Šta je novo?

Buka sa dečijeg igrališta

Direktore, nije to problem, sve se da rešiti. Nego samo kažem koliko je nenormalnih ljudi oko nas. Za svo to divljastvo se uvrezio stav da je u redu, ok tako da se ponasa.
 
Normalni se sklanjaju nece da imaju posla sa budalama...
 
Ја у комшилуку имам неке много паметне викендаше из града који да би растерали комарце пале аутомобилске гуме. Не знам како они могу да седе напољу од тог смрада али их вероватно подсећа на смрад из Деспота Стефана или слично па им је то блиско, шта га знам.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613207#p613207:34jgh0ps je napisao(la):
BrankaM » Mon Apr 01, 2019 11:46 pm[/url]":34jgh0ps]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613198#p613198:34jgh0ps je napisao(la):
Gorstak89 » Uto Apr 02, 2019 12:15 am[/url]":34jgh0ps]Ljudi, deca su deca... bolje da se igraju na igralištu nego da sede unutra, i neku žrtvu zbog dece svi moramo podneti.

Koliko se secam, mozda gresim, i ja sam bila dete. Secam se da sam povremeno pravila probleme, ali da smo ja i drustvo vristali satima svaki dan, toga se zaista ne secam.

To je vecna zamena teza da neko ovde ima problem sa decom. Nemamo problem sa decom nego sa vristanjem i nevaspitanjem. Nismo na jednoj strani mi matori a na drugoj deca. Nego smo na jednoj strani mi matori sa nasom decom koja ne mogu da uce na miru, sa nasim starim i/ili bolesnim roditeljima koji ne mogu da odmaraju, a na drugoj strani su deca koja se ne igraju i ne smeju nego vriste i urlaju.

Treba jeidno da se poštuje kućni red u smislu onih nekoliko sati kad je buka zabranjena. Sa druge strane, malo izolacije i dobri prozori sa roletnama i buka se ne čuje ili se čuje jako malo.

To mozda vazi za situaciju u kojoj ste vi bili. Ne sedim ja pored otvorenog prozora zaleci se na buku nego drzim zatvorene prozore i na +30*, pa ni to ne pomaze.

Ja sam na strani dece u svakom slučaju.

A jel ste na strani moje dece koja od vristanja ne mogu da uce? I jel ste na strani beba i trudnica koje su pod konstantnim stresom zbog buke?

Kome smetaju deca može lepo na neko selo ili da traži stan koji nema igralište.

To je bas dobra strategija, dovedete ljude sa sela koji ne zele da se prilagode na gradske okolnosti, a onda nas koji smo 8 generacija u gradu terate na selo. Sjajno.

Pa da probam da odgovorim :D Kolika je ta buka i kada se sve dešava? drugo, te metalne i drvene prozore jeste li izolovali/održavali? jeste li npr stavili 1cm stirodura na spoljne zidove (iznutra)? u decibelima koliko ta deca budu glasna? 24h dnevno ili? jeste li zvali komunalnu policiju nekad ako je to npr posle 21h noću? Što ne probate da živite ispod sletne putanje aviona? medni jednom ili 2 puta na dan preleti avion iznad zgrade valjda neka ruta za rumuniju, ko će ga znati pa nikom ništa. e da, imate li roletne i zašto ne? :) na kom ste spratu?
i nije da ja vas teram na selo, niti smatram da je selo loše, prosto grad nosi sa sobom određena odricanja i određene pogodnosti, da moj rodni grad nije strašno propao ni ja ne bih prešao u Beograd. Verujte mi da je život tamo daleko mirniji i jeftiniji, samo ni to malo para ne možeš baš da zaradiš. Buke ima na razmim mestima od raznih izvora ,deca su bar nešto plemenito. i društveno je korisno da ih imamo na igralištima.
što se tiče droge to se prijavi deca dobiju da plate po 30-40 hiljada dinara ili uslovno 2 godine i opamete se.
što se tiče vaše dece, trudnica i malih beba ja stvarno ne mogu da zamislim tako nesnosnu buku od male dece na igralištu. ok, zavrište oni i to je normalno sve ali baš toliko da dete ne može da uči ili da se trudnica tako potrese dajte molim vas! ponudiću vam da testiramo nivo buke u stanu :)
a vi svakako ivnestirajte malo novca u bolju stolariju i izolaciju. u prethodnom stanu gde sam bio je to baš napravilo veliku promenu! A možete i stanarima da predložite izolaciju spolja na fasadi zgrade, jedina buka koju ja baš čujem je buka od drugih stanara unutar zgrade i to je normalno, nisam kupio neki luksuzni stan sa sendvič zidom i šta već. budimo realni
 
