Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Za kaznu mu ne treba software...već samo iskoristi ono osoblje što je stavljalo one lisice.
Mislim na softver na rampi, koji snima tablice na ulasku.
Ovako kako je napisano "dodatna naknada za nepropisno parkiranje" mi zvuči da će tu kaznu dodavati na račun za parking, tako da neće moći da izađu ako ne plate (ne znam kako bi drugačije i mogli da je naplate). Pretpostavljam da će neko ići sa tabletom i na osnovu tablica pronalaziti izdatu karticu i beležiti kaznu, međutim ako je kartica nije ispravno uvezana sa tablicom (neispravno očitane tablice na ulasku, prilikom izdavanja kartice) na znam kako će je pronaći.
 
Pa kažem, lisice lepo...pa ti traži tog čikicu da ga zamoliš za 1000 da ti ih skine. Kakvo prepoznavanje tablica.
 
A neko ko radi u Ušću, Beu? Oni tipa su ok... Postoji javni prevoz do mesta gde se ne može parkirati
 
A i pored toga 400 dinara dnevno je drastično jeftinije od ostalih TC, nekim danima prevozom jbg, a nekim kolima.
 
Mozda zato sto radim u Galeriji i ne pada mi napamet da im dajem 100€ mesečno za parking. Mogli su za radnike trznog centra da omoguce bar duplo manje ili da firma moze da "kupi" parking mesto.

Da razumem da je tržni negde u Šimanovcima, ali brate pored tržnog ti je okretnica autobusa za zilion linija, a na 5 minuta hoda ti je stajalište Sajmište i BAS.
Šta misliš kako je ljudima koji rade u centru?
 
Plus imas izdaju se privatne garaze nedaleko odatle
Trazis ovom da ti spusti 10e i nadjes nekog ko u Galeriji radi nocnu smenu da se ne preklapate i podelite po 40e.
 
Pa kažem, lisice lepo...pa ti traži tog čikicu da ga zamoliš za 1000 da ti ih skine. Kakvo prepoznavanje tablica.

Ma gde će ovi iz obezbeđenja umeti to da montiraju, pa oštećenja kola itd... :)

Najelegantnije je ovo što je neko rekao - upiše samo tablicu i upari je preko aplikacije sa parking kartom. Ako neko pokrije tablicu, može lako da se skine to što je stavio preko i da se pročita broj tablice. Dođe na automat da plati parking - opa - 1000 din nadoknada za nepropisno parkiranje.
To možda podrazumeva i da ne može da se uđe u garažu, ako se ne očita pravilno tablica.

PS: Pitanje je koliko će biti nepropisnog parkiranja kada krene naplata, jer će verovatno biti puno više slobodnih mesta.
 
Pocinje naplata parkiranja u TC Galerija od 01.02.2024. 😡
Pogledajte prilog 187307
Konačno! Svi do galerije/BnVa/okoline idu kolima trenutno jer znaju da uvek ima mesta i da je besplatno. Nadam se da će ljudi skontati da nije realno da svi vučemo 2t metala sa sobom u šetnju rekom. Ok, neko će uvek ići kolima jer mu je zgodnije, ali velika većina putovanja može i mora da se ostvari javnim prevozom.
 
Konačno! Svi do galerije/BnVa/okoline idu kolima trenutno jer znaju da uvek ima mesta i da je besplatno. Nadam se da će ljudi skontati da nije realno da svi vučemo 2t metala sa sobom u šetnju rekom. Ok, neko će uvek ići kolima jer mu je zgodnije, ali velika većina putovanja može i mora da se ostvari javnim prevozom.
Bojim se da je i ovih 3 sata besplatno previse (ja bi stavio nesto tipa 1h besplatno, dobijes jos 1h ako imas racun preko 1000 din, i posle toga se placa) i da ce biti dosta onih koji parkiraju jer je "besplatno", tj. da ljudi obicno za 3h zavrse sve sto su planirali. Ali dobro, makar 10-20% da bude manja guzva bice ok
 
Bojim se da je i ovih 3 sata besplatno previse (ja bi stavio nesto tipa 1h besplatno, dobijes jos 1h ako imas racun preko 1000 din, i posle toga se placa) i da ce biti dosta onih koji parkiraju jer je "besplatno", tj. da ljudi obicno za 3h zavrse sve sto su planirali. Ali dobro, makar 10-20% da bude manja guzva bice ok
Jeste pa da se peglam u redu dok mi mile ocitava racun jer sam potrosio 2h u ovoj megolomaniji.. 3h je ok.
 
Bojim se da je i ovih 3 sata besplatno previse (ja bi stavio nesto tipa 1h besplatno, dobijes jos 1h ako imas racun preko 1000 din, i posle toga se placa) i da ce biti dosta onih koji parkiraju jer je "besplatno", tj. da ljudi obicno za 3h zavrse sve sto su planirali. Ali dobro, makar 10-20% da bude manja guzva bice ok

To su morali zbog gomile restorana i kafića koji su pootvarani u Galeriji... Kako inače da likovi i likuše krcakju 2 sata ceđenu ili produženi sa mlekom u velikoj šolji, ako moraju da plate parking? Ne ide.
 
IMG_7240.jpeg
IMG_7239.jpeg
IMG_7236.jpeg
 
Ma gde će ovi iz obezbeđenja umeti to da montiraju, pa oštećenja kola itd... :)

Najelegantnije je ovo što je neko rekao - upiše samo tablicu i upari je preko aplikacije sa parking kartom. Ako neko pokrije tablicu, može lako da se skine to što je stavio preko i da se pročita broj tablice. Dođe na automat da plati parking - opa - 1000 din nadoknada za nepropisno parkiranje.
To možda podrazumeva i da ne može da se uđe u garažu, ako se ne očita pravilno tablica.

PS: Pitanje je koliko će biti nepropisnog parkiranja kada krene naplata, jer će verovatno biti puno više slobodnih mesta.
Moze da skine kada upisuje kaznu, ali ako je lose procitao tablice na ulazu (zato sto su bile pokrivene) nece moci da pronadje karticu
 
Galerija News:

- Na prvom spratu otvoren lokal Kroogle, koji prodaje okrugle kroasane.

- U prizemlju zatvoren Harley-Davidson, koji je izgleda bio pop-up store.
5fbd148e2ea6bfa0d6fc2caeff7edad2.jpg
a132ef16e9bdd7cc7a11d9569c098484.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa parkingom, jesu li počeli da naplaćuju i da li se sredilo stanje u garžama?
 
Kakva je situacija sa parkingom, jesu li počeli da naplaćuju i da li se sredilo stanje u garžama?
Često idem tamo poslom prepodne i uvek sam morao da idem na -2 da parkiram, a i tamo je bilo 50% mesta popunjeno. -1 je uvek bio krcat sa sve nepropisno parkiranima.
Sad je lagano parkiranje na -1, rekao bih da je 50% tu zauzeto, -2 pretpostavljam da je prazno.

Ne znam kakav je situacija popodne i vikendom.
 
Vrh