Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Ja zelim da LV dodje zbog turista i zelim da napokon bude neka skupa prodavnica u bg,nije kao da cu ja tako kupovati ali ako ne bude bice isti trzni centar kao i svi ostali u srbiji,a galerija zasluzuje da budu skupi brendovi u njoj
 
Mislim da je o turistima već bilo reči. Jedini turisti koji dolaze u Beograd a mogli bi da kupe takve stvari su iz Kine (a i to je pitanje, ne znam kakva je struktura tih gostiju).

Ako već brinemo o ponudi za turiste puno više nam fale kvalitetni sadržaji poput još muzeja na prvom mestu.
 
Koliko je realno da takav brend bude u tržnom centru, a ne u posebnoj zgradi u centru gradu?

Evo pogledah gde su njihove radnje u Budimpešti, Beči i Minhenu i nisu u tržnim centrima.

A evo i gde se nalaze - primećujete li crnu rupu?

luj-viton-europe.jpg
 
ima ih u americi u bezlicnim molovima opste prakse. na primer towson mall (kod baltimora) ima u sebi LV, gucci, tiffany i burberry. nisu oni uvek u svetski poznatim avenijama i zgradama od istorijskog znacaja. apsolutno je njima mesto u beogradu i dobro bi poslovali. to su neke predrasude, i mozda lose iskustvo burberrija i armanija iz 2000s. ali stvari su se od tada drasticno promenile.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779705#p779705:oflxe716 je napisao(la):
ob.per. » Sre Sep 30, 2020 6:30 pm[/url]":oflxe716]Na racun skupocenih brendova, cenim da vecina ljudi koji se nalazi u dobroj finansijskoj poziciji svakako putuje po Evropi i da je njihova kupovina maltene uvek "rezervisana" za odlazak preko. Ja ne znam koje bi to okolnosti morale da postoje u Beogradu a kamoli Srbiji da bi se takvi jaci brendovi otvorili kod nas ili ti Galeriji. LV nema neku preteranu brigu oko dolazenja vamo, kao nijedan drugi brend tog kalibra (licnih stavova o tim firmama na stranu).

Slazem se, odaje jedan specifican utisak kada se covek nadje u gradu gde su Hermes, LV, Prada ili koji vec od slicnih brendova prisutni, da sam grad i njegovi stanovnici ipak imaju neko prisustvo na sceni, da li to bila neka komercijalna, fashion, itd. Beograd to svakako nema i samim tim nema sta da se ocekuje. Samo se stavite u poziciju osobe koja ima novca i uziva da kupuje raznorazne stvari. Ne uzimajuci u obzir trenutnu situaciju, da li biste isli do Galerije ili biste pri putovanju u Milano, Barselonu, Pariz, itd. isli u shopping? Ja svakako znam sta bi pre birao od ta dva.

te dve stvari se ne iskljucuju. ko kupuje po takvim radnjama bi svakako proverio i beogradsku varijantu. dosta variraju te radnje, po velicini, ponudi, atmosferi koju stvara osoblje i ni cene nisu svuda identicne. LV i hermes nemaju rasprodaje, ali burberry, prada, ferragamo, mulberry i sl. imaju, a recimo ja bih razmisljala da su u beogradu mozda vece sanse da predmeti (npr. cipele u mom broju) stignu do te faze. vecina radnji nema decje odeljenje i recimo bio bi ogroman adut ako bi hipoteticka prada ili gucci u beogradu imali. i verujem da bi se to prodavalo, i cak privlacilo ljude sa strane. ne kazem da je to realno, samo da je pogresno pretpostavljati da je kupovina na najizvikanijem mestu najprijatnija.
 
Iskreno sta smo propustili?
Da nema da se kupe tašne od 1000 evra čija je realna vrednost 5000 dinara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779761#p779761:2fzoy9n7 je napisao(la):
bushwick » 17 minutes ago[/url]":2fzoy9n7]ima ih u americi u bezlicnim molovima opste prakse. na primer towson mall (kod baltimora) ima u sebi LV, gucci, tiffany i burberry. nisu oni uvek u svetski poznatim avenijama i zgradama od istorijskog znacaja. apsolutno je njima mesto u beogradu i dobro bi poslovali. to su neke predrasude, i mozda lose iskustvo burberrija i armanija iz 2000s. ali stvari su se od tada drasticno promenile.

