Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Vrhunske slike Igore. :kk:
Jedino smesno malo posetilaca, kao grad duhova, nisam ocekivao tako na pocetku da bude iako je radni dan. Kapiram da je i delta city danas puniji bio
 
Da, kvalitetne slike.

Nadam se da tržni centar subvencioniše ove trenutke zakupce (umanjen najam, pokrivanje troškova), jer teško da će opstati uz ovakvu posećenost. A kako će ovo tek izgledati ako se i to malo radnji ugasi do proleća...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789730#p789730:adh5knio je napisao(la):
VeniVidiVici » Uto Nov 03, 2020 12:09 am[/url]":adh5knio]Da, kvalitetne slike.

Nadam se da tržni centar subvencioniše ove trenutke zakupce (umanjen najam, pokrivanje troškova), jer teško da će opstati uz ovakvu posećenost. A kako će ovo tek izgledati ako se i to malo radnji ugasi do proleća...

Iskreno ne bih se brinuo za zakupce, imaju oni vise para nego sto mi mislimo da podnesu gubitke za lokal naredno vreme, a moguce da im je umanjen najam ili cak besplatan ko zna. Ne verujem da ce iko zatvoriti do proleca.
 
Igore odlicne slike!

Koja je tvoja procena za posecenost Galerije Beograd kao i za buducu popunjenost lokala?

Galerija deluje da je najbolje projektovan TC, mislim da je i najlepsi, takodje je i najveci ali ta velicina mi se cini da je sada vise problem nego prednost dok traje Covid.

Ipak deluje da nece biti lako razraditi ovoliki TC u tesko vremenu za Retail sektor zbog korone.
 
Evo kako ja to vidim, tumačim, što se tiče popunjenosti.

1) Tek je otvoren
2) Ogromnih je dimenzija i popunjen svega 30%, što je maltene čitav kapacitet nekog drugog tržnog centra
3) Nije baš najsrećnije povezan sa linijama gradskog prevoza, jer osim 36 i 601, sve druge linije dolaze iz pravca Sajma - Banovo brdo / Čukarica - Obrenovački put
4) Nije lako dostupan peške i nije uočljiv (upadljiv) iz Savske ulice
5) Nije toliko reklamiran kao nedavno otvoreni Beo shoping centar (maltene na svakom ćošku viđam reklamu)
6) Otvoren je u vreme kada vlada epidemija Corona virusa i broj zaraženih ide i preko 1.500 na dnevnom nivou a Beograd je mesto sa najviše zaraženih
 
Odlicne fotografije.

Zna li neko gde je taj cuveni tunel/most prolaz iz TC-a ka Kuli Belgrade?
 
Negde na 3spratu , ne vidi se od istampanih postera koji se vide iznutra TCa u onom kruznom delu gde nema nijednog lokala otvorenog.

Vradovicu kakvu su tvoji utisci iz trznog centra ako si ga posetio? Kakvu mu prognozu predvidjas, mislis li i ti da ce biti tesko popuniti Galeriju sa 90%-95% otvorenih lokala?

Danas je bilo bas malo ljudi, za razliku od vikenda kada je posecenost bila dosta dobra obzirom da je otvoreno tek 30% lokala, da food court ne radi uopste i da je Covid sigurno mnoge sputao da posete Galeriju.
 
Jel ima negde podatak koliko je visina trznog centra, tj zanima me da li neko zna na kojoj visini od Promenade je krovna terasa sa koje je bas lep i sirok pogled na reku Savu?
 
Ne znam koga još mogu da privuku od značajnijih brendova koji su već prisutni na našem tržištu, svakako to je nekih max 20% preostalih praznih lokala. A teško će neki bitan strani brend u ovom trenutku pandemije da ulazi na naše tržište. Najlogičnije bi bilo da spuste značajno zakup na period od 3 godine da nekako popune ovo.

Pa ne znam koliko je Covid, vidim da je Ušće solidno popunjeno stalno, a i Knez je pun. Mislim da prosto lokacija igra najznačajniju ulogu što se posete tiče, daleko od svih, a plus bez direktnog prevoza iz pravca NBG ili centra.
 
