Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Da li je moguće da ne mogu ni privremeni pešački mostić preko Topčiderke da postave.

Imaju most za tramvaj koji može za jedan vikend da se prepravi da barem pešaci prelaze preko njega dok traju radovi, čitavih 9 meseci...
 
Kako nista od bulevara? Ako koza laze, Nikodijevic ne laze. Evo na tacno 6:00 minutu...

Mada ni ne znam cemu ce nam taj bulevar, kad ce na mestu IMT-a da Kinezi otvore FLA (fabrika letecih automobila) i onda ce mestani Rakovice do Ade da lete. (kako napreduje bulevar, mestani ce evuloirati, izrasce im krilca)
Bolje da se povadi i ovaj asfalt i pobuseni, ukoliko neki leteci padne, da bude mekse sletanje.
Najveca kocnica tog projekta su ovi sto proizvode papke i nogice, oni su kocnicari razvoja.
"Vrlo brzo" završavaju bulevar od 2018. do danas, samo ne reče još koliko godina će im trebati. Nikodijević je veća bu******** od Vesića i Šapića zajedno, i ova izjava je u skladu sa njegovim intelektualnim dometima.
 
Ja bih voleo da se nesto radi na ovom projektu pa da vas izvestim, ali na zalost nema nista novo. samo konstatujem 7 dana od posledenjeg posta kada se takodje nista nije radilo
ali ne brinite, doci ce dejani, dragani, radovici i slicni da nam objasanjavaju kako hejtujemo cim se se oglasi neki politicki brabonjak i izjavi "da radimo BPP i da CE USKORO BITI zavrsen"
deca krenula u skolu a da se nisu provozala trojkom do sajma ili evo do BNV-a cak, mislim da ce pre metroom na fax nego trojkom.
 
Za vikend u 14h sam išao iz pravca Rakovice ka mostu, onaj deo od podvožnjaka, pa do semafora da skrenem levo za most 20 minuta...a kako je radnim danima.
Kako ljudi iz Rakovice žive i zašto ovi tamo i dalje redovno dobijaju izbore, to je misterija univerzuma. Da moram svaki dan tuda da prolazim, poludeo bi.
 
Za vikend u 14h sam išao iz pravca Rakovice ka mostu, onaj deo od podvožnjaka, pa do semafora da skrenem levo za most 20 minuta...a kako je radnim danima.
Kako ljudi iz Rakovice žive i zašto ovi tamo i dalje redovno dobijaju izbore, to je misterija univerzuma. Da moram svaki dan tuda da prolazim, poludeo bi.
ma moze moze i gore, samo nek se gradi(liste)
 
Razmišljam da ako bi Rakovčani čak i odlučili da na lokalu kazne ovu vlast i ne daju im poverenje na sledećim izborima, stvari bi verovatno postale još gore, jer bi tada došlo do uzajamnih sabotaža nekompatibilnih stranaka na različitim nivoima. Realniji scenario bi bio da se u nekom trenutku promeni gradska vlast, a ostane ova stara na lokalu, a tada bi opet ušli u uzajamni rat i ništa ne bi bilo urađeno još barem 4 godine. Tako da izgleda najbolja šansa da bilo šta bude završeno leži u tome da neki bitan naprednjak napravi zgradu ili kupi sebi kuću u tom kraju, pa će onda konačno i da izgura ceo projekat do kraja.
 
Razmišljam da ako bi Rakovčani čak i odlučili da na lokalu kazne ovu vlast i ne daju im poverenje na sledećim izborima, stvari bi verovatno postale još gore, jer bi tada došlo do uzajamnih sabotaža nekompatibilnih stranaka na različitim nivoima. Realniji scenario bi bio da se u nekom trenutku promeni gradska vlast, a ostane ova stara na lokalu, a tada bi opet ušli u uzajamni rat i ništa ne bi bilo urađeno još barem 4 godine. Tako da izgleda najbolja šansa da bilo šta bude završeno leži u tome da neki bitan naprednjak napravi zgradu ili kupi sebi kuću u tom kraju, pa će onda konačno i da izgura ceo projekat do kraja.
kupio covek ceo IMR, ali prvo da zavrsi B23 i da se oporavi od toga, pa kad mu bude odgovaralo onda ce se BPP pokrenuti
 
Za vikend u 14h sam išao iz pravca Rakovice ka mostu, onaj deo od podvožnjaka, pa do semafora da skrenem levo za most 20 minuta...a kako je radnim danima.
Kako ljudi iz Rakovice žive i zašto ovi tamo i dalje redovno dobijaju izbore, to je misterija univerzuma. Da moram svaki dan tuda da prolazim, poludeo bi.
Tu je jedno vreme semafor na raskrsnici pred most (BPP, Vojvode Mišića, Vojvode Putnika i Drajzerove) bio podešen tako da zeleno svetlo iz BPP drži još dobrih 10-ak sekundi nakon što se isto zatvori iz suprotnog pravca. Time je propusnost levog skretanja iz BPP (ka mostu) bila značajno veća i gužve su bile mnogo manje. To je ukinuto iznenadno i neobjašnjivo u nekom momentu.

