Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

odavno treba stvarna provera porekla imovine i mislim da bi onda veci a jacih projakata imala druge stanare u vecini slucajeva
Izvini, ali mislim da smo tu temu davno zatvorili, to "mi pošteni i siromašni" i "oni bogati lopovi".

Činjenica je da su stanari novih luksuznih naselja u većem broju slučajeva:

Vlasnici biznisa, menadžeri, visikoplaćeni profesionalci raznih profesija, uspešni pripadnici dijaspore (iste ove 3 gore navedene klase, ljudi iz radničke klase tu nema) i to je verovatno gro stanara.

Verovatno da u nekom malom broju ima i ljudi sa sumnjivim kapitalom, ali ta fikcija da tržište jačih stanogradnji čine ljudi koji peru lovu je ništa drugo do fikcija običnih ljudi koji rade za platu i koje su ceo život uĉili da ko ima mora da je lopov.
 
Ja mislim da bi toga došlo pre ili kasnije jer od kada sam ja bio mali učeni smo da smo svi isti (siromašni) a ko ima pare je lopov i to je bila dominantna mantra u 90im i ranim 2000im iako to nije ni tada bila istina.

Npr. u osnovnoj školi moji su se plašili da se družim sa jednim drugom čiji je tata vozio jako dobar auto tada (Meĉku slona) iako je imao sasvim legalan biznis, jer su moji razmišljalo ko vozi takav auto mora da je mafijaš.

Problem je što se to razmišliajje (svi smo isti) odrzalo i dan dans i ko se istice finansijski je negativna pojava (danak komunizma i komunjarskog načina razmišljanja) i srećom u prethodnih 5 godina jedan deo ljudi je počeo da shvata gde pripada i počeo je da uviđa stvaranje klasnog društva u Srbiji gde ne postoje samo pošteni i siromašni i bogati lopovi, već mnogo klasa između.

Mislim da su BNV i drugi jači projekti stanogradnje omogućili ljudima da nađu svoj dom tamo gde će biti okruženi ljudima sličnih klasa. Imam drugara koji je pre 15 godina kupio stan na Karaburmi, pa se preselio u BW terase i što kaže lik "kada sam se sa putovanja širom sveta sa luksuznih destinacija tipa Sejšeli, Maldivi, Karibi vraćao na Karaburmu osećao sam se čudno, odskakao sam od komšiluka, a sada kada se sa takvog putovanja vraćam u BW terase, oseĉam se da pripadam tamo gde i treba da budem".
Uvek je bilo "luksuzne" stanogradnje. Sto tvoj drug nije kupio stan u yu biznis centru pre 15 godina da bude medju svojima nego je kupio na karaburmi? Nije te keva lagala uopste. I tada i dan danas vecina punisica kod nas je stekla pare muljanjem, izrabljivanjem ili vezama. Ne kazem da nisu vlasnici legalnih biznisa ali na ovim prostorima se svodi na otimacinu, izrabljivanje nekoga i muljacinu i vezama s politikom. Nego zadnjih godina se stvorio sloj it-evaca kao ti pa sad mislis svi zaradjuju legalno. 3% ljudi radi u it kod nas a vidi kolka je prodaja luksuznih stanova. Covek bi pomislio da 70% radi
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da bi toga došlo pre ili kasnije jer od kada sam ja bio mali učeni smo da smo svi isti (siromašni) a ko ima pare je lopov i to je bila dominantna mantra u 90im i ranim 2000im iako to nije ni tada bila istina.

Npr. u osnovnoj školi moji su se plašili da se družim sa jednim drugom čiji je tata vozio jako dobar auto tada (Meĉku slona) iako je imao sasvim legalan biznis, jer su moji razmišljalo ko vozi takav auto mora da je mafijaš.