Tržni centar jednostavno nije usput i nije na glavnim saobraćajnim tokovima. Potrebno je otići nekako tamo negde što nije slučaj sa ostalim velikim tržnim centrima koji su pozicionirani uz glavne saobraćajnice i raskrsnice.

tcgalerijapolozaj.jpg


Ne treba zanemariti ni tabelu koju sam postavljao.

Dakle velika površina u hodnicima koju treba popuniti kako ne bi izgledao prazno. U periodu obilaska broj kupaca je bio takav da bi i Rajićeva bila praznjikava.

TC ima preko 30.000m2 javnih površina bez garaže, toaleta, servisnih koridora i terasa.
tcgalerijajavnepovrsine2.jpg


Ne zaboraviti poređenje površina gde cela pešačka zona (Trg republike, Knez Mihailova, Čika Ljubina, Obilićev venac, plato kod Crvenog petla ...) zauzima površinu od oko 35.000m2.

Videćemo kakva će situacija biti oko takozvanog "crnog petka", biće dovoljno uporediti sve veće tržne centre u istom danu. Mislim da će se u maju-junu sledeće godine znati na čemu je zaista tržni centar makar srednjeročno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789762#p789762:1rokq9f7 je napisao(la):
Pegasus » 03 Nov 2020 03:20 am[/url]":1rokq9f7]Negde na 3spratu , ne vidi se od istampanih postera koji se vide iznutra TCa u onom kruznom delu gde nema nijednog lokala otvorenog.

Vradovicu kakvu su tvoji utisci iz trznog centra ako si ga posetio? Kakvu mu prognozu predvidjas, mislis li i ti da ce biti tesko popuniti Galeriju sa 90%-95% otvorenih lokala?

Danas je bilo bas malo ljudi, za razliku od vikenda kada je posecenost bila dosta dobra obzirom da je otvoreno tek 30% lokala, da food court ne radi uopste i da je Covid sigurno mnoge sputao da posete Galeriju.

Nisam zabrinut i mislim da je dobro da su otvorili.

Postoje strategije i trikovi marketinga/prodaje kako privuci ljude i to ce se polako sve vise desavati. Na primer organizovace dogadjaje raznih vrsta. Ovde sad ima generalni problem a to je virus pa ne potenciraju mnogo marketinga oko toga vec sede i cekaju sledece prolece/leto da se vidi situacija. Inace svakako da ce neci nacin kako ce da popune sve lokale.

Dobra stvar je sto ima dovoljno parkinga a to ce neke ljude privuci da idu bas tu.

Maj sledece godine ce biti mozda pravi pokazatelj.
 
A dobro, nije parking baš neka spektakularna prednost, realno u svim tržnim centrima ima dovoljno mesta, eventualno je malo problematično tokom shopping nighta.

Ja ne vidim iskreno koja strategija ili trik bi me naterali da se sad (dok je ovako poluprazan) iscimam do tamo, osim nekih baš ludačkih popusta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789784#p789784:2iebxjni je napisao(la):
leobutters » 03 Nov 2020 08:29 am[/url]":2iebxjni]
Ja ne vidim iskreno koja strategija ili trik bi me naterali da se sad (dok je ovako poluprazan) iscimam do tamo, osim nekih baš ludačkih popusta.
Mislim da im je plan bio da taj “trik” i faktor diferencijacije bude ogroman prostor predvidjen za ugostiteljstvo i restorane, ali je covid umešao prste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789769#p789769:1pbcgk8z je napisao(la):
Igor » 03 Нов 2020 04:36 am[/url]":1pbcgk8z]Tržni centar jednostavno nije usput i nije na glavnim saobraćajnim tokovima. Potrebno je otići nekako tamo negde što nije slučaj sa ostalim velikim tržnim centrima koji su pozicionirani uz glavne saobraćajnice i raskrsnice.

То је озбиљна мана Галерије која са друге стране има предност коју други молови немају - атрактивно шеталиште уз реку. Са таквом позицијом, тајминг отварања је очајан. Да је отворена у сред лета, врв. би била крцата.

