Šta je novo?

Brankov most

pa naravno da sam pogresio, ali evo i zasto - zato sto je pozadina tih stubova promenjena, na donjoj slici vec mozete da vidite kako je kamen (izmalterisan) i prefarban (nekoliko nijansi je rasporedjeno po plocama), s tim sto neposredno ispod onih okana jos nisu stigli da ga prefarbaju. Eto, to je to o cemu sam govorio. Umesto kamena, ofarban malter. Uzivo to izgleda jos mnogo gore.

p3040117.jpg

p1010459.jpg
 
Mozda nemoze drugacije treba upitati nekoga .A kad smo kod upropastavanja strepenice Jelisavete Nacic na kalemegdanu prve zene arhitekte skratili su za tri stepenice zatrpavanjem iako su pod zastitom drzave kao cijeli kalemegdan :rant:
 
Inače, ja sam možda slep, ali mi se čini da "dubokamen" na stubu nije isti. Pre svega, stari je imao jedan krug u sredini i šest latica koje su išle na napolje, a na ovom dole (novom) je mnogo kompleksnija gemoetrijska forma.
 
direktor":2v76erv5 je napisao(la):
Mozda nemoze drugacije treba upitati nekoga .A kad smo kod upropastavanja strepenice Jelisavete Nacic na kalemegdanu prve zene arhitekte skratili su za tri stepenice zatrpavanjem iako su pod zastitom drzave kao cijeli kalemegdan :rant:
sta znaci ne moze? kako je ranije moglo..
 
Ambassador":1avi5v8f je napisao(la):
Inače, ja sam možda slep, ali mi se čini da "dubokamen" na stubu nije isti. Pre svega, stari je imao jedan krug u sredini i šest latica koje su išle na napolje, a na ovom dole (novom) je mnogo kompleksnija gemoetrijska forma.
Yep, i bolje izgleda ovo novije :)

sliako sam malo gornji deo mosta,taj kameni deo, pošto sam imao pauzu na faksu od 2-4 :p

p1010579q.jpg


p1010580.jpg


p1010582i.jpg
 
Ono što mene zanima je koja je osnova za "novije"? Da li kao drveće na Studentskom trgu ili Studenica?

Bojim se da se moram složiti sa Luciferom, te da izgleda nakaradno. Vrlo me pocenja na fotografije renoviranih vrata sa satom u Herceg Novom. Seljački izgleda i stravično se primećuje razlika između kamenih ploča ispod i ovoga gore. Da li će sve to lepo izbledeti jednom, odnosno posiveti, nadam se što pre. (Što bi rekao moj ćale, "Ja sam bio ubeđen da se sve zgrade u Beogradu kreče u sivo.")
 
da bolje kao sto je i reklamna hemijska olovka bolja od dobrog penkala, a plasticni kineski stapici od slonovace.
 
Izvinjavam se svim prefinjenim korisnicima guscijih pera pri pisanju.
 
Mene je oduvjek zanimalo sta se nalazi ispod mosta u omim prostorima ko ji se vide kad se ma most gleda iz Karadjordjeve u smjeru kalemegdana.Da i meni rozeta izgleda kao da je zamjenjena
 
hazard":2ox3gn8v je napisao(la):
A i hemijska olovka je bolja od penkala :D
ovde cak nije poenta sta je bolje. ali kada bi se vrsila opravka vrednog starinskog penkala, sigurno ne bi bio strucni izbor da se od njega napravi hemijska olovka. isto vazi i za stapice. brain on.
 
Mozda je razlog zasto se uopste premazuje bojom taj kameni deo zbog ucestalih grafita, tj. ono se ne moze ni nazvati grafitima cime se upropascava isti. tj. mozda je to neka zastita boja, ne verujem bas da je nekome pala ideja hajde da okrecimo brankov most ne svidja nam se kamen :laugh: :bash:
 
@Lucifer
Možda si to hteo da kažeš, ali to sigurno nisi rekao. (o opravci)
O korišćenju slonovače ja stvarno ne znam kako drukčije da se izrazim, osim sa zgražavanjem. Za plastične kineske štapiće bar niko ne mora da umre ili da se porobi.
 
Бранков мост, окт09
Да ли су променили орнаменте и на стубововима десно?

DSC_5077.jpg


DSC_5100.jpg

DSC_5044.jpg


DSC_5102.jpg

DSC_5019.jpg



DSC_5143.jpg
 
Бранков мост, окт09

Нешто им се није примило оно пескирање од пре две године, можда су заборавили да офарбају?