Problem je što se to razmišliajje (svi smo isti) odrzalo i dan dans i ko se istice finansijski je negativna pojava (danak komunizma i komunjarskog načina razmišljanja) i srećom u prethodnih 5 godina jedan deo ljudi je počeo da shvata gde pripada i počeo je da uviđa stvaranje klasnog društva u Srbiji gde ne postoje samo pošteni i siromašni i bogati lopovi, već mnogo klasa između.

Mislim da su BNV i drugi jači projekti stanogradnje omogućili ljudima da nađu svoj dom tamo gde će biti okruženi ljudima sličnih klasa. Imam drugara koji je pre 15 godina kupio stan na Karaburmi, pa se preselio u BW terase i što kaže lik "kada sam se sa putovanja širom sveta sa luksuznih destinacija tipa Sejšeli, Maldivi, Karibi vraćao na Karaburmu osećao sam se čudno, odskakao sam od komšiluka, a sada kada se sa takvog putovanja vraćam u BW terase, oseĉam se da pripadam tamo gde i treba da budem".
Nije mi isto. Ni u novom dorćolu, k district, a bloku, petici, wellportu ne živi sirotinja ali ni jedan od tih kompleksa za mene nema taj prizvuk vlasti, podela i dekadencije kao sto ima bnv. Jednostavno bnv je zaostavština, spomenik i refleksija ove vlasti te zbog toga ima i taj negativan efekat u društvu.
 
Sto tvoj drug nije kupio stan u yu biznis centru pre 15 godina da bude medju svojima nego je kupio na karaburmi?
Nije imao pare tada. A i realno kada pogledaš yu biznis centar i enterijer tih zgrada, metalne ograde na stepenicama, liftove i ostalo, to je i tada izgledalo identično zgradama iz 80ih samo što je bilo novo. U Evropi su se 2000ih uveliko pravile moderne stambene zgrade, a kod nas je koncept, ako se ne varam došao tek 2008 kada je GTC napravio zgradu Park apartmani, što je verovatno prva zgrada u BG-u koja je u to vreme kompletno bila uređena kao ekvivalentna zgrada na zapadu.
 
Jednostavno bnv je zaostavština, spomenik i refleksija ove vlasti te zbog toga ima i taj negativan efekat u društvu.
Polako, navići će se ljudi i zaboraviti kada je izgrađen. Masu ljudi koje viđam u bnv a za koje znam da su ga hejtovali sada je redovno tamo. Pa i ovaj moj drug sto je uzeo stan u terasama je kao bio sablaznut 2014 kada je bilo rusenje u savamaloj, evo ga sad, kupio stan i jos hvali zgradu, koncept zivota i ostalo na sav glas. Da sam mu 2014 to spomenuo verovatno bi me nokautirao :)

Tako da, samo polako, ljudi će vremenom zaboraviti zašto mrze BNV, postajeće vremenom ravnodušni, pa će racionalno sagledavati benefite i mane tog projekta kao i ovaj moj drug koji je 2014 bio zgranuy i hejter, a sada je vlasnik stana u terasama
 
Ja bio juce pesaka jer ne zelim da ginem za parking.
Elem, mislim da samo kod nas se molovi nalaze na nelogičnim/rezidencijalnim mestima pa je pristup istim losom. Recimo prilaz/izlaz za ada mol je katastrofa svaki put me stomak zaboli kad treba da izadjem sa parkinga u radničku. Ni BEO nije bolji, ni Big Fashion kad moras kroz nesrecni 29. novembar. Istina, ima po Jevropi manjih molova po glavnim ulicama ali oni su veci uvek po periferiji, isti slucaj u Americi. Ima da se vozi 45 minuta-sat da bi stigao iu 90% slučajeva nema stambenih naselja koja su na pljukometu
Joj Ada mall izlaz je katastrofa.
Jednom prilikom prije godinu dvije jedna ženska nikako nije mogla da izađe, gasio joj se auto, a ja sam bio iza nje, na kraju sam ja morao da sjednem u njen auto i izađem pošto se već stvorila kolona, ljudi nervozni, a ona jadna u još većoj panici.
 