Галерија је показала још нешто - да огромна већина посетиоца молова у Београду у молове долази јавним превозом, иако се по форуму провлачила супротна теза - да већина долази колима и да се због тога дешавају саобраћајни чепови.
 
Bio sam sinoć i jezivo je prazno. Kako po pitanju popunjenih lokala, tako i po pitanju posetilaca. Očekivao sam veću posećenost, ako ni zbog čega drugog, onda bar znatiželje, ali je i to izostalo. Nekako su mi osećanja podeljena. Lepo to izgleda, ali ostavlja tužan utisak. Ne znam kako to da objasnim, ali mi atmosfera (nevezano za trenutnu situaciju) nekako deluje otuđeno, nedodirljivo za prosečnog kupca u našoj zemlji, a oni drugi su svakako u manjini. Nešto kao kada odeš u neki super luksuzan tržni centar u inostranstvu, sve je lepo, sija, ali se ti osećaš nekako neugodno, stranac si i kao da ne pripadaš tamo, ulaziš u radnju, a unapred znaš da nećeš da kupiš Boss odelo. Mada Galerija i nema pretenziju da bude super luksuzan tržni centar, neko mu je unapred dodelio taj epitet naj,naj. Možda i to predodredi njegovu sudbinu. Čak i kad se pojave trenutno najavljeni i drugi potencijalni zakupci, nije mi jasno ko će sve da popuni onu masu preostalih lokala. Mislim da nisu ni trebali da ga otvaraju dok ne popune minimalno 3/4 prostora za izdavanje, ako to u budućnosti ikako i bude moguće. Plašim se da je pogrešeno u proceni i debelo predimenzionisano za naše uslove. Nije ovo u skladu sa našom, kako trenutnom, tako i projektovanom kupovnom moći, a i turističkim potencijalom. Ne bih voleo da se ovaj tržni centar pretvori u gomilu menjačnica, apoteka, kafića i prodavnica maski za mobilne telefone i ostalih kućnih gedžeta i ne daj bože advokatskih i drugih kancelarija i stomatoloških ordinacija. Nadam se da grešim i da će ovaj šoping centar da se "primi", ali se bojim da Galerija ne postane tužan spomenik našoj megalomaniji. Živi bili pa videli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789751#p789751:kivpwfdp je napisao(la):
solecar » Uto Nov 03, 2020 2:12 am[/url]":kivpwfdp]Evo kako ja to vidim, tumačim, što se tiče popunjenosti.

1) Tek je otvoren
2) Ogromnih je dimenzija i popunjen svega 30%, što je maltene čitav kapacitet nekog drugog tržnog centra
3) Nije baš najsrećnije povezan sa linijama gradskog prevoza, jer osim 36 i 601, sve druge linije dolaze iz pravca Sajma - Banovo brdo / Čukarica - Obrenovački put
4) Nije lako dostupan peške i nije uočljiv (upadljiv) iz Savske ulice
5) Nije toliko reklamiran kao nedavno otvoreni Beo shoping centar (maltene na svakom ćošku viđam reklamu)
6) Otvoren je u vreme kada vlada epidemija Corona virusa i broj zaraženih ide i preko 1.500 na dnevnom nivou a Beograd je mesto sa najviše zaraženih

1) to sto je tek otvoren nije mana nego prednost jer svaki tc je bio krcat prvih nedelja po otvaranju.
3) veoma tacno
5) isto tacno
6) nema veze sto je Kovljka jer je USCE pun non stop
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789794#p789794:2oejicq9 je napisao(la):
stf » 03 Nov 2020 10:06 am[/url]":2oejicq9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789769#p789769:2oejicq9 je napisao(la):
Igor » 03 Нов 2020 04:36 am[/url]":2oejicq9]Tržni centar jednostavno nije usput i nije na glavnim saobraćajnim tokovima. Potrebno je otići nekako tamo negde što nije slučaj sa ostalim velikim tržnim centrima koji su pozicionirani uz glavne saobraćajnice i raskrsnice.

