Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Štono bi se reklo, par usputnih dok sam išao do paketomata u Vareškoj.
IMG_1902.JPEG
IMG_1903.JPEG
IMG_1904.JPEG
 
Ne, ne, sad su se tek zalaufali :).
Izgleda da su postavljeni svi nosači koji idu u podlogu, valjda je sledeće na redu premošćavanje konstrukcijom.

1695990344577.png

1695990322967.png


Podsećanja radi, ovako je konstrukcija izgledala na renderu:

1695990750713.png
 
Kakve sad veze ima buvljak sa bulevarom (btw ne znam ima li posebna tema za buvljak, ali tu gde ovaj hoce da ga premesti je bar 5x manja povrsina od postojeceg i naravno - bez parkinga)?

Da li neko zna da li je onaj velelepni most kroz park saniran?

I konačno, put uz prugu NE IDE KROZ PARK nego pored parka a na trasi tog puta ima nekih nelegalnih straćara i opet umesto da se to skloni i uradi put kako treba sad ćemo da imamo "sačuvajmo boriće v2.0" akciju. Mada me ne bi čudilo da su ti aktivisti njihovi ljudi poslati da dodatno uspore projekat...
 
Pa ide pored parka da, ovo sto rade ovi aktivisti je ekoloski ekstremozam, nije park ugrozen.
Veća bi bila steta da se ukine zeleznicki koridor nego prosirenje postojeceg puta za 6 metara.
Hoćemo prugu nazad.
 
ali tu gde ovaj hoce da ga premesti je bar 5x manja povrsina od postojeceg i naravno - bez parkinga)
E, i ja sam tako mislio kada sam prvi put čuo za ideju da se buvljak prebaci u Miljakovac ali zapravo je malo manji prostor od onog na Novom Beogradu što se lako može i premeriti na google maps-u.
E sad, deo prostora će se koristiti i za parking ali isto tako dobar deo prostora koji je pod tezgama na NBG-u se i ne koristi već tezge zvrje prazne.
Po svoj prilici će taj prostor biti sasvim dovoljan za potrebe trenutnih korisnika OTC-a... iako sam u prvom momentu pomislio da nema šanse...
 
Ima veliki parking Robne kuće malo iznad koji je uvek polupeazan i čuni cwlinu i sa pijacom
 
Нови ОТЦ и нема директних додира са овим булеваром.
 
Опет, бувљак је у близини једног другог булевара, истина у наставку овог.
 
da ga presele na Terazije opet bi ga zvali BUVLJAK iako odavno to nije.
Svakako, jedva čekam otvaranje VAT & Excise Circumvention Marketa u mom kraju, da malo i uštedim :)
 
Za novi OTC predviđeno 130 parking mesta, a u starom trenutno preko 430. Širinu ulica na NBG i na Miljakovcu da ne poredimo. Ovo će da bude težak čir za local community.
 
Vrh