000e od 2.5m, pa se dodatno naplaćuje svakih 0.5m. I mušterija se sluša sve vreme, svaka želja se ispunjava upravo zato što daje toliko para na tu opremu. A čovek uopšte ne izgleda imućno, a svaka slična mušterija uglavnom radi neki dosadan posao. I tako u 80% slučajeva kada dođe mušterija, sve se radi kako oni žele, jer za cenu ne pitaju i znaju šta rade. A ovaj čovek, za šta kupuje te zvučnike? Zato što želi da sedi u dvosedu sa ženom i da slušaju muziku. Ništa drugo. Upravo to pokušavam i da objasnim, ako će neko ući u takvu radnju sa skupocenom robom, ulazi najčešće sa već sebi poznatom namerom da kupi nešto, a ne da razgleda. Ako ima takvih u Srbiji, super stvar. Ali je nerealno očekivati nekakav veliki uspeh takvih radnji, eto Rajićeva, sam centar grada, u centru turizma grada. Vidimo sami kako je tamo.
 
moja poenta je da, ako u beogradu moze da opstane radnja koja prodaje sobne zvucnike od 15000 eur, moze da opstane i jedan burberry ili gucci. musterije koje u njima trose desetine hiljada evra godisnje jesu slicne vasem primeru kupca zvucnika, ali ove radnje ipak privlace i malo siri sloj povremenih musterija iz vise razloga - zato sto imaju kategorije proizvoda nizih cena (npr. novcanik, privezak, kisobran) i zato sto su mnogo vidljivije pa samim tim i mnogo sire prepoznate kao statusni simbol (mnogi ce stisnuti da bi imali burberry novcanik za kartice od 300 eur ali niko nece za te pare kupiti 25cm vrhunskog audiokabla). apsolutno sam uverena da za gucci i slicne brandove nece biti zime u beogradu.
 
Pardon, nisam napomenuo da ta radnja sa audio tehnikom nije u Beogradu, nego u Beču.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779371#p779371:2hqy5y9a je napisao(la):
wexy » Sre Sep 30, 2020 1:58 pm[/url]":2hqy5y9a]Meni iskreno nikad nisu bili jasni ljudi koji zbog toga sto oni nemaju pare misle da niko drugi nema.

Valjda je tako lakse opravdati sopstveni neuspeh.

Sta tek reci za one koji misle da svi oni koji imaju se bave kriminalom.
 
Отварање је 29.10. 100%.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I dzabe smo se svi nadali da Ce LV u galeriji ali nista od toga,jako sam razocaran,pitao sam zvanicnu stranicu LV i odg su mi i rekli da nemaju planove da dovedu LV u srbiji
 
Kako misliš "svi nadali", jel to kao kada je trebala IKEA da dođe da budemo "deo sveta"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779658#p779658:6yjpdknd je napisao(la):
Igor » Sre Sep 30, 2020 10:34 pm[/url]":6yjpdknd]Kako misliš "svi nadali", jel to kao kada je trebala IKEA da dođe da budemo "deo sveta"
Nisu bas svi ali skoro pa svi,i kad bi dosao LV onda bi stv bili deo sveta
 
Nismo toliki kompleksaši.
Ipak, sa Louis Vuitonom ili bez njega, kako god, ne zaboravi nikad, da:
BEOGRAD JE SVET!
 
Na racun skupocenih brendova, cenim da vecina ljudi koji se nalazi u dobroj finansijskoj poziciji svakako putuje po Evropi i da je njihova kupovina maltene uvek "rezervisana" za odlazak preko. Ja ne znam koje bi to okolnosti morale da postoje u Beogradu a kamoli Srbiji da bi se takvi jaci brendovi otvorili kod nas ili ti Galeriji. LV nema neku preteranu brigu oko dolazenja vamo, kao nijedan drugi brend tog kalibra (licnih stavova o tim firmama na stranu).

Slazem se, odaje jedan specifican utisak kada se covek nadje u gradu gde su Hermes, LV, Prada ili koji vec od slicnih brendova prisutni, da sam grad i njegovi stanovnici ipak imaju neko prisustvo na sceni, da li to bila neka komercijalna, fashion, itd. Beograd to svakako nema i samim tim nema sta da se ocekuje. Samo se stavite u poziciju osobe koja ima novca i uziva da kupuje raznorazne stvari. Ne uzimajuci u obzir trenutnu situaciju, da li biste isli do Galerije ili biste pri putovanju u Milano, Barselonu, Pariz, itd. isli u shopping? Ja svakako znam sta bi pre birao od ta dva.
 
Vrh