A SAD su poznate po zgradama od posebnog značaja?

Ne može se porediti "šoping kultura" tamo i u Evropi. Američki gradovi nemaju pešačke zone gde se ovakve prodavnice najšešće nalaze u starim zgradama.
 
Zaboravljate samo da je u ceo projekat oko dovodjenja tih brendova ovde ukljucena i drzava, obecane su razne povlastice i uslovi, maltene subvencije.

Tokom ove posete pre neki dan Vucic je na kratko s Alabarom prokomentarisao i dolazak LV, parafraziram ali nesto u smislu da je na Alabaru da ispregovara s nekim Arno-om koji drzi sve te brendove :).

Misljenja sam da je to done deal, ali se nece pojaviti pre marta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779657#p779657:1ig93gkr je napisao(la):
Luka micic » 30 Sep 2020 09:30 pm[/url]":1ig93gkr]I dzabe smo se svi nadali da Ce LV u galeriji ali nista od toga,jako sam razocaran,pitao sam zvanicnu stranicu LV i odg su mi i rekli da nemaju planove da dovedu LV u srbiji

Iskreno, i da planiraju da otvore prodavnicu u Beogradu, sigurno ti neće napisati u mejlu: "Da, Luka, planiramo otvaranje prodavnice u Beogradu, samo pssst, nemoj nikome još da kažeš dok ne ozvaničimo" :D

Nijedna kompanija ti neće potvrditi dolazak na nek tržište dok to ne bude zvanično najavljeno. To ne znači da će LV doći u Beograd, ali ne znači i da neće. Lično, mislim da to nije toliko bitno, ali hajde, razumem da ima određeni marketinški efekat, a i da se mlađi deo foruma tako oseća kao deo sveta (prošao sam i ja kroz tu fazu pre 10-ak godina :D )

Nekakav miks luksuznih brendova će svakako postojati, jer je na početu izgradnje najavljeno da će centar biti podeljen u tri zone: Lux street (klasični i luksuzni brendovi), High street (moderni i šik, šta god to značilo), i Arcade and Laneways (casual). Tipujem da im je ta "luksuzna ulica" zapravo hodnik paralelan sa pešačkom ulicom koja vodi do kule i da će većina prodavnica u tom delu biti otvorena tek na proleće. Nekako je i logično da se ti "dubokodžepni" brendovi "naguze" uz najluksuzniji hotel u gradu, jer onaj ko ima da plati noćenje u St Regisu, ima i da kupi torbu od 1.000 evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779776#p779776:2hxsksnd je napisao(la):
Homer Jay » Čet Okt 01, 2020 11:09 am[/url]":2hxsksnd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779657#p779657:2hxsksnd je napisao(la):
Luka micic » 30 Sep 2020 09:30 pm[/url]":2hxsksnd]I dzabe smo se svi nadali da Ce LV u galeriji ali nista od toga,jako sam razocaran,pitao sam zvanicnu stranicu LV i odg su mi i rekli da nemaju planove da dovedu LV u srbiji

Iskreno, i da planiraju da otvore prodavnicu u Beogradu, sigurno ti neće napisati u mejlu: "Da, Luka, planiramo otvaranje prodavnice u Beogradu, samo pssst, nemoj nikome još da kažeš dok ne ozvaničimo" :D

Nijedna kompanija ti neće potvrditi dolazak na nek tržište dok to ne bude zvanično najavljeno. To ne znači da će LV doći u Beograd, ali ne znači i da neće. Lično, mislim da to nije toliko bitno, ali hajde, razumem da ima određeni marketinški efekat, a i da se mlađi deo foruma tako oseća kao deo sveta (prošao sam i ja kroz tu fazu pre 10-ak godina :D )

Nekakav miks luksuznih brendova će svakako postojati, jer je na početu izgradnje najavljeno da će centar biti podeljen u tri zone: Lux street (klasični i luksuzni brendovi), High street (moderni i šik, šta god to značilo), i Arcade and Laneways (casual). Tipujem da im je ta "luksuzna ulica" zapravo hodnik paralelan sa pešačkom ulicom koja vodi do kule i da će većina prodavnica u tom delu biti otvorena tek na proleće. Nekako je i logično da se ti "dubokodžepni" brendovi "naguze" uz najluksuzniji hotel u gradu, jer onaj ko ima da plati noćenje u St Regisu, ima i da kupi torbu od 1.000 evra.
Ali da oni planiraju stv da dodju ne bi mi oni onda odg na poruku,cim su mi odg i rekli da ne planiraju znaci da atv nece doci
 
madison i peta avenija su jedne od najpoznatijih ulica na svetu sa mnostvom istorijskih zgrada u kojima se zaista i nalaze luksuzne radnje. sto LV nije uopste sprecilo da otvori radnje i u trznim centrima u paramusu i long islandu.