Nakon toga su dodato postavljeni i ležeći u Vojvode mišića i zatvorena prečica kroz park, da zadržavanje automobila na tom potezu bude maksimalno.

Sve bi to bilo još i podnošljivo da možemo bar da se nadamo nastavku bulevara. Ovako…

A praksa dodavanja ležećih svuda se nastavlja. Eno nikoše još 2 kod “parka borići” pred nadvožnjak za Orlovaču kod Petlovog brda (valjda sam dobro objasnio)
 
ja pocinjem da mislim da vlast vrsi socijalni eksperiment sa rakovcanima, da vidi koliko moze da im se u$ere u zivot pre nego sto ce poceti da se bune
Врло могуће.

Иначе, у току је врло успешан сличан експеримент са брендом Бира Морети. Као у филму "Коло среће", два стејкхолдера у еквити фонду су се опкладила у 1 долар где је млађи рекао: "Хеј Рудолфе, ајде да пробамо да највеће ђубре од пива које имамо, пласирамо као топ бренд, и да видиш како ће сви то да поручују. Има да иде ко алва". А Рудолф ће искусно: "Нема шансе Вили, после неког времена народ ће провалити, почети више да цени себе, и поручивати било шта друго, па макар и лимунаду". Вили: "Имамо ли договор да улупамо 100 милиона у маркетинг, и видимо резултат". Рудолф: "Јубетча". Осим што је Вили богатији за 1 долар, и еквити фонд је добрано наплатио тих својих сто милиона, а Рудолфов губитак 1 долара, компензован је учењем важне лекције под старе дане.
 
I ja sam isti odnos imao prema pivskoj kulturi Italijana, ali sam se pre dve godine, turistički tumarajući Apeninima, iznenadio da im piva uopšte nisu tako rđava. Čak je i ismejana Bira Moreti imala sasma pristojan ukus, a od sličnih (iole masovnijih, komercijalnih), posebno mi se dojmila nefiltrirana Ihnuza (sardinijsko pivce takođe u vlasništvu Hajnekena).
 
Divno, u nedostatku ikakvih dešavanja na ovoj temi se prešlo na italijansko pivo i japanski viski...

Iznervirao me pre neki dan slogan "Rakovica sutra" ispisan na predizbornom štandu vladajuće partije, te sam im onako usput dobacio temu koliko godina će im još trebati da završe jednu glupu ulicu. Ispostavilo se da je tu sa tim aktivistima bila i neka ljubazna gospođa koja se zaista bavi nečim konkretnim u opštini i ispričala mi je da se sada radi na novom tenderu, da je prethodni poništen, nedavno im je bio u poseti neki Vučićev neznamšta iz kabineta, pa su mu kukali oko svega toga, navodno su dobili nekakva obećanja i sada očekuju da će do kraja godine uspeti da ponovo pokrenu radove. Žena je rekla kako živi tu i da je i njoj isto muka od svega. Znam da nije neki pouzdan info, ali bar daje minimalnu nadu da će se ipak nešto desiti za naših života.
 
Браво за барон-госпођу, далеко ће догурати у партији. Ја када бих чуо то излагање:

11781659_1475717549411656_4087837866293133392_n.jpg


Морате да схватите да свака власт мора да вас се плаши. То смо схватили пре 200 година али изгубило се негде око 44е. И ево, још не пада на памет.
 
Divno, u nedostatku ikakvih dešavanja na ovoj temi se prešlo na italijansko pivo i japanski viski...

Iznervirao me pre neki dan slogan "Rakovica sutra" ispisan na predizbornom štandu vladajuće partije, te sam im onako usput dobacio temu koliko godina će im još trebati da završe jednu glupu ulicu. Ispostavilo se da je tu sa tim aktivistima bila i neka ljubazna gospođa koja se zaista bavi nečim konkretnim u opštini i ispričala mi je da se sada radi na novom tenderu, da je prethodni poništen, nedavno im je bio u poseti neki Vučićev neznamšta iz kabineta, pa su mu kukali oko svega toga, navodno su dobili nekakva obećanja i sada očekuju da će do kraja godine uspeti da ponovo pokrenu radove. Žena je rekla kako živi tu i da je i njoj isto muka od svega. Znam da nije neki pouzdan info, ali bar daje minimalnu nadu da će se ipak nešto desiti za naših života.
znaci lazi idu i po vertikali
sramota, sramota, sramota
i dalje stojim pri cinjenici da njih zabole za servilan narod rakovice koji se nece pobuniti dok ne krenu da im odvode prvorodjene i pocnu da im spavaju sa zenama i cerkama (ako i tada)
 
Vrh