Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Срамота да семафори не раде:
IMG_20240328_235634.jpg
IMG_20240328_235630.jpg

Асфалтирана је деоница која је била затворена претходних неколико дана, али и даље су разровани тротоари, нажалост још нису пипнули ужасан тротоар уз сам блок 26:
IMG_20240328_235024.jpg

IMG_20240328_235041.jpg
IMG_20240328_235050.jpg
IMG_20240328_235033.jpg
IMG_20240328_235213.jpg
IMG_20240328_235304.jpg

Проширење друге половине коловоза на видику:
IMG_20240328_235317.jpg
IMG_20240328_235341.jpg
 
Хоће. Трећу траку ће углавити на месту постојећег паркинга који ће бити укинут, а четврту траку ће додати на делу зеленог појаса између постојећег тротоара и коловоза уз блокове 3 и 4. То ће у блоку 4 подразумевати и рушење/измештање неколико ресторана и продавница брзе хране.
 
Хоће. Трећу траку ће углавити на месту постојећег паркинга који ће бити укинут, а четврту траку ће додати на делу зеленог појаса између постојећег тротоара и коловоза уз блокове 3 и 4. То ће у блоку 4 подразумевати и рушење/измештање неколико ресторана и продавница брзе хране.
Jao uzas brate... koliko ce drveca biti poseceno samo ovaj deo je trenutno prelep i zelen
 
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Izvini što se smejem kao lud, ali upravo sam se setio jedne situacije (nije Bulevar) gde su posekli određeni broj stabala koji im je smetao, pošto im je bilo suviše komplikovano i zamorno da ih presađuju na neku obližnju lokaciju gde je bilo mesta.
 
Sad imaju cupka / sadisu pa ce ti da izvedu
Sto zli komunisti ne napraviš normalan bulevar...
 
Несхватљиво да приликом недавних радова у Булевару Зорана Ђинђића од Антифашистичке борбе до Шпанских бораца нису пипнули тротоаре који су се потпуно распали. Иста прича и у недавно обновљеном делу Милентија Поповића код Хајата. Доказ да се сви ови радови по граду не раде да би се нешто суштински решило, поправило, или квалитетно урадило, него чисто да би испало да се нешто ради.
 
Trotoari uz Bul Zorana Đinđića đene đene, nisu sjajni, ali nije raspad, trotoari uz Milentija Popovića, blagi užas. Primeti se stepen raspada tek biciklom kada se prođe.

Za ove silne pare date na proširenje BZĐ mogli su srede pola trotoara na NBG.
 
Posađeno je drveće i duž novog dela središnjeg parkinga, kod raskrsnice sa Antifašističke borbe. Pohvalno!
nukmKni.jpg

v7dTom4.jpg


Kuda vodi krajnja desna traka? Po mojoj logici, s obzirom da su sada tri trake na izlazu iz raskrsnice, rekao bih da je horizontalna signalizacija tačna i da je za pravo-desno.
GJhL8Bq.jpg


Linije vodilje kroz raskrsnicu isto katastrofa, miks svega i svačega. Neke vode pravo u odgovarajuće trake, neke desno, tako da ako hoćete iz krajnje desne trake da produžite pravo, velika je šansa da vas auto iz susedne trake iseče...
s5UMZkV.jpg


Stajalište "Antifašističke borbe" nije urađeno u niši, pohvalno. Apsolutno nema potrebe za tim u ulici sa tri trake.
fnRUx7l.jpg


S obzirom da su središnje ostrvo u Španskih boraca skratili, deluje da je ova traka samo privremeno za desno, kao i da će stajalište "Španskih boraca" u smeru ka Merkatoru biti u niši, što je donekle razumljivo, odnosno da će biti iskopirana situacija kao sa smerom ka Milentija Popovića na raskrsnici sa Antifašističke borbe. No, videćemo.
DsbXdMp.jpg

NlyfbEl.jpg
 
jos bi bilo pohvalno da na tom ostrvcetu bas na poslednjoj slici postave stubice i kugle da se indijanci ne parkiraju tu u toku dana :D

edit: ovo sa drvecem je stvarno pohvalno, tj u poslednje vreme su svuda po nbgu posadili dosta drveca, veryjem da ce za par godina bas da pravi razliku
 
ovo sa drvecem je stvarno pohvalno, tj u poslednje vreme su svuda po nbgu posadili dosta drveca, veryjem da ce za par godina bas da pravi razliku
Rekao bih da to ima veze sa dugoročnom akcijom "Za zeleniji NBG".

