Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Galerija News:

- Na prvom spratu otvorena prodavnica "Roberto Baressi" na mestu gde je bila prodavnica opreme za jogu.
- Na prvom spratu najavljeno otvaranje prodavnice sportske opreme "Velvet fashion" (ima već jedna u prizemlju) umesto zatvorene prodavnice cipela "29 hills".

Photo: Facebook
3d1df01b328558231d5440718e2983d4.jpg


Sent from my SM-S926B using Tapatalk
 
Да ли неко зна шта је са Бургер Кингом? Требао је да се отвори у Галерији одавно још.
 
Cisto da se zna kako to izgleda globalno. Cudi me za Rumuniju, Grcku, Madjarsku i ceo Baltik da nemaju
tumblr_okxxvzz0Uk1rasnq9o1_1280.png
 
Meni je, generalno, velika misterija ponašanje stranih investitora kada je uslužni sektor u Srbiji u pitanju. Koliko god bili mali globalno, u regionu bivše Jugoslavije (+Albanija) smo najveće tržište, a kupovna moć nije više zanemarljiva (to se vidi i po značajnom rastu prometa u trgovini čak i kad se isključi inflacija). U najmanju ruku, svi koji posluju u Sloveniji, Hrvatskoj ili Bugarskoj, trebalo bi da budu zainteresovani i za Srbiju. Ne gubim dah pred masovnim lancima brze hrane ili velikim supermarketima, no za konkurentnost i ponudu su sigurno dragoceni.

Zašto u pomenutim zemljama posluju, recimo, Domino's, Subway, Pizza Hut, Burger King, Spar, Kaufland, Bauhaus, Mueller, a kod nas niko? Kako je, da se zaputimo dalje u zakavkaske "pitomine", siromašnija i manja Gruzija, na primer, poželjno tle za francuske pekare Paul, a mi jok? Hleb i kifle, njihovi epigoni/plagijatori, su im nesavladiva konkurencija?

A kada se, naposletku, u priču još uvedu Makedonija, Kosovo, Albanija i Crna Gora, onda stvari postaju zaista urnebesne. Tu mi se sve kosi sa zdravim razumom, izgleda da sam prespavao novo saznanje da 2+2 više nije 4.
 
Поред нашег роштиља да једем у Меку или Бургеру...? Нека хвала...
 
Pa, ni ja ne jedem ni u Meku ni u roštiljarnicama (moj radar ih uopšte ne konstatuje), ali lični afiniteti u ovoj priči ni najmanje nemaju značaja. Radi se isključivo o razvoju tržišta i njegovoj konkurentnosti.
 
Поред нашег роштиља да једем у Меку или Бургеру...? Нека хвала...
Pa niko te ne tera? Uostalom burgeri i pljeskavice su dva potpuna različita jela. Mada ovo iz BK i Mekija je kao burger, a pravi burgeri su posebna priča i "nauka", kao pljeskavice.
 
Pa niko te ne tera? Uostalom burgeri i pljeskavice su dva potpuna različita jela. Mada ovo iz BK i Mekija je kao burger, a pravi burgeri su posebna priča i "nauka", kao pljeskavice.
😅 БК и Мек да назовеш јелом је бре злочин. Раније сам у Меку могао једино онај сладолед да узмем све остало није храна, па увек пре бирам Азија фуд или тако нешто...
 
Meni je, generalno, velika misterija ponašanje stranih investitora kada je uslužni sektor u Srbiji u pitanju. Koliko god bili mali globalno, u regionu bivše Jugoslavije (+Albanija) smo najveće tržište, a kupovna moć nije više zanemarljiva (to se vidi i po značajnom rastu prometa u trgovini čak i kad se isključi inflacija). U najmanju ruku, svi koji posluju u Sloveniji, Hrvatskoj ili Bugarskoj, trebalo bi da budu zainteresovani i za Srbiju. Ne gubim dah pred masovnim lancima brze hrane ili velikim supermarketima, no za konkurentnost i ponudu su sigurno dragoceni.

