Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

A zna li se kada ce poceti da se gradi, ili ima li barem nekih najava..???
 
Za sada je sve "rekla-kazala", ali konkretnih informacija nema. Kada ih bude bilo, bice ovde objavljene u svakom slucaju! :)
 
a jel ce ovo biti one zgrade od 40 spretova? da li je to ono preko puta zgrade federacije?
 
Da, to je to. Po najavama ta cetiri solitera bi mogla da imaju i preko 50 spratova. Limit je na toj lokaciji skinut. Videcemo kako ce se sve to razviti na kraju. U svakom slucaju, gradice se onako kako bude bilo najprofitabilnije, mada je nerealno ocekivati da ce na tom prostoru u sledecih par godina nici ceo komplex od tolikih silnih kvadrata. Beograd, sa svojih 12% praznog prostora u izdavanju, to trenutno ne moze da upije. Mada, kako je pocelo, mozda ce jedna od tih solitera biti predstavnistvo Gazproma za Balkan :D
 
aleksa":xvi0lwa4 je napisao(la):
al kolko ja vidim to se vec uveliko gradi? :/
Šta se uveliko gradi? Daj malo detaljnije informacije kada pišeš postove :)

Jedini objekti koji se u ovom trenutku grade u bloku 26 su crkva i energoprojektova zgrada u praznom uglu prema SIV-u, to je to.
 
^^^

Upravo tako Stevo, jedino sto se trenutno gradi u Bloku 26 je Energoprojektova zgrada (koja btw bas dobro Napreduje, nadam se da je i dobro Energoisprojektovana :p )

Sa crkvom bas i ne ide nesto, radi se po principu kreni-stani i bopjim se da ce izgradnja iste trajati dugi niz godina.

Ostatak Bloka je i dalje plac sa radnickim kontejnerima , parking za kamione i prostor za smestaj gradjevinskih mashina.

Problem je sto i dalje ne postoji osnov za dalju izgradnju u tom blku, jer DUP nije zavrsen, a i da jeste, treba da prodje usvajanje u Skupstini grada. Kako sada stvari stoje, to ce sacekati novi saziv skupstine. Zatim, pitanje korisnika zemljista i koliko ih je nije i dalje jasno. OK, tu su Napred i energoprojekt, ali koja je tu uloga Atlasa, posto su se i oni na sajmu investicija sepurili tom lokacijom. Dalje, potrebno je da svi ti korisnici dogovore saradnju sa CEE-om i da tu saradnju ozvanice. Zatim treba da se uradi projekat po DUP-u (to ne mora da znaci da ce resenje biti identicno onom sa konkursa jer taj rad prvenstveno definise polozaj objekata, njihovu namenu, razdvaja javno od gradjevinskog zemljista itd, a konacan izgled objekata ce resiti investitor, tj. arhitekte koje angazuju). Onda sledi proces pribavljana dozvola, koji ne bi trebalo bas dugo da traje jer na NBG-u to sve ide mnogo brze nego na desnoj obali Save. Tako da je najoptimisticnija procena za pocetak radova ~ kraj 2009.
 
pa kad sam prolazio na tom placu jedan deo je izgradjen jedan prazan a jedan se gradi, i vec su izdigli stubove, all znam da je plac energoprojektovov, pa sam se pitao da li je to to... te zgrade....
 
Jok, zedru, ono sto se trenutno gradi je ovo - http://www.beobuild.net/news.php/231.html

Takj i objekat koji je izgradjen na drugom cosku, akoji si pomenuo, su dobili dozvole za izgradnju po strarom planu za taj blok koji je srecom istorija. Iz njega su ostala samo tri objekta koja su inkorporirana u novi plan - Napred/Grawe, Energoprojekt i crkva ;)
 
aha jeste... a de xce tu biti crkva... mislim vec ima jedna iza grawa!!!!!!!!!! nece valjda jos jednu? i kad ce te velike zgrade da pocnu?
 
aleksa":31w5y5op je napisao(la):
aha jeste... a de xce tu biti crkva... mislim vec ima jedna iza grawa!!!!!!!!!! nece valjda jos jednu? i kad ce te velike zgrade da pocnu?
jbt pa jel umeš da čitaš ono što smo pisali prethodnih strana... to je upravo ta crkva...
 
Homer Jay":rmf6mr13 je napisao(la):
Problem je sto i dalje ne postoji osnov za dalju izgradnju u tom blku, jer DUP nije zavrsen, a i da jeste, treba da
prodje usvajanje u Skupstini grada. Kako sada stvari stoje, to ce sacekati novi saziv skupstine.

Zatim, pitanje korisnika zemljista i koliko ih je nije i dalje jasno. OK, tu su Napred i energoprojekt, ali koja je tu
uloga Atlasa, posto su se i oni na sajmu investicija sepurili tom lokacijom.
"Predviđena izgradnja je omogućena Odlukom o izradi plana detaljne regulacije u
blokovima 25 i 26, koju su odbornici Skupštine grada Beograda usvojili na svojoj
poslednjoj sednici u 2007. godini, podseća se u saopštenju."


Napred i Atlas sarađuju i na drugim lokacijama, kao u bl.41a gde su zajedno konkurisali.
Na atlasovoj polovini je GTC, a drugi deo od Napreda je za 'Campus 41'.
Napred ima u bl.26 deo prema EP i u bl.25 deo kod Arene ... za buduću izgradnju.

Nego, nešto mi mnogo poznata ova panorama na sajtu B92. :)
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2008&mm=04&dd=18&nav_id=294654
Original - Maj 2007g.:
http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=6054#p6054
 
"odluka o izradi plana detaljne regulacije".... kada se izradi, taj plan treba da se potom usvoji u skustini.
 
To sam citirao da je lova obezbeđena i da su valda poodmakli ova 4mes. u crtanju.

A, na prvom zasedanju nove Skupštine treba i usvojiti plan. ... ako ga završe do tada. :)
 
Breking News !prolazio sam danas Bulevarom Avnoja preko puta Arene počeli bageri da ruše barake i uređuju zemljište :) nešto se dešava agenti action move :cool:
 
Cek koje barake u tom bloku i koje tacno zemljisteda sredjuju.
 
Hm.. Interesantno. Jel si video neku tablu ili novu ogradu ili tako nesto?
 
Energoprojekt je skoro pola bloka ogradio visokim ogradam na koje stavljaju bilborde, ali nisam primetio da se barake ruse. Video sam da je jedna baraka ogradjena na strani Napredovog bloka.
 
dešava se Aerovizija, tačno prekoputa.

da malo uljude taj prostor.

Ne mislite valjda da je počela gradnja, a da se ne zna kako će izgledati Vlada?
 
barrcode":2t91t0vv je napisao(la):
dešava se Aerovizija, tačno prekoputa.

da malo uljude taj prostor.

Ne mislite valjda da je počela gradnja, a da se ne zna kako će izgledati Vlada?
UPRAVO!!!
 
Možda sste u pravu verovatno su nešto šminkali pred Evrosong a ja se ponadao da su počeli uostalom za koju nedelju videćemo da li su nešto nastavili pozdrav svima :(
 
Ovakav dopis su poslali svim firmama koje nisu postavile ogradu :

99ca2b7d54.jpg


de473ed411.jpg


f6895a3ffa.jpg
 
A ako vule dodje na mesto gradonacelnika nece nam pomoci u tome ni olimpijadu da dobijemo :D
 
^^^Apsolutno bih se slozio sa konstataciom.Neka nam je Bog u pomoci.
 
Vrh