Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Zavisi koji te deo interesuje ... ili hoćeš celu trasu?

" IAKO je najavljivano mnogo puta, Grad nikada nije pronašao novu lokaciju za "buvljak", pošto ga je
proterao sa ograđene parcele preko puta OTC-a. Gradski menadžer Bojan Stanojević je obećavo da će
do proleća "buvljak" konačno dobiti svoje mesto - izlolovano, ali pristupačno."

Novosti od 8.Jula 2.006god ! http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=91224&datum=2006-08-18
 
Zanima me deo koji prolazi pored (ili preko)OTC-a.
I trebamo razlikovati kad kazemo OTC i buvljak,jer mnogi poistovecuju ova 2 mesta,a to je naravno bitna razlika.
Ovde smo sve vreme (bar tako mislim),govorili o OTC-u ,a ne o buvljaku.Na buvljaku su polovne stvari i on naravno ne bi tu trbao biti.
 
Buvljak kažemo od milja za OTC ... većina tako kaže kad ide na to mesto.

Na sajtu Direkcije ima animacija UMP-a pa orjentaciono može da se
vidi trasa preko OTC Buvljak :) ... prikoči sliku kad dođe na to mesto.
Otprilike ide oko 30met. od pruge na stubovima, a posle tek skreće.

link za AVI.film : http://www.beoland.com/ump/trasaump.asp
 
Buvljak ustupa mesto modernom terminalu

Na mestu Otvorenog tržnog centra biće izgrađene autobuska i železnička stanica
po najvišim evropskim standardima...

Između Bulevara Milutina Milankovića, Bulevara umetnosti, ka Savi, ulice Jurija Gagarina i Otvorenog tržnog centra
na Novom Beogradu, već se uveliko gradi Univerzitetsko selo, a tu je planirana i izgradnja autobuske i železničke stanice.
Konkurs za idejno rešenje još nije raspisan, a poznato je samo da bi „buvljak” trebalo da bude izmešten.

REŠENJE - Autobuska i železnička stanica na Novom Beogradu biće smeštene na mestu na kojem je sada parking
„buvljaka" i ispod sadašnje železničke stanice. Tu će biti izgrađen i veliki trg i parking.
Za sada nije poznato kada će biti raspisan konkurs za idejno rešenje, ali je sigurno da će odgovarati najvišim
evropskim standardima - kaže za „24sata" Ivana Milenković, arhitekta opštine Novi Beograd.

Na polovini današnjeg parkinga, koji je u vlasništvu JKP „Parking servis", predviđeno je da se parkiraju autobusi.
Autobuska stanica će biti povezana sa budućom (i postojećom) železničkom stanicom.
- Otvoreni tržni centar bi, zbog izgradnje nove autobuske i železničke stanice, trebalo da bude izmešten, dok će
tramvajski depo pored Univerzitetskog sela ostati - kaže Ivana Milenković, arhitekta opštine Novi Beograd.

Konačan plan kuda će proći laki šinski metro, još nije donet. Moguće je da će proći kroz Bulevar Zorana Đinđića, da
će ispred „Merkatora" skrenuti i preći preko autoputa sredinom Bulevara umetnosti, doći do Bulevara Milutina
Milankovića, a onda skrenuti unazad (prema Savi). Kod „Super Vera" opet bi trebalo da skrene udesno i prođe
ispod pruge (kao što i danas tramvaji skreću ka depou).

Od te tačke laki metro bi trebalo da se razvija u pravcu Čukarice i da prelazi preko budućeg mosta preko Ade Ciganlije.
- Krajem godine trebalo bi da počne raščišćavanje terena za izgradnju mosta preko Ade. Biće dug oko 500 metara, imaće po dve trake i po jednu zaustavnu u oba smera, a biće i prostora za laki metro - kaže Đorđe Bobić, gradski arhitekta.
24sata

Snimio sam baš pre neki dan celu tu površinu od Belville do OTC Buvljak, pa će
Steva negde da objavi taj video-klip .... a, treba ga staviti i ovde na temu.
 