Što se tiče izolacije zvuka - nova stolarija je keva. Ne mora da bude zbog ovakvog slučaja. Svuda u gradu su prisutni razni konstantni šumovi kojih nismo ni svesni dok ne stavimo nove prozore.

Još da je stan dvostran...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613244#p613244:1tx7uidp je napisao(la):
StariPosmatrač » Uto Apr 02, 2019 5:58 am[/url]":1tx7uidp]Sad se prisetih gunđala iz mog detinjstva, kome je svaka dečija aktivnost smetala, kojima su non stop spavala deca (za koju su valjda mislili da nikada neće odrasti i izaći ispred zgrade), non stop su bili bolesni i umorni... Nisu uspeli da nas proteraju. Na žalost nekoliko decenija kasnije decu su sa igrališta proterali kompjuteri pred kojima sede po ceo dan. Podrška za decu na igralištu!

Vi ste ocigledno zbog trauma iz detinjstva zauzeli stav "Svidja mi se da ti ne bude prijatno", opevan u pesmi Discipline kicme. :?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613291#p613291:1tx7uidp je napisao(la):
11030 » Uto Apr 02, 2019 10:57 am[/url]":1tx7uidp]A kao život na selu / prigradu je milina? Tamo ti komšija preusmeri septičku u tvom pravcu, zapali strnjiku na 10 m od tebe itd. Meni je ''selo'' još gora opcija sto se tice tolerancije. Činjenica je da smo bahat narod koji ne poštuje ništa tudje i razume samo jezik sile. I gde je normalno da neko vrišti ko debil, makar bio i dete? Ja imam vrtić preko puta ulaza, znači 5m, ta deca se tako lepo igraju, cuje se graja koja ne smeta ali ne vriska i pokolj.
Mi smo imali slicnu situaciju samo nije bilo u pitanju igraliste vec ulica i tu su deca visila po ceo dan, a i noć. Desavalo se da vidim sestogodisnjaka kako se igra na ulici u 1 ujutru.
Branka, proverite da li se park nalazi na parceli zgrade, ako da mozda mozete da skupite vecinu i trazite da se ukloni.

Ma naravno da je zivot na selu posebna prica, ljudi koji tako olako savetuju odlazak na selo ne znaju o cemu pricaju. Da je na selu tako sjajno i bajno, ljudi bi bezali tamo iz Beograda a ne u obrnutom smeru. Hvala Vam na savetu!

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613301#p613301:1tx7uidp je napisao(la):
Agent001 » Uto Apr 02, 2019 11:17 am[/url]":1tx7uidp]Bez namere da vredjam, ali ovo mi deluje kao zalba klasicnog namcora. Koliko god da je igraliste blizu zgrade, i koliko god nesnosna decija graja moze da bude, zaista sumnjam da je u pitanju buka svaki dan ceo dan, svih sedam dana u nedelji, sve 4 nedelje u mesecu, svih 12 meseci u godini. Na kraju krajeva, ta deca idu u skolu, pa radnim danima do ranog posle podneva verovatno tamo nema nikog, ne verujem da se zimi po hladnom vremenu igraju non stop, sto se dake svodi na nekoliko sati dnevno tokom polovine godine kada je lepse vreme.

Ako resenja koja su Vam predlozili (nova stolarija, dodatna zvucna izolacija) ne odgovaraju, jednostavno prodajte stan. To je sasvim korektan deo Zemuna, ukoliko su papiri u redu, jedini razlog zbog koga ne biste mogli da prodate stan je sto ne mozete da dobijete cenu koju biste zeleli. Ako buka ponekad toliko smeta za ucenje, postoji citaonica. Ako buka toliko smeta za rad od kuce, postoje kafici (cak namenski za to), kao i coworking prostori.