"shopping kultura" drugacija - maybe. do juce u beogradu nisu ni postojali trzni centri. ipak, sve se to menja. ja ne znam nijednu osobu koja je dosla iz evrope i da nije nista kupila u americi jer eto, nije navikla na taj nacin kupovine. naprotiv svi se vracaju sa koferima koji pucaju. u pitanju su zene, naravno, a ne muskarci koji nikad nisu krocili na ta mesta ali znaju sve o tome kako, zasto i gde zene vole da kupuju tasne.
 
Burberry i Armani na Terazijama je držao XYZ iz Ušca tačnije Sportina Group iz Slovenije. Oni imaju master franšizu za mnoge brendove, tako da nije isključeno da neki od tih brendova preko njih budu u Galeriji. Takodje nije nemoguće da zastupnik Louis Vuitton iz Dubai učini uslugu vlasniku Emaar propertis Muhamedu Alabbaru i otvori svoju radnju u Galeriji bar na kraći period reklamno zbog otvaranja,pošto franšizu za Srbiju niko nema.Osim EX-YU u Evropi Luj Viton nema Slovačka,Malta, Kipar,Bugarska,Albanija,Estonija,Letonija,Latvija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779782#p779782:v6h4mxnc je napisao(la):
honey79 » Čet Okt 01, 2020 11:17 am[/url]":v6h4mxnc]Osim EX-YU u Evropi Luj Viton nema Slovačka,Malta, Kipar,Bugarska,Albanija,Estonija,Letonija,Latvija
Letonija i “Latvija” su ista stvar, mora da misliš na Litvaniju :)
 
Louis Vuitton, Gucci, Hermes, Prada, Oscar de la Renta, Fendi, Burberry, Dior, Coco Chanel i ostali treba da budu ovde ako mene pitate:

Clip_2.jpg


Spasicev pasaz, ali naravno pre toga da se sredi kao high-end pozicija za ovakve butike sa obezbedjenjem 0-24 i dobili bi nasu malu verziju Galleria Vittorio Emanuele II u Milanu.

Takvi brendovi nisu za trznjake u Beogradu, vec u strogom centru.
 
Imaju još više od dva meseca do otvaranja a donji deo je prilično dobro napredovao

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rjUCXTfMCy0[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779694#p779694:x2gxgaz4 je napisao(la):
spatiotecte » Sre Sep 30, 2020 11:55 pm[/url]":x2gxgaz4]Nismo toliki kompleksaši.
Ipak, sa Louis Vuitonom ili bez njega, kako god, ne zaboravi nikad, da:
BEOGRAD JE SVET!

Ne razumem zaista.. Evo i ja sam se nadao i još uvek se nadam. Galerija je 8-mi, a ubrzo i u 9 najvećih šoping centara u Beogradu, i pritom najveća na prostorima bivše Jugoslavije. Najbolja prilika od svih do sada za otvaranje takvih butika, plus što je to naselje gde je planirano 7 hotela sa 5 zvezdica, među kojima su W i St Regis koje retko ko u Evropi ima, a kamoli u ovom našem svinjcu.. Kvadrat od 3000 do 8000 evra... Najveći šoping centar na Balkanu i u centru grada.. Pa imali bolje lokacije?

Beograd nije svet, posebno ako uračunamo kakav polusvet živi u njemu i rukovodi njime.. Taj svet je nestao i povremeno se javlja, poslednji put u julu, ali opet je nestao.