Linije vodilje kroz raskrsnicu isto katastrofa, miks svega i svačega. Neke vode pravo u odgovarajuće trake, neke desno, tako da ako hoćete iz krajnje desne trake da produžite pravo, velika je šansa da vas auto iz susedne trake iseče...

s5UMZkV.jpg
Pošalji ovo nadležnima. Za ovakve stvari izlaze na teren i odrade posao.
 
jos bi bilo pohvalno da na tom ostrvcetu bas na poslednjoj slici postave stubice i kugle da se indijanci ne parkiraju tu u toku dana :D

edit: ovo sa drvecem je stvarno pohvalno, tj u poslednje vreme su svuda po nbgu posadili dosta drveca, veryjem da ce za par godina bas da pravi razliku
Zapravo na NBG dosta sade drveća svakih par godina, ali procenat sadnica koje se prime je poražavajući.

Tako da je možda bolje i da posade i manje istih, a odvoje značajna sredstva za praćenje posađenih prvih par godina, naročito kada se radi o ovako velikim stablima koja su vrlo osetljiva prvih par godina na nedostatak vlage pošto je korenov sistem relativno mali u poređenju sa već značajnom krošnjom. I da se vodi evidnecija o tome koliko stabala zaista preživi prvih 3-4 godine (pošto prva godina nikako nije garancija za dalje) i da se prilagođavaju procesi tome.

A da ne bude da kritikujem ovde zelenilo, ovo je prepoznat problem na svim meridijanima, da je procenat stabala koja se prime obično poražavajući, što je još pojačano trenutnom klimom sa dosta vrelih leta i sušom skoro zagarantovanom.
 
Veliki problem, što smo već spominjali, je što mnogi građani, bukvalno, i kada imaju novozasađeno stablo pod prozorom, smatraju da ne treba ništa da rade, da je to posao zelenila. Druga stvar su stabla zasađena po parkovima i na površinama koje nisu u neposrednom okruženju stambenih zgrada.​
 
a sta bi trebalo da rade? (pitam iskreno, jer ne znam)
 
Kada su pre par godina zasadili nekoliko stabala ispred moje zgrade, ja sam (jedini) zalivao drvo ispred mog ulaza. Prilikom sadnje sam pitao osobe iz Zelenila kada i koliko da zalivam (tipa kada krene proleće ne toliko često, ali kada bude mnogo vruće, onda svako veče ili jutro).

Susedni ulaz nije zalivao, drugi i treći ulaz od mene jesu pošto imaju dosta biljaka.

Prve godine je moje drvo poslednje ozelenelo, ali evo ove godine ima najzeleniju krošnju.
Drvo od susednog ulaza (koje nije zalivano) ove godine ima samo par listića.
 
Logistika zalivanja. Nabaviš nekoliko balona od 5-6 litara. Napuniš ih vodom u stanu i kad izlaziš ih ostaviš negde uz ulaz zgrrade. Uveče (ili ujutru) kada izlaziš iz stana ili se vraćaš, zaliješ i tako u krug. Realno je to u proseku par minuta dnevno.
Plus, ako imaš normalne komšije, oni će nekad uzeti prazan balon i napuniti vodom i ostaviti dole (ja nemam takve komšije, ali to je već moj problem).

Olakšavajuće okolnosti - neke zgrade imaju zajedničku prostoriju u prizemlju ili podrumu sa česmom pa to olakšava punjenje balona.
10m baštenskog creva nije skupo, pa onda nema potrebe za punjenjem balona.

Sve u svemu - ko hoće nađe način - ko neće nađe razlog.
 
Linije vodilje kroz raskrsnicu isto katastrofa, miks svega i svačega. Neke vode pravo u odgovarajuće trake, neke desno, tako da ako hoćete iz krajnje desne trake da produžite pravo, velika je šansa da vas auto iz susedne trake iseče...
s5UMZkV.jpg
Trebalo je da presvuku i tu raskrsnicu i da urade lepo signalizaciju.
 
Vrh