То је озбиљна мана Галерије која са друге стране има предност коју други молови немају - атрактивно шеталиште уз реку. Са таквом позицијом, тајминг отварања је очајан. Да је отворена у сред лета, врв. би била крцата.

Галерија је показала још нешто - да огромна већина посетиоца молова у Београду у молове долази јавним превозом, иако се по форуму провлачила супротна теза - да већина долази колима и да се због тога дешавају саобраћајни чепови.
Pa do leta će se valjda poboljšati popunjenost.
Ljudi dolaze prevozom jer su u proputovanju. Gužve u molovima i pristupnim ulicama se stvaraju zbog lošeg pozicioniranja i interne organizacije pristupnih puteva, najgore je rešen Ada Mall i Ušće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789799#p789799:2p8mc26o je napisao(la):
blagoje » 03 Nov 2020 10:23[/url]":2p8mc26o]Mada Galerija i nema pretenziju da bude super luksuzan tržni centar, neko mu je unapred dodelio taj epitet naj,naj. Možda i to predodredi njegovu sudbinu. Nadam se da grešim i da će ovaj šoping centar da se "primi", ali se bojim da Galerija ne postane tužan spomenik našoj megalomaniji. Živi bili pa videli.
Problem je u tome što se sve što se radi u BNV predstavlja kao čudo neviđeno, kao nešto što svet video nije, od pre velikog praska pa na ovamo i kako će turisti u nepreglednim kolonama da dolaze da vide BNV. Na FB sam pročitao jedan komentar gde je devojka rekla da ne vidi ništa specijalno u tom BNV, da je to naselje kao i svako drugo, i da stranci to mogu često da vide i kod sebe, i da neće zbog toga dolaziti u Beograd, nego da vide ono što je autzentično, što nema na svakom ćošku kod njih... I nakon toga je bila izvređana samo tako. A kada se pogleda malo šira slika i ostavi na stranu ostrašćenost i ono da sve što radi aktuelna vlast je "naj naj na kugli zemaljskoj i u isključivom interesu građana, te da svako ko misli drukčije je protiv njih", videće se da naselja ovog tipa mogu da se vide dosta u arapskim zemljama, između ostalog. Dalje, kada pogledam fotografije, pojedini delovi same unutrašnjosti me podsećaju na Immo centar na NBG. Onda, po mom mišljenju, kao manu vidim i to što tržni centar ima MAXI, a mnogi ga imaju u svom okruženju, pa čak ni zbog toga građani nemaju neku preteranu potrebu da dolaze tamo. Eto, recimo u mom slučaju, imam Shop & Go u samom naselju, onda imam isto Shop & Go kod Šehera, pa u Ljutice Bogdana. MAXI imam kod okretnice na Senjaku, kod Zvezdinog stadiona i kod Dragiša Mišović. Od drugih prehrambenih lanaca imamo samo Aromu na uglu Gučevske i Zvečanske, te kod Šehera, plus što postoji Idea Organic kod okretnice na Sernjaku. Baš se oseća prezasićenost jednog prehrambenog lanca. Ne znam da li je negde drugde slična situacija, ali koliko sam mogao da primetim, rekao bih da u drugim delovima grada postoji raznolikost prehrambenih lanaca, da nije baš ovakva pomenuta koncentracija. Nadao sam se nekom drugom, ali eto čak ni zbog toga nemam neku preku potrebu da ga obilazim redovno.
 
Mislim da BW nije uspeo u osnovnoj nameri da galerija bude ultra LUX tržni centar sa brendovima kao što je LOUIS VUITTON i sl. Možda sledeće godine ali sumljam...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789827#p789827:x5z6y92u je napisao(la):
PetarPetrovic » 03 Nov 2020, 12:04[/url]":x5z6y92u]Mislim da BW nije uspeo u osnovnoj nameri da galerija bude ultra LUX tržni centar sa brendovima kao što je LOUIS VUITTON i sl. Možda sledeće godine ali sumljam...
:sesir:
 
Kada bi ljudi prihvatili da nismo nikakav nebeski narod, lideri u regionu i spustili se na zemlju i shvatili da smo trenutno šupak evrope zajedno sa Albanijom, Makedonijom, Bosnom, da su nam Bugarska i Rumunija uzori, a da o Sloveniji, Slovačkoj možemo samo da sanjamo, bilo bi mnogo bolje.

