Šta je novo?

Brana, Akumulacija Stubo-Rovni

eYIlLT7.jpg
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8R_e3rHO0yE[/youtube]
 
Zašto Davidović vara vernike?

Patrijarh Irinej potvrdio da nije prvi put da se neka crkva potapa ili izmešta za dobrobit naroda i rekao da se dogovor koji su vladike postigle sa JP „Kolubara“ mora da se ispoštuje. Dragan Davidović koji predvodi grupu vernika nije samo raščinjen kao monah već je na dve godine bio u potpunosti izbačen iz okrilja SPC. Po čijem nalogu Davidović uznemiruje javnost?

Patrijarh srpski Irinej u obraćanju javnosti saopštio da je dobrobit naroda na prvom mestu kada je u pitanju manastir Gračanica „Vladika Jovan i Vladika Lavrentije su o tome razmišljali i dali saglasnost u ime Sinoda zbog nacionalnog interesa. Tako su premešteni i drugi manastiri.Oni su dali saglasnost , ali pod uslovom izgradnje nove crkve. Koliko razumem izgradjena je nova Gračanica Teško se miri sa tim , mučno je to i teško , ali dešavalo se to i u prošlosti i biće toga i u budućnosti“, rekao je Patrijarh Irinej .

Na fejsbuku su se pojavile i lažne fotografije potapanja ikona što nikako ne može biti tačno jer je sve preneto u novu crkvu što potvrdjuju i svedoci , ali i potpisani zapisnici .Svedoci tvrde da su ikone na slici doneli upravo vernici koje predvodi Davidović te i da one nikada nisu bile deo manastira .
Na žalost masmediji omogućili su manipulaciju gradjanima i vernicima počev od objavljivanja fotografija o hapšenju vernika pri čemu je iskorišćen momenat za fotografisanje dok se ista grupa molila klanjanjem , a policija malo dalje čekala da završe molitvu kako bi ih bezbedno ispratila iz zone radova pa sve do lažnih slika o ikonama.
Kampanju vidljivo vodi raščinjeni monah Dragan Davidović iz Valjeva koji je u nekoliko navrata hapšen zbog napada na službeno lice, ali i napada na radnike koji su čistili korito hidroakumulacije "Rovni" , Davidović je bio hapšen i u junu 2012. godine , kada je Vanraspravno krivično veće Osnovnog suda uvažilo žalbu njegovog branioca i ukinulo mu jednomesečni pritvor. Davidović je u maju rušio dva stuba buduće telemerne stanice na brani "Rovni" i, kako je tada saopšteno, pričinio štetu od oko 800.000 dinara.
Dragan Davidović, raščinjeni monah Antonije, bio je u kosovskim manastirima Zočište i Crna reka, a raščinjen je zbog učešća u protestima pred Gračanicom na Kosovu i Patrijaršijom SPC u Beogradu prilikom smene tadašnjeg episkopa raško-prizrenskog Artemija.
Naime u maju 2010. godine monah Antonije (Davidović) koji je izazvao nerede ispred manastira Gračanica i organizovao proteste pred Patrijaršijom u Beogradu lišen je monaškog čina. Odlukom Crkvenog suda Eparhije budimljansko-nikšićke, on je vraćen u red civila sa svetovnim imenom Dragan i isključen iz crkvene zajednice na dve godine.
Presuda Crkvenog suda praktično znači i da ako se bivši sabrat manastira Crna Reka bude predstavljao kao monah, može biti uhapšen za lažno predstavljanje.
Monah Antonije je presudom Crkvenog suda optužen za samovolju i nemonaško nepokoravanje nadležnim crkvenim vlastima, kao i za iznošenje brojnih neistina i kleveta nedoličnim hrišćaninu, a kamoli monahu.U presudi stoji i da se odrekao poslušnosti crkvenoj vlasti, bunio i stvarao zaveru protiv nje, uskraćivao joj dužno poštovanje, klevetao je, vređao i nipodaštavao, a i odbijao da izvrši odluke nadležnih crkvenih vlasti.Kako je navedeno u presudi Crkvenog suda , monah Antonije je odgovoran i za više puta ponovljeno nemonaško klevetanje patrijarha i arhijereja. U presudi je navedeno nekoliko važnih kanona koje je prekršio.Ne treba zaboraviti da je kada je u pitanju crkva Davidovića osudio najviši odnosno Veliki crkveni sud.
Od tog dana raščinjenja ne postoje podaci o Davidovićevom zaposlenju niti bilo kakvom drugom radnom angažovanju , ali je I dalje u monaškoj odori prisutan na gradskim ulicama. Iako na to nema pravo kao civilno lice, isti Davidović je u više navrata na gradskom Trgu pod ozvučenjem sasluživao u vršenju verske službe na pta nije imao pravo ni dok je bio monah jer je pripadao redu prostih monaha koji nijednu svešteničku radnju ne mogu da vrše. Tolerantna crkva na ovo ponašanje nije reagovala smatrajući očito s obzirom da se radi o civilu on nije više njihova nadležnost već nadležnost civilnih sudova I organa reda. Dragan Davidović nije monah već vrlo vešta osoba u informatičkom svetu, maipulaciji vernim narodom za koga je crkva izrekla stav da je iznosio neistine I klevete koje ne priliče ni hrišćaninu , a kamoli monahu.
Draganom Davidovićem nedavno je pričinila materijalnu štetu na novoizgradjenom crkvenom objektu nadomak manastira Pustinje .