Autobuska stanica će biti povezana sa budućom (i postojećom) železničkom stanicom
Dakle, ipak su shvatili da je dobro da stanice budu fizički povezane, iako su u pitanju dve firme (BAS i železnice). Ovo je jako dobra vest za sve buduće putnike.
 
Nigde ne piše 'fizički' ..... neće i ne treba da budu pod istim krovom.

A, biće povezane ulicom ili nekom pasarelom, možda i nekim TC-om.

.....................................................................
ps ..
little lightning":2icqug7g je napisao(la):
Koliko je ovo zvanično? :)
Zvanično je u GUP-u odavno TO predviđeno i ovde o tome pisano.
 
Zasto se pominje izmestanje OTC-a ,kad se kaze da se stanica gradi prekoputa na parkingu???pa sta ce onda biti na mestu OTC-a.Na satu ekapija (http://www.ekapija.com/website/sr/page/136197),je lepo to graficki prikazano.Izmestanje OTC-a na predlozene lokacije predstavlja uvredu za zdravu pamet.Zamislite nekog sa recimo N.Beograda da ide na recimo zrenjaninski put???ili ibarsku???OTC moze opstati samo na lokaciji N.Beograda (prema ledinama ima dosta placeva),osim ako nije nesto drugo u pitanju!!!Da se "sirotinja raja" istera sa N.Beograda da bi novokomponovani tajkuni mogli nesmetano da "rade".Kako bas kad je otvoren delta city,pominje se izmestanje???da se vlasi ne sete.
Inace bio sam juce u tom city-ju,i rekao :dodjoh,videh,pobegoh.Gospodo hvala lepo i nemojte me vise zvati,...te cipele od 23000, prodajte Miskovicu,jer jedino on i njemu slicni mogu da ih kupe.Bez OTC-a svi ovi novi marketi ne bi imali pravu konkurenciju.Nemogu da zamislim da me neko izmestanjem OTC,osudi na kupovinu u city-ju.Samo cekam kad ce se neko setiti da kineze izmesti-recimo na neko "pristupacnije mesto za kupovinu" kao sto je ,avala,tresnja,slankamen,krcedin,dobanovci,banovci ili recimo nazad u kinu...
 
Beli, moramo ovde da sagledamo situaciju sa drugog aspekta. Ako ce OTC stajati na putu razvoja Beograda, onda ce biti izmesten u svakom slucaju. OTC je proizvod vremena koje zelimo da zaboravimo, i svi se nadamo da u buducnosti vise niko nece morati da kupuje u njemu, tj. da ce takve tvorevine postati proslost.

Sa druge strane, ako se OTC izmesti i u Zrenjanin, ljudi ce i dalje ici tamo jer ce im kupovina bita pristupacnija po cenama. Ajde sada ti meni reci, ako se OTC izmesti u Lestane, da li ces ti onda u tom slucaju da ipak kupis te cipele od 23.000 din?
 
Nenade, neznam zasto si toliko protiv OTC.Pa zar ti nije jasno da nas standard-kupovna moc (naravno u vecini slucajeva)dozvoljava kupovinu samo na ovakvim mestima.Reci mi po tvom misljenju koji procenat stanovnistva moze sebi da dozvoli kupovinu u delta city-ju ...5%,10%,???.Pa gde da kupujem ako nema OTC,ili kineza?Nadam se da ne govoris u ime manjine koja moze ovde kupovati.Analogno tome svi bi vozili mercedese,pa ipak neko vozi i keca.Ako je buducnost da kupujemo kod Miskovica,onda ja tu buducnost ne bi voleo.
Cipele od 23000,ne bih kupio taman isao bos.Na OTC se ne ide samo zbog cipela...zamisli da ides kao sto ti kazes u Lestane da bi kupio toalet papir?pa prevoz bi te kostao toliko,ja o tome pricam,jevtina pojedinacna roba siroke potrosnje.
Naravno dase slazem da nista ne sme stajati na putu razvoja grada,ali ovde se iza senke kriju druge stvari.
Sta je jasno po meni-izmestanje OTC van N.BGd,vodi u njegovo sigurno gasenje,a to znaci za neposredno 10.000 ljudi kraj egzistencije.Ima na N.BGd-jos praznih placeva za ovu namenu(prema ledinama ili na ledinama),ali kao sto rekoh fali malo dobre volje...
 