Hvala na uvredi, duboko cenim Vasu nameru da me ne uvredite. Hvala i na kreativnim savetima, pokusacu da izmestim svoju decu u citaonice da bi druga deca mogla da vriste, a muz ce da daje psihoterapiju klijentima u kaficu tako da svi mogu da cuju traume klijenata.

Sto se tice dece u skoli, skola je blizu i deca beze sa casova pa tako zaista imamo celodnevnu buku, verovali vi ili ne. Da ste citali moj prvi post videli biste da buke nema jedino kada je kisa ili jak mraz. Takodje biste videli da pokusavam da prodam stan ali da niko ne zeli da kupi kada dodje i vidi sta se desava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613309#p613309:lprshuo3 je napisao(la):
astrodule » Uto Apr 02, 2019 11:29 am[/url]":lprshuo3]Tako je. Neki se ponašaju kao da su sa planine sišli.

Što se tiče igrališta iz ove teme, pretpostavljam da je to ovo

https://www.google.com/maps/@44.8453444 ... 144!8i3072


file.php

Jeste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613332#p613332:132wtb3z je napisao(la):
Gorstak89 » Uto Apr 02, 2019 12:36 pm[/url]":132wtb3z]

Pa da probam da odgovorim :D Kolika je ta buka i kada se sve dešava?

Prepodne, popodne, predvece, uvece, i cesto nocu. Ne dramim. Ne bih gubila vreme baveci se ovime kada bi buk atrajala par sati dnevno, 3 dana u nedelji. Imam posao, imam decu, imam stare roditelje. Problem je veliki.

drugo, te metalne i drvene prozore jeste li izolovali/održavali? jeste li npr stavili 1cm stirodura na spoljne zidove (iznutra)?

Ne, kako se zove tacno ta procedura i predlozite mi ko to radi? Zelim da pokusam.

u decibelima koliko ta deca budu glasna?

Kako to da izmerim?

jeste li zvali komunalnu policiju nekad ako je to npr posle 21h noću?

Jesam, nadlezni su samo za buku koja je u samoj zgradi.

Što ne probate da živite ispod sletne putanje aviona?

Mozda i to probam ako popustim psihicki. Na dobrom sam putu. :)

e da, imate li roletne i zašto ne? :)

Imam, bar pola dana su spustene zbog buke.

na kom ste spratu?

Prvom. Komsije sa 6. jednako kukaju.

i nije da ja vas teram na selo, niti smatram da je selo loše, prosto grad nosi sa sobom određena odricanja i određene pogodnosti, da moj rodni grad nije strašno propao ni ja ne bih prešao u Beograd. Verujte mi da je život tamo daleko mirniji i jeftiniji, samo ni to malo para ne možeš baš da zaradiš.

Pa dakle sami kazete da nema nista od toga. Ne beze ljudi u Bg zato sto im je u drugim mestima super nego zato sto je jako tesko.

Buke ima na razmim mestima od raznih izvora ,deca su bar nešto plemenito. i društveno je korisno da ih imamo na igralištima.
što se tiče droge to se prijavi deca dobiju da plate po 30-40 hiljada dinara ili uslovno 2 godine i opamete se.
što se tiče vaše dece, trudnica i malih beba ja stvarno ne mogu da zamislim tako nesnosnu buku od male dece na igralištu. ok, zavrište oni i to je normalno sve ali baš toliko da dete ne može da uči ili da se trudnica tako potrese dajte molim vas! ponudiću vam da testiramo nivo buke u stanu :)

Pa u osnovi svega i jeste problem da se shvati nesto sto se licno ne dozivi. Mozda u vasem kraju poneko dete vikne, bude obicna graja i onda Vi zamisljate da je isto to kod nas, al smo eto baksuzi.

Ponudite Vi meni da menjamo stanove, ja ovde imam 48 kvadrata, ako ste u skupljem kraju moze i manje kvadrata za mene. ;)

a vi svakako ivnestirajte malo novca u bolju stolariju i izolaciju. u prethodnom stanu gde sam bio je to baš napravilo veliku promenu! A možete i stanarima da predložite izolaciju spolja na fasadi zgrade, jedina buka koju ja baš čujem je buka od drugih stanara unutar zgrade i to je normalno, nisam kupio neki luksuzni stan sa sendvič zidom i šta već. budimo realni

Mi imamo onu izolaciju koja je radjena zbog problema sa grejanjem. I pitanje grejanja je time uspesno reseno, ali ne i pitanje buke.
 
