Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Ukupno ko zna koliko, međutim pošto sam iz tog kraja, ova kombinacija sa 3A mi savršeno odgovara. Ono ranije je bio horor, doveze 3A putnike do Topčidera, a onda čekamo 45 minuta tramvaj 3L za nastavak putovanja, kao da presedamo na voz. Ovako lepo kada uđem u 3A znam otprilike kada stižem do Savskog trga :) I radujem se što se neće u skorije vreme vratiti 3L, već će kroz par godina krenuti normalna trojka :lol:
 
To par godina je optimisticno :) . Misljenja sam da se trojka nece vratiti sve dok se kompletan projekat (od mosta na Adi do okretnice Knezevac) ne zavrsi.
 
Danas sam prošao bajsom lagano pored trase. Bilo je par radnika koji su nameštali šalunge za livenje betnskih baštica, jedna freza koja je ravnala tucanik i bager i dva kamiona su utovarali tucanik. Urađeno je oko 30% (možda i manje) betnoskih baštica i oko 50-60% trase je nasuto tucanikom (bar do nekog nivoa). Ovakvim tempom završetak u julu je misaona imenica. Koliko sam video nema ni traga ni glasa od početka radova na bici stazi.
 
Moram malo da pobegnem sa tema a ponovo da ukazem koliko se kilavo radi.
Bilo koji sajam da ste posetili zelim da vam skrenem paznju da su sve hale uradjene u 5 do 7 dana maximum. Neki sajmovi imaju kompleksnu masineriju za izlaganje pa vec 3 dan gradnje moraju da se ubacuju tj da standovi budu zavrseni.
Hocu reci da ga ovi rade a da ga ne urade tako izgleda ako neko vidi a nije mu jasno sta rade.
Prolazio sam pre neki dan i imam zelju da sledeci put izaberem drugu rutu. Sto bi Garmin rekao preracunavam:).
Sportski pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824505#p824505:1lch157e je napisao(la):
chmi » Čet Feb 18, 2021 4:55 pm[/url]":1lch157e]Danas sam prošao bajsom lagano pored trase. Bilo je par radnika koji su nameštali šalunge za livenje betnskih baštica, jedna freza koja je ravnala tucanik i bager i dva kamiona su utovarali tucanik. Urađeno je oko 30% (možda i manje) betnoskih baštica i oko 50-60% trase je nasuto tucanikom (bar do nekog nivoa). Ovakvim tempom završetak u julu je misaona imenica. Koliko sam video nema ni traga ni glasa od početka radova na bici stazi.
Рок од безобразно великих 500 + дана је на пролеће ,не у јулу....
 
Rok na tabli je kraj februara baš sam juče prošao pored nje . Još prošle godine je bilo jasno da od tog roka nema ništa
 
zaj*** onu stvar sa radovima. Dali sebi dalek rok, i opet ga nisu ispoštovali, i niko im ništa ne može. SRAMOTA
 
Pa niko se nije svojski ni potrudio da pokaže da to tako ne može. Kako su lepo stanovnici Zaklopače uzeli da blokiraju Smederevac jer su se razvlačili sa asfaltiranjem glavne ulice u naselju, pa im zbog toga i dalje bila skraćena 303 ili stanovnici Zvezdare koji se organizovali i protestvovali zbog ukidanja linije 28.
 
Istina, a verovatno i neće. Jedina kritična masa za protest mogu da budu biciklisti koji koriste ovaj pravac, a sad na proleće će za njih vožnja ovuda biti kao prolazak kroz Bejrut nekada. Odnosno već jeste mesecima, samo što još nisu masovno krenuli...

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Nažalost, Rakovčani imaju više razloga za blokadu. Samo očigledno još nije naišao dovoljno iritantan problem.
 
Ova deonica izgleda ne pogadja puno Rakovčane, ali kada se bude radila 3. faza od P. Velimirovića ka Capitol parku, tu će možda raditi kuka i motika, kao pre nekoliko godina kada su radili kanalizacionu mrežu u Miška Kranjca kod opštine. Kada su celo leto mrcvarili sa radovima i probili sve moguće rokove, digao se narod pa su radovi završeni ekspresno za 2-3 dana.
 
