Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733106#p733106:2r0ysfbd je napisao(la):
honey79 » 29 Apr 2020, 12:25[/url]":2r0ysfbd]a ko je tačno najavio Burger King , ja koliko znam vlasnici franšize su Amrest isti koji drze KFC i Starbucks a nigde ne vidim najavu.Starbucks su lepo unapred najavili...Pritom imajte u vidu ekonomsku krizu koja trenutno drma retail industriju Vapiano je bankrotirao , H&M gasi veliki broj radnji u Italiji ko zna sta nas čeka... jako loš trenutak za otvaranje TC


Sent from my iPhone using Tapatalk
All German restaurants operated by Vapiano SE will remain closed until further notice, while German and international franchisees are not affected by the insolvency filing.
Izvor: https://www.reuters.com/article/us-vapi ... SKBN21K14M
 
Nevezano za njih bankrot, ne podnosim koncept tog restorana gde ja neku mini porciju od 900din nosam posluzavnikom kao u menzi, raščišćavam djubre sa stola itd. Možda je to ok za neku Nemačku gde su naviknuti na tu hladnoću i negostoprimstvo ili su kod nas "fensi" restorani mnogo jeftiniji nego u svetu pa nam ovo dodje kao skupa pumpa na autoputu.
 
Ovaj Belgrade u Americi nema nikakve veze sa BW Galerijom!

Neko je okacio na Wikipediji u odeljku lokacija Burger Kinga i Srbiju. 2020 godinu kao godinu otvaranja restorana i AmRest kao vlasnika fransize.

AmRest je prisutan na trzistu Srbije od 2009 godine sa 12 KFC restorana i 2 Starbucks kafeterije. Takodje AmRest je zaista vlasnik fransize Burger Kinga za Srbiju, a od nedavno i vlasnik brenda Pizza Hut za trziste Srbije i Hrvatske.

Sve ovo govori u prilog da ce ovi restorani poceti sa radom u Srbiji u buducnosti, ali se ne moze sa sigurnoscu reci kada.

Niko ne bi placao naknade za vlasnistva nad brendom u bilo kojoj zemlji da ne razmislja da otpocne poslovanje.

Da li neko pouzdano zna koje brendove mozemo da ocekujemo u BW Galerija, a koje nisu do sada bile prisutne u Srbiji?

Hvala
 
Mislim da je ta informacija o Burger kingu potekla sa ovog foruma, gde se pojavila kao nagađanje, a onda, kako to biva, od uha do uha se pretvori u "poluzvaničnu" informaciju.

No, nije da za to nagađanje nema osnova:

a) Burger King je prisutan u svim zemljama (i samoproklamovanim zemljama :D) regiona, osim BiH i Srbije.
b) AmRest je vlasnik franšize u Srbiji i već je uspešno ovde "posadio" KFC i Starbucks
c) Galerija ima nenormalno veliki broj restorana i kafića, i treba to nečim popuniti
d) Ako Galerija bude puki zbir ponude koja već postoji u drugim tržnim centrima i po gradu, onda joj slaba vajda. Potrošači žele nešto novo
e) Ovde se ljudi (bar oni koji idu po tržnim centrima) lože na te novotarije. Mek je pritom jako popularan i ne sumnjam da bi i BK kao najbliža alternativa dobro prošao

Ipak, dok nema nikakve zvanične najave, šanse da se to desi su sve manje i manje.

Listu brendova ne treba očekivati u skorije vreme. obično svi to kriju kao zmija noge do pred samo otvaranje.

Lično me stvari poput BK više ne interesuju, jer ionako više ne smem da jedem ta s*anja ako mislim da doživim 50 :D Bukvalno me jedino zanima kakav će bioskop imati, jer je to jedino što me može odvući u Galeriju.
 
Ja koliko znam, Peek & Cloopenburg dolazi, a nisam siguran da već negdje je otvoren.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734103#p734103:3n53vtlt je napisao(la):
vradovic » Sub Maj 02, 2020 10:21 am[/url]":3n53vtlt]koja dva?

Nadam se da ce biti barem jedan SB u BNV.

Pa otvoren u tc rajiceva i ada mall
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734100#p734100:1f2rzcif je napisao(la):
Zion Williamson » 02 Maj 2020, 09:53[/url]":1f2rzcif]Sta bi sa onom zvanicnom informacijom da ce starbucks otvoriti na 10 lokacija u Beogradu jos pre dve godine izrecena?
Trebalo je Knez, aerodrom, usce...........
Otvorili 2 za to vreme. Znam da je sad problem zbog Koviljke ali imali su vremena.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... kafeterija
Da, pominjan je Cvetni trg, aerodrom, Skyline, BW Galerija, čak i TC u Rakovici. Realno, ako se prekopira koncept sa Ada Mall-a, na aerodromu može i odmah da se otvori.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733968#p733968:1f2rzcif je napisao(la):
zoran_m » 01 Maj 2020, 17:51[/url]":1f2rzcif]Nevezano za njih bankrot, ne podnosim koncept tog restorana gde ja neku mini porciju od 900din nosam posluzavnikom kao u menzi, raščišćavam djubre sa stola itd. Možda je to ok za neku Nemačku gde su naviknuti na tu hladnoću i negostoprimstvo ili su kod nas "fensi" restorani mnogo jeftiniji nego u svetu pa nam ovo dodje kao skupa pumpa na autoputu.
Stvar ukusa, znam da se ponegde i kod nas ovo primilo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734058#p734058:1f2rzcif je napisao(la):
Spok » 01 Maj 2020, 23:12[/url]":1f2rzcif]Ja koliko znam, Peek & Cloopenburg dolazi, a nisam siguran da već negdje je otvoren.
Da, u "Beo Shopping centru".
 
Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Šta je bilo sa onim Subway objektom u Belvilu?
EDIT: Sad videh da je bio lažnjak..
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733106#p733106:21dw3baf je napisao(la):
honey79 » 29 Apr 2020 11:25 am[/url]":21dw3baf]Pritom imajte u vidu ekonomsku krizu koja trenutno drma retail industriju Vapiano je bankrotirao

Osveta za Ruski car :gobb: :laugh: :vops: :sesir:

Elem, meni je ovaj TC ipak negde simpa, jer ce biti super uz bajs turu ovde popiti neku lepu kafu pored reke, i sto kaze Homer zbog bioskopa :) tkdj ako bude i neka radnja za kucu i bastu, to ce biti pun pogodak, ostalo me licno ne zanima :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734201#p734201:186cr74n je napisao(la):
Homer Jay » 02 Maj 2020, 15:40[/url]":186cr74n]Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Hoćeš li, molim te, da pomogneš da se razreši ova "misterija" oko "Vapiana"? Ako sam dobro razumeo: Bankrotirao je nemački lanac, ne i nosioci franšize. Ko je, zapravo, pokrenuo franšizu kod nas? Vidim da su vrlo aktivni na FB-u, kao da se ništa ne događa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734201#p734201:xwao6cla je napisao(la):
Homer Jay » Sub Maj 02, 2020 3:40 pm[/url]":xwao6cla]Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Videcemo dal ce se otvarati jos Starbucks-a. Rekli su kazem 10 lokacija pre dve godine, otvorili 2. Mozda nisu zadovoljni profitom i ne otvore nijedan novi lokal. Ali verujem da ce u Galeriji otvoriti 99.9%. Sve drugo je pitanje
 
Zvanično je bila najavljena samo Rajićeva. Ada nije ni najavljivana, samo je otvorena.

Nikada nisu rekli iz AmResta "otvaramo 10l lokala", niti su davali rokove, to su sve novinarska "saznanja" (ili nagađanja). Kako su npr. dosad mogli da otvore u Skylineu ili Galeriji, kad su ti objekti još u izgradnji!?

Ono što je zvanično najavljemo kao sledeća lokacija je Beo shopping center (na njihovom FB nalogu), a nezvanično (i sasvim izvesno) i Galerija. To znači da će do kraja 2020. sigurno imati čeriri lokacije (a možda i više, jer se pominju bivša pošta na Cvetnom, a i Delta i Ušće).

To je sasvim solidno, a i znatno brži tempo nego što je AmRest širio KFC kog opet danas svuda ima.

Tako da oprezno sa tim fatalističkim zaključcima, naročito zbog tog "kruga (dez)informacija" kada, kao što rekoh, neko nagađanje ode sa Beobuilda na twitter i onda se usput začini, kontaminira i vrati kao "nezvanično saznanje", u ovom slučaju bi to npr. postalo: "Čuo sam da Starbucksu ne ide u Srbiji, da zatvaraju lokale i odlaze" :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[/quote]
Videcemo dal ce se otvarati jos Starbucks-a. Rekli su kazem 10 lokacija pre dve godine, otvorili 2. Mozda nisu zadovoljni profitom i ne otvore nijedan novi lokal. Ali verujem da ce u Galeriji otvoriti 99.9%. Sve drugo je pitanje
[/quote]
Gde nisu zadovoljni, redovi su u starbaksu kod Rajićeve bili ja mislim mesecima posle otvaranja.
 
Dinamika otvaranja novih lokacija nema veze sa profitom, jer nisu oni startup pa da procenjuju trziste na osnovu jednog lokala. Takav pristup bi bio nelogican potpuno iz biznis perspektive, jer, oni imaju petogodisnje budzete po regionima- a ne po zemljama i pojedinacnim lokalima.
Lokal u Rajicevoj sluzi samo za uhodavanje, obuku, testiranje ponude na trzistu zasicenom prodavnicama kafe, kao i buduci rasadnik kadrova za sve ostale lokale.