Imam stan u krnjači od 35 kvadrata, prihvatam samo zamenu bez doplate :D Za početak možete staviti gume na prozore, i na metalne i na drvene, upijaju vibracije i umeju dosta da smanje buku. Ako već komunalna nije nadležna onda je nadležna obična pa ze te noću prijavite remećenje javnog reda i mira. Stirodur se prosto lepi na zid svaki moler koji radi i fasadu bi morao da to ume da uradi. Efikasno je na tankim zidovima.
najjeftinije i najbrže rešenje za merenje buke je sound meter aplikacija za telefon, ne znam baš koliko je pouzdana ali makar okvirno će vam reći.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613301#p613301:3nx5mcyk je napisao(la):
Agent001 » Uto Apr 02, 2019 11:17 am[/url]":3nx5mcyk]Bez namere da vredjam, ali ovo mi deluje kao zalba klasicnog namcora. Koliko god da je igraliste blizu zgrade, i koliko god nesnosna decija graja moze da bude, zaista sumnjam da je u pitanju buka svaki dan ceo dan, svih sedam dana u nedelji, sve 4 nedelje u mesecu, svih 12 meseci u godini. Na kraju krajeva, ta deca idu u skolu, pa radnim danima do ranog posle podneva verovatno tamo nema nikog, ne verujem da se zimi po hladnom vremenu igraju non stop, sto se dake svodi na nekoliko sati dnevno tokom polovine godine kada je lepse vreme.

Ako resenja koja su Vam predlozili (nova stolarija, dodatna zvucna izolacija) ne odgovaraju, jednostavno prodajte stan. To je sasvim korektan deo Zemuna, ukoliko su papiri u redu, jedini razlog zbog koga ne biste mogli da prodate stan je sto ne mozete da dobijete cenu koju biste zeleli. Ako buka ponekad toliko smeta za ucenje, postoji citaonica. Ako buka toliko smeta za rad od kuce, postoje kafici (cak namenski za to), kao i coworking prostori.

Ali kao sto neko rece - zivot u gradu ima svoju cenu. Ocekivati hermeticke uslove zivota, gde na maloj povrsini zivi hiljade ljudi je veoma iluzorno. Od hiljadu ljudi, neko ce nekad sigurno da busi nesto, da se veseli, svadja, sprema rucak, sta znam. Svi se zale da deca bulje u kompjuter i da treba da se igraju napolju, ali ne pred njihovim prozorom. Svi bi da imaju prodavnicu u blizini, ali da im pred nosom ne prolaze dostavna vozila. Svi bi da izadju negde, ali da kafici, restorani itd nisu pod njihovim nosom. Svi bi da budu blizu saobracajnica, prevoza, parkinga, ali bez zagadjenja.
Slazem se! Gde su novebeogradjani koji zive uz autoput... Pogotovo se slazem i oko cinjenice da ta buka ne moze bas da bude tako nepodnosljiva... Sto se ucenja tice imam jedan moj primer koji je doduse bio dosta davno, ali ga se secam. Radili smo pismeni iz srpskog a naravno, bas tada su dosli ludaci iz vodovoda da ruse beton i opravljaju kanalizaciju... Lupali su onim bagerom kao da je bilo bombardovanje pa se niko nije zalio... To da ne mogu da uce su decije budalastine koje namecu roditeljima da bi opravdali svoje ocene i lenjost... Pustite vi to...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613433#p613433:1b5omlkv je napisao(la):
BrankaM » Uto Apr 02, 2019 5:38 pm[/url]":1b5omlkv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613244#p613244:1b5omlkv je napisao(la):
StariPosmatrač » Uto Apr 02, 2019 5:58 am[/url]":1b5omlkv]Sad se prisetih gunđala iz mog detinjstva, kome je svaka dečija aktivnost smetala, kojima su non stop spavala deca (za koju su valjda mislili da nikada neće odrasti i izaći ispred zgrade), non stop su bili bolesni i umorni... Nisu uspeli da nas proteraju. Na žalost nekoliko decenija kasnije decu su sa igrališta proterali kompjuteri pred kojima sede po ceo dan. Podrška za decu na igralištu!