Ovde se ne radi o cipelama - to je bio primer iz konteksta. Radi se o tome da ako ljudi stvarno zive na rubu egzistencije, onda ce na OTC ici i na Mars.

Ja protiv OTC-a nemam a ma bas nista protiv, ali imam protiv toga da se nalazi na lokaciji na kojoj se nalazi. Takvim centrima nije mesto blizu centra i to nema veze ni sa Miskovicem, ni sa Todoricem, ni sa kime li vec.

Mislis da ces tih 10.000 ljudi iz tvog primera pre ostati bez toalet papira za uvek nego da odu jednom mesecno u recimo Pancevo i nakupuju zalihe za 6 meseci?
 
Snimio sam 11.Nov. video-klip o situaciji oko OTC 'Buvljk', a ovo su
malo jošije slike izvađene iz kilipa .... ali, vidi se da TO morao de se seli :

snap1lb7.jpg
.. preko puta OTCa, a iza je divlje naselje

snap2rf1.jpg
.. iza ovog ima još jedno preko puta hot.'IN'

snap3ns8.jpg
.. ovde će biti samo parking od autobuske stanice

snap4dq0.jpg
.. A.stanica će biti umesto OTCa
 
Niko ne spori da je OTC zbog socijalne situacije josh uvek potrebna stvar,samo tu gde se sada nalazi jednostavno nije mu mesto.
Btw. ova prva slika mislim nije OTC nego bash pravi "buvljak buvljak"preko puta OTC-a na delu parkinga ispod zeleznichke stanice NBG.To bi trebalo najuriti josh pre jer nema veze sa OTC-om.
 
Btw. i piše pored slike da je 'preko puta OTCa'

'Socijalna situacija' se ne rešava tzv.OTC i ti prodavci treba na vreme da nađu sebi lokal.
Dobar deo njih već ima lokal ili radnju na drugom mestu u gradu, a koji nemaju treba
da zakupe, a ne da čekaju da im Grad nalazi mesto za Buvljak, tj.Otvoreni TC ... kakvo ime.
 
Dobro je sto grad ima strategiju i viziju tog mesta u buducnosti. Iskreno za ovaj grad i zemlju bi bila sramota da se OTC za deset godina nalazi na istom mestu gde i danas.

Onog dana kada vecina stanovnistva bude imala novaca da kupuje u DC-u, tada cu znati da je ekonomska situacija u ovoj zemlji iole normalna.

A forumaskom kamaradu belom mogu da kazem da, uz sve razumevanje, mislim da je beobuild pogresno drvo na koje laje, jer zapravo niko od ovih podjenako socijalnih slucajeva nece odlucavati o sudbini OTC-a i ne vidim razlog za takav ton.

U krajnjem, ignorisanje i neucestvovanje u drugim temama govori da je prisustvo datog pseudonima na ovom forumu iskljucivo u promovisanje sopstvenih interesa (naravno pod maskom sveopste cemerne socijalne situacije je lako promovisati sopstvene interese kao opste). No, sama priroda ovog mesta je da mozemo da razmenjujemo nas ponekad perverzno divlje fantazije o buducnosti grada, pa samim tim i prostora oko OTC-a. I usudjujem se zato da kazem - FUCK OTC!!!!
 
Jedno pitanje.

Jel bi ta nova Autobuska stanica zamenila postojecu?? Jel bi se postojeca u Karadjordjevoj zatvorila i izmestila?? Predpostavlja li iko kad bi se to desilo?? Malo se govori o tome, a u pitanju je stratesko - kapitalni projekat od izuzetnog znacaja.
 