DSC_4973.jpg

DSC_4975.jpg

DSC_5115.jpg

DSC_4983.jpg
 
jovanovm":uruom71p je napisao(la):
@Lucifer
Možda si to hteo da kažeš, ali to sigurno nisi rekao. (o opravci)
O korišćenju slonovače ja stvarno ne znam kako drukčije da se izrazim, osim sa zgražavanjem. Za plastične kineske štapiće bar niko ne mora da umre ili da se porobi.
bljak.
 
@Lucifer
Hajde pojasni, ne moraš tako detinjasto da stavljaš komentare. Da si rekao da postoji kvalitativna razlika niko ti ništa ne bi prigovorio, ali ako hoćeš već da izazivaš kontroverzu nemoj da si troltastičan. Nekima je kvalitativna razlika i finansijska odgovornost (mada iskreno sumnjam da iko u gradskoj vladi o tome razmišlja), tj. održivi razvoj. Postoji kvalitetno i postoji realno (primer Prokop).
 
Da li ti, covece, zaista mislis da neko u Srbiji moze da kaze du sa stapici od slonovace bolje od plasticnih i da pritom time ne misli na kvalitet i funkcionalnost samih stapica, vec na proces proizvodnje (nesto tipa: lakse je ubiti slona, nego preraditi naftu)? Lepo je sto imas svoju zanimaciju i svoje vidjenje zastite prirode, ali je krajnje neprimerno da ovu temu opteretis svojom propagandom. Meni je to zaista bljak, ne bljak kao sto ga mala deca izgovore, vec bljak kao sto razumni ljudi odmahnu glavom kada neko zarad svoje zaludjenosti izvrgava ocigledne istine, kada neko predje granicu pristojnosti i uljudnog razgovora. Kada si ti rekao da su plasticni stapici bolji od slonovace, ja sam slutio na sta mislis, ali budi ubedjen da su svi ovde shvatili da ti tvrdis da se laske i slasnije jede plasticnim stapicima.
 
Ja tvrdim da se isto jede, a šta se dešava u Srbiji celoj nemam nameru da generalizujem. Poenta onoga što kažem (što jeste vezano za temu) je činjenica da postoje finansijski i ekološki efektivni načini da se nešto uradi i ne. Jeste lepše npr. graditi neoklasične palate, ali je energetski neefikasno, i neodgovorno prema ljudima koji žive u straćarama. I stoga nije bolje.

Da se vratimo na Brankov most i kamen. Moguće je da je korišćen jeftiniji način rekonstrukcije (iskreno, još nismo ni utvrdili da li je došlo do onoga što kažeš), s obzirom da rekonstrukcija stubova mosta sigurno ne predstavlja neki osnovni prioritet gradskog budžeta. BTW, ako su i farbali, vrlo je moguće da je u ptanji anti-grafit farba, ko što je rekao @Opuštenooo
 
postoji i antigrafit lak. vrlo je moguce da bi neko u srbiji, slusajuci te, rekao bravo, tako se sada u svetu radi, ruse se viktorijanski staklenici jer su energetski neefikasni, prefarbavaju se rebrantove slike bojom za koju nisu potrebni mikroklimatski uslovi... ali u stvarnosti nije tako - svet u kome se unistavaju kulturni spomenici, iz bilo kog razloga pa i ekoloskog, ne postoji van malih i izpoacenih drustava, kakvo je nase, i van zelja sacice zelenih aktivista. blago onome ko misli da je ucinio bilo kakvu ustedu time sto jevtino a nestrucno restaurira i trajno unisti kulturni spomenik.
 
Luka, pa daj čoveče. Niko ne govori ni o kakvom rušenju. Viktorijanski staklenici su inače veoma energetski efikasni, probaj da koristiš primer koji poznaješ prvo ako hoćeš da se praviš pametan ekstremnim primerima. Inače, u stvarnosti se Rembrandtova dela (i mnoga druga) prefarbavau zaštitnim slojevima da ne bi morala da se drže pod staklom u posebnim mikroklimatskim uslovima.. ako nisi znao...

Elem - mi nismo utvrdili da li je i kako neko nešto uopšte uništio. Jedino što imamo od toga je to što si ti REKAO. Foto dokaza nema, niko drugi to nije ni rekao niti potvrdio. Archangel te je demantovao fotografijama.... Hajde pokaži nam lepo šta je to urađeno, pokaži nam da ako se farba da to NIJE antigrafit lak (ili samo pozovi službu koja je zadužena za restauraciju mosta pa ih pitaj), tj. daj nam nešto drugo osim postova na forumu. Ili ćuti, molim te, jer ovako sigurno ne doprinosiš diskusiji.
 
Vrh