Vi ste ocigledno zbog trauma iz detinjstva zauzeli stav "Svidja mi se da ti ne bude prijatno", opevan u pesmi Discipline kicme. :?

Niste shvatili poentu. Ja sam uveren da ste vi gundjalo, verzija 2019.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613548#p613548:3r96lrm6 je napisao(la):
StariPosmatrač » Sre Apr 03, 2019 5:58 am[/url]":3r96lrm6]Niste shvatili poentu. Ja sam uveren da ste vi gundjalo, verzija 2019.

Svrha mog obracanja na ovoj temi je da dodjem do predloga za resenje problema. Ta svrha je ispunjena jer ima dobrih ljudi koji su pokazali razumevanje. Vase diskvalifikacije su irelevantne jer postoji zakon o javnom redu i miru ka cijem sprovodjenju tezim. Taj zakon nije donet slucajno nego da bi ljudi u civilizaciji ziveli civilizovano a ne kao u dzungli. I taj zakon ce biti postovan pre ili kasnije, kao sto se danas postuju neki zakoni koji su pre samo 10 godina delovali nesprovodivo.

Tako da, slobodno vi diskvalifikujte, ja cu svoj drustveni angazman nastaviti i resiti ovaj problem u korist svih, ukljucujuci i du decu koja se danas nevaspitano ponasaju. :sesir:
 
u tom slučaju dobra stolarija zlata vredi, i izolacija spolja takođe, al ako je teško da se dogovorite onda bar ta izolacija unutra! ultra tiho nikad neće biti sem ako se ne preselite u neki levi, slabo opterećeni kraj. ili pak neku jako staru zgradu od cigle.
što se tiče dovođenja dece u red, držite se vi svoje dece i zakonskih limita. ja nemam svoju decu ali tuđu mi niko neće dirati :D
 
Deca imaju svu moju podršku u ovom slučaju ako se odreknu marihuane i idiotskih zvučnika. Posebno što se sa tih zvučnika - a pretpostavljam da se radi o kineskim bluetooth "kofer" zvučnicima sa ogromnim bas drajverima najgoreg kvaliteta - pušta najveće đubre od muzike, melos spoj turbo folka, zurli i hiphopa.
 
Ne znam kako da vam pomognem ali sam lično iziritiran određenim komentarima.
Niko nije baksuz samo svi drugačije reagujemo na buku. Moje mišljenje je da su tu najveći krivci roditelji. Oni misli da se ceo svet vrti oko njihovog deteta i maksimalno su ih razmazili. Iz svega toga nakon nekoliko godina takvog razmišljanja (a i znajući prema ovima iz moje zgrade) praktično izbaci dete ispod tuđeg prozora da urla da bi on mogao da se odmori od njega odnosno u prevodu- od svog problema pravi meni problem.
Pa i ja volim životinje pa ih ne gomilam i ne pravim u kraju azil, nacionalni rezervat, zološki vrt.
Jedino roditelji te dece treba da ih vaspitaju do kada bi trebalo da borave na igralištu i naravno šta smeju a šta ne i koliko da galame.
 
Meni deluje da je ova zgrada svojom geometrijom akustički idealno postavljena kao ušna školjka, pa se zvuk tako i multiplicira (kao kad se obavije dlan oko uha da bi se bolje čulo. A na samom uglu ne postoji prolaz kao što je to uglavnom slučaj koji bi se ponašao kao zvukovod (tj. zvuko-odvod).
Ono što bi stvarno moglo da se uradi, ali verujem da je organizacija toga naučna fantastika, je da se fasada zdrage prilagodi tome da delove frenkvencijskog sprektra kome pripada i dečja graja ili apsorbuje ili reflektuje ka spoljnim stranama a ne ka unutrašnjosti "ušne školjke".
Više zelenila oko igrališta, itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613654#p613654:m6nlikdr je napisao(la):
escalation » Sre Apr 03, 2019 2:57 pm[/url]":m6nlikdr]Ne znam kako da vam pomognem ali sam lično iziritiran određenim komentarima.
Niko nije baksuz samo svi drugačije reagujemo na buku. Moje mišljenje je da su tu najveći krivci roditelji. Oni misli da se ceo svet vrti oko njihovog deteta i maksimalno su ih razmazili. Iz svega toga nakon nekoliko godina takvog razmišljanja (a i znajući prema ovima iz moje zgrade) praktično izbaci dete ispod tuđeg prozora da urla da bi on mogao da se odmori od njega odnosno u prevodu- od svog problema pravi meni problem.
Pa i ja volim životinje pa ih ne gomilam i ne pravim u kraju azil, nacionalni rezervat, zološki vrt.
Jedino roditelji te dece treba da ih vaspitaju do kada bi trebalo da borave na igralištu i naravno šta smeju a šta ne i koliko da galame.