Da li je moguće podneti tužbu protiv nekoga zbog probijanja rokova? U smislu utiče na kvalitet života i povećani troškovi prevoza do i od posla i slično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826506#p826506:2bshrb8i je napisao(la):
biftek » 25 Feb 2021 05:25 pm[/url]":2bshrb8i]Ova deonica izgleda ne pogadja puno Rakovčane, ali kada se bude radila 3. faza od P. Velimirovića ka Capitol parku, tu će možda raditi kuka i motika, kao pre nekoliko godina kada su radili kanalizacionu mrežu u Miška Kranjca kod opštine. Kada su celo leto mrcvarili sa radovima i probili sve moguće rokove, digao se narod pa su radovi završeni ekspresno za 2-3 dana.
Ja se ne sećam ovog dizanja naroda... godine čine svoje :oops: ne stvarno, podseti me, sećam se beskonačnih radova i kruženja autobusa i opšteg nezadovoljstva, ali se ne sećam neke pobune...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826771#p826771:2hqthjkk je napisao(la):
tribi » Pet Feb 26, 2021 1:53 pm[/url]":2hqthjkk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826506#p826506:2hqthjkk je napisao(la):
biftek » 25 Feb 2021 05:25 pm[/url]":2hqthjkk]Ova deonica izgleda ne pogadja puno Rakovčane, ali kada se bude radila 3. faza od P. Velimirovića ka Capitol parku, tu će možda raditi kuka i motika, kao pre nekoliko godina kada su radili kanalizacionu mrežu u Miška Kranjca kod opštine. Kada su celo leto mrcvarili sa radovima i probili sve moguće rokove, digao se narod pa su radovi završeni ekspresno za 2-3 dana.
Ja se ne sećam ovog dizanja naroda... godine čine svoje :oops: ne stvarno, podseti me, sećam se beskonačnih radova i kruženja autobusa i opšteg nezadovoljstva, ali se ne sećam neke pobune...

Iskreno, radova se sećam ili te pobune ne. Možda mi je to promaklo.
 
Nije bilo organizovanog protesta, ali su verbalni sukobi prolaznika i vozača sa radnicima postajali sve češći, da bi zadnjih nekoliko dana policija morala da reguliše saobraćaj, iako su postojali semafori za naizmenično puštanje. Iskreno nisam video, ali se po kraju pričalo da je policija najpre došla zbog fizičkog obračuna, a posle je ostala zbog reguisanja saobraćaja.
Izvinjavam se što sam se loše izrazio, i što ste pomislili da je bila neka organizovana pobuna.
 
Današnje fotografije

210307-bulevar-patrijarha-pavla-01.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-02.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-03.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-04.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-05.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-06.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-07.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-08.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-09.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-10.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-11.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-12.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-13.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-14.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-15.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-16.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-17.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-18.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-19.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-20.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-21.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-22.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-23.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-24.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-25.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-26.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-27.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-28.jpg

210307-bulevar-patrijarha-pavla-29.jpg
 
Evo ga proleće 2021 za 10tak dana a oni nisu stigli ni do raskrsnice sa Topčiderom sa osnovnim radovima
 
Kad se samo setim da sam naivno pomislio nešto poput "hej premestili su korito Topčiderke, sve posle toga bi trebalo brzo da ide"
 
Radovi su trebali biti u februaru ove godine i to sa ovim komotnim rokom koji su imali.

IMG-1407.jpg
 
Муко моја пређи на другога.
 
A planiraju li da krenu sa ostatkom ka mostu na Adi ove godine ili nije ni predviđeno u budžetu za ovu godinu?
 
Mislim da kad završe petlju na Petlovom da će fokus preći na ovo.
 
Јуче, из градског превоза; са системом у којем се овако споро и неодговорно ради, у којем се уска грла и пропусти не уклањају, на претходним грешкама и мањкавостима ништа не научи, нема контроле и одговорности низашта - нешто озбиљно није у реду:









































 
Vrh