Siromssan necce recci za bogatog da je bogat jer je pametan, jer to znacci da je on siromassan jer je priglup.
Zato govori da je bogat lopov a on je siromassan jer je posten.
bob.jpg
 
Verovatno da u nekom malom broju ima i ljudi sa sumnjivim kapitalom, ali ta fikcija da tržište jačih stanogradnji čine ljudi koji peru lovu je ništa drugo do fikcija običnih ljudi koji rade za platu i koje su ceo život uĉili da ko ima mora da je lopov.

Ma nije ni mali, statistička greška, ako i postoji...
 
Svakako da svaka klasa treba da trazi slicne sebi ali kada vec spominjes klase ovom drustvu odavno treba stvarna provera porekla imovine i mislim da bi onda veci a jacih projakata imala druge stanare u vecini slucajeva. No to poreklo imovime nam je slaba da ne kazem ocaj a strana od oberkezeva preko monarhija komunista demokarata i naprednjala.

To se neće desiti, zapravo bila su već dva zakona u opticaju tj. usvojena. Problem je što je to sve pompezno populistički najavljivano i od strane prethodne i od strane ove vlasti.

Kako smo društvo koje je prošlo tranziciju, uvek je očekivanje da kada neko ima pare taj je lopov i sada ste očekivali biće na hiljade uhapšenih. Kao svi ovi što voze skupa kola, kada im provere imovinu, biće uhapšeni. Nema od toga ništa.

Realnost je da i nema toliko onih koji su tipa kradene pare uplatili sebi direktno na račun i kupili stanove, ali i da je teško svemu tome ući u trag. Zaboravite na to, jer većina tih slučajeva iz 90-ih i 2000-ih, ako ih je i bilo, je zastarela i ne može krivično da se procesuira.
 
Šta se sa njim desilo, ne viđam ga više na forumu, smenjen? 😅
Nemam pojma. Možda se dobro pokazao na forumu, pa napredovao u hijerarhiji. Mada, za mene je Vračarac oduvek bio "pošten" SNS bot, jerbo nije krio da je stranački aktivan, i pakovao svoje postove u one fore: "ja ne pratim politiku, ali...", "nisam ja za Vučića, ali..." i sl. :D Pritom je imao ponekad dobre insajderske informacije korisne za forum.
Nusret 😂😂😂😂😂😂😂😂
Nemoj tog turskog smecara vise u istu recenicu sa bilo kojim boljim restoranom.. za njega je bela reka luks..
Realno, tabloidni fensi restoran poput Nusreta se savršeno uklapa u ovakav koncept Beograda na vodi.

Inače, mislim da je Zoran_m ranije pominjao (sorry ako sam se prevario) da je Zuma bila nadomak dolaska u BGH2O, i to u lokal u BW Residences gde je sad Coffee Dream. No, nije isključeno da će se jednog dana i to dogoditi, treba popuniti sve te lokale u zgradama koje niču do reke, a još ni u BWR nisu svi izdati.

Kada je reč o luks brendovima u Galeriji, za njih su "rezervisani" lokali koji izlaze na onu pešačku uličicu koja vodi od Vilsonovog bulevara do Kule. Tu "Navodni Beograd" planira nekakvu svoju verziju Knez Mihailove. Ali pre otvaranja St Regisa sumnjam da će tu iko (značajan) doći.
 
To se neće desiti, zapravo bila su već dva zakona u opticaju tj. usvojena. Problem je što je to sve pompezno populistički najavljivano i od strane prethodne i od strane ove vlasti.

Kako smo društvo koje je prošlo tranziciju, uvek je očekivanje da kada neko ima pare taj je lopov i sada ste očekivali biće na hiljade uhapšenih. Kao svi ovi što voze skupa kola, kada im provere imovinu, biće uhapšeni. Nema od toga ništa.