Naravno. Ovde neki ljudi ne razumeju osnovni koncept podrske detetu. Nije podrska detetu ako ga pustis da se ponasa nevaspitano i da radi sve sto pozeli. Podrska detetu (na kojoj ce biti zahvalno kada odraste) jeste ako ga vaspitanjem ucinis boljim covekom. Svako ljudsko bice ima ljudski i zivotinjski deo u sebi a vaspitanje i obrazovanje sluze da se taj zivotinjski deo humanizuje. Snaga treba da se koristi za rad, igru i sport a ne za batinanje. Glas treba da se koristi za pevanje, smejanje i govor a ne za urlanje. Itd. Kada bi to davanje potpune slobode bilo pravo resenje, onda bi trebalo pustiti deci da biraju da li ce da idu u skolu, kod zubara, drogirati se, itd. Ta sloboda bez razumnog usmeravanja bi samo stetila detetu, i ne predstavlja nikakvu podrsku nego siguran put da se detetu naprave ozbiljni problemi.
 
Ko se ne izurla u detinjstvu postane čovek kome smeta dečije urlanje. Urlajte deco!
 
Ocemo snimak buke sa zatvorenim i otvorenim prozorom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613669#p613669:1p8irhw9 je napisao(la):
Beki » Sre Apr 03, 2019 4:36 pm[/url]":1p8irhw9]Ko se ne izurla u detinjstvu postane čovek kome smeta dečije urlanje. Urlajte deco!

I onda posle par decenija uči svoju decu kako treba više da urlaju, jer je on bio grlatiji u tim godinama. :sesir:
 
Evo, klinci ispod mog prozora igraju fudbalu i normalno da viču: ,,Gooooooool” kada postignu pogodak, a i mora dete na golu da se prodere onom gore da je Pavle sam na desnom krilu kada ga ovaj sa loptom ne vidi, ne može da mu šapuće, neće ga čuti. I šta treba da im propadne akcija da bih ja imao mir u kući?
 
Resenje: prodati stan u sred najgore ciče zime kada je igraliste prazno i emigrirati.

Imam relativno slican problem sa klincima koji leti celu noc piju pivo i drogiraju se u parku koji je sa svih strana okruzen zgradama tako da je izuzetno akustican...nocu i sa zatvorenim prozorima retko kada moze da se spava i to traje mesecima sve dok je lepo vreme....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Autor teme je lepo napisao da buku ne čine samo dečje navijanje i igranje nego da je problem što se ona nastavlja i u noć sa zvučnicima koji trešte i starijim klincima (da tako kažem) koji arlauču kao da su na Beer festu a ne pod nečijim prozorom...

Istina, žive ljudi i u gorim uslovima, al ono... što kaže izreka - svakome je njegova muka najveća. I ako već neko ne može da pomogne, najmanje što može da uradi je da ne staje na žulj.
 
Pa stvar je vrlo jednostavna, ako nekome smeta decije igranje, cika i vristanje ili neki tinejdzeri sto sede i caskaju uvece, neka potrazi pomoc kod psihijatra. Ako nekome smetaju narkomani ispred zgrade, lomljenje, neandertalsko urlanje, preglasna muzika kada joj vreme nije...nek zove policiju, komunalnu policiju tj.onoga ko je nadlezan za odredjen problem. Ja kad sam imao problem sa komsijama iznad mene, zvao sam komunalnu sve dok nisu dosli. Jesmo mi banana drzava, ali samo treba biti uporan, nece doci posle prvog mejla, ali ce doci ako nastavite da ih smarate. Ali kad se igra fudbal recimo, mora da se vice, udara loptom itd. Kome to smeta nek ide u sumu da zivi, sta da mu kazem.
 
Vrh