Šta je novo?

Blok 64

mcmanaman

Beginner
Učlanjen(a)
14.09.2018.
Poruke
38
Pohvaljen
46
Otvaram ovu temu pošto ova dva bloka imaju trenutno najviše aktivnih projekata izgradnji a u planu je još njih. Pored toga ova dva bloka će pretrpeti najveće urbanističke izmene o kojima se može diskutovati. Očekuje se i izgradnja predškolske ustanove kao i osnovne škole.

Plan detaljne regulacije za blok 64: PLAN

Neki od najavljenih projekata su: Primo Immobiliar , Pupinova palata, Airport Garden.
Završeni i aktivni projekti su: West 65, Wellport, Zepterra, ExingHome, Elixir, Airport City, Savada3

Airport Garden:
airport_garden_3_261220_tw1024.jpg

Puipinova palata
Pupinova-palata-Novi-Beograd9-782x441.jpg

Prima immobiliar:
Prima-Immobiliar-blok-64-01.jpg


Plan detaljne regulacije za blok 64:
gornji .png

donji.png
 
Super tema. Ja ne umem ovo da citam - hoce li ulice Nova 1, Nova 2, Nova 7 i Djordja Stanojevica do kruznog toka biti 1+1 ili 2+2?

Drugo pitanje - gde ce tacno biti ovaj Primo Immobiliar? U clanku pise "na mestu gde se nekada nalazila Fabrika metaloprerađivačke industrije odlivaka i modela", ali po Google Mapsu deluje da je to u sredini bloka u sred apsolutno nicega.
 
U nazivu teme sam ostavio samo Blok 64 pošto većina projekata u Bloku 65 ima svoju temu.
 
Odlicna tema ma da se ne mogu nacuditi idiotskim resenjem ulica unutar blokova.
Zar je moralo da ulice krivudaju ovako a bilo je mesta da se napravi lepa ulicna mreza?
 
Koliko se sećam Primo Im. bi trebalo da gradi na ovom delu bloka, pored Airport Gardena:
1663820590329.png


1663820345806.png
 

Prilozi

  • 1663820280619.png
    1663820280619.png
    2,1 MB · Pregleda: 396
Da li se zna početak gradnje ovog projekta Primo Immobiliar?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Jel se zna kad će da se krene sa izgradnjom saobraćajnica? Ako se već krenulo sa gradnjom stambenih zgrada, logično bi bilo da se to isprati i sa saobraćajnom infrastrukturom.
 
Poslednja izmena:
Ulice ce se verovatno graditi u manjim delovima ispred novih zgrada, povezane samo na Dj. Stanojevica. Nece raditi samo ulice, tek kad se popuni zgradama radice ulicu za tu zgradu.
 
Mislim da će izgradnja ovog bloka, na način kojim je krenula, uz korišćenje postojeće ulične matrice (čitaj uličica) i nabijanja objekata poput onog u bloku 65, rezultirati totalnim kolapsom.

Grad je ovde morao da se umeša i da insistira na ukrupnjavanju parcela, objedinjavanje sa IMT, nova široka ulična mreža.
 
Danas se usvaja u Skupštini grada plan za prostor IMT - a u bloku 64.
 
Ne razumem se u ove planove...da li može neko da pojasni da li je ovim planom predviđeno rušenje Roda objekta i Extra centra?
 
Za Rodu znam da jeste, za Extra centar nisam siguran.
 
Jel' toliko teško povezati ove saobraćajnice sa Evropskom i Japanskom?
 
Pa ako pogledaš pažljivo mapu, možeš primetiti da su crvenim isprekidanim linijama označene pomenuta veza i potpuno nova ulica koja ide iza vrtića i povezuje blok 63 sa Omladinskih brigada.
 
Ako sam dobro razumeo,te isprekidane crvene linije predstavljaju saobraćajnice čija izgradnja će biti usvojena neki drugi put?
 
Kada će tačno biti i da li je možda već usvojeno, ne znam. Za sada stoji u planu, što je dobar znak.
 
Vrh