Realnost je da i nema toliko onih koji su tipa kradene pare uplatili sebi direktno na račun i kupili stanove, ali i da je teško svemu tome ući u trag. Zaboravite na to, jer većina tih slučajeva iz 90-ih i 2000-ih, ako ih je i bilo, je zastarela i ne može krivično da se procesuira.
Slažem se u potpunosti, i zato ja ponekad ovde na forumu napišem (pa mi onda moderatori obrišu post) nešto u stilu da ko nema svoj auto i koristi gradski prevoz ne treba da komentariše skupe nekretnine, jer ja jasno da svakako nije potencijalni kupac skupe nekretnine, a zapravo ako bi na takav komentar dodao i ovo što si ti napisao i plus moj prvi komentar na tu temu par postova iznad, mislim da je jasno zapravo kako stoje stvari i zašto sam "uvezao" korišćenje gradskog prevoza i komentarisanje skupih nekretnina kao negativnu pojavu
 
Kada je reč o luks brendovima u Galeriji, za njih su "rezervisani" lokali koji izlaze na onu pešačku uličicu koja vodi od Vilsonovog bulevara do Kule. Tu "Navodni Beograd" planira nekakvu svoju verziju Knez Mihailove. Ali pre otvaranja St Regisa sumnjam da će tu iko (značajan) doći.
Vidiš, nisam ni znao da je to plan. A ima i potpuno smisla, tj. sada mi stvari dobijaju pun smisao jer će butici luksuznih brendova prevashodno biti okrenuti ka gostima St. Regis-a i stanarima kule, te stoga nije logično da sada ti butici budu otvoreni na delu koje se naslanja na gradilište.

Ako sam se dobro orjentisao i deo butika Fashion Friends takođe "gleda" na tu stranu, što bi značilo da dolaskom brendova koji će popuniti tu stranu, Fashion Friends kao multibrend store će ipak biti "prebačen" u neki drugo deo Galerije, što ima smisla u svakom slučaju
 
Interesuje me kako ce da naplacuju dodatnu naknadu za nepropisno parkiranje. Bilo bi dobro da kaznu vezu za tablicu, ali problem je sto kamere ne ocitaju tablice uvek savrseno, pa drugacije pise na kartici i pravi problem pri naplati ove naknade. Licno bih bas voleo da ovo zazivi u svim trznim centrima, ali trenutno ne ocekujem previse.
 
Super što je 3h besplatno, opet je prednost u odnosu na ostale TC koji su 2h besplatni.
 
Interesuje me kako ce da naplacuju dodatnu naknadu za nepropisno parkiranje. Bilo bi dobro da kaznu vezu za tablicu, ali problem je sto kamere ne ocitaju tablice uvek savrseno, pa drugacije pise na kartici i pravi problem pri naplati ove naknade. Licno bih bas voleo da ovo zazivi u svim trznim centrima, ali trenutno ne ocekujem previse.
Ovo u idealnom svetu ce samo ponekad praviti problem, a u Nacionalnom parku Srbija ce koliko sutra poceti da ulaze u garazu sa sakrivenim tablicama da ne bi mogli da im povezu kaznu sa tablicama/karticom.
 
Interesuje me kako ce da naplacuju dodatnu naknadu za nepropisno parkiranje. Bilo bi dobro da kaznu vezu za tablicu, ali problem je sto kamere ne ocitaju tablice uvek savrseno, pa drugacije pise na kartici i pravi problem pri naplati ove naknade. Licno bih bas voleo da ovo zazivi u svim trznim centrima, ali trenutno ne ocekujem previse.

Biće ubuduće pokrivenih tablica i u tržnim centrima...
 
Jedino neki sofisticiraniji softver za prepoznavanje tablica koji može da detektuje kad je prekrivena i da ne pušta u garažu ako sve nije ok.
Btw juče sam naleteo na pacijenta koji je na regularnom parking mestu prekrio tablice nekim papirom koji je imao SNS logo na sebi. Iskreno sumnjam da je imao ikakve veze sa ovom interesnom grupom, ali ta količina bahatosti, koja će sigurno proći nekažnjeno baš izaziva ozbiljan bes u meni.
 
Vrh