Šta je novo?

Brankov most

Mислим да је једино решење за те колотраге да протерају трамвај преко Бранковог моста и на конто тога смање број аутобуса који иде преко њега.
Verovatno nisi skoro prošao starim mostom kolima, da vidiš šta su džombe. Doduše, krpili su ga prošle godine, al džaba.
 
Verovatno nisi skoro prošao starim mostom kolima, da vidiš šta su džombe. Doduše, krpili su ga prošle godine, al džaba.
Знам какво је стање, али та два моста нису за поређење. Притом на Бранковом мосту би могли да ураде трамвајске баштице и од бетона.
 
brankov-most1small.jpg

phtshp ja
 
Један леп чланак из Објектива о "Земунском мосту краља Александра"

Zbog ovoga nam ZAVIDEO ceo svet: Beogradski most obarao REKORDE, a jednu stvar o njemu malo ko zna (FOTO)
Konstrukcijski, most je bio remek delo svetske arhitekture

Izvor: Objektiv.rs / Beograd / 19:16 • 25.11.2021.

https://objektiv.rs/vest/900203/zbo...to/?utm_source=novosti.rs&utm_medium=exchange
 
ispravka u tekstu o mostu ...nisu ga nemci srusili nego nasa vojska da bi sprecila nemace u osvajanju bg i ostatka zemlje ka jugu....
 
Most kralja Aleksandra su krasila dva pilona u srpsko-vizantijskom stilu koja su stajala na veličanstvenim postamentima koji i danas nose Brankov most.


Kakva smejurija od teksta. Jeste, baš su nam "zavideli" zbog mosta.... I ne daj bože da se navede ko su bili konstruktori da je u Nemačkoj već bilo izgrađeno nekoliko sličnih mostova....
 
To je ta mitologija da je sve najlepše i najbolje kod nas, da ne postoje slične stvari u svetu ili okruženju i to može da proguta samo onaj ko je putovao samo do Grcke na more i gde nije video nista osim plaže i obilaznice oko Soluna.

Pa čak i da je to video, shvatio bi šta je obilaznica i da je Beograd i dalje nema i tu bi trebalo odmah da shvati gde smo mi u stvari.

Naravno, most je bio lep, ali ništa više od toga.
 
Sinoc, na silasku ka NBGD, pored kamera montirani dodatni uređaji. Moguće da će da mere i brzinu?
 
Čekanje u kolima, na Brankovom mostu, u smeru ka gradu, radnim danima popodne, je jedna od većih radosti - za one kojima to odgovara. To su zakupci bildorda i ostalih reklamnih površina. Ali, šta raditi, čemu pribeći, kada između pogleda radoznalih čekača i reklamne površine imate 3 lepa četinara?
20220531_113855.jpg
 
Čekanje u kolima, na Brankovom mostu, u smeru ka gradu, radnim danima popodne, je jedna od većih radosti - za one kojima to odgovara. To su zakupci bildorda i ostalih reklamnih površina. Ali, šta raditi, čemu pribeći, kada između pogleda radoznalih čekača i reklamne površine imate 3 lepa četinara?

Da li zaista moras da prelazis most? Mozes li da radis od kuce?
 
Ovo je jako zanimljivo pitanje. Brankov most, naravno, moram da prelazim. Kolima to činim jednom do dva puta nedeljno u redno vreme, zbog sastanaka, i još toliko uveče, zbog razonode. Nešto ređe ga prelazim biciklom, zbog razonode. Ipak, češće ga prelazim peške, tokom trčanja.

Mogu da radim od kuće, ali neću. :)
Kad bi mi gročanski vodovod davao nešto vode, mogao bih malo i da radim iz vikend-kuće. Ali, neće, je*******o im pas mater.
 
Poslednja izmena:
Nego, odlutasmo od glavne poruke koju sam želeo da plasiram. Neko ili nešto, je izlomio, ili izlomilo ova tri četinara, kako bi pogled na bilbord bio neometan. Ovo zeleno drvo u pozadini je neki od brzorastićih bagremova, ili tako nečega što džiglja ko blesavo, ali doakaće i njemu brzo:
20220531_113855.jpg
 
Lepo je to što je prijavljeno, samo džaba kada je drveće već uništeno. Treba ovo proturiti i u medije. Mogao bi @GOJE da pošalješ fotografiju BG hronici kao gledalac reporter.
 
Šta ću kada sam povučen i stidljiv. Čak mi se Slađa redovno javi u prolazu, a ja ni to ne mogu da iskoristim da tutnem te slike. Ali, ako neko drugi želi, slobodno može.
 
Mislio sam na to da pošalješ putem mail-a, kao što to rade drugi građani.
 
Vrh