Šta je novo?

Brankov Business Centre (Ex Zgrada Beobanke) - Zeleni Venac

U pravu si diso, ali slozicemo se sve sto je nenormalno je normalno. Ne znam uopste zasto su i organizovali te tendere. Mogli su mnogo ranije i na mnogo nacina da izmuljaju prodaju, po ceni koju zele.
 
Evo zašto ne podnosim Studio B, prilog od pre 10tak dana o zgradi Beobanke.

http://www.youtube.com/watch?v=zYZEsqIg5qM

Kažu da nije bilo kupaca a cena od 3.6 miliona eura je super povoljna za zgradu od 13 spratova, ali nigde ne kažu da nema garaže niti da se može izgraditi. Samo vrte PR grada i ne kritikuju ništa već samo dodaju vizuelni element saopštenju sa sajta grada. :bash:
 
Zaboravili su da napomenu da imaju neverovatan pogled na prolaze ka zelenom vencu gde uživo mogu da vide kako ulični prodavci, prosjaci i besposličari vrše malu, a i veliku nuždu.
 
Od ove zgrade može da se napravi dobar mulifunkcionalan objekat kafić-restoran-hostel i to tako što prva tri sprata kafić, četvrti i peti kuhinje sa pratećim magacinima, šesti, sedmi restoran gotovih jela (kao menza, ali mnogo dobra) sa vidikovcem, a osmi i deveti klasičan restorana sa uslugom za stolom. Dok su poslednji spratovi za hostel, ali dvokrevetne sobe sa kupatilima, to mu dođe kao lux hostel, jer je na tim spratovim najmanja buka i dobar pogled sa puno svetla. U prizemlju može nešto za prolaznike sa trotoara tipa trafika, fastfood ili neka manja prodavnica, a može i knjižara. Lokacija je odlična za tako nešto. Za kuhinje, magacine i pratećom logistikom pranje veša iz hostela, kancelarija obezbeđenja, minimalno dva sprata treba ostaviti četvrti i peti sprat. Da imam da kupim zgradu ja bih to uradio. Potrebno je tri do četiri godine za razradu objekta do nivo za prepoznavanje kao odlično mesto u gradu za kratak odmor i obrok.
 
А кад већ није погодна за пословну зграду због проблема паркинга, шта мислите да се преуреди у студентски дом?
 
Ne može tu studentski dom, verovatno se šališ. :) Najbolje ti je ovo što sam ja predložio jer je lokacija živa i u centru je grada.
 
Mair nisam siguran da hostel moze da otplati visinu investicije u objekat i u opremanje objekta to je velika stavka kod hotelskog smestaja. Mogao bi da legne neki hotel sa 3 zvezdice sto veceg kapaciteta koliko prostor dozvoljava. Prednost kod hotela je sto ne zahtevaju pogotovo oni nize kategorije veliki parking prostor kao poslovni prostor i trzni centri. Svakako deo moze biti otvorenog tipa recimo neki restoran na vrhu objekta i sl sadrzaji
 
Hotel sa 3* bi tu legao ko "d... na nošu" :) Odnos broja garažnih mesta prema broju smeštajnih jedinica je 1:5,s tim što mogu biti udaljena i do 300m od hotela.
 
Tesko da ce se naci investitor po ovoj cjeni treba sanirati konstrukciju koja nezadovoljava sejzmiku .Mozda bi studentski dom i bio najmanje lose rijesenje
 