Zašto u pomenutim zemljama posluju, recimo, Domino's, Subway, Pizza Hut, Burger King, Spar, Kaufland, Bauhaus, Mueller, a kod nas niko? Kako je, da se zaputimo dalje u zakavkaske "pitomine", siromašnija i manja Gruzija, na primer, poželjno tle za francuske pekare Paul, a mi jok? Hleb i kifle, njihovi epigoni/plagijatori, su im nesavladiva konkurencija?

A kada se, naposletku, u priču još uvedu Makedonija, Kosovo, Albanija i Crna Gora, onda stvari postaju zaista urnebesne. Tu mi se sve kosi sa zdravim razumom, izgleda da sam prespavao novo saznanje da 2+2 više nije 4.

Siguran sam da svi oni rade analize tržišta i zaključuju da se ovde ne isplati širiti. To tebi možda izgleda kao da ima prostora, zapravo mi smo dosta smešno tržište za njihove pojmove, zarada im ne bi bila neka, a još je ovde sve jako politizovano i mora da odobri SNS vrhuška, neće ni sve kompanije da rade u takvom okruženju.
 
😅 БК и Мек да назовеш јелом је бре злочин. Раније сам у Меку могао једино онај сладолед да узмем све остало није храна, па увек пре бирам Азија фуд или тако нешто...

Skroz se slažem da je mek đubre, ali da onda navedeš Asia Food kao alternativu koji je bukvalno trovačnica, to te ne razumem...
 
😅 БК и Мек да назовеш јелом је бре злочин. Раније сам у Меку могао једино онај сладолед да узмем све остало није храна, па увек пре бирам Азија фуд или тако нешто...
Bukvalno da ti odgovorim isto ovako kao što je sutraw.
Upitan je kvalitet Mekija i BK-a, ali ako ćemo realno, upitan je kvalitet i mnogih pljeskavica u Srbiji. A to je sad već druga tema, sanitarna inspekcija i manjak iste.
 
Siguran sam da svi oni rade analize tržišta i zaključuju da se ovde ne isplati širiti. To tebi možda izgleda kao da ima prostora, zapravo mi smo dosta smešno tržište za njihove pojmove, zarada im ne bi bila neka, a još je ovde sve jako politizovano i mora da odobri SNS vrhuška, neće ni sve kompanije da rade u takvom okruženju.
To bi stajalo kada ih ne bi bilo na sličnim a i daleko manjim tržištima od našeg (po broju stanovnika i(li) po kupovnoj moći). Zato sam naveo Bugarsku i Hrvatsku kao primer, a ne Poljsku i Rumuniju.

Uzmimo slučaj Lidla: nakon samo 5 godina poslovanja u Srbiji dostigli su prihode Hrvatske i Bugarske (gde su prisutni već više od 15, odnosno 10 godina), a nekoliko njihovih objekata kod nas je rangirano u 10 najprometnijih u čitavom svetu.

A što se analiza tržišta tiče, nešto ni tu ne štima - sve kao pažljivo proučavaju, a onda se šokiraju koliko im bolje ide od očekivanog (iskustvo gorepomenutog Lidla). Kakve su to procene koje kažu da su Albanija, BiH, Crna Gora, Kosovo i Makedonija "zlatne koke", a Srbija najobičniji mućak?
 
😅 БК и Мек да назовеш јелом је бре злочин. Раније сам у Меку могао једино онај сладолед да узмем све остало није храна, па увек пре бирам Азија фуд или тако нешто...
Bar je na neki nacin sertifikovano i uredjeno. Meni je mnogo veci zlocin smece koje mnoge trovacnice po beogradu serviraju ljudima, takodje kao neko ko je imao prilike da radi sa dobavljacima ka ugostiteljima mogu slobodno reci da bih pre jeo u Meku nego u tim sranjima, ma koliko bilo neukusno (a jeste)..
 
Burger King ima veganske burgere sa relativno konkurentnom cenom zbog kojih će se konkurencija u Srbiji postideti.
 
Vrh