Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Zar se ne zidaju i one dve zgrade sto su u blizini gazele istovremeno sa trznim centrom? Stoje na renderu ukoliko ih nisu izbacili?
 
Te dve zgrade su predvidjene za neku od sledecih faza.
 
kako smo uspeli da od ~ 145 hiljada kvm (cifra kojom smo baratali na forumu prosle nedelje) ove nedelje dodjemo na 350 hiljada u izjavi preMsednika???

http://rs.n1info.com/a340823/Biznis/Vuc ... jekat.html

"Na ovom prostoru biće BW Galerija, najveći tržni centar na Balkanu koji će se prostirati na 350.000 kvadratnih metara", rekao je Vučić i dodao da će uskoro početi i izgradnja tornja na prostoru "Beograda na vodi", a da će u martu iduće godine početi useljenje u stambene kule.

Radovi na izgradnji BW Galerije počeli su u septembru ove godine, a plan je da budu završeni do 2020. godine. To će biti jedna od centralnih tačaka projekta "Beograd na vodi", imaće nadzemnu površinu od 143.000 kvadrata, od kojih će 93.000 kvadrata biti maloprodajni objekti, kao i 3.700 parking mesta.

na sta odlazi tih 200 hiljada razlike? sve na parking?
 
pa nadzemna povrshina (143K prema clanku), dakle svi nadzemni nivoi zajedno, nije isto sto i povrshina u osnovi
 
Pošto se potegla tema novosadskog tržnog centra evo svež snimak za one koji su zainteresovani.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bHG84kfSDV0[/youtube]
 
^ Odlican video...

Dobro organizovano gradiliste. Brzo napreduju. Ovo je -2, sto znaci da je podzemna garaza u dva nivoa. Bice to veliko
 
@srefanns

Imamo temu o NS pa tamo mozemo nastaviti o trznom centru ili jednostavno otvoriti zasebnu temu u delu foruma regionalni razvoj.
 
Naravno Igore, znam da tema postoji. Ovde sam okačio jer se na prethodnoj stranici polemisalo o projektu.
 
Čemu to? Iako će biti nešto malo veći od beogradskog ne znači da će biti lepši, sa boljom ponudom, jeftiniji i slično, baš kao što važi i za bilo koji drugi prjekat. Polemisalo se o novosadskom projetu i poredila se dinamika radova na ovoj temi, iz tog razloga sam postavio video.

Ne znam zašto odmah mora da se meri "čiji je veći"... Uostalom imaš jedno 5 tržnih centara u izgradnji u Bg, očigledno mora beogradsko da bude u svemu najveće i najbolje u suprotnom odmah sledi merkanje. :roll:
 
Ja ne znam da li sam lud ali i po slikama i snimku ovaj NS trzni centar je u osnovi bitno manji od BW Galerije. Ja ne volim ovaj projekat, ali neki imaju tendenciju konstantno da ga minimiziraju.
 
Ne znam na pocetku se spominjalo da galerija ima 107 000 m2 u osnovi. Zna li se definitivno povrsina? Po sajtu Eagle Hilsa rekao bih da je 143000 m2 povrsina prizemlja i dva sprata, a da dva podzemna sprata sa 90000 m2 gde je 3600 parking mesta ne racunaju u tu povrsinu.
 
Ovaj projekat u izgradnji u Novom Sadu koji ni kriv ni duzan krasi nekoliko zadnjih stranica ove teme je sasvim adekvatan za taj grad - ružan i dosadan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492401#p492401:1td6488s je napisao(la):
prostorni planer » 14 Nov 2017 09:30 pm[/url]":1td6488s]Ne znam na pocetku se spominjalo da galerija ima 107 000 m2 u osnovi. Zna li se definitivno povrsina? Po sajtu Eagle Hilsa rekao bih da je 143000 m2 povrsina prizemlja i dva sprata, a da dva podzemna sprata sa 90000 m2 gde je 3600 parking mesta ne racunaju u tu povrsinu.

http://rs.n1info.com/a340823/Biznis/Vuc ... jekat.html
ovo su neke poslednje cifre ali se ne slazu uopste
 
Stanje jutros, postavlja se drugi kran, istovaraju delove za treci. Betoniraju jednu vecu povrsinu u delu ka nasipu gde su predhodnih dana slagali armaturu
 
Pa bre toliki Beograđani, toliko forumaša, niko 2 fotke da postavi :D
 
Ruzni snovi nisu za slikanje vec za sto brzi zaborav.
 
Druže, ovo je forum namenjen diskusijama i komentarima vezanim za određen projekat. To šta se kome sviđa ili ne, to je stvar ukusa i ne treba raspravljati oko toga.
Šta onda tražiš ovde ako si tu samo sa namerom da diskriminišeš sve?
Da li ti neko pod prozorom zida ovo pa ti smeta? U čemu je problem?
 
A sta to "SVE" ja diskriminisem?
Da li je ovaj trzni centar "SVE"?
Komentari mogu biti pozitivni i negativni isto kao sto se nekom nesto svidja a nekom ne i upravo su to principi diskusije.

Vec sam nekoliko puta jasno i nedvosmisleno rekao sta mi ovde smeta. Kad zasmeta svima bice onda kasno za ispravljanje nevidjene arhitektonske i urbanisticke greske zvane dimenzija i velicina ovog trznog centra.
 
Vrh