Od stare slave Tesle, Pupina i Milankovića se ne može živeti, plus što naša država nije skoro nimalo zaslužna za njihovu slavu i rezultate.
 
Тржни центар је отворен усред радова, усред градилишта, усред најгорег таласа пандемије без икаквих реклама да би закупци добили какав такав динар.
За мизантропе попут мене није што неко рече "леп али празан" него "празан дакле леп", надам се да ће ово да потраје да могу на миру да се накупујем ствари :)

А да ће кад ово стање прође и кад се околни радови заврше центар бити празан, пропао, непосећен мени је једноставно бесмислено. Волео бих да постоји на беобилду форум кладионица на којој би могли да улажемо лајкове кладећи се на шта ће бити/кад ће бити :)
 
imam jedno teoretsko pitanje.
Na primer, ako ovaj trzni centar pocne da smanjuje cene zakupa svojih neizdatih lokala, da li ce onda da smanje cene i za postojece zakupce koji su medju prvima poceli da rentaju svoje lokale. Intereseuje me to cisto teoretski.
Moze li se znati ko je vlasnik ovog trznog centra?
 
Bio sam juče ....

Sve u svemu ogromno, prazno, radovi u toku... (utisak da sam poranio da sam trebao da dođem u aprilu 2021 god)

Pohvalno je što ima dovoljno parking prostora i humanistički pristup (dovoljno dnevne svetlosti, pristup krovu, promenadi i sl)


Popio kafu u bašti caffe za koji mislim da se zove KOLO nalazi se kod ulaza 5 na Promenadi, prekoputa gde će jednog dana verovavatno biti NOVAK (skeptičan sam kada BW stavi SOON zbog MASERATI lokala u Residences)


Inventar me iznenadio (ili je second hand ili je baš baš mnogo ljudi posetilo TC od otvaranja)

Obratite pažnju na stolice (nije 1 nego sve stolice, neke su bušne) u Naj Naj TC, u bašti na Naj Naj lokaciji, u VIP objektu koji je otvoren pre 3 dana ili 4 dana ako računam VIP otvaranje,od kad se računa početak moderne istorije TC u Srbiji...
 

Prilozi

  • bušna.JPG
    bušna.JPG
    71,9 KB · Pregleda: 1.239
  • IMG-d3e8bde67d801388961bce8556e3c3bb-V (1).jpg
    IMG-d3e8bde67d801388961bce8556e3c3bb-V (1).jpg
    587,6 KB · Pregleda: 1.219
  • stolica 3.JPG
    stolica 3.JPG
    39 KB · Pregleda: 1.237
  • stolica 4.JPG
    stolica 4.JPG
    45,7 KB · Pregleda: 1.234
  • stolica2.JPG
    stolica2.JPG
    44,6 KB · Pregleda: 1.217
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789883#p789883:1gta3apr je napisao(la):
svajcika » 03 Nov 2020 15:39[/url]":1gta3apr]imam jedno teoretsko pitanje.
Na primer, ako ovaj trzni centar pocne da smanjuje cene zakupa svojih neizdatih lokala, da li ce onda da smanje cene i za postojece zakupce koji su medju prvima poceli da rentaju svoje lokale. Intereseuje me to cisto teoretski.
Moze li se znati ko je vlasnik ovog trznog centra?

Zanimljivo pitanje, bilo bi dobro da objasni neko ima iskustva za cene lokala.

Vlasnik trznog centra se odavno zna i to je javna informaacija koje se lako moze proveriti u APRu

Poslovno ime BW GALERIJA D.O.O. BEOGRAD-SAVSKI VENAC
Skraćeno poslovno ime BW GALERIJA D.O.O.
Pravna forma DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU
Datum osnivanja 06.09.2017


BELGRADE WATERFRONT CAPITAL INVESTMENT L.L.C. 68%
REPUBLIKA SRBIJA 32%
 
Vrh