Šta je novo?

Brankov most

Nova žuta traka je već u opticaju
Pogledajte prilog 205300
Влогзила је јуче снимио да се доле на тротоару поред Карађорђеве са дела моста обрушио бетон. Сад морају да среде тај део конструкције моста са ког је бетон пао, па ће тек онда да асфалтирају и тај делић.
 
Polako nema žurbe laganini...
IMG-20240720-WA0014.jpeg

IMG-20240720-WA0016.jpeg


IMG-20240720-WA0018.jpeg
 
Не верујем сопственим очима. Драго ми је да ће средити и средњу и леву траку и да очигледно неће ту ставити исти асфалт као у десној траци, тј. да ће десну траку асфалтирати квалитетнијим асфалтом због аутобуса.
 
Evo sličica iz blizine.Kada su uradili žutu traku ka gradu pomislio sam nije valjda da ostatak neće dirati,ipak:
Ne izgleda kao da će raditi spojeve

A ovaj bi baš trebalo da srede,funkcioniše kao skakaonica.

Kao što reče Dule,žutaa traka je sramota ali mislim da je ona ka gradu bila mnogo gora.Preko nje je i bus odskakao od rupa.
 
Mislim da ima veze s Brankovim i rušenjem Starog. U Milentija Popovića ka gradu je sklonjena baštica, verujem da će šine postati traka za automobile. Tu sad postoji opasnost da kad se svima osladi tuda da voze, a gužve se možda smanje, tramvaje više ne vidimo ponovo na toj trasi.
 
Evo sličica iz blizine.Kada su uradili žutu traku ka gradu pomislio sam nije valjda da ostatak neće dirati,ipak:
Ne izgleda kao da će raditi spojeve

A ovaj bi baš trebalo da srede,funkcioniše kao skakaonica.

Prodjoh danas svečano - skakaonica ostala, jača nego ikad. Spojnice su sve ostavili nepromenjene, svaki prelaz bubrezi otpadaju, gledam kako žutu traku presvlače a one rešetke zinule poluzardjale, samo će ih vratiti nazad i to je to 👏
Asovi!
 
Jutros sredina avgusta prazan grad. od tunela do usca kolona zbog jedne trake, sta li ocekivati kada se dve trake sa starog mosta preliju kad god to bude bilo na brankov
 
Jutros je bio haos, ali je tu bio "prastari" SSM, bukvalno sam okružio oko Kališa, pa na SSM, i za 5-6 min sam stigao na NBG sa Dorćola.
 
Vidim da se kuka na stanje spojnica na mostu, budući da sam zbog posla počeo svakodnevno da prelazim Brankov, samo mogu da kažem da su spojnice na Brankovom mostu med i mleko u odnosu na spojnice na Pančevcu.

Vi što se žalite, provozajte se Pančevcem i biće vam lakše kad ponovo budete išli Brankovim. 😂

Šalu na stranu, stvarno nije toliko kritično, em ima sveukupno 3-4 spojnice duž celog mosta (za razliku od Pančevca, gde ih je 10-15 i sve lome bubrege), em uopšte ne lupaju toliko, ona čuvena skakaonica na kraju mosta, pre bih rekao da je do nivelacije pristupne rampe, nego do same spojnice.
 
Dobro, Pančevac je priča i kategorija za sebe. Prošao sam i ja nedavno kolima preko oba mosta i Pančevački je stvarno klupko katastrofa koje čekaju da se dese.

Ali nema veze, to sve može da sačeka. Bitno je da su izdvojili pare za prenos fudbala i za gradnju stadiona i (novog) sajma knjiga u Tri majčine.
 
Pa bitnije je, pored ovog što je napisao @Bender Rodriguez da se sruši Stari savski most na X godina, da se Brankov most presvuče novim asfaltom, prošire već široke ulice i bulevari po NBG, da se izgradi gomila kružnih tokova po gradu, asfaltiraju saobraćajnice i okretnice kojima će ići privatni prevoznici i sl. nego da se počne na sređivanju Pančevačkog mosta.​
 
Vidim da se kuka na stanje spojnica na mostu, budući da sam zbog posla počeo svakodnevno da prelazim Brankov, samo mogu da kažem da su spojnice na Brankovom mostu med i mleko u odnosu na spojnice na Pančevcu.

Vi što se žalite, provozajte se Pančevcem i biće vam lakše kad ponovo budete išli Brankovim. 😂

Šalu na stranu, stvarno nije toliko kritično, em ima sveukupno 3-4 spojnice duž celog mosta (za razliku od Pančevca, gde ih je 10-15 i sve lome bubrege), em uopšte ne lupaju toliko, ona čuvena skakaonica na kraju mosta, pre bih rekao da je do nivelacije pristupne rampe, nego do same spojnice.
Prelazim i jedan i drugi,zestoka konkurencija,cini mi se da su na Pancevcu ujednaceno razvaljene a na Branku ona poslednja u smeru ka gradu dominira.
 
Vrh