Grupa vernika opsedala je u utorak zgradu Uprave dok su internetom poslate brojne poruke o tome da je voda ušla u manastir Gračanicu . Da će voda ući u ovaj manastir znalo se još polovinom osamdesetih godina kada je prvi ugovor izmedju crkve i javnog preduzeća „Kolubara“ potpisan . Ovaj ugovor koji je potpisao vladika Jovan, bio je preduslov da se počne sa prikupljanjem dokumentacije za izgradnju brane. Mnogo godina kasnije vladika Lavrentije 2003. godine potpisao je još jedan ugovor .Tačnije 15. juna 2003. godine između ovog JP i SPC, koju je zastupao tadašnji episkop šabačko-valjevski Lavrentije potpisan ugovor o razmeni nepokretnosti. Po tom ugovoru objekat Valjevske Gračanice ustupljen je JP “Kolubara”, dok je ovo preduzeće prihvatilo obavezu da za potrebe SPC u obližnjem selu Brezovice na površini od 1,2 hektara izgradi novu crkvu, parohijski dom, kuću za sveštenika, prodavnicu, letnjikovac i javnu česmu , što je I uradjeno.
Krstove za novu crkvu u selu Brezovice osveštao je aktuelni episkop Milutin.
„Zašto je traženo da se uopšte ugovori naprave? Zato što su još tada znali da će manastir biti potopljen . Tu nema dileme, nikakve .Ja ne znam zašto je to sada problem . SPC nas fizički nikada nije ometala u realizaciji projekta .Odgovorno tvrdim da ometanja s njihove strane nije bilo. Postoji obimna dokumentacija o tome da smo komunicirali , da smo ih obaveštavali unapred o svakom narednom potezu . Dislokacija , stvari , životinja koje su bile gore, predmeti koji su bili sastavni deo objekata do dislokacije ikonostasa i monaha. Sa svime su bili upoznati. Sada se vodi neka druga priča , ali ne od strane SPC već od strane nekih ljudi koji verovatno imaju neki interes da to rade“, tvrdi Miodrag Marković direktor JP „Kolubara“.

Ako je crkva već rekla šta ima na temu Davidovića ostaje veliko pitanje zarad čijih interesa Davidović sprovodi akcije koje sprovodi i od čijeg novca on živi i finansira pomenute akcije?

S.V.

http://www.vamedia.info/index.php/home/ ... ra-vernike
 
Brana zaštitila grad od poplave

mija%20kolubara.jpg


Brana Rovni zadržala je 370 000 kubika vode u sekundi u danu kiše u Valjevu i na taj način zaštitila grad od poplavnog talasa . „ Brana je stabilna , komisija za praćenje je zadovoljna , a fleka koju neki pominju nije mogla nastati od vode u brani jer do te tačke još nema vode“, kaže Miodrag Marković direktor JP „Kolubara“