Nadam se da je sad jasniji takticki sled dogadjaja za naredni period.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734327#p734327:2tgkt9xa je napisao(la):
Ris » Sub Maj 02, 2020 8:42 pm[/url]":2tgkt9xa]
Videcemo dal ce se otvarati jos Starbucks-a. Rekli su kazem 10 lokacija pre dve godine, otvorili 2. Mozda nisu zadovoljni profitom i ne otvore nijedan novi lokal. Ali verujem da ce u Galeriji otvoriti 99.9%. Sve drugo je pitanje
[/quote]Gde nisu zadovoljni, redovi su u starbaksu kod Rajićeve bili ja mislim mesecima posle otvaranja.[/quote]

Nema odavno tih redova. Prolazim cesto.
 
Današnje slike...
 

Prilozi

  • IMG_7771.jpg
    IMG_7771.jpg
    261,3 KB · Pregleda: 4.517
  • IMG_7772.jpg
    IMG_7772.jpg
    198,4 KB · Pregleda: 4.517
  • IMG_7785.jpg
    IMG_7785.jpg
    259,1 KB · Pregleda: 4.520
  • IMG_7791.jpg
    IMG_7791.jpg
    268 KB · Pregleda: 4.509
  • IMG_7792.jpg
    IMG_7792.jpg
    225,5 KB · Pregleda: 4.522
  • IMG_7805.jpg
    IMG_7805.jpg
    283,3 KB · Pregleda: 4.515
  • IMG_7806.jpg
    IMG_7806.jpg
    226 KB · Pregleda: 4.517
  • IMG_7807.jpg
    IMG_7807.jpg
    271,8 KB · Pregleda: 4.512
  • IMG_7808.jpg
    IMG_7808.jpg
    233,6 KB · Pregleda: 4.528
  • IMG_7812.jpg
    IMG_7812.jpg
    237,6 KB · Pregleda: 4.524
  • IMG_7814.jpg
    IMG_7814.jpg
    278,2 KB · Pregleda: 4.525
Svaki put kad prodjem blizu galerije zabezeknut sam velicinom. Mozda je opticka varka u pitanju jer je okolina prilicno gola, pa zgrada onako strci dosta al deluje impresivno u smislu bice toliko veliki prostor da ce se ljudi umoriti pre nego sto sve obidju pola unutra :D

Sumnjam da ce biti gotovo do septembra doduse.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734227#p734227:1m4ep2rw je napisao(la):
DzonTravolta » 02 May 2020 02:56 pm[/url]":1m4ep2rw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734201#p734201:1m4ep2rw je napisao(la):
Homer Jay » 02 Maj 2020, 15:40[/url]":1m4ep2rw]Starbucks se otvara u Beo shopping centru, a sasvim izgledno i u Galeriji (čak ne bih isključio da ih tu bude dva, budući da je TC baš ogroman).

Lokacije poput Skylinea ili aerodroma će čekati završetak građevinskih radova, a verujem da trenutno ciljaju da se uguraju u Ušće i Deltu ili negde u poslovnom delu NBG.

Od tih ugostitelja što ciljaju Srbiju treba pominuti još Domino's pizzu za koju franšizu drže neki Bugari (registrovali su firmu u apr još pre dve godine), Pizza Hut (franšizu drži AmRest kako je gore neko već pomenuo), Hard Rock Cafe (franšizu drži ADFG iz Abu Dabija, bili čak registrovani u APR i blizu otvaranja u Ruskom caru, pa propalo) i Subway koje se je isto dosta prisutan u regionu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Hoćeš li, molim te, da pomogneš da se razreši ova "misterija" oko "Vapiana"? Ako sam dobro razumeo: Bankrotirao je nemački lanac, ne i nosioci franšize. Ko je, zapravo, pokrenuo franšizu kod nas? Vidim da su vrlo aktivni na FB-u, kao da se ništa ne događa.

Evo ukratko.
Nije bankrotirao nemački lanac nego majka firma Vapiano SE koja je vlasnik restorana u Nemačkoj,Austriji,Holandiji,Švedskoj i davalac franšize pod kojim su otvarane u drugim manjim tržištima. Što se tiče Ex Yu vlasnici franšize su nekadašnji menadžeri u McDonalds restoranima u Srbiji (Saša Trišić mislim da se zove čovek za Srbiju ) oni su otkupili franšizu i otvorili Zagreb ,Sarajevo i Beograd.Zagreb je zatvoren 2 godine po otvaranju,Sarajevo još postoji,Beograd je menjao lokaciju i na kraju je spao na jedan restoran u Rajićevoj a lokacija u Ušću postaje Monument.
Imovina Vapiano SE je sada stavljena na prodaju pre neki dan,restorani u Beču su već prodati.
Da li će opstati u Beogradu čisto sumnjam,možda će životariti još malo, inače ulazna naknada koju je trebalo platiti kao franšizu za otvaranje jednog restorana je bila između 800.000-1.000.000 eur,Vapiano uzima 6% profita , i pogledajte sada ne znam koliko ste često išli ali nije baš da se rasturaju od posla, a treba platiti najam lokala i zaposlene ..
 
Vrh