I odmah da se ogradim.. Ne nisam klijentela LV.. Tačnije video sam dosta radnji spolja širom Evrope jer sam na moru, skijanju itd. išao na izlete po takvim mestima na par sati.. Ako ništa drugu, video sam ga u Milanu, Budimpešti.. Ali nikada nisam ni ušao.. Jednom sam usao u Gucci da vidim kako izgleda, ali pošto sam ušao kao dripac ubučen kao za plažu otprilike, a ovaj iz obezbeđenja bio u sakou kao ono otvara vrata šta ja znam, brzo sam pobegao da se ne brukam tamo hahaha.. A i naravno da me osim što se tako zove i vizuelno i ekonomski podiže imidž ulice i grada u kome se nalazi, nista drugo me tu ne znaima, čak mi je ta roba u suštini smešna u dosta slučajeva....

Homere, dodaj i XYZ-ta... :) :)
 
I da dodam... Naručito me je razočarao Bonati i Maxi.. Bonati je jedan kičeraj, samo ne u smislu kao LV na primer nego u siromašnom kič smislu sa štedljivim sijalicama.. (mada imaju dobre peškire :) ) Pogledajte samo kakav su svinjac napravili u Knezu.. Poludim svaki put, od Swarovskog do onog kiča i šunda i gaća na sve strane kao na buvljaku.. A Maxi isto više.. Ne mogu da dovedu nijednog ozbiljnog novog igrača..

Ono na šta još možete za sada da racunate jesu opet Fashion company brendovi tipa Tommy, Guess, Levis.. Dodaj Homere i za njih još par mesta.. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779928#p779928:3mck81ft je napisao(la):
Stefan BB » Čet Okt 01, 2020 4:57 pm[/url]":3mck81ft]I da dodam... Naručito me je razočarao Bonati i Maxi.. Bonati je jedan kičeraj, samo ne u smislu kao LV na primer nego u siromašnom kič smislu sa štedljivim sijalicama.. (mada imaju dobre peškire :) ) Pogledajte samo kakav su svinjac napravili u Knezu.. Poludim svaki put, od Swarovskog do onog kiča i šunda i gaća na sve strane kao na buvljaku.. A Maxi isto više.. Ne mogu da dovedu nijednog ozbiljnog novog igrača..

Ono na šta još možete za sada da racunate jesu opet Fashion company brendovi tipa Tommy, Guess, Levis.. Dodaj Homere i za njih još par mesta.. :)
Dodao sam ja sve prodavnice jos pre neki dan,samo sa zaboravio XYZ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779924#p779924:buipuq9e je napisao(la):
Stefan BB » 01 Oct 2020 03:51 pm[/url]":buipuq9e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779694#p779694:buipuq9e je napisao(la):
spatiotecte » Sre Sep 30, 2020 11:55 pm[/url]":buipuq9e]Nismo toliki kompleksaši.
Ipak, sa Louis Vuitonom ili bez njega, kako god, ne zaboravi nikad, da:
BEOGRAD JE SVET!

Ne razumem zaista.. Evo i ja sam se nadao i još uvek se nadam. Galerija je 8-mi, a ubrzo i u 9 najvećih šoping centara u Beogradu, i pritom najveća na prostorima bivše Jugoslavije. Najbolja prilika od svih do sada za otvaranje takvih butika, plus što je to naselje gde je planirano 7 hotela sa 5 zvezdica, među kojima su W i St Regis koje retko ko u Evropi ima, a kamoli u ovom našem svinjcu.. Kvadrat od 3000 do 8000 evra... Najveći šoping centar na Balkanu i u centru grada.. Pa imali bolje lokacije?

Beograd nije svet, posebno ako uračunamo kakav polusvet živi u njemu i rukovodi njime.. Taj svet je nestao i povremeno se javlja, poslednji put u julu, ali opet je nestao.

I odmah da se ogradim.. Ne nisam klijentela LV.. Tačnije video sam dosta radnji spolja širom Evrope jer sam na moru, skijanju itd. išao na izlete po takvim mestima na par sati.. Ako ništa drugu, video sam ga u Milanu, Budimpešti.. Ali nikada nisam ni ušao.. Jednom sam usao u Gucci da vidim kako izgleda, ali pošto sam ušao kao dripac ubučen kao za plažu otprilike, a ovaj iz obezbeđenja bio u sakou kao ono otvara vrata šta ja znam, brzo sam pobegao da se ne brukam tamo hahaha.. A i naravno da me osim što se tako zove i vizuelno i ekonomski podiže imidž ulice i grada u kome se nalazi, nista drugo me tu ne znaima, čak mi je ta roba u suštini smešna u dosta slučajeva....