Dok brojni gradovi u Srbiji trenutno proživljavaju zbog poplave ono što je Valjevo preživelo pre dve godine , Valjevo je bilo u potpunosti zaštićeno od poplavnog talasa zahvaljujući brani Rovni koja je zadržala vodu.“Da je količina vode koju smo zadržali u brani krenula Jablanicom do Kolubare, Valjevo bi doživelo istu sudbinu kao i Čačak i Lučani. To je sigurno jer parametri koje smo dobili pokazuju da smo imali dotoka vode od 370 000 kubika vode u sekundi . To je ogromna količina vode , nezamisliva.Sve je to brana prihvatila , da nije voda bi došla u Valjevo ozbiljno podižući nivo Kolubare . To je prvi efekat brane u zaštiti od poplave . Grad Valjevo više zbog poplava ne mora da brine niti da od nje zazire“, objašnjava direktor aumulacije Miodrag Marković.
U brani je trenutno 12 miliona kubika vode što je samo trećina predvidjenog kapaciteta , a Marković objašnjava da prostora ima toliko da kiša može da pada bez prestanka punih mesec dana i više bez ikakve bojazni da bi ta voda stigla u Valjevo. Brana se aktivno prati 24 sata dnevno i nivo vode kontroliše iz minuta u minut.Laboratorija brane povezana je direktnim linkom sa RHMZ koji akumulaciji dostavlja informacije o očekivanim padavinama, ali i proceni dotoka vode . Trenutno punjenje stiglo je do kote 335, a kako je na sednici Skupštine odbornik Ljubomir Bradić pokazivao sliku fleke na zidu brane Marković kaže da brana još nije stigla sa punjenjem do te tačke .
„ Molim Vas, pa voda još nije došla do tog nivoa , nema šta da brana propušta kad dotle nije ni stigla , shvatite tu nema vode sa druge strane . To su zaista smešne priče , nešto što neko koristi i zloupotrebljava .Shvatite to je nemoguće. Fleka koja je pokazana je efekat mokrog zida, zbog obimnih padavina na severno strani se sporije suši kamena obloga i to su tragovi vlage . Vodeni stub nije ni došao do te visine , a i da je došao ponovo se ne bi tu pokazalo procurivanje jer voda otiče gravitaciono , a ne pravolinijski. Save te insinuacije otpadaju odmah u startu“, tvrdi Marković.
Za punjenje brane dat je period od dve godine jer niko ne može apsolutno predvideti koliki će dotok vode biti . „ Očekivali smo da kasnije dodjemo na kotu 335 , ali s obzirom na kišu u tom visinskom delu stigli smo već sada do te kote. Ne treba zaboraviti da akumulacioni prostor zauzima preko 104 kvadratana kilometra. Znači sve što padne u tom prostoru dolazi u branu. Kiše su pale , pojačala su se izvorišta . Potpuno atipično za reku Sušicu je da je prekjuče u vreme kiše imala 2 500 litara u sekundi dotoka vode ,zato što su u tom delu gde Sušica kreće padali i snegovi i kiša , sneg se otopio i stiže više vode“, kaže Marković.
Branu i akumulaciju gradi država Srbija koja je do sada finansirala izgradnju sa 75,6% , grad Valjevo 7,2 %, EPS 8,5%, a svi ostali preostali procenat.“Grad ima toliko nadležnosti kolika su mu ulaganja 7,2%.Ništa više od toga . A od momenta kada je država Srbija oformila komisiju koja prati branu i na kraju će dati upotrebnu dozvolu , ministarka Zorana Mihailović je oformila komisiju, nijedan korak nijednu radnju , mi kao javno preduzeće odnosno ja kao direktor nemam ovlašćenja da preduzmem bez saglasnosti komisije . Mi ne bismo ni smeli da počnemo punjenje akumulcionog prostora da to komisija nije naložila. Država je gradi , finansira i nalaže postupanje“, zaključuje Marković.
S.V.


http://www.vamedia.info/index.php/home/ ... od-poplave
 
Ovo je nova crkva koja je izgradjena za potrebe vernika umesto stare u mestu Brezovice,jos se nije pocelo sa sluzbom u njoj.

ipn4wbU.png
R98ycDi.png


PbU27oD.png
 
Je li to proverna informacija ili slobodna procena. Mislim nije da ne verujem, nego je bitno znati, jer je upravo jedna od izuzetno pozitivnih stvari izgradjene brane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375378#p375378:1le5sa0y je napisao(la):
Galeks » 10 Mar 2016 05:56 pm[/url]":1le5sa0y]Je li to proverna informacija ili slobodna procena. Mislim nije da ne verujem, nego je bitno znati, jer je upravo jedna od izuzetno pozitivnih stvari izgradjene brane.


Evo ti vodostaj pise -6 trenutno

http://www.hidmet.gov.rs/latin/hidrolog ... m_id=45905
 
Jao ovi mediji mi idu na k*rac vise.
CRKVA NIJE PREZIVELA TURKE, NITI JE SREDNJOVEHOVNI HRAM VEC JE IZGRADJENA 1926. GODINE
 
Dragan Davidović danas bio ispred zgrade vlade.
 
