Šta je novo?

Buvljak .. OTC blok 43

Треба за нас да направе један негде око кванташа најдаље.​
Realno i to je daleko, kad bi ciljano išao tamo?
Prvobitno je bilo zamišljeno da bude preko puta okretnice 65, tako da ne bi bilo problema da se dođe do tamo. E sad, što je nekima sve što je dalje od 5 minuta hoda peške daleko da bi ciljano išao na neku lokaciju, to je druga stvar.​

Uzgred, ja ne znam nikoga ko ide do Buvljaka onako usput, kad prolazi gradskim prevozom pored, već idu ciljano.
 

Pijace nisu uradile nikakav marketing
Kako do novog buvljaka
Navodno se sapic sutra slika
 
Otvoriše ovo čudo, drnda neka preglasna muzika celo popodne, evo u 22h još trešti.
 
Ali setite se koje je sve faze imao buvljak, nije uvek izgledao kao što mu je bio završni izgled. Ja se relativno dobro sećam jer živim u blokovima pa sam i gledao sve faze razvoja.
Nekada je on bio kao što je TC Ušće danas.
Jedno od glavnih mesta za šoping. Kako to objasniti mladima 😂.
U svakom slučaju tu mu stvarno više nije mesto!
Da su uradili produžetak JG mogli su ga smestiti pored novog kineskog TC.
 
Prvobitno je bilo zamišljeno da bude preko puta okretnice 65, tako da ne bi bilo problema da se dođe do tamo. E sad, što je nekima sve što je dalje od 5 minuta hoda peške daleko da bi ciljano išao na neku lokaciju, to je druga stvar.​

Uzgred, ja ne znam nikoga ko ide do Buvljaka onako usput, kad prolazi gradskim prevozom pored, već idu ciljano.

Naravno da idu ciljano, ali većina baš zato što je usput, kao neka sekundarna aktivnost, bar je meni uvek bilo tako! Bez obzira gde su na NBG, lako je bilo doći tamo, bilo svojim vozilom, bilo javnim prevozom, pa nastaviti dalje.

Mislim da sam bio prilično jasan i da sam dao baš dobar lični primer. Za 4 stvari koje su meni bile potrebne ja bih morao da izgubim 1h šetnje u 4 različite prodavnice i to pod uslovom da ih imaju. Ovako svakako prolazim tu, pa sam završio to sve bukvalno za 10 min, koliko je potrebno da se parkiram i vratim i zađem malo u onaj prvi red.

E sad, stvarno mi nije ni na kraj pameti da idem na Miljakovac zbog buvljaka i da izgubim 2h, bolje tih 1h šetnje. Uostalom, biće zanimljivo pitati te ljude koji će se preseliti koliko im se promenila klijentela i da li će je uopšte imati. Mislim kapiram da će lokalcima biti ok, sam bih sigurno išao da sam tu.
 
buvljak-miljakovac-131223-01.jpg
buvljak-miljakovac-131223-02.jpg

buvljak-miljakovac-131223-03.jpg

buvljak-miljakovac-131223-04.jpg

buvljak-miljakovac-131223-05.jpg

buvljak-miljakovac-131223-06.jpg

buvljak-miljakovac-131223-07.jpg

buvljak-miljakovac-131223-08.jpg

buvljak-miljakovac-131223-09.jpg

buvljak-miljakovac-131223-10.jpg
 
Mislim da će na ovoj lokaciji jedan od većih problema biti ne sam parking, već prilaz parkingu. Sva dostavna vozila, prodavci, kupci i svi ostali moraju da prođu kroz ovo usko grlo:

Pogledajte prilog 183375

Čim se tu neko zaglavi, u Vareškoj će se praviti kolone u obe smera. Tu se inače teško mimoilaze dva automobila, posebno kada se trotoar prema robnoj kući koristi kao parking. Kad tu krenu da ulaze kombiji, kamioni, plus redovno snabdevanje za Idea samoposlugu, nastaće pakao.
Idea, odnosno robna kuća imaju prilaz skladištu sa parkinga robne kuće, čak je i širi od ovog ka pijaci koji mi je uvek delovao improvizovano. Što se Vareške tiče, ona je tu širine tri trake, ali da, ako se kolona produži do mostića preko Topčiderke, napraviće haos. Ono što je svakako trebalo da urade je da naprave podzemnu ili čak nadzemnu garažu i iznad pijacu, ali mislim da je sve ovo samo za slikanje i da je jasno da pijaca neće imati promet kao nekad.
 
Smesno mi je sto mnogi govore da je udaljen kao Ledine, da je bolje bilo da je na Kvantasu ili kod Kineskog TC na kraju blokova. Ova lokacija je na 6 km, od Kneza Milosa i 7 km od autokomande i svakako je bliza od svih ponudjenih, pritom je u srcu opstine Rakovica i nedaleko od Banjice i Cukarice. Bg voz staje nedaleko od pijace. Nije centar grada tamo gde vi zivite.
 
Ranije sam često išao na buvljak, ali već nekih 10-15 godinaje nije bio buvljak jer je polovna roba prodavana na trotoaru ka bulevaru Milutina Milankovića. Ova pijaca je pre bila pijaca za prodaju odeće i tehničke robe bez buvljeg dela. Pravi buvljaci su Najlon u Novom Sadu i Pančevački.

