Šta je novo?

Brana, Akumulacija Stubo-Rovni

:laugh:


vodena-rupa5.jpg
 
@Zoran Arsenijevic
Mislim da nece ni preliti skoro jer ispustaju,kako mi rece kuma koja radi u Kolubari Rovni cekaju da BG da odobrenje za testiranje levka....
 
Nije Rovni, samo da se vidi da nema nikakve rešetke. Čist pad kroz cevku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451245#p451245:3obt3bw0 je napisao(la):
trialin » 14 Мај 2017 03:15 pm[/url]":3obt3bw0]today
А шта је то "тудеј" ? :D
Иначе слике су предивне, наравно укњижени плусићћћи
 
Zaista besmisleno izgleda. Kao da je zamisljeno za barbike sa fejsbuka. Ali ne znaci da nece biti profitabilno za opstinu ili za kafedzije koje to uzmu u zakup.
Ipak mislim da ovo nikada nece zavrsiti. Bolje bi bilo da se urade prilazi jezeru i da se pocne sa izgradnjom jezera na Obnici.
Inace danas je po prvi put napunjena nova brana na Gracu (ANATEM) i uskoro ce biti puna kupaca.
Poziv za sve koji nisu odavde da svrate ovog leta i nadju osvezenje u hladnoj vodi Graca.

P.S. Nadam se da uskoro krecem put kanjona Susice. Oznacicu trekerom kote gde pocinje jezero.

Pozdrav.
 
Da li neko ima crtež trase vodovoda koji će biti povezan sa ovom akumulacijom?
Pitam jer su mi roditelji rekli da su čitali u "Napredu" (lokalni valjevski list) kako će proći i kroz selo Strmovo (opština Lajkovac) u kome imamo kuću ostalu od ćaletovih roditelja. Meni deluje da je to previše daleko od akumulacije (nekih 25-30km) ali prošle godine su se pojavile mašine u selu Pridvorica koje je nedaleko od Strmova. Napravljen je nekakav objekat za koji moji misle da ima veze sa vodovodom ali ne znaju sa sigurnošću.
Da li će ovaj vodovod na neki način biti povezan i sa lajkovačkim jer poznato je da godinama unazad Lajkovac povremeno ostaje bez vode u letnjim mesecima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451606#p451606:4kyn35f1 je napisao(la):
markomarkovic » 16 May 2017 10:58 am[/url]":4kyn35f1]Da li neko ima crtež trase vodovoda koji će biti povezan sa ovom akumulacijom?
Pitam jer su mi roditelji rekli da su čitali u "Napredu" (lokalni valjevski list) kako će proći i kroz selo Strmovo (opština Lajkovac) u kome imamo kuću ostalu od ćaletovih roditelja. Meni deluje da je to previše daleko od akumulacije (nekih 25-30km) ali prošle godine su se pojavile mašine u selu Pridvorica koje je nedaleko od Strmova. Napravljen je nekakav objekat za koji moji misle da ima veze sa vodovodom ali ne znaju sa sigurnošću.
Da li će ovaj vodovod na neki način biti povezan i sa lajkovačkim jer poznato je da godinama unazad Lajkovac povremeno ostaje bez vode u letnjim mesecima?
Cevovod je stigao do Slovca trebaju im pare da zavrse do Lazarevca..
Cista.JPG
 
Hvala @trialin. Gledano na desnu stranu slike, završen je tamno plavi i svetlo plavi deo i sada je na redu roze?
Znas li možda ko treba da nađe pare, opština/e(koja/e?) ili Republika?

Inače, vratio sam se unazad do strane 8 i pronašao ovu i još par slika, nažalost rezolucija nije baš najsjajnija ali trasa se nazire (barem za nas koji poznajemo kraj)
 
Pretpostavaljam da je onaj objekat koji su moji videli, u stvari rezervoar “Oštrikovac” u Slovcu.
 
10 miliona evra republika treba da obezbedi da se zavrsi cevovod..
 
Danas levak na donjoj slici,sad Valjevo ima sanse da ozivi turizam posto je sledece vece jezero u Zapadnoj Srbiji, Zaovinsko ispusteno (gornja slika)...
 
Pre desetak dana kada sam se vracao sa mora, video sam da je i Kokin Brod u slicnom stanju. Nikada tako nije izgledao u ovo doba godine. Cuo sam da je EPS o velikim problemima.
Sreca da ovo nase jezero nije za struju inace bi i njega ispustili.
 
Vrh