Težište mog predloga je na restoranu i kafiću, a u prizemlju sadržaj koji će da privuče prolaznika da uđe i pogleda, knižara ili nešto slično. Dok je hotel (hostel) na poslednjim dva ili tri sprata više dopuna usluge i sve manje ili više funkioniše nezavisno sa zajedničkom logistikom gde su troškovi kuvanja, pranja i obezbeđenja zajednički. Ispaltivost dolazi onda kada ti je restoran 70% popunjen i kada okolina koja je zaposlena, a treba kvalitetno da pojede nešto i pri tome jeftino, a nije fast food dođe na ručak ili doručak neki i na večeru. Hostel tj. spavaće sobe svaka sa kupatilom bi većinom koristili turisti ili opet neko umorno poslovno lice 20 evra ili 30 evra noć, ali i svi ostali s obzirom da je u centru grada.
Povraćaj ovih 3 miliona je za više godina, ovo što ja predlažem može da uradi samo neko kome ovaj projekat nije primarno profitabilan već mu je dopuna i pri tome mu je ovo ulaganje u tržište na više godina, a s obzirom na lokaciju i mulitifunkcionalnost, samo bi se konkurencija protivila ovome. Hotelska nižeg ranga konkurencija i ko zna kome bi se još zamerio s obzirom da bi bilo pristupačno širokoj socijalnoj grupi, dobar ručak za od 500 do 850 din. plus imate smeštaj za 20 evra ili 30 evra. Bilo bi tu i omladine koja bi došla da ruča ili samo sedi u kafiću sa knjižarom.
 
Teziste za ovoliku investiciju nikako ne moze biti na restoranu i kaficu sto sam podrzao kao ideju cak i otvorenog tipa ali ovakvu jednu ozbiljnu investiciju moze da podrzi samo neki ozbiljniji investitor kroz mozda neku fransizu i sl. ali u tom slucaju ne bih rekao da hostel ispunjava ocekivano vreme povrata investicije itd.
 
Težište bi trebalo staviti na gradski odlično pozicioniran hotel 3* većeg kapaciteta koji fali Beogradu,gde bi mogle da dolaze organizovane grupe (ekskurzije,turisti,učesnici kongresa-blizina Sava centra itd.)
 
Богами чини ми се да би чак и хотели захтевали паркинг макар за аутобус који би довео путнике.

Moj предлог за студентски дом је из више разлога, први јесте то што студентски домови тренутно имају капацитет око 10.000, а број студената БУ је око 90.000 (узмимо да је половина студената из Београда а остатак из других места из Србије), дом би сигурно олакшао буџет многим породицама које плаћају станове и собе својој деци на студијама у Београду. Други разлог јесте локација, тј. чвориште ГСП-а.
 
А да се потенцијалном инвеститору уз одређену накнаду да рецимо 20% капацитета постојеће гараже на Обилићевом Венцу који би били резервисани за кориснике реконструисане зграде Беобанке? ;)

Тиме се терет паркинга ове зграде равномерно пребацује на цели центар града, држава у плусу, град у плусу и београдска панорама у плусу.
 
Upravo hoteli ne zahtevaju veliki parking prostor a mislim da iza zgrade u okviru bloka postoji mali parking za goste hotela i dostavu i sl namene
 
Garaza ako se pravi moze pod saobracajnicu.
Lakse je koriscenje, ulaz, izlaz, a prostor nad zemljom ostaje slobodan za razne namene.

Inace, vezano za zgradu i lokaciju sam vec pitao.
Moze li mi neko dati makar grubu procenu?
laki72":3neqjp6s je napisao(la):
Ok, trenutna cena je oko 450EUR/m2
Moze li neko upuceniji da da analizu koliko bi kostalo korekcija statike objekta (ojacanje), kao i opremanje ovog objekta?
 
Гага":2c2tfiwt je napisao(la):
Или се од ових пет спратова мање зграде направе гараже.
Ако дођемо да таквих решења у центру града исти треба закључати а кључ бацити у Саву.
 
Шта фали гаражи у Масариковој, исто у центру града ? Гаража се лепо уклопила у целину тог дела улице, и најлепша је надземна гаража у Београду. Има чак и људи (из београда) који и не знају да је то гаража, па се чуде кад им се то каже !!!
Могу да обложе зграду са панелним плочама какве су исто на једном делу гараже у Масариковој, рецимо са неком светлијом бојом, не мора тамнија.

Минхен и Нирнберг су пуни таквих и сличних гаража у ужем и ширем центру града.
 
Vrh