Šta je novo?

Brankov most

Београдски саобраћајни надреализам.

Сада кад имамо већ један циклус умоболних и деструктивних захвата на Бранковом мосту и околини могу да изведем један, вероватно непопуларан закључак.

Није крив Гангула. Крив је Београдски Универзитет, Саобраћајни факултет и сви сродни факултети, крива је елита, крив је онај што је поставио тог несрећника на чело града и криви су они бројни Шапићеви гласачи 2018е године.

Нестварно је да ово друштво дозвољава себи да у планерском смислу тавори, безмало 80 година у прошлости а ево цела струка су дигла око једне и то лоше, порушене и непримерене зграде у Немањиној.

А град нам је, сад већ и без претеривања, најзаосталија европска престоница, без икаквог реда, идеје о развоју и основних цивилизацијских тековина као што је рецимо канализација.
 
Nije prefarbana cela žuta traka nego negde posle polovine u smeru nbg-centar, stoji i znak, a pandura nema na početku mosta
 
Sada je protočno skretanje, gde nestadoše silni ljudi od juče?

Screenshot_20240529_172858_Chrome.jpg
 
Ipak ništa.

Danas je čak i žuta traka solidno funkcionisala, ne znam ša se desilo sa svima ovima koji su skretali, baš ću pratiti do kraja nedelje.
Moguće da je došlo do promene navika, mada ne vidim neku moguću veliku promenu rute.

17:00
Screenshot_20240529_172858_Chrome.jpg


17:30
Screenshot_20240529_173818_Chrome.jpg



18:00
Screenshot_20240529_180324_Chrome.jpg


18:30
Screenshot_20240529_183146_Chrome.jpg


19:00
Screenshot_20240529_185813_Chrome.jpg
 
Ovo je stvorilo problem i biciklistima, jer je de-facto ukinuta staza od mosta ka Crnogorskoj, jer su se "automobili" samoorganizovali i od jedne trake napravili dve, jednu za Crnogorsku (desno po biciklistickoj stazi) i drugu (levo) za Gavrila Principa.
 
Можда да средња трака постане жута и да се пред станицу тј. после искључења са моста, ка Црногорској, жута трака врати у крајњу десну... 🤣
 
Jasno mi je da u gradskoj upravi sede neki mamlazi, jasno mi je i da akademski stručnjaci očigledno pojma nemaju i klimaju glavom na svaki biser predlog političara, ali mi jedna stvar nije jasna:

Da ti u 2024. godini, u zlatnom dobu veštačke inteligencije, pametnih semafora, brojača saobraćaja, nisi mogao da upališ neki simulator i da izmodeluješ protok saobraćaja sa levim skretanjem i bez levog skretanja, to mi nikako nije jasno. Pa majku mu, mogli ste kompjuter da pustite da vam predvidi ovaj cirkus, ako već sami niste dovoljno bistri.

I na sve to, sujeta ih udara na max, pre će ukinuti žutu traku, nego vratiti na staro i priznati grešku, tolika tvrdoglavost i bezobrazluk, tačno ima na kraju da ukinu i desno skretanje, kad i ova mera sa žutom trakom ne doprinese poboljšanju saobraćaja. A uvek je opcija i da sruše most, nema mosta, nema ni gužve.
 
Могу (а вероватно и хоће) да, поред беле, уведу и плаву и црвену траку, и да преименују мост у Срспки мост, и да пуштају само беле, плаве и црвене аутомобиле на њега, и да уведу разглас са кога ће се пуштати богоугодна бресквица. Нема краја игранци.
 
Ma vratice sve kako je i bilo, ali ne mogu pred izbore da priznaju da su napravili sranje…
 
Ovo je kataklizma sad cu da posaljem dir agencije za bezbednosz sao. da proverim dal su normalni i zasto nisu. Uzas
Zasto on kada je ovo resenje javnosti prezentovao glavni urbanista grada i predsednik privremenog organa Beograda? Valjda oni sa svojim sefovima treba da javno daju odgovore da li su normalni ili je je navedini direktor sef? Ako jeste kome je jos sef pa da znamo zasto da trazimo njegovu odgovornost i sefova mu.
 
Na ulazu mosta kod Ušća znak je za žutu traku ovaj znak prestanka je na 2/3 mosta zbog lakšeg skretanja ka Savamali, čisto da budemo precizni.
Bela traka pomerena je 30tak metara unazad od postojeće...
Screenshot_20240530_105608.jpg
 
Vrh