Homere, dodaj i XYZ-ta... :) :)

Hteo sam reći da ti ne treba Louis Vuiton da bi osećao da si deo sveta, nista to ne podiže rejting, lepotu, atraktivnost Beograda.
To je samo jedna veštačka slika. Isto sam pričao i za Ikeu da njenim dolaskom BG nije ništa više evropejski nego što je bio pre.
99,9% ljudi u Srbiji neće nikad ništa kupiti u LV da on postoji u BG. Oni sto pazare u takvim buticima su na nivou statističke greške.
To ti je kao da sada plačemo sto Maserati nije otvorio ekspozituru u BnV.
Ne znam zasto ljudi padaju na te fore ekskluzivnosti.
Ta roba jednostavno ne vredi te pare i postoji samo da bi neki ljudi dokazali da imaju vise para od drugih, astronomska cena je samo da bi neko imao osećaj da pripada nekom eksklusivnom društvu.
A takav proizvod kao i takva radnja ne mogu biti apsolutno nikakvo merilo da li je neki grad razvijen ili nerazvijen.
 
@spatio to što kažeš, uostalom veoma bogati ljudi nit nose marke za koje “plebs” misli da bogate nose nit nabavljaju robu u takvim radnjama kao LV. Te radnje su više za turbofolk grand bogatune tako da nije nikakav gubitak ako se ne otvore takve radnje.
 
Društvo, ako je verovati najavama, u ovom tržnjaku će biti oko 350 lokala, a mi smo dosad nakupili manje od 50 potvrda. Dakle, još je rano davati konačnu ocenu o ponudi, naročito što će jedan značajan, i verovatno najekskluzivniji deo prodavnica biti otvoren tek iduće godine.

Bilo kako bilo, mislim da su dve stvari izvesne:

- ako prečešljamo sve tržne centre u Beogradu i popišemo ono što je u njima, ne znam da li bismo nakupili 300 brendova, tako da je za očekivati da će biti debitanata na našem tržištu.

- i da bude tih ekskluzivnih radnji, to će biti 10, 20 lokala, a među ostalih 300+ izvesno će biti i većih "krševa" od Maxija i Bonatija. Nekada zvučite kao da je Beograd Pariz.
 
Cenim da prisustvo 7 hotela sa 5 zvezdica (ako sam dobro procitao) plus finansijsko stanje samih stanara BW (ili barem deo njih) bi trebalo da pruzi solidnu potporu za opstanak takvih izloga. Mislim da bi cak prijatnije i od vece koristi bilo kada bi dosli brendovi koje XYZ uglavnom prodaje, tojest zasebne lokale. Armani, Ralph Lauren, Versace, Burrbery itd. Licno tretiram LV, Hermes i slicne brendove u tom ospegu u zasebnoj kategoriji jer su skuplji od navedenih pre toga, cisto da razjasnim svoju podelu.

Dolazak takvih premium brendova bi bio eventualno moguc tek po zavrsetku i kule, ujedno i neposredne okoline sto bi znacilo za nekih godinu dana u najboljem slucaju?

@bushwick, validan pristup da bi ti kupci zeleli da provere sta ima Beograd u ponudi sto se tice napomenutih brendova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779768#p779768:szql0d3v je napisao(la):
spatiotecte » 01 Oct 2020 09:58 am[/url]":szql0d3v]Iskreno sta smo propustili?
Da nema da se kupe tašne od 1000 evra čija je realna vrednost 5000 dinara.

a pitanje je da li i toliko :D
Ja kad sam video koliko minijaturan novcanik prodaju za 1200$ nije mi bilo dobro :mrgreen:

ja sam usao samo jednom u zivotu i bilo me blam :) pa vi vidite. Jedva sam cekao da izadjemo.
 
Podseca me dosta enterijer na Colombo Mall u Lisabonu koji je otvoren '97. Sad kad je Homer Jay pomenuo da ce biti 350 radnji izguglao sam i ispadne Colombo ima 340
Mozda ce nekom znaciti kako izgleda da uporedi. Ima taj krug u sredini i onda se racva u 4-5 razlicitih pravaca. Food court je ogroman. Ima najvecu samoposlugu u koju sam u zivotu bio Continente. Bukvalno kad udjes na jedan kraj, ne vidis drugi kraj.

Colombo-grote-hal-1024x683.jpg


228_1870.jpg
 
Vrh