Naravno, OTC je iseljen jer je pajtaš vladajuće partije kupio parcelu da bi pravio zgradurinu, da nije stajao bi OTC do daljnjeg.
 
Бувљак је колоквијални назив. Ово је у суштини била непрехрамбена пијаца, попут тезги са техничком робом и гардеробон на осталим пијацама. Онај прави бувљак са половном робом, који је био по улици и бившим лажним Теразијама је био попут депоније.
 
@prostorni planer Verovatno ljudi više misle na to da tuda više ljudi idu jer idu na posao jer tamo ima stotine poslovnih zgrada. Zatim neki dolaze u dechatlon jer je nekima taj bliži od onong u bigu. Dosta ljudi na moje iznenađenje dolaze u Piramidu po odelo zbog dobre cene, izbora boje i veličine. Itd
U Rakovici ipak ima manje takvih sadržaja i navodno je saobraćajna infrastruktura lošija.

A inače mislim da svaki deo grada treba da ima buvljak, ipak nam je standard jeza.
 
20231214_071016.jpg
20231214_071005.jpg
20231214_071110.jpg
20231214_071154.jpg
20231214_071222.jpg
20231214_071321.jpg
20231214_071510.jpg


Žali bože utrošenog vremena. Piše na guglu da radi od 6h ujutru, što je neko normalno vreme za početak radnog vremena. Rekoh, ajde daću im malo lufta, tek otpočinju sa radom, kad ono u 7.15, nigde žive duše... Bolje da sam na pančevački otišao, tamo je mravinjak u 7.15. Bitno da su oni parti napravili kasno popodne juče, prekjuče, kad beše... i sad radi kao mallovi od 10h?? Otišao sam u mek na kafu, pa ću se vratiti kasnije...
 
Ništa nije otvoreno... 🙂 kutije, prazne ambalaže...

Da je daleko, meni nije... 12tak min BG vozom od Vuka i isto toliko pešaka laganim hodom po barama gde je nekada prolazio tramvaj... a danas su sljunak i bare... Pošto je trotoarom nemoguće od baruština i rupa na kolovozu... Kako je kolima stići, da li je tu usko grlo i saobraćajno loše povezan... Vrlo verovatno... Ne vozim pa nemam najbolji osećaj...
 
Oho evo i gradonačelnika u ostavci. Kaže ponosan je na pijacu. 130 parking mesta... Urađena po svim standardima... roba se prodaje "na civilizovan, kulturan, pristojan način". Slabo se čuje jer buše i vare po pijaci...
😊 Uobičajeni završni radovi, posle zvaničnog otvaranja.

Eto nisam kupio trešu al sam video Šapića 🙂

20231214_094346.jpg
 
@prostorni planer Verovatno ljudi više misle na to da tuda više ljudi idu jer idu na posao jer tamo ima stotine poslovnih zgrada. Zatim neki dolaze u dechatlon jer je nekima taj bliži od onong u bigu. Dosta ljudi na moje iznenađenje dolaze u Piramidu po odelo zbog dobre cene, izbora boje i veličine. Itd
U Rakovici ipak ima manje takvih sadržaja i navodno je saobraćajna infrastruktura lošija.

A inače mislim da svaki deo grada treba da ima buvljak, ipak nam je standard jeza.

Upravo tako. Dolaze zato što se ne kupuje odelo svaki dan, a ima 20-ak butika koji prodaju svašta i to su ljudi koji uvoze robu iz Italije, Turske, Kine od najnižeg do najvišeg kvaliteta i robu koju nemaš u TC-ima i samim tim je legitimno mesto da namenski dođeš kad kupuješ to bez obzira gde živiš u gradu. Da postoji jedna radnja, verovatno ne bi dolazili. Sa buvljakom je drugačije, neće neko ko hoće da kupi dve sijalice ili bermude da se iscima na Miljakovac sa NBG (ili obrnuto, nema to veze sa tim centar grada je gde ja živim).
 
Za pare koje su uložili u ovo mogli su da kupe pola starog merkatora. I to tamo sve da smeste.
Daleko bolje od starog buvljaka izgleda. Nadam se da su razvukli pp instalaciju i da ce iscrtati parking
Inace zlatno vreme buvljaka je prošlo
Došlo se do nekih 250 tezgi boksova
 
Nije teško da bude bolje od NBG-a, koji je postavljen ad-hoc 1994. godine, bez ozbiljnijih intervencija do danas.
Ergo: tek ću ga obići, ali za mene donosi dve loše vesti:
1) Često parkiram kod robne kuće (jer generalno nema mesta na Kanarevom i Miljakovcu), bojim se da mali broj PM na samom buvljaku ne napravi dodatni haos.
2) Ulična prodaja će napraviti ciganmalu, taman preko puta jednog divljeg ciganskog naselja.
 
Poslednja izmena:
Данас сам обишао бувљак и приметио сам да је доста локала у припреми. Оно што ми боде очи јесте што је све разбацано. На пример, продавци са чоколадама из Мађарске. Један се налази на почетку други скроз на крају. Текстил је ту негде у реду, хемија исто разбацана што нема никакве логике као и продавци половних телефона. Био је солидан број људи око 11:30 кад сам ја био. Да сам дошао 2 сата раније и ја бих видео угледног нам Градоначелника Гангулу :)
 
Vrh