Manastir Sv. Arhangela Mihaila u selu Gračanica podno Povlena, nalazi se na ušću reke Sušice u Jablanicu. Kao manastir, Gračanica se pomonje u turskim popisima iz 1560. godine ali pojedini grobovi ii delovi konaka u neposrednoj blizini svedoče da crkva potiče iz 15. veka. Na mestu starog manastira podignuta je skromna crkva verovatno pre 1926. godine. U oltarskom delu crkve sačuvani su tragovi starijeg živopisa u dva sloja, što pokazuje da je crkva podignuta delom na temeljima starije srednjevekovne građevine.

Na mestu gde je nekada bio manastir, 1926. godine, na zalaganje episkopa Nikolaja Velimirovića, podignuta je skromna crkva.
Prvi pisani podatak o Gračanici ostavio je Joakim Vujić, 1826. goidne, svedočeći da se u Gračanici gradi jedna nova crkva, a njeni osnovitelji su g. Vukosav Veselinovič i Miroslav Tomič, koji su: “sopstvenim njiovim iždivenijem ovu cerkvu sozidali, hram je cerkve svjati Mihael Arhangel”.
 
Hvala brani

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=keshNstP0_c[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aI7zXT8fxKk[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375683#p375683:3rylexz3 je napisao(la):
trialin » Mar:2016[/url]":3rylexz3]Poceli su da sire paniku a to im ne valja

https://www.facebook.com/manastirvaljev ... 859150343/

Postoji clan krivicnog zakonika RS koji bi to lepo resio..Samo treba pohapsiti g###a..
qIo3V.jpg

Mada bi to mozda opet bilo kontra produktivno...
Posle bi kukali kako ih namerno prvode..Ucutkuju zato sto znaju da su u pravu..
Jos bi i mucenike od njih napravili..Pa da ispadne i da istinu govore..
-------------
Iskreno..Prva dva komentara tacno opisuju o kakvim ljudima se tu radi.. Ostali komentari su vise manje isti..
Mada ja nisam siguran da li ih Marijana sprda ili je stvarno ozbiljna...
WzocC.jpg
 
Vernici okupljeni oko sajta „Istinoljublje“, koji se protive izgradnji brane „Rovni“, traže da akumulacija bude ispražnjena i upozoravaju da će vrlo brzo biti potopljena crkva Svetog Arhangela Mihaila ili poznatija kao valjevska Gračanica, uz tvrdnju da brana popoušta pod pritiskom vode. Oni kao dokaz za svoje tvrdnje navode fleke koje su vidljive na brani i porede ih sa flekama koje su se pojavile 1976. godine na Teton brani u Ajdahu SAD, koja je posle toga pukla.

http://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valje ... oplava.htm

Brana Teton pri pucanju 1976

Teton_Dam_Sequence_13.jpg


Teton brana bila je izrađena nasipavanjem zemlje, a na njenu je gradnju utrošeno između 50 i 100 milijuna dolara. Brana je bila dugačka gotovo jedan kilometar, a visoka i do 93 metra. Do pucanja i rušenja brane došlo je ubrzo po njenom završetku, upravo u vrijeme kad je njeno akumulacijsko jezero prvi put bilo napunjeno vodom.

Na današnji dan ujutro pojavila se mokra mrlja na nizvodnoj strani brane i kroz nju je počela istjecati voda. Radnici su strojevima pokušali sanirati pukotinu, no uzalud. Naređena je evakuacija nizvodnog stanovništva. Pukotina u brani rasla je i sve više propuštala vodu, tako da su neki radnici morali pobjeći i ostaviti opremu da je odnese voda.

Oko podneva srušio se vrh brane, a zatim je kolabirala otprilike trećina glavnog zida. Voda je navalila u nizvodni kanjon protokom od oko 57,000 prostornih metara u sekundi. Do večeri se gotovo cijelo akumulacijsko jezero ispraznilo. Posljedice za nizvodna naselja bile su katastrofalne. Voda je uništila tisuće kuća i poslovnih objekata. Nosila je čak i trupce koji su razorno djelovali na stvari na koje su nailazili. Odšteta plaćena oštećenima mjerila se u stotinama milijuna dolara.
http://www.dnevno.hr/ekalendar/na-danas ... 976-124514
 
Stim da ovde nije rec o istoj tehnici gradnje brane, tek radi poredjenja.
 
Vrh