Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Pa nije prvi put da postavljaju travnjake i drveće koje posle čupaju. Mora da izgleda cakum-pakum. W Hotel još nisu počeli, a za to postoji projekat. Ko zna kad će Vide hotel (zgrada pored Galerije) da krene
 
Sve je to uredu, ali onda to ne treba da bude na račun građana. Bolje da neka ograda stoje tu do početka gradnja na tom placu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790712#p790712:2lwh9v5u je napisao(la):
Posmatrac » Pet Nov 06, 2020 6:39 pm[/url]":2lwh9v5u]Da, hotel i stanovi će tu biti jednog dana. Možda će korona da uspori i čak odloži to. Meni se na renderima ne dopada arhitektura te zgrade.

Na maketi Galerije, koje ja vise manje tacna, tu se nalaze dva sportska terena. Jedan kosarkaski a drugi pescani. Nadam se da se odustalo od hotela. Nemam
Informaciju. A mozda je ovaj travnjak novo resenje, dok ne smisle sta ce sa tim prostorom.
 
Ti tereni su koliko znam takođe bili privremeno rešenje, odnosno stavili su šta im je palo na pamet na maketi. Koliko znam Vida hotel stoji na Bejtsovom sajtu, tako da se bojim da nisu ni od čega odustali, nego da su ga samo izbacili iz ove faze (što takođe ima smisla, ako uračunamo Bristol trenutno imaju 3 hotela u različitim fazama). Ne treba im i 4. tako blizu vremenski. Travnjak je zamenio sportske terene, pretpostavljam, jer bi neko mogao da se žali kada počupaju sportske terene što oduzimaju sadržaje, a ovako nema prostora za kukanje.
 
Primetio sam da na ograde stavljaju metalne gelendere, sto moze biti dobar potez u odnosu na ostatak promenade, gde su stavljali drvene, koji su lepsi u startu, ali propadnu brzo, tako da su skinuti, sem kod Savanove, gde su potpuno potamneli i neprimetni su.
Danas je lep jesenji dan i fino je izgledao deo ispred Galerije.













where is the tab key on my toshiba laptop
 
Иако нисам љубитељ тржних центара оволиких габарита, поготову када се налазе у самој градској зони, када се погледа остатак Београда на води, ово је најмање ружан објекат, а и због своје висине најмање визуално разара урбану структуру града.

Што се тиче унутрашњости и луксуза, мислим да и Ада а и Мол у ВОјислава Илића изгледају лепше и више лукс.
 
Slikano danas, s druge strane reke:

Galerija.jpg
 
Funfact: Shopping Mall u Terminatoru 2 se isto zove Galerija 8)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bhL8WlDHKaY[/youtube]
 
Nego, ovde je urađen tehnički prijem i izdata je upotrebna dozvola? To se podrazumeva, posebno za objekte javne namene, zar ne? :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791657#p791657:fx3x9204 je napisao(la):
Nik_B » 09 Nov 2020 04:45 pm[/url]":fx3x9204]Nego, ovde je urađen tehnički prijem i izdata je upotrebna dozvola? To se podrazumeva, posebno za objekte javne namene, zar ne? :roll:

Ne mora da znači (ne kažem da je Galerija dobila dozvole ili ne). Neka me neko demantuje, ali Promenada u Novom Sadu je godinu dana radila bez jedne od ovih dozvola ili bez obe. Dovoljno je da se dobije posebna saglasnost koju je Promenada dobila svojevremeno.
 
Лепо рече Игор, лепо али празно...
По мени овај ТЦ није ни отворен, 90% људи седи по кафићима.
У приземљу се види прашина у ваздуху које спремачице са радошћу распршују метлама, све је то зрело за војску и џогере.

IMG_20201111_133421.jpg

IMG_20201111_133557.jpg


Нисам сигуран шта је ова керефека, али ако проналази кола онда сам џабе лутао заборавивши где сам паркирао :D
IMG_20201111_135949.jpg


Такође постоји уређај који дели КН95 маске што је похвално, код мене у апотеци их нема. Један приличан недостатак је што на њему пише само "убаците новчаницу", а да бисте видели коју новчаницу да убаците морате да сачекате да прође неколико рекламних скрол екрана док не наиђе та информација, ако постоји начин да се овим екраном управља ја нисам провалио.

Мајстори перу стакла, похвално.
IMG_20201111_140255.jpg


Естетски, није лоше али ја не волим бесмислене украсе.
IMG_20201111_140156.jpg

IMG_20201111_140433.jpg

IMG_20201111_140707.jpg


И за крај наша лепа река
IMG_20201111_140213.jpg
 
Zar nisu mogli nešto impozantnije umesto ovog malecnog drveta? Izgleda baš... siromašno? Mogla je neka fontana, vodopad, nešto interesantno.
 
Nažalost evo na kraju gradnje trznih centara NIJEDAN investitor nije uložio novac na humanizaciju i ulepšavanje prostora tržnog centra.
U Budimpesti (da uzmemo nju pošto je najbliza) SVAKI trzni centar ima bar jednu fontanu,ne izmisljam stvarno je tako.Da ne pominjem da pored toga imaju jos neku dodatnu atrakciju recimo Westend ima roof top garden odakle se leti podiže balon iz koga moze da se gleda grad iz vazduha,Arena mall veliko klizaliste, Mamut mall prilikom cije gradnje je nadjen mamut ima izlozen skelet mamuta i skulpture mamuta,Campona trzni centar ima jedini tropikarijum u Budimpesti itd..

Kod nas se sve svelo na plasticno cveće :violina:
 
Simbolično, usamljeno drvce u praznom tržnom centru.
 
3fd73cefad242f761fb239fa853e1f37.jpg

evo ga i taj aparat..prilicno je jednostavan za koriscenje i cena je cini mi se oko 100din za n95 masku.


inace...pre neki dan sam bio svedok da se jedan covek zakucao u ovaj stub na parkingu...i kad bolje razmislim stvarno treba biti mozak da postavis ovako nesto...sto reflektuje boju poda...

047af79010fe53497e9fc909e1623165.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792391#p792391:27h24hur je napisao(la):
Bulbulderac17 » Чет Нов 12, 2020 1:36 am[/url]":27h24hur]
evo ga i taj aparat..prilicno je jednostavan za koriscenje i cena je cini mi se oko 100din za n95 masku.

То, одлична ствар али кажем, глупо је што нису налепили цену него мораш да чекаш да овај електронски екран обрне 3 стране док напише колико кошта, мислим какво ми је то УПУТСТВО (великим словима) "убаците новац" :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792379#p792379:1u9xwluc je napisao(la):
marrecar » Čet Nov 12, 2020 1:53 am[/url]":1u9xwluc]Zar nisu mogli nešto impozantnije umesto ovog malecnog drveta? Izgleda baš... siromašno? Mogla je neka fontana, vodopad, nešto interesantno.

Kada sam video sliku, to je prvo sto sam pomislio i hteo da napisem, ali vidim da si mi uzeo rec iz usta.
 
Ovi srebrni stubovi na parkingu izgledaju kao makete One World Trade Center solitera iz NJujorka, a ove noćne slike membrana me podsećaju na I epizodu Ratova zvezda kada odu u podvodni grad na Nabuu. Toliko od moje današnje slobodne asocijacije.
 
zakupci placaju lokale ali na osnovu prometa do marta, kada ce se vecina radnji otvoriti.

A za komentare da je prazno tipa nema ljudi, meni trenutno odgovara, imam ih sasvim dovoljno u nekom trenutku. Uopste mi nije fetis da gledam klince i studenariju koja bleji po TC-u i nista ne kupuje pa od guzve ne mozes ni da prodjes ni da kupis nesto na miru. Ko voli da gleda studente ili studentkinje moze u neki manji puniji TC :) Definitivno dosta lepse od BEO, a tek od Ada mola koji je sada neki simbol semafor zurke ili sta vec sa onom rasvetom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792541#p792541:21v1n8z2 je napisao(la):
Zion Williamson » 12 Nov 2020 17:13[/url]":21v1n8z2]Nisam znao da moze da se izadje na krov?! Wtf?!

Moze da se izadje slobodno na krov Galerije, i nekim od liftova, a najlepse je stepenicama sa Promenade.
Meni je za sada krov TCa, sa dosta zelenih povrsina, najlpesi tj najintersantniji deo TCa.

Od marta ce krenuti dosta vise radnji, nadam se i food court, valjda ce biti popunjenost lokala bar 65%-70%.

Koliko sam razumeo ovo sada otvaranje je "soft openinng", a da se na prolece kada uspori Korona biti i neko zvanicnije...
 
Vrh