Nova stanica bi se gradila umesto stare - da bi se oslobodio Savski amfiteatar. A kada bi pocela gradnja nove stanice, trenutno je znak pitanja.
 
dragan":3hduslm0 je napisao(la):
Btw. i piše pored slike da je 'preko puta OTCa'

'Socijalna situacija' se ne rešava tzv.OTC i ti prodavci treba na vreme da nađu sebi lokal.
Dobar deo njih već ima lokal ili radnju na drugom mestu u gradu, a koji nemaju treba
da zakupe, a ne da čekaju da im Grad nalazi mesto za Buvljak, tj.Otvoreni TC ... kakvo ime.
Da u pravu si,izvini nisam video da sa strane pishe neshto uz slike.:)
Ma svi to zovu"buvljak:" ali meni je kao ideja to bolje nego da su rasuti po centralnim delovima grada gde tako neshto nije predvidjeno,da svi ulichni preprodavci budu u za njih predvidjenoj lokaciji....problem je shto nije isposhtovano kako treba pa je "OTC"postao samo josh jedno mesto za preprodaju jeftine robe sumnjivog porekla a prolaz kod zelenjaka ili recimo kod slavije oko Meka je dalje puno i to niko ne reshava. :rolleyes:
 
OTC ce morati da se "ocisti" kada se Srbija priblizi EU jer tamo vise nece moci da se prodaju falsch stvari.
 
Urbanistički plan za deo Novog Beograda
Autobuska na mestu Buvljaka
- To je dugoročni projekat zacrtan Generalnim planom. Postojeća Autobuska stanica u Karađorđevoj ulici nije
primerena za dolazak u grad na stotine autobusa iz celog sveta. Potrebno je da se ona izmesti na primereniju
lokalciju, a taj deo Novog Beograda je veoma dobro mesto. Uz izgradnju nove autobuske stanice, postojeća železnička
stanica u Novom Beogradu biće rekonstruisana i proširena - kaže za „Blic“ glavni gradski arhitekta Đorđe Bobić.

Lokacija u Bloku 67, između ulica Jurija Gagarina, Bulevara umetnosti i Bulevara Milutina Milankovića, pa sve
do „Buvljaka“ ubrzano se razvija. Nedavno je otvoren „Delta siti“ na 85.000 kvadrata, najveći šoping mol u gradu.
Odmah pored njega, ubrzano se gradi Univerzitetsko selo, buduće stambeno naselje sa 2.100 stanova, koje bi
trebalo da bude završeno do maja 2009. godine kada počinje Univerzijada. Sledećeg proleća, na mestu gde se
ukrštaju Ulica Jurija Gagarina i Treći bulevar počeće pripremni radovi za izgranju pristupnih saobraćajnica za
most preko špica Ade Ciganlije, koji će se graditi u neposrednoj blizini.

- Nova autobuska stanica biće veoma dobro povezana sa ostalim saobraćajnicama. Tim delom Novog Beograda
prolazi trasa Unutrašnjeg magistralnog poluprstena. Saobraćajno, to je veoma pristupačna pozicija sa svih strana
- kaže za „Blic“Miodrag Ferenčak, direktor Sektora za generalno i prostorno planiranje Urbanističkog zavoda Beograda.
Izgradnja nove autobuske stanice verovatno će početi 2009. godine.

Iseljenje u fazama
Iseljenje „Buvljaka“ ići će postepeno i u fazama, a konačna lokacija još nije određena.
- Kad se završi detaljni plan regulacije i kad on prođe gradsku Skupštinu, a nadam se da će to biti na proleće, onda
ćemo ozbiljnije da se bavimo lokacijama na koje može da se preseli Otvoreni tržni centar, popularni „Buvljak“.
Za sada postoji samo namera da se on izmesti na neko saobraćajno prometno mesto, uz autoput, Zrenjaniski put
ili Ibarsku magistralu - kaže Đorđe Bobić.
Blic : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=19823
 
Nenad":63bvnqa2 je napisao(la):
OTC ce morati da se "ocisti" kada se Srbija priblizi EU jer tamo vise nece moci da se prodaju falsch stvari.
Kakva sad EU? I odakle ti to da vise nece modi sa se prodaje fals roba?
Bio sam skoro u Poljskoj (tkzv. EU) - ovaj nas OTC je prema nekim njihovima kao Maxi market prema Delta Centru;)
 
^^Mnogo takvih centara je postojalo sirom Istocne Evrope, a falsch roba je mogla da se kupi i sirom Juzne Evrope. Posto se poslednjih godina poostrila kontrola, mnogi takvi centri su "ocisceni". Kada mi dodjemo na red za EU, do tada ce se kriterijumi jos dodatno poostriti tako da cemo mi upasti u spic i nesto ce morati da se preduzme.

Inace, kada sam rekao "ocisti" nisam mislio i na "zatvori". Morace da se sklone lazni LV, Gucci, Prada, itd... Roba koja ima sertifikat porekla ce moci, ukoliko OTC ne bude zatvoren, i dalje normalno da se prodaje.
 
Nenad":3rbwqn39 je napisao(la):
^^Mnogo takvih centara je postojalo sirom Istocne Evrope, a falsch roba je mogla da se kupi i sirom Juzne Evrope. Posto se poslednjih godina poostrila kontrola, mnogi takvi centri su "ocisceni". Kada mi dodjemo na red za EU, do tada ce se kriterijumi jos dodatno poostriti tako da cemo mi upasti u spic i nesto ce morati da se preduzme.

Inace, kada sam rekao "ocisti" nisam mislio i na "zatvori". Morace da se sklone lazni LV, Gucci, Prada, itd... Roba koja ima sertifikat porekla ce moci, ukoliko OTC ne bude zatvoren, i dalje normalno da se prodaje.
Meni samo nije jasno kako to jos nisu uradili, kad vidim one radnje koje prodaju te fals stvari na sred Knez Mihajlove (kokretno, radnja Gentleman) prosto mi se zgadi! Veoma jasan dokaz stranom turisti da ovde zakoni ne postoje...

Ajmo ajmo Prada 4000, Vuitton 5000 raaaasprodaja!
 
Gospodo,drago mi je da ste svi maltene protiv OTC.Bas me interesuje Vasa finansijska podloga.Ispada da svi vi imate love da kupujete u raznim delta sitijima?Ako je tako svaka cast.Zato napred u delta markete,da napravimo da bogati budu jos bogatiji,a siromasni jos siromasniji.Ziveli tajkuni.
Ovde me izvesni Homer optuzi da imam licne interese za buvljak...pa naravno stanujem u blizini i ne pada mi na pamet da idem u Pancevo,da ne bi bilo do Soluna 100 somuna. A kakvi se predlozi za izmestanja mogu videti u stampi,ocekujem da ce neki pametan da predlozi Orlovacu ili recimo Lesce.
 
beli01":3ldjohyn je napisao(la):
Gospodo,drago mi je da ste svi maltene protiv OTC.Bas me interesuje Vasa finansijska podloga.Ispada da svi vi imate love da kupujete u raznim delta sitijima?Ako je tako svaka cast.Zato napred u delta markete,da napravimo da bogati budu jos bogatiji,a siromasni jos siromasniji.Ziveli tajkuni.
Ovde me izvesni Homer optuzi da imam licne interese za buvljak...pa naravno stanujem u blizini i ne pada mi na pamet da idem u Pancevo,da ne bi bilo do Soluna 100 somuna. A kakvi se predlozi za izmestanja mogu videti u stampi,ocekujem da ce neki pametan da predlozi Orlovacu ili recimo Lesce.
E ovde tek pršti od sebičnosti, ti ne bi da ideš do Pančeva nego samo da se prošetaš do OTC, a upravo finansijski slabije stanovništvo živi u tim jugoistočnim i istočnim delovima grada. Njima nije problem da se dovuku do NBGD-a, tako da ovde treba biti fer i napraviti kulturni OTC u tom kraju, ili napraviti dva manja, jedan na NBGD-u ali na obodu gde i pripada, a drugi u leštanima ili kaludjerici.
 
beli01":6y20dhiw je napisao(la):
Gospodo,drago mi je da ste svi maltene protiv OTC.
Ovde niko nije protiv OTC-a, vec istog na lokaciji na kojoj jeste. Tako da nemoj da izvrces reci i citas postove onako kako bi tebi odgovarali. Koliko ljudi zivi na NBG, a koliko na banatskoj strani ili u starom Beogradu? Znaci, ako se OTC premesti (a kao sto Steva rece) nekome ce biti malo dalje nego sada, a